19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

MIGRACE: Neschopnost, nebo úmysl?

Podívejme se na migraci větším nadhledem: Řecko zase krachuje a zoufale potřebuje trumfy pro vyjednávaní s EU. S Tureckem Unie dlouhodobě vyjednává, ale i ono chce mít něco v ruce. Stejně jako Řecko - běžence.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 7.3.2016 22:54

Hmm, celoevropské řešení je neřešení.

Vyřeší to za nás přece Turek, když mu nasypeme do zobáčku. Kolikpak už Turek chytil převaděčů, kteří ilegálně lifrují ve velkém migranty do Evropy? Tisíc? Nebo jen sto? Aspoň deset? Ani jednoho!!! To je ta "europaeische Loesung" vod Frau FDJ-Merkel!

Š. Hašek 7.3.2016 17:14

Je to tak.

Může nám náš veleodvážný/smělý/mladý/sluníčko milé - premiér (též v kuloárech zvaný Vozubená Pleš/mlíčko na bradě) už konečně vysvětlit (TV večer) v čem spočívá ono "evropské řešení"? Tedy, kdy Turecko (člen NATO) si padne do náruče s Řeckem, všichni migranti budou děkovat za menu ve vytápěných bungalovech, starosta Českého Brodu (typově) do měsíce zaměstná metaře a umívačky nádobí, kterým nebude muset vysvětlovat abecedu, konečně budou všici dělat sami rajony na chodbách tam co jim poskytujeme přístřeší ............... atd., atd., ...... Cha, cha!! Dáme do mixeru Gazu a Kraków!!

To je jak udělat společné řešení, tedy u našeho výsostného domácího stolu "aby hlavně tchyně/maminka byla spokojená".

Je to banda gaunerů, horší než Lenin s Hitlerem dohromady. Tedy ti politEUkomunisti.

Š. Hašek 7.3.2016 17:16

Re: Je to tak.

Nádobí umývat. Pardon. Zvýšený krevní tlak.

S. Kalužík 7.3.2016 19:22

Re: Je to tak.

Myslím, že soudruha Lenina i parteigenosse Hitlera poněkud podceňujete, EUlevičáků je tam skutečně mnoho, ale přece jen jsou nižší level :)

K. Janyška 7.3.2016 16:33

Samozřejmě, že tzv. evropské řešení žádné není !

Kde by se také vzalo? Evropa je civilizovábna a uspořádána až k národním státům a tak to i zůstane !!! EU je zločinným napadením evropských národních států socialistckými zejména rudočernými zločinci !!! Dzp.

J. Kučera 7.3.2016 15:00

Tisíce imigrantů na gumových člunech

Ty gumové čluny musel někdo koupit, někdo je dováží do přístavů a někdo je za tučný peníz dává migrantům. Policie by se měla podívat, kdo to platí. Při troše šikovnosti to může zvládnout i policie jiných států, než Turecka (hackeři jsou všude). Také je možné hlídat kamiony směřující do přístavů a zabavovat gumové čluny (spolu může policie zatýkat i řidiče) a konečně je snadné najít nápadně velkou koncentraci cizinců v přístavu.

V. Kovář 7.3.2016 16:07

Re: Tisíce imigrantů na gumových člunech

Opravdu netuším, proč unijní orgány nezavedou celkem jednoduchou selekci mezi migranty. Na síti dát jednoznačně najevo, že solo muži nemají šanci na azyl. Není myslím příliš xenofobní, vpouštět do schengenského prostoru pouze a jenom rodiny s dětmi, navíc s platnými doklady a prokazatelně z oblastí, zasažených válečným konfliktem. Od rodičů, kteří mají starost o své potomky, lze se nadít spíše snahy integrovat se do naší společnosti, než od svobodných, zdravých mužů, nabušených testosteronem, jimž evidentně chybí základní smysl pro odpovědnost. Mladým mužům, kterých je největší počet, proto nekompromisně odmítat vstup hned na hranicích. Nejenže jsou největší hrozbou pro naši kulturu a bezpečnost, ale jsou to sobečtí jedinci, kteří opustili své rodiče a sourozence a nechali je napospas válečným útrapám, aniž by se starali o jejich bezpečí a bránili je.

V. Novák 7.3.2016 14:54

Lodě NATO samozřejmě mohou operovat v Černém moři,

ostatně tam už operují a Ruska se na nic neptají. Což je OK, Rusko nemá na Černé moře patent. Stejna jako Turecko nebo Bulharsko.

Ovšem platí tam totéž jako v Egejském moři - lodě NATO by musely zasahovat vojensky proti uprchlíkům, a na to Evropa nemá cojones. Zejména ne tak blízko a tak pod dohledem kamer.

