Neviditelný pes

MIGRACE: Rada k nezaplacení

3.5.2016

V Evropě je moc Evropanů, vezměte si migranty, radí OSN

Zvláštní vyslanec OSN pro migraci Sutherland vystoupil v britském parlamentu s myšlenkou, že by Evropská unie měla rozbít „národní jednolitost“ členských států a otevřít se migrantům z jiných kultur.

Tento místopředseda společnosti Goldman Sachs, bývalý generální prokurátor Irska, předseda ropného gigantu BP nebo generální ředitel Světové obchodní organizace, který je členem skupiny Bilderberg (u které prý nemáme podléhat konspiračním teoriím), aktuálně předsedá Globálnímu fóru pro migraci a rozvoj. Současnou migrační vlnu označil za „zásadního hybatele ekonomického růstu“ řady států. Ba co víc, prý si máme v souvislosti s migračními a azylovými politikami zvyknout na změnu trendu. Dnes už si státy nevybírají, koho a proč přijmou. Dnes už si migranti vybírají země sami. Když to na starém kontinentu nepochopíme, může podle něj „EU v globálním měřítku začít zaostávat“.

Národní jednolitost členských států se snaží Evropská unie rozbíjet každý den, to není nic nového. Její politika je na tom postavená. Pryč s národy, pryč s národními státy, pryč s historií, tradicemi, zvyky. Pryč se skutečnou rozmanitostí, skutečnou soutěží, rozličnými idejemi, názory na řízení státu nebo druhy lidských společenstev, pryč s konkurencí rozdílných pravidel hry. Při slovech jako samostatnost, svrchovanost nebo suverenita už abyste si dávali pomalu pozor, zda vedle vás nestojí nějaký udavač či cenzor, který novodobé ideopolicii oznámí, že nejste dostatečně „více Evropy“ a „jednotní v rozmanitosti“.

Peter Sutherland uvedl jako vzor imigračního úspěchu Spojené státy, Austrálii nebo Nový Zéland. Tyto státy prý byly původně založeny přistěhovalci a mají menší problém se začleněním „lidí jiného původu, než jsme my sami“. Přemýšlím, které to bylo století a zda si to uvědomuje i on. Tak trochu reality. Taktně totiž zjevně přehlédl pár faktů. Austrálie přijala v posledních letech jedny z nejtvrdších přistěhovaleckých pravidel na světě. Na Novém Zélandu pokud jako přistěhovalec nic neumíte, nebo máte kvalifikaci, kterou tam nepotřebují, nemáte šanci zůstat. Zkusit test bodového systému pro imigranty si můžete tady. Upřímně, už vidím v souvislosti se současnou imigrační krizí v Evropě, jak tím úspěšně projde drtivá většina lidí z Afriky a Blízkého východu, co si nás slovy Sutherlanda vybrali a míří k nám. A Spojené státy? Tam se mladí lidé odvracejí od tradičních hodnot, současnou politiku Obamy považují za kapitalismus, kterému připisují své vlastní neúspěchy, a členové každé páté americké rodiny, všichni, jsou nezaměstnaní. Představuje to přes 16 milionů rodin. Fakt vzor úspěchu pro Evropu.

Evropská unie doposud skutečně směřuje přesně tam, kam se svými vizemi Peter Sutherland. Dávají nám za vzor migraci, která probíhala před několika sty lety za úplně jiných podmínek. Jistě, z křesla šéfa Globálního fóra pro migraci se to za peníze nás všech radí dobře. Jeho se negativní důsledky týkat nebudou. Svůj dům má jistě v bezpečné oblasti, létá sám, auto je neprůstřelné a o jeho pozadí včetně rodiny je postaráno skupinou bodyguardů. Nám ostatním, se zbytky zdravého rozumu a instinktů, které přes veškerý tlak ještě máme, nezbývá než se pokusit otočit kormidlo ve volbách. Máme svých starostí dost a nemáme povinnost přejímat odpovědnost za chyby jiných či na vlastní kůži prožívat důsledky realizace jejich osobních zájmů.

Česká republika má pravděpodobně jednu z nejlepších azylových politik, minimálně v Evropě. Nemáme žádný dluh vůči světu za zvěrstva válek či kolonizace nebo těžby nerostných surovin. Uchovejme si současný stav. A pokud by nám cizí státní moci měly opět diktovat skrze většinové hlasování jejich vůli, uspořádejme referendum o setrvání či vystoupení z EU. To je fér.

Převzato z blogu se souhlasem autora



zpět na článek