22.6.2021 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

MIGRACE: Nekompromisní statistiky

Nejnovější data ze spolkových úřadů práce vyvracejí iluzi o jakékoli možnosti integrace a přínosu migrantů, kteří přišli do Německa z mimoevropských zemí v rámci masové vlny v posledních letech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rudolf 16.10.2017 9:35

Re: Typický canc z IVK

Nepochybuji o tom , že v tom, co čtete vy, jste se něco takového dočíst, spolu s Frantou Šimkem, mohla. Ovšem ti, co čtou tisk seriózní, se v něm nic takového dočíst nemohli.

J. Kombercová 16.10.2017 9:42

Re: Typický canc z IVK

Který je ten seriózní tisk? Já čtu Lidovky, iDnes, sleduji čt24, jsou to neseriózní média? iDnes je docela sluníčkové, co je ještě serióznější, poučte mě, děkuji.

Dneska jsem měla výměnu názorů s paní Hájkovou, s vámi je to podobné. Oslněný vlastní výjimečností. :)

P. Rudolf 16.10.2017 9:49

Re: Typický canc z IVK

V těchto médiích jste se to od seriózních novinářů nikdy dočíst/doslechnout nemohla. Když ale vašim problémem je, že věříte podvodníkům, kteří lžou a které má zrovna třeba Neff tak rád.

Jinak, cítit s vedle vás výjimečným (což nečiním, neb mám laťku poněkud výš) skutečně problém není. Zcela jistě i pro tu paní Hájkovou.

J. Schwarz 16.10.2017 10:01

Re: Typický canc z IVK

Aha! Tak nejenom "seriózní médium", ale v tom médiu musí působit navíc "seriózní novinář" aby byl na informaci spoleh! Takže, dle pana Rudolfa, i v seriózním médiu může působit neseriózní / tedy panu Rudolfovi nekonvenující / publicista. netuším, podle jakého kriteria pak pan Rudolf rozlišuje média na seriózní a neserioózní. zřejmě neseriózní médium je takové, které publikuje pouze články neseriózních novinářů. Uff!

P. Rudolf 16.10.2017 10:31

Re: Typický canc z IVK

Že ničemu nerozumíte tady prokazujete denně.

Seriózní médium je totiž to, které dá hlas názorům různým, ale jeho kmenoví novináři se snaží předkládat fakta a nelhat. I ten Pes je pořád ještě médiem relativně seriózním, byť těch článků mizerné novinářské kvality a plných lží přibývá. Pořád se tu ale člověk potká i s kvalitní novinařinou.

J. Kombercová 16.10.2017 11:27

Re: Typický canc z IVK

Je to dva roky,. to není dlouhá doba, můžete si ty články, třeba na iDnes, vyhledat a posouzdit, jestli je psal kvalitní či ulhaný novinář.

A ta poslední věta... to je, oč jsem se chtěla podělit, které to jsou noviny a kteří to jsou ti správní a kvalitní novináři. Jinak si zase plácáte játra.

P. Rudolf 16.10.2017 11:39

Re: Typický canc z IVK

Milá paní, já ale nejsem váš mentor. Mně je u zadku, co a koho čtete. A plácejte si třeba ledvinu, co já s tím!

J. Kombercová 16.10.2017 11:49

Re: Typický canc z IVK

No, nic lepšího jsem nečekala, vždycky to tak je, když chci konkrétní odpověď. Já jsem si ale to, co píšu, z prstu nevycucala, psali to takoví vítači jako jste vy. Takže bojujete proti vlastním,. nepomlaťte se. I když, pravda, někteří už otáčejí, jak ta korouhvička na věži.

P. Rudolf 16.10.2017 12:24

Re: Typický canc z IVK

Ani vámi tisíckrát opakovaná lež se prostě a jednoduše pravdou nestane. Ale klidně si tomu, co tady nustále plácáte, věřte. Mně to nebolí.

J. Kombercová 16.10.2017 15:13

Re: Typický canc z IVK

Sprosté je mě napadat ze lhaní. Mám vám to vrátit jak umanuté děcko, že lžete vy a ani poledne nedržíte?

Jak jsem koupila, tak prodávám. Lhalo tedy vedení Německa, a to hlavně svým lidem, Němcům. Nás to bolet nemusí, pokud nebudou chtít Němci své připrchlíky ubytovávat u nás. Ani jiné, ty budoucí. Tečka.

J. Schwarz 16.10.2017 9:56

Re: Typický canc z IVK

To, co popisujete jsou zřejmě jasné benefity proti zaměstnání občanů kupříkladu Itrálie, Španělska či Řecka jejichž země trpí vysokou nezaměstnaností. Nebo občanů Ukrajiny, Gruzie či Běloruska, jejichž vzdělání i kompatibilita s naším způsobem života je řádově vyšší než v případě muslimských imigrantů z Afriky, Afghanistanu či Bangladéže. Ale proč se drbat na zádech rukou, když po pár letech tréninku to jde i palcem u nohy, že.

P. Lenc 16.10.2017 10:42

Re: Typický canc z IVK

Berte to prosím tak, že Timur Rudolfovič a jeho parta vidí i neviditelné a tím opravdu "obohacuje" místní diskuzi.Nakonec i díky Rudolfům je den díky jejich příspěvkům veselejší.

S. Netzer 16.10.2017 13:15

Re: Typický canc z IVK

Přesně tak.

