6.6.2020 | Svátek má NorbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Německý průmysl potřebuje lidiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 24.9.2018 23:58, přehled diskusí

Těch pracovitých budou potřebovat ještě více:
Autor: J. Novak Datum: 24.9.2018 21:32

40 000 ročně je málo, protože z toho milionu se jich do pracovního procesu zařadí do budoucna jenom pár stovek a kdo ten zbytek z toho milionu, případně dalších desetitisíců přešedších negramotných nekulturních "nemakačenků" bude živit a na ně dělat?

Německý průmysl potřebuje lidi, ale jen dočasně:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.9.2018 19:47

The world’s first driverless tram has launched in Potsdam in Germany. The adapted ‘Combino’ tram was developed by engineering firm Siemens.

All aboard: The autonomous tram trundled along a six kilometer bit of track around Potsdam, near Berlin. The tram traveled in real traffic but— just to make things a bit more exciting for the press, probably— there was a staged emergency halfway along the route, when a Siemens employee pushed a pram into its path. Luckily, the tram picked up on the obstacle and conducted an emergency stop.

How it works: Much like a driverless car, the train uses various radar, lidar and camera sensors to detect its surroundings and react to trackside signals, bikes, cars. And runaway prams.

What next? It isn’t yet commercially viable, Siemens say, but is likely to contribute to the broader field of driverless technology.

Re: Německý průmysl potřebuje lidi, ale jen dočasně:
Autor: P. Han Datum: 24.9.2018 22:55

Why don't you say it in Czech? Siemens vyzkoušel tramvaj bez řidiče a ta dokonce dokázala nouzově zastavit. Což je určitý pokrok proti onomu autu, které smetlo chodkyni. "Incident" byl nahraný, ten, kdo strčil kočárek před tramvaj, byl zaměstnanec Siemensu, takže to bylo předem připravené. Jestli se to povede pokaždé a v libovolně hustém provozu, se zatím neví. O tom, co to provede s jízdním řádem, jste se vůbec nezamyslel. A původní článek mluví o potřebě 400 000 nových zaměstnanců za rok. Ne každý z nich je řidič tramvaje, nemluvě o tom, že i kdyby Siemens intenzivně pokračoval ve vývoji tímto smětem, odhaduji, že komerčního využití se dočká tak za 10 let. Za tu dobu by Německo teoreticky mělo importovat 4 miliony nových pracovníků. Pokud ve vícečlenných afrických rodinách bude každý desátý schopen (a ochoten!) vykonávat kvalifikovanou práci, přibude za oněch 10 let do Německa 40 milionů Afričanů, z nichž 30 milionů bude nezaměstnatelných. Jak to chcete řešit? Vyvinout bezobslužné gilotiny?

Co ptřebuje Česko? Vyhubení politologů jako je Bartoň :
Autor: M. Pivoda Datum: 24.9.2018 18:16

Asi se shodneme, že Elon Musk není úplný hlupák Viďte. A tento pán si objednal automatizaci firmy Tesla pro výrobu elektromobilů právě z Německa (a ty stroje si nechal do USA dopravit letecky!).

Ano, Elon Musk poněkud předběhl dnešní dobu, a musel proto, oproti plánu, přijmout lidské pracovníky pro své ývrobní linky v USA. Ale jen dočasně. Do pěti let bude schopnost německých automatizovaných výrobních linek tak pokročilá, že těch lidí ve výrobě bude potřeba podstatně méně. K čemu pak budou inmigranti?

Vyhubte, prosím, v Česku politology, abychom zde mohli koncepčně uvažovat v souladu s dnešní technologickou dobou. Totéž přeji Německu.

Re: Co ptřebuje Česko? Vyhubení politologů jako je Bartoň :
Autor: R. Langer Datum: 24.9.2018 18:24

No, to se tedy neshodneme. Musk je hlavně dobrý prodavač leštěných prdů. :-D

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.9.2018 19:39

Ale rachejtle mu létají, první stupně se úspěšně vrací ku znovupoužití, což je světové unikum.

Re: znovupoužití:
Autor: L. Novák 475 Datum: 24.9.2018 20:07

Otázkou je, jestli se to vyplatí...

Re: znovupoužití:
Autor: J. Jurax Datum: 24.9.2018 23:27

Podle toho, co jsem četl, vyplatí. Respektive snižuje to cenu za start o třetinu.

Někde jsem i četl, kolik takových startů bude třeba, aby zaplatily náklady vývoje, jenže jsem číslo zapomněl a zdroj nemůžu najít ... :-)

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 24.9.2018 21:49

Rachejte jo, tam je dobrý.

Ale Tesla moc perspektivu nemá. Při živoření ji drží jen daňové úlevy a stejně nevydělává, těžce prodělává.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 24.9.2018 23:58

No, Tesla je dnes drahé auto pro snoby a mohovité nadšence.

