17.10.2019 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

MIGRACE: Situační zpráva odněkud… asi z blázince

Milí čtenáři, současné zvraty v německém sporu o vracení migrantů jsou opravdu divoké. Zasloužíte si aspoň rámcový přehled toho, co se za poslední dny stalo, a nějaké úvahy o tom, kam by to mohlo jít. Nic ale není jisté. Během čtyřiadvaceti hodin může být zase všechno úplně jinak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 6.7.2018 12:13

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

..rád se s vámi setkávám, občas se zajiskří, ale vždy to má nějaký směr.

F. Houžňák 6.7.2018 6:36

Oh, really?

A kdežepak?

Z. Lapil 5.7.2018 19:04

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

Nehodlám nesouhlasit. Jen mi připadá, že tohle jsem se pokusil svým předchozím příspěvkem říct; nevím, proč se to nepovedlo.

Každopádně díky za rozhovor.

Z. Lapil 5.7.2018 19:00

Re: No, nevím, když o někom řeknu, že je to

Urážel jste vy mě. Opakovaně.

P. Grigar 5.7.2018 9:42

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

pane Lapile, hluboce se mýlíte. Kočka je schopna respektovat člověka jako vůdce smečky, musíte ovšem zvolit přístup a metody, kterým ona rozumí. Nemůžete-li chtít aby myslela a jednala po způsobu člověčím, musíte pochopit její způsoby a použít je ke svému prosazení. Totéž platí pro muslimské imigranty. Jenom díky své schopnosti racionálního jednání jsme se ocitli na vrcholu potravního řetězce, jenom jejím používáním se tam můžeme udržet.(analogie..)

F. Houžňák 5.7.2018 6:55

No, nevím, když o někom řeknu, že je to

inteligentní a slušný člověk, který by něco vyřešil, tak je to urážení? Tu slušnost jsem vzal Drahošovi přímo z huby, jak se račte přesvědčit. O jeho přístupu k imigraci jsem informován z jeho výzvy vědcům, už delší dobu. A momentálně čtu jenom "neprozradil, kým bude spolek financován" a "Slušnost je síla", to se Drahoš sám uráži na Intěrnetu? Divný přístup.

J. Vintr 4.7.2018 23:26

Re: Jo... odpor proti Trumpovi

Tam to tedy graduje, napřed bubák Obama, pak ta hysterická nána Clintonová a teď TOHLE. Brr...

V. Student 4.7.2018 23:01

Re: A co Drahoš? Drahoš by to určitě vyřešil,

Myslím, že Drahoš se k tomu vyjádřil dostatečně. Už jako akademik, který nás moralizoval svým podpisem pod jakýmsi jejich přiblblým vítačským pamfletem. Že má dneska na stránkách něco jiného, mě u něj nepřekvapuje.

V. Student 4.7.2018 22:55

Re: Viděl jste kde? Já nic takového recentního

No někde jsem na to narazil, teď jsem vygůglil tohle:

https://www.info.cz/svet/trump-zrusil-pozitivni-diskriminaci-pri-prijimackach-na-skoly-mensiny-se-bouri-33462.html

Z. Lapil 4.7.2018 22:40

Re: A co Drahoš? Drahoš by to určitě vyřešil,

Možná kdybyste se byl místo urážení koukl na jeho kandidátské stránky, tak byste o jeho přístupu k imigraci něco věděl.

Z. Lapil 4.7.2018 22:32

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

50% jsem označil jako optimistické, máte pravdu že "nemístně optimistické" by bylo vyjádření přesnější.

Nevím, jestli jste si to uvědomil, ale analogie s kočkama je dost přesná: problém s muslimskými imigranty, obávám se, že i ti legální, nás neuznávají za pány domácí.

Na rozdíl od všelijakých Vietnamců, Ukrajinců a vůbec, kteří možná falšují značky, pěstují marjánku a pašují kdeco, ale "nám" rozhodně neupírají právo prohlásit to za nelegální a patřičně soudit.

J. Kanioková 4.7.2018 20:16

Jo... odpor proti Trumpovi

Maxine Watersová - nová tvář amerických Demokratů. Nástupkyně Hillary Clinton v tažení proti administrativě Donalda Trumpa.

Tak nějak si vizuálně představuji ztělesnění zla. - https://www.facebook.com/zpravy3/photos/a.1834739790156736.1073741829.1834468656850516/1900434693587245/?type=3&theater&ifg=1

F. Houžňák 4.7.2018 19:52

Viděl jste kde? Já nic takového recentního

nenacházím.

