23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

MIGRACE: Novozélandské neštěstí

Jenom krátce. Západní svět se v sedmdesátých letech zbláznil a v Kanadě vymyslel multi/kulti. Všechny anglicky mluvící země to přijaly za své. Zároveň začaly upřednostňovat ženy do veřejných funkcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 24.11.2019 13:46

Jedinné řešení je odmuslimit, odnegřit. A hlavně zbavit se vítačů a multikulťáků.

J. Jurax 24.11.2019 17:10

Ano. Nebo plné asimilovat.

Problém je trošku v tom, jak toho či onoho v dnešní době lidských práv v zemích s velkým podílem neasimilovaných a obtížně integrovatelných přišelců, navíc převážně muslimů, jimž v tom primárně zabraňuje víra a kryjí se svobodou vyznání, dosáhnout.

Zatím, zdá se, se to nedaří, neboť není ze strany takto postižených zemí tlak ani na integraci, natož tlak k asimilaci, neboť multikulti, lidská práva a neschopnost politické reprezentace, a z druhé strany není motivace u přišelců, aby se vřadili do společnosti, jenž jim poskytla útulek a živobytí, často bezpracné a na úkor vlastních obyvatel.

Nepovedlo se to nikde.

A. Šír 24.11.2019 13:31

Předvolební agitka SPD?

K. Křivan 24.11.2019 13:48

Pokud mluví fakta pro SPD, pak nezbývá než SPD volit. Fakta se dají snadno ověřit.

J. Jurax 24.11.2019 16:51

Vy to tak chápete? Máte opravdu za to, že autor žijící cca půlstoletí v Austrálii vůbec ví o SPD a že pro ně agituje?

J. Anděl 24.11.2019 21:45

Obávám se, že ne, pane Šíre. Obávám se, že jakýsi poslední pokus o jeden z hlasů rozumu. Kterým by měly naslouchat racionální a věcné strany. Aby to nepřevzaly ty alá SPD.

P. Flener 24.11.2019 11:05

U nás je to podobné. Když něco páchají cikáni, všelijak se to tají a v televizi se obrázek rozmaže, aby to snad nebyl rasismus? To je opravdová ubohost, která zavírá oči před fakty a pravda se před veřejností tají. Za otevřenou společnost považuji takovou, kdy se nám jasně řekne jakou zločinnost páchají různá etnika, zda pracují, nebo žijí z našich daní a pod... Vše ostatní je pokrytectví. Zamysleme se nad slovem rasismus - rasista je přeci ten, kdo a priori odmítá nějaké etnikum třeba jen kvůli barvě pleti. U nás jsou ale lidé proti černochům, Arabům či cikánům proto, důvodem je to, že jsou zvyklí na jiné vzorce chování a života, nejsou schopni se zařadit do společnosti ve které chtějí žít - přesněji na které chtějí parazitovat, chovají se zcela jinak než většina a chtějí v zásadě jen žít z práce druhých - z daní a tedy ze sociálních dávek. A odpor proti těmto šmejdům nemá s rasismem nic společného.

J. Vosicky 23.11.2019 17:25

Tak o Australany se obavat nemusim. Ti jeste tou politickou korektnosti spoutani nejsou. Vzpominam, jak si to pred nekolika lety dokazali vyridit rucne s drzymi muslimy (Lebanonci) na Cronulla plazi. A pristi den uz se to pralo po celem meste. A proslo jim to, nikdo jim nic nevycital.

Nemohl by mi nekdo osvezit pamet, jak to zacalo ?

V. Kučer 23.11.2019 14:15

Příčiny pádu říše římské, pamatuji si pouze jednu, angažování žen v politice. Většina ženských je schopna řídit stát pouze za dobrého počasí. Kolik jich uspělo když byli problémy se dá spočítat na prstech jedné ruky - Margaret Thatcherová, Marie Terezie, Kateřina Veliká, královna Kleopatra ale ta měla smůlu na partnery.

P. Flener 24.11.2019 11:07

Západ je rovnostářstvím a humanitou nemocnej a to ho rozloží.

P. Aron 23.11.2019 14:04

Hezky a poměrně stručně to vysvětluje Jordan Peterson v tomto videu. Je to trend celého Západu.

https://www.youtube.com/watch?v=d_ZZFFc_Rag

Jordan Peterson - Vaše deti učia nebezpeční ľudia

J. Chaloupka 23.11.2019 14:02

No vidíte, a tady australský model bereme jako dobrý, zvláště ten, že když někdo přijede do Austrálie ilegálně, nemá nikdy nárok na azyl.

V. Petr 23.11.2019 11:20

"Humanita" není nic jiného, než synonymum pro ZBABĚLOST!

J. Jurax 23.11.2019 12:44

Ne vždy. Ale v diskutovaném případě nesporně ano.

J. Fridrich 23.11.2019 10:47

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku. Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Je zajímavé - a je to REÁLNÁ SKUTEČNOST, že s některými etniky přicházejícími na Západ ( myšlena Evropa, Amerika, Austrálie - tedy křest'anská, Euro-Atlantická část světa ) - nebyl, není a patrně ani nebude problém.. Víme, že sem patří Židé, Vietnamci, Číňané, Indové.. Víme také, že s některými etniky byly, jsou a jistě i budou problémy - a to velké - hlavně s arabskými a africkými islamisty různých národů, s Cigány-Romy a pod.. Západní svět si musí uvědomit, že tyto zcela jiné civilizační okruhy je třeba nechat ODDĚLENÉ, můžeme se respektovat, ale NEMÍSIT. A na tom přece není nic špatného.

