Neviditelný pes

MIGRACE: Okupovat nevěřící země

diskuse (5)
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan ve svém projevu na Valném shromáždění Organizace spojených národů v září 2018 kriticky zaútočil na Evropskou unii. Obvinil EU z toho, že nedokázala dostatečně podpořit uprchlíky, a tvrdil, že EU by měla Turecku zaplatit víc, než slíbené tři miliardy eur.

Proč uprchlíci z Blízkého východu ničí křesťanské památky?

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan ve svém projevu na Valném shromáždění Organizace spojených národů v září 2018 kriticky zaútočil na Evropskou unii. Obvinil EU z toho, že nedokázala dostatečně podpořit uprchlíky, a tvrdil, že EU by měla Turecku zaplatit víc, než slíbené tři miliardy eur.

Erdoğan často tvrdil, že křesťanská Evropa by měla přijmout více muslimských uprchlíků. Ve své řeči v roce 2016 hněvivě vyhrožoval, že znovu otevře stavidla proudu migrantů do Evropy (v samotném roce 2015 prošlo přes turecké území na své cestě do Evropy tři čtvrtě milionu migrantů).

Využívá Erdoğan syrské migranty hlavně jako vyjednávací kartu, kterou se snaží zamaskovat neúspěšný vstup své země do EU? Nebo je to prostě jen smlouvání, pomocí kterého se snaží maximalizovat množství evropských peněz přicházejících do Turecka jako pomoc? Není o tom pochyb, ale jde nejen o to. Jeho islamistická ideologie diktuje, že počet muslimů žijících ve všech koutech Starého kontinentu by měl jednoho dne vyhlásit demografické vítězství islámu.

„Okupovat nevěřící země“ silou meče byla osmanská myšlenka. Okupace nevěřících zemí demokratickými metodami pomocí demografie je jedním z rysů postmoderního islamismu, protože muslimské národy, na rozdíl od Osmanské říše, postrádají vojenskou sílu potřebnou pro vojenskou invazi.

Nedávné události na řeckém ostrově Lesbos, kde vítající místní obyvatelstvo mimořádně pomáhalo všem muslimským migrantům, ukazují realističtější stránku muslimské imigrace do křesťanských zemí. V dubnu 2016 navštívil převážně syrské migranty ve dvou táborech na ostrově Lesbos dokonce i papež František, aby s nimi vyjádřil svoji solidaritu a zvýšil povědomí o jejich neštěstí.

V dubnu 2018 však na hlavním náměstí Mytilény, hlavního přístavního města ostrova Lesbos, proběhly vážné střety mezi migranty a místními obyvateli. Migranti okupovali přibližně týden hlavní náměstí, aby protestovali proti podmínkám, ve kterých žijí. Demonstrace vzbudily hněv především místních obyvatel a poté některých skupin krajní pravice, které chtěly, aby bylo náměstí vyklizeno.

Po střetech následovaly ještě vážnější zprávy. Televizní stanice Deutsche Welle ve své reportáži informovala o tom, že syrské zločinecké gangy, sympatizující s Islámským státem (ISIS), zavedly v uprchlickém táboře Moria na ostrově Lesbos vládu teroru. Reportáž nafilmovaná částečně skrytou kamerou ukázala slogany sympatizující s ISIS namalované na zdech tohoto přeplněného tábora.

Zdá se, že migrantům v táboře Moria nevadily jen nehumánní podmínky. Neidentifikované skupiny migrantů zničily na ostrově Lesbos také kříž. Jen o několik dní později při druhém zločinném znesvěcení pravoslavných symbolů znesvětili a zničili muslimští extremisté na ostrově malou „proskinitari“ (malou kapličku s vystavenou ikonou).

Takové napětí na jinak mírumilovném řeckém ostrově nevzniklo bez důvodu. V roce 2017 syrský migrant na ostrově Lesbos řekl autorovi tohoto článku: „Řeknu vám to přímo, jako muslim muslimovi. Tito [evropští sociální pracovníci] jsou legrační. Nevím, pro všechno na Zemi, proč se zamilovali do muslimských záležitostí, kterými i my muslimové pohrdáme.“

Ve stejném roce na stejném ostrově autorovi tohoto článku jeden Afghánec řekl: „Přijde den, kdy budeme my, dobří muslimové, dobývat jejich nevěřící země.“

Na počátku uprchlické krize v roce 2015 bylo možné si zde na webu Gatestone Institute přečíst toto:

„Syrská uprchlická krize v zemích, které se táhnou od Blízkého východu až do srdce Evropy, je další epizodou velkolepého, mnohostranného východního dilematu: Muslimové v této části světa považují křesťanský Západ za „zlo“; přesto považují křesťanské země za nejlepší místa, kde se dá dobře žít ekonomicky a politicky. Bohaté arabské státy se nekompromisně odvracejí od situace muslimů, kteří potřebují pomocnou ruku, a islámští pokrytci viní ze všeho Západ.“

O tři roky později je to pravdivější než kdykoli dříve.

Autor je jeden z předních tureckých novinářů. Nedávno byl vyhozen po 29 letech z nejznámějších tureckých novin za to, že psal pro Gatestone Institute o dění v Turecku. Je spolupracovníkem Middle East Forum.

Překlad původního textu:Why Do Middle Eastern Refugees Vandalize Christian Structures?
Překlad: Josef Janeček

Převzato z webu Gatestone Institute

zpět na článek