M. Šejna 16.10.2017 7:49

Institut VK by se mohl poučit v Česku

Institut VK by se měl poučit v Česku a zjistit si , jak "snadné" je zaměstnat imigranta. O přepadových akcích úřednic z Úřadů práce nebo z Cizinecké policie na českých pracovištích a stavbách by se daly vyprávět historky dlouho do noci. To se pak nemůžeme divit, že klasickej imigrant musí být oficiálně nezaměstnanej a někteří šťastnější musí oficiálně pobírat sociální dávky, protože oficiálně pracovat nesmějí.

Českej podnikatel nechápe, proč nesmí zaměstnat ani Ukrajince, natož nějakého imigranta z Blízkého východu. Dovézt legálně pracovníky z Ukrajiny nelze a z Blízkého východu už vůbec ne.

P. Götze 16.10.2017 7:54

Re: Institut VK by se mohl poučit v Česku

Clanek je ale o Nemecku. Apropo, zkuste si porovnat to, co jste ted rekl, s tim, jak to funguje v Nemecku. Napovim vam, prilis se to nelisi. Ani v Nemecku nemuzete jen tak mprivezt migranta a hned jej zamestnat.

J. Kopis 16.10.2017 5:04

Vždyť už teď na migranty latentně přispíváme

ve formě levné pracovní síly vykonávané pro Německo. Nebýt toho, tak by museli být i Němci o něco méně sociální!

L. Písařík 16.10.2017 4:14

7% státního rozpočtu?

Kde bychom na to vzali, když nám činí potíže zvýšit výdaje na obranu na 2%. Migranti nejsou schopni pracovat, odhadem 90% je jich v Evropě proto, aby pracovat nemuseli. A mají se lépe než průměrný důchodce.

P. Sulc 16.10.2017 0:39

Tim spise je podivne,

ze v Risi je jen malo protestu proti migrantum a ty kecy pani Merkelove i jinych politiku Nemci stale jeste ';basti''. Pritom to jsou lide inteligentni, disciplinovani, kteri v 19 i 20 stol pohnuli vedou a technikou v Evrope nejvice.

J. Sinnreich 16.10.2017 2:02

Re: Tim spise je podivne,

Pohnuli s technikou na pr.pro vyrobu otravnych plynu, synthetickeho benzinu pro Wehrmacht, proudovych a raketovych motoru.....Bohudik se jim nedaarilo v oboru nuklearni energie.

P. Sulc 16.10.2017 2:14

Re: Tim spise je podivne,

Typicky Cechacek, vychovavany v nenavisti ke vsemu nemeckemu. Zapomel jste na motory, leky, fysiku, chemii, fotografii, optiku a spoustu jinych veci.

R. Chodovsky 16.10.2017 6:15

Re: Tim spise je podivne,

Typický Sulcáček, nenávist k Čechům a slepý obdiv ke všemu neněmeckému.

Kolik těch vynálezců bylo židovského původu (např.)? Kolik jste zažil protestů v ČSSR? Co Výsledek voleb v Rakousku? Furt nic?

P. Dvořák 16.10.2017 7:22

Re: Tim spise je podivne,

Jak mohl zažít nějaké protesty v ČSSR, když ještě s mlíkem na bradě pro jistotu vzal kramle za Velkou louži.

Takže - nikdy nic.

P. Smatlak 16.10.2017 9:18

Re: Tim spise je podivne,

Paul Sulc Oni pohli sice v té době technikou ale také s něčím o čem radějí pomlčím.Nebo se snad dá na ty zvěerstva zapomenout a nebo na to,že jsme tady díky nim byli skoro 50 let pod kuratelou Soovětů.A dneska ale jinou formou dělají skoro totéž.

P. Sulc 16.10.2017 22:32

Re: Tim spise je podivne,

Jiste, zverstva jsou zverstva. Jenze Nemci na ne nemaji patent. Uz davno pred Hitlerem existovala v Rusku, a tech obeti bylo daleko vice. A konec koncu, v ceskych koncentracich to take nebyla pohoda,A ze tech obeti bylo mene? Inu, Cechu je znacne mene nez Nemcu ci Rusu, ne? A ze se to dnes vse zacina vracet? Bohuzel, asi ano, ale protestuje snad proti tomu nekdo? Ani v Risi, ale ani v CR ne, zadne massove demonstrace, zadne protesty, jen brblani v hospode, stejne v Mnichove ci Praze. A Cesi, ti konec koncu maji moznost z nemecke Unie vystoupit. Usiluji o to? Jiste ze ne, kdo by jim sypal v dotacich miliardy. Takze Cesi jsou vlastne podplaceni, zakoupeni jako Jidasove a zustavaji v Unii a kyvaji jak mocni zadaji.

J. Schwarz 16.10.2017 10:05

Re: Tim spise je podivne,

Říšký Lid ctí zákony a klaní se předpisům jako žádný jiný - například ještě v květnu roku 1945 se distribuovaly potravinové lístky a vůbec byrokracie jela jako by "Říše" byla skutečně tisíciletá...

P. Sulc 16.10.2017 22:49

Re: Tim spise je podivne,

ate zrejme pravdu, ale mam dojem, ze Cesi, az na tu slovanskou rec, jsou stejni, alespon v tomto pohledu. Take nikdy nedemonstruji, radeji jen remcaji u piva a ohybaji hrbet, zcela rozdilna mentalita od Polaku ci Madaru, narodu to znacne bojovnych a kurznych.

J. Vintr 16.10.2017 0:39

Ty statistiky jsou stejně určitě vylhané

Zaměstnanost těch přivandrovalců se spíš bude blížit k nule ...