J. Vintr 4.7.2018 19:34

Re: Taky mě to potěšilo,

Univerzity jsou hnízdy fanatického odporu proti Trumpovi, takže se budou učitě snažit jeho rozhodnutí za každou cenu sabotovat. To by ovšem mohlo být důvodem, jak tu levičáckou svoloč trochu provětrat.

F. Houžňák 4.7.2018 19:20

A co Drahoš? Drahoš by to určitě vyřešil,

ke všestranné spokojenosti. Takový inteligentní a slušný člověk. Jenom se ho zeptat.

F. Houžňák 4.7.2018 19:16

No, jistě, jedná se ovšem hlavně o Němce,

už čistě z aritmetických důvodů.

F. Houžňák 4.7.2018 19:14

Jako třeba

co? Dávejte čiklady.

P. Grigar 4.7.2018 19:00

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

..snad ještě dodatek, když pochytáme 10 000 těch nejhorších gaunerů a bez skrupulí je vysypeme z člunů na pobřeží Afriky, posíláme tím vzkaz těm, co se chystají nebo už na cestě jsou a současně i tranzitním zemím. Ten vzkaz zní: Čo bolo, to bolo, terazky už nehažte své odpadky na náš dvorek!

Kdysi mi jistý místní pitomec vysypal odpadky do lesa, jenže jsa pitomcem, zanechal v nich i adresní obálku od jakési zdeouřední obsílky. Odpadky jsem mu přivezl až ke dveřím, vysypal k nohám a svoje varování podpořil "hmatatelným argumentem".

Změny situace vyžadují změny parametrů jednání zúčastněných.

P. Grigar 4.7.2018 18:46

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

..termín "pojedeš šupem" jste použil vy. O jeho realizovatelnostiv praxi si nedělám iluze a proto jsem vás žádal o jeho konkrétnější náplň, a to bez podmínek plněných jinými subjekty, 50% navrátilců se mi jeví jako iluzorní.

Vraťme to ke kočkám, dva ze tří našich domácích jsou nalezenci a přesto občas krmím a léčím i ty cizí. Pes má zákaz jejich likvidace, ale zase ho nelámu natolik, aby je bezbřeze toleroval, označí si svůj perimetr, občas je mírně prožene a tím jim dává najevo, čí je hřiště a kdo je rozhodčí. Nedávno se vyskytl kocour v tak kritickém stavu, že si z toho našeho halamy nic nedělal a podvolil se všemu, po zlepšení své situace se s díky odporoučel a dnes hraje podle pravidel, respektuje rozhodčího. Uznal jeho převahu.

Z. Lapil 4.7.2018 18:06

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

Některé kočky a žádného ježka doma nechci, a to jsem v rodině ten tolerantnější. A přijde mi jednodušší i správnější krmit všechny potřebné. Kromě toho nejméně jedna kočka, samozřejmě ta nejdomácnější, má zřejmě ještě nejméně jednoho vlastníka, jinak si nedokážu vysvětlit, že je letos naprosto bezúdržbově bez klíšťat. Ausgerechnet ta mě zrovna stojí pěkných pár peněz - ledvinové selhání se sice nepotvrdilo, ale nějaká svině bakteriální v ní hlodá. Ale už bude mít po žížalkách, taková bakterie má jistě taky právo na důstojný život, ale neziskovky to zatím neberou tak vážně :-).

Od takového vysvětlování (pojedeš šupem) jste tu vy, já vám obvykle líčím, proč to není tak jednoduché. Ale to je jen výmluva, ve skutečnosti si myslím, že je to řešitelné - a to jsem optimista - tak z 50%. Zbytek tu prostě zůstane, protože - aspoň si myslím - nebudeme mít jako stát/kultura žaludek na to naložit je na loď a vysypat na hranici našich teritoriálních vod nebo podobné drsné zacházení. Ledaže by se opravdu nějak podařilo zařídit, aby je v Africe přijímali alespoň formálně dobrovolně. Přesun do jiné země EU/Schengenu nic neřeší.

P. Grigar 4.7.2018 17:35

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

..kočky i psa krmím zásadně v domě, současně probíhá kontrola zdravotního stavu. Mužstvo se vždy počítalo při výdeji menáže. Respektování technických opatření pro evidenci v případě jejich nerespektování(mordyje, to je definice..) si musíte vynutit převahou síly.