V. Církva 23.11.2019 10:15

No znám člověka, který se někdy kolem roku 2000 přes rok (překročil tak 3 měsíční turistické vízum) potuloval po Novém Zélandu, pak na chvíli odcestoval na Filipíny a už ho nechtěli pustit zpět n NZ, zavřeli ho na Filipínách a poslali za vlastní peníze do ČR.. Normální poctivý i když naivní kluk, který tam načerno pracoval, ten by jim tu zemi jistě rozvrátil!

Zato nefachčenka z Arábie si šlechtí. Nevím jestli za to můžou kvóty na ženy, spíš patent na debily v politice a úřadech.

Z. Lapil 23.11.2019 10:31

Mám jednu takovou kolegyni. Domů se dostala bez nesnází, jenže pak dostala nápad, že tam vezme rodiče na výlet. Na internetu se dopídila toho, že nejlepší je letět s přestupem v Japonsku a víza si vyřídit tam. Za týden byla zpátky v práci, hrozně překvapená, že jí to vízum nedali, páč má (na deset let?) zakázaný vstup.

J. Schwarz 23.11.2019 10:01

Baby ve vedení jsou holé neštěstí. Ale není to jejich chyba, je to chyba chlapů. Konečně ústupnost mají baby v genech, vítězný kmen pomordoval muže ale ženské ne, ty se jim hodily. A tak jim vždycky bylo dost jedno, kdo vyhraje. Protože on nakonec někdo vyhraje a baby to nebudou. Klidně budou rodit děti vítězům - a proč ne, když se jejich původní chlapi projevili jako zbabělci...

Z. Lapil 23.11.2019 10:43

Jen připomenu, že nic o životě neplatí na 100%. Měli jsme v práci holku, dost hluboko pod třicet, ta šéfovala dvanácti chlapům ve firmě skoro až machistické, a všechno fungovalo úplně úžasně.

Fakt je, že v každém chlapovi je kus gentlemana, takže na argument "den má 24 hodin a kdyby to nestačilo, doděláš to v noci" reaguje vstřícněji, když ho použije sympatická krasavice.

(Trochu jsem ji do toho navezl já. Když si o tom přišla popovídat, pravil jsem, že i kdyby to nezvládla, bude to vypadat dobře v životopisu.).

S. Rehulka 23.11.2019 9:48

No ona totiž socialistická Prime Minystrině New Zealandu Jacinta Arden podráží takto Austrálii na mnoha frontách ! Illegální emigranti, které Austrálie odmítla, protože schválně zničili své doklady, NZ přijal a brzy jim dal NZ občanství, čehož mnozí využili a do Austrálie přicházejí jak "čistí" Kiwis (Novozélandané), což nejsou ! A toto není prvně, NZ jako bratrská země z mnoha válek Austrálii podrazila už přijetím nezdravých potravin, ryb, zeleniny z asijských zemí (Číny, Vietnamu) umožnila přebalení a reexport do Austrálie, tedy nejen potraviny, na které jsme v Austrálii "hákliví", ale hlavně přebalené muslimské terroristy z Asie i Středního Východu a to je pro nás NEPŘÍPUSTNÉ !

P. Portwyn 23.11.2019 10:01

Děkuji za vysvětlení.

L. Severa 23.11.2019 10:34

Ausrálie má s NZ bezvízový styk ? A nelze ty přebalené, když nesekají dobrotu, jako příslušníky jiného státu vyhostít? Omlouvám se za asi naivní otázky nemaje vědomosti o vzájemných vazbách obou zemí.

J. Jurax 23.11.2019 12:48

Asi nelze, neboť by to porušilo jejich lidská práva.

J. Vintr 23.11.2019 19:03

To je ta nána, která hrozila vězením za to, že se lidé podívají na falešné video ze "střílečky" v Christ Church?

P. Portwyn 23.11.2019 9:07

Nějak jsem nepochopil to "novozélandské neštěstí", když se to děje v Melbourne, obecně v Austrálii.

Ti muslimové a Afričané přišli z Nového Zélandu? Nějaká reemigrace? Nebo že multikulturalismus je podle článku z Kanady, tak možná mělo být "kanadské neštěstí"?

J. Kovaříček 23.11.2019 8:38

Naprostý souhlas s článkem. Zajisté, situace v Sýrii je žalostná a ty uprchlíky lze chápat. Je mi však záhadou proč se trmácí až do Kanady nebo Austrálie, když hned za rohem mají Katar. Této muslimské zemi bylo přiděleno pořádat Mistrovsví světa ve fotbale (2022) a tak pilně budují stadiony, mají však nedostatek pracovních sil a tak si dovážejí lidi i z Indie nebo Nepálu. Tam by tedy uprchlíci získali i práci a byli by mezi svými. Otázkou ovšem je zdali by je katarští bratři vítali tak jako dobroserové v Anglii, Kanadě či Austrálii.

Ano, ten multikulturalismus je vážným problémem, ale netřeba mít obavy. Ten problém spolehlivě vyřeší muslimští chlapci, a stane se to dost brzo.

V. Pavelka 23.11.2019 8:26

To naředění společnosti v západních zemích ,je už v takovém poměru že je prakticky nevratné , sedí a čumí8-o jak se jim společnost rozpadá ;-O a spěje k sudafrikanisaci!Rv

V. Pavelka 23.11.2019 8:39

"SPOR",je hnacím motorem života ,ženský prvek je stagnující,v konečném důsledku,předají moc těm kteří je přečíslí ,vini jsou zbabělí bílí chlapi!!

R. Vacek 23.11.2019 7:23

Člověk zapomíná, možná odkaz na zmiňované "neštěstí"

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mesita-novy-zeland-christchurch-strelba.A190315_044015_zahranicni_jn

J. Vintr 23.11.2019 19:00

Podle všeho šlo o inscenovanou falešnou akci, která měla posloužit jako záminka k odzbrojení domácího bílého obyvatelstva.