Chce to ještě nějakých pár desítek let vývoje hlavně akumulátorů a výstavby vhodné infrastruktury, aby elektrombily bez dotací a daňových úlev nabídly poměr užitku a nákladů srovnatelný s klasikou. Tedy pokud se takové akumulátory zdaří vyvinout ...

Re: Co ptřebuje Česko? Vyhubení politologů jako je Bartoň :
Autor: M. Prokop Datum: 24.9.2018 18:34

Tak dejte vědět, až Tesla vydělá nějaké peníze. Zatím, nepřetržitě od svého vzniku prodělává. A prodělávat bude nejspíš až do svého konce, protože do blbnutí s elektromobily se pouští zavedené automobilky a na ty Musk nemá.

Napsal bych, vyhubte Pivody, ale to bych přišel o srandu.

Více o Elonu Muskovi pro české ekonomy:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.9.2018 18:45

Je to člověk, který záměrně nepatentuje, ač by ve svém technologickém oboru určitě mohl, aby tak ztížil život svým konkurentům. Ten podivínský, velmi ambiciózní člověk se nechce zdržovat ochranou duševního vlastnictví, on vsadil na to, že bude prostřednictvím svých „geniálních technologických inovací“ trvale v čele „pozemského stáda“. Konkurenti budou jeho technologie sice beztrestně kopírovat, jemu ale nejde o maximalizaci osobního zisku či pohodlnější život pozemský, nýbrž ho uspokojuje hřejivý pocit, že se mu podařilo posunout technologický pokrok na této planetě vpřed.

Chování tohoto amerického podivína (přistěhovalého do USA z Jižní Afriky) vybočuje z doporučeného chování standardními ekonomickými učebnicemi, a tím také mnohé ekonomy rozčiluje. Jmenuje se Elon Musk. Je to mimořádně výkonný jedinec, který již několik let řídí současně dvě firmy. Z důvodu psychického přepracování musí často brát prášky na spaní a dostává se tím na hranici svých fyzických i psychických možností. Pokud se Elon jednou z přepracování zhroutí, jemu konkurující stádo možná zajásá, ale celá společnost tím ztratí. Proč? Motor technologického pokroku v několika oborech se tím pravděpodobně zpomalí. Proč? Prioritu v hodnocení konkurenčních firem získají opět klasické ekonomické ukazatele (tzv. zabijáci inovací, dle inovačního guru C. M. Christensena), technologické parametry u výrobků se upozadí, protože na trhu nebude dost zákazníků, kteří by byli ochotni zaplatit výrobky se špičkovými parametry.

Re: Více o Elonu Muskovi pro české ekonomy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 24.9.2018 20:08

Kde na svou činnost bere peníze? ;-)

Re: Více o Elonu Muskovi pro české ekonomy:
Autor: M. Prokop Datum: 24.9.2018 21:51

Zatím na burze.

Re: Více o Elonu Muskovi pro české ekonomy:
Autor: M. Prokop Datum: 24.9.2018 21:51

Ekonomům je "na salámu", ale trochu nervozní jsou akcionáři Tesly.

Ano, aby Německo bylo silnější pro ovládnutí Evropy. :
Autor: K. Janyška Datum: 24.9.2018 17:30

O tom není pochyb... Dzp.

kvalifikace???:
Autor: J. Lukavsky Datum: 24.9.2018 15:43

"Německo totiž potřebuje, světe div se, kvalifikovanou pracovní sílu." No chcete snad naznačit, že mladý bojovník co umí perfektně s nožem a kalachem snad není v Německu použitelný? A což ti co umí zpaměti 200 veršů z koránu? Také nejsou zapotřebí? No nevím nevím zda to není xenofobie, rasizmus, fašizmus ....... Prostě se bude muset Německo a jeho průmysl přizpůsobit nabídce. Opravdu žertovné je, když pomyslím, jak se Německo a Anglie bránily přílivu laciných polských instalatérů! Dokonce si vymohli pár let odkladu. Holt "voni sou hlava pane wachmajstr"

J.L.

Re: kvalifikace???:
Autor: J. Vintr Datum: 24.9.2018 16:59

S tím kalachem umí jen mačkat spoušť. Je to vidět na všech záběrech z konfliktů. To bych perfektním zacházením rozhodně nenazval. O míření zřejmě nikdy neslyšeli, nebo je to na ně příliš intelektuálně náročné.

Co potřebuje německý průmysl a Německo?:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.9.2018 15:14

Německý průmysl určitě potřebuje, aby jeho výrobní stroje fungovaly. Tj. bez diskuze. Německý průmysl ale také potřebuje elektrickou energii (a vědělo o této své energetické potřebě dostatečně v předstihu - a také jednalo).