Navíc by cesta přes Čermé moře, které má minimum ostrovů a kde není taková příhodná situace jako mezi tureckým pobřežím a řeckými ostrovy, byla mnohem elší a tedy i mnohem nebezpečnější. Ne neprávem nazvali první Řekové, kteří do něj pronikli, Černé moře "Pontos acheinos" - moře nepřívětivé a teprve později z propagačních důvodů ho přejmenovali na "Pontos eucheinos", tedy pravý opak.

Rusko má šanci válku v Sýrii ukončit - což se nepovedlo US koale, a to je zřejmě důvod toho řevu proti ruské účasti.

J. Kopis 7.3.2016 14:41

Tohle by nás mělo obohatit? Bezcitností vlastní komunity?

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/147578-vysvobozeni-islamsky-stat-ji-znasilnoval-radeji-se-upalila/

K. Kovář 7.3.2016 13:37

Vítat to by šlo!

Nejlíp kulometnou palbou protože to tak stejně dopadne!

J. Kopis 7.3.2016 10:54

Každý chvilku, tahá pilku

Je zajímavé, jak Rusko, alespoň prozatím, vzalo USA vítr z plachet. Převzalo hru, kterou Američani rozehráli implantací "demokracie" v Iráku a Libyi pomocí tzv. Arabského jara. Výsledkem je však hrozící rozpad EU a vzestup nacionalismu, což více vyhovuje Rusku než USA se svojí ACTA.

J. Vintr 7.3.2016 8:42

Bez Turecka Řecko nemůže nic řešit

jedině že by začalo do "uprchlíků" střílet a topit je v moři. Otázkou je tedy, jestli je cílem Turecka "jen" vydírání nebo třeba islamizace Evropy. Trend, který v Turecku panuje, by tuto eventualitu vůbec nevylučoval. Pokud by šlo jen o vydírání, bylo by teoreticky možno je uplatit, ale praxe ukazuje, že ústupky vyděračům většinou vedou jen ke stupňování jejich požadavků. Dalším problémem jsou "uprchlíci", kteří už sem dorazili. Těžko se dá čekat, že sami odejdou a dostat je odsud proti jejich vůli by naráželo na spoustu problémů. A pokud tady zůstanou, začnou dřív nebo později "zlobit". Člověk má i jiné potřeby než jídlo a střechu nad hlavou a pokud se budou chtít miliony lidí s naprosto jinou kulturou a životním stylem chtít nějak realizovat, přinese to Evropě obrovské a neřešitelné problémy. A není vůbec vyloučeno, že těchto lidí bude chtít někdo i cíleně využít k rozvrácení Evropy. Může to v každém případě znamenat konec blahobytu a bezpečnosti nás Evropanů.

V. Lacina 7.3.2016 7:54

Armády Řecka a Turecka...

...jsou velice úzce specializované. Slouží jen k tomu, aby na sebe mohly navzájem řinčet zbraněmi. K ničemu jinému, přes svou velikost a nákladnost, použitelné nejsou.

J. Fridrich 7.3.2016 7:01

Řeci a Turci Evropu normálně vydírají - tahají

Řeci a Turci Evropu normálně vydírají - tahají z ní miliardy a nic nedělají. A víte proč ? Protože v čele Evropy stojí nyní neschopní státníci - omyl, oni to nejsou státníci, jsou to naivní hlupáci bez znalostí vývoje světa.......

V. Lacina 7.3.2016 7:58

Re: Řeci a Turci Evropu normálně vydírají - tahají

Tak Turecko je sice nespolehlivé a podrazácké, ale není v EU, takže to ať si klidně vydírá -doslova nám v tomhle nic "nedluží", ale ze strany vypočítavého Řecka to je obzvlášť velké svinstvo...

S. Kalužík 7.3.2016 19:17

Re: Řeci a Turci Evropu normálně vydírají - tahají

EU sem, EU tam, ale obě země jsou s námi v NATO a to už končí legrace :)

Š. Hašek 7.3.2016 22:34

Re: Řeci a Turci Evropu normálně vydírají - tahají

A proč by ne?

Slyšel jste v poslední době, že by bruselsoudruzi byli schopni silnější akce, než jen ječet na Poláky (po volbách), případně pochválit nějakého "šejka vod Saudů", že to čecháčkům nandal stran dizgrymynace romcikánů?

Neznám větší blbsdružení na Zemi než bruselstát (tedy k vlastním daňoplátcům jsou drzí dost!).

M. Červeňák 7.3.2016 4:40

A co takhle malinkatý vojenský puč

v Řecku? Vláda černých plukovníků, to už tady bylo a docela se to na řecké vnitřní záležitosti osvědčilo. Sluníčka by sice řvala, ale situaci by to pořešilo ajncvaj...

Š. Hašek 7.3.2016 22:37

Re: A co takhle malinkatý vojenský puč

Bacha na to!!!!!!

Pokud puč bude řízen Turkem, no nazdar!!!!!!!!!!!!!!!