Ještě jste mi ovšem nevysvětlil, jak chcete zajistit to "pojedeš šupem..", každý balík musí mít příjemce, v opačném případě se vrací odesilateli na jeho náklady, nebo je likvidován po uplynutí úložné doby(nádherný eufemismus..). Prosím podrobně.. co uděláme my, nikoli co by v takovém případě měl udělat někdo jiný.

J. Kanioková 4.7.2018 17:19

No, zavčasu zavést znovu pro kluky vojnu,

tak jako teď i Francie. Mamánkové nás nijak neochrání..

J. Kanioková 4.7.2018 17:07

Taky mě to potěšilo,

jen si nejsem jistá, jak se to dá uhlídat a fakticky prosadit..

V. Student 4.7.2018 16:46

Trump zrušil pozitivní diskriminaci na školách!

Šmankote, ono se to hnulo! To je tak vynikající zpráva, že se o tu radost musím podělit i tady, kde je to trochu o něčem jiném!

Tak univerzity dostaly nařízeno, že se barvou pleti už nemusí při přijímacím řízení řídit. Jediné kritérium budou vědomosti! To je revoluce! Školy a menšiny protestují, jak jinak, ta hniloba už prorostla všude, ale přeji tomu člověku pevné zdraví, železné nervy, a spolehlivé spolupracovníky. Protože teď začne, přátelé, mela!

V. Student 4.7.2018 16:34

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

Ne že bych se řídil heslem, že cizí neštěstí potěší, ale fakt jsem si oddechl, že v tom nejsem sám, pánové. Děkuji za upřímná slova.

Z. Lapil 4.7.2018 16:22

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

Jste si jist, že to píšete mě? Protože jestli jo, máte zmatek v poznámkách :-).

Vážně - vždyť já volám po dodržování zákonů přímo zoufale. Přinejmenším otisky prstů, aby dotyčný mohl být následně identifikován, mám v téhle souvislosti za absolutním minimum. Dokonce "požaduju" centrální evropskou evidenci i pro situaci, kdy není k dispozici okamžité spojení, aby (například) nebylo možné dostávat sociální dávky opakovaně nebo aby "se" vědělo "Hele, tenhle člověk si minulý týden vyřídil už třetí identitu. Jen počkej, hajzlíku, až tě někde chytnou skrzevá překročení rychlosti, pojedeš šupem. A na jakýkoliv legální pobyt zapomeň rovnou, uprchlík neuprchlík".

Já bych bral i náramky/čipy s GPSkou a nepletu-li se, na téma pravidelného hlášení jsme si psali před pár dny.

P.S. Psa nemám, ale kolik koček se domnívá mít právo na stravu, to si odhadnout netroufám. Jedna až dvě z nich se dokonce převlékají za ježky. Mimochodem žádná sranda, když na temném dvorku sáhnete pro misku a nabodnete se na jehličnatou kouli.

P. Grigar 4.7.2018 16:02

Re: O bordelu v Německu na všech úrovních máte asi,

..buzerace nejen domácích, ale v principu všech, kteří ctí zákony a pravidla. Zkušenost osoby v Německu žijící 7 let.

P. Grigar 4.7.2018 15:59

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

.. mám tři kocoury a psa. Všichni jsou čipovaní a registrovaní v centrální evidenci, to pro případ zatoulání nebo cesty do jiného státu. Vícenásobná identita nemožná!

Ovšem pod tohle vy se nepodepíšete...

M. Moravcová 4.7.2018 15:47

Re: Celé je to naprosto absurdní.

to si musím opsat, bravo

Z. Lapil 4.7.2018 15:36

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.

Že se v tom nevyznáte vy (já taky ne), to by snad ani nevadilo, ale obávám se, že se v tom nevyzná ani Merkelová.

Kus problému bude asi v tom, že se po Schengenských státech pohybuje několik set tisíc lidí, o kterých pořádně nikdo nic neví: někde se zaregistrovali a už se neobjevili. V situaci, kdy jim ani nebyly snímány otisky prstů, je absolutně marné doufat, že budou ještě někdy identifikováni. V tom nejlepším případě se jedná o lidi, kteří se zaregistrovali na několik způsobů, a teď používají identit méně, než zmiňovaných několik.

A druhý kus v tom, že u nás teoreticky (skoro) žádné muslimské imigranty nemáme, ale jelikož v Německu a Rakousku poněkud přebývají A jelikož s těmito státy máme volně průchozí hranice, je ta teorie velmi... ééé... teoretická.