Začněme od konce: Německo v minulosti vsadilo (překvapivě) na solární a větrnou energii, přestože pro soláry nemá nejlepší geografické podmínky. Solární a větrná energie je pro Německo sice dražší tuzemské řešení, ale nezávislé na všech ostatních vlivech.

Na co asi Německo vsadí v případě potřeby chodu výrobních strojů německého průmyslu? Má Německo nějaké jiné alternativy? Závisí jen na inmigrantech?

Re: Co potřebuje německý průmysl a Německo?:
Autor: R. Langer Datum: 24.9.2018 18:29

Solární a větrná enegie je pro Německo "nezávislá" na všech ostatních vlivech? Co to hulíte, to tedy musí bejt matroš. Německá solární a větrná energetika rozesírá přenosové soustavy v celé Evropě, vy mudrlante! A už toho začínají mít okolní státy dost.

Německý průmysl potřebuje lidi:
Autor: K. Potoček 413 Datum: 24.9.2018 14:20

Německý průmysl zapomenul přidat, že potřebuje lidi, kteří jsou ochotni hákovat, učit se a natažené dlaně využít k uchopení nástroje na svou obživu.

Re: Německý průmysl potřebuje lidi:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.9.2018 15:09

Budoucnost patří zemím, kde není snem tahat myši po stole .........

Zjednodušeno.

brusele se bude divit. Už se diví, a chce dovážet otroky z Afriky. Docela přiblblé, tedy z hlediska času našich dětí či vnuků ......

Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.9.2018 11:37

Čekají v „řadě“ na homologaci. ..... Přesycený trh

Evropa je plná zlevněných aut. Dealeři se snaží udat desítky tisíc ,přebývajících’ kusů - https://www.lidovky.cz/byznys/auto/evropa-je-plna-zlevnenych-aut-dealeri-se-snazi-udat-desitky-tisic-prebyvajicich-kusu.A180921_131021_ln-auto_pkk

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: J. Kombercová Datum: 24.9.2018 12:50

Nedávno šla v médiích informace o tom, že ve Škodovce nestíhají a tak má být část výroby převedena do Německa. Co je špatně?

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.9.2018 13:28

Špatně je to, že ta zabijácká EU přišla s dalším zpřísněním emisních limitů: samosebou ne pro Big business a jeho dieslové všudypřítomné kamiony, ale pro osobáky s benzinovým motorem. Palivo E10, uvedené na trh v r.2020 bude dražší a poškodí starší motory: za této situace lidé asi nekoupí nová auta, radši dojezdí ta stará:

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/z-pump-zmizi-natural-95-nahrada-bude-drazsi-a-muze-poskodit-starsi-motory.A170524_202850_firmy-trhy_ELE

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: J. Vintr Datum: 24.9.2018 16:54

Takže i když už bylo objektivně prokázáno, že biopaliva nijak nesnižují emise CO2 a navíc poškozují životní prostředí, EU neuhne z dotovaného programu prosazování biopaliv. Další důkaz, že EU je náš nepřítel.

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 24.9.2018 20:06

Jestliže jsou nové automobily záměrně vyráběny tak, aby jejich provoz a údržba včetně oprav byly drahé, trh samozřejmě takové výrobky začne odmítat. Pro běžné občany bude nákup a provoz automobilu velmi drahý a každý si rozmyslí, jestli má smysl nové automobily kupovat.

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: J. Jurax Datum: 24.9.2018 23:46

No, víte, někdo si ta nová auta bude muset kupovat. Protože jinak nebudou vznikat ojetá auta pro ty šetřivější ... a životnost auta taky není neomezená ...

A s tou drahotou - novou Š-110L (cca 51 000 Kčs) jsem si v roce 1975 koupil za cca 22 tehdejších hrubých měsíčních průměrných platů (2 313 Kč). No a novou oktávku slušně vybavenou jsem si před rokem koupil za cca 17 v minulém roce průměrných platů.

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: J. Jurax Datum: 24.9.2018 23:51

A ještě k té drahotě aut doplním - Fabia, jež by mohla být soudobým ekvivalentem Š-110, přijde tak na 10 dnešních průměrných měsíčních platu.

Re: Tisíce škodovek stojí na letišti v Milovicích.:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.9.2018 15:06

Pokud jsou "modernoekonomiky" založeny na plechových kraksnách, kdy značné procento kupujících rodin jede na doraz, kupuje, najímá si to ...... a po třinácti letech mají na dvorku hromadu rezu ....... .

Momentálně to běží.

Dlouhodobě nesmysl. Pole, louky, lesy, výroba potravin, ............ , cokoliv, je toho hodně! To nezrezaví! A mimochodem, mají Švýcaři nějako výrobnu těch kraksen? Oni furt mají jen vovce a jemnou mechaniku do všeho, že? Taky lokomotivy. Asi jsou hloupí. Zjednodušeno.

A my nesmíme ani pěstovat cukrovku (vše souvisí se vším, proto to píši).