26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

MIGRACE: Kvóty znovu na stole – pokolikáté už?

Nedělní Die Welt má pro nás zajímavou novinku: detaily dosud nezveřejněného plánu ministra Horsta Seehofera na nové uspořádání azylového systému v Evropě, který by nahradil dosavadní dublinské smlouvy. Jeho těžištěm jsou tři body, označené jako „neoddělitelně vzájemně propojené“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 20.11.2019 8:35

Když se chce, tak se cesta najde. Problém je, že Evropa nechce migranty posílat zpět.

To je stejné, jako Brexit, kde ho politici též bojkotují.:-/

M. Matura 20.11.2019 8:23

Němci jsou alespoň tak féroví, že chtějí odměnit ty, kteří pomáhají migrantům, které si Merkelová pozvala. U válečných reparací to tak sice neplatí, ale alespoň něco :-)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecka-policie-hleda-v-Cesku-svedky-kteri-videli-prevadece-migrantu-603938

V. Vérosta 20.11.2019 8:18

To je snad koníčerk Němc ů. Manipulovat velkými masami lidí. Nejlépe pak všechny organizovaně odesílat do Aušvycu. Je ale fakt, že takové zákony se prostě dobře formulují, jsou pro úředníky snadné.

;-D

J. Schwarz 20.11.2019 8:12

než to všechno v Evropě proběhne, budou v Itálii další volby a uvidíme, kdo vyhraje, jestli Salvini nebo "Antisalvini"...

J. Ježek 20.11.2019 8:00

Milka Anděla si pozvala do říše 1,5 milionu džihádistů z Afriky a Asie na byt, stravu a kapesné.

A od té chvíli vymýšlí, jak pozvané bude živit někdo jiný.

Jak to říkal můj děda, totálně nasazený na otrockou práci v říši - "dobrej Němec je jen dva metry pod zemí!"

J. Fridrich 20.11.2019 7:40

" Útočník v Berlíně ubodal syna německého exprezidenta. Obětí byl podle německých médií lékař Fritz von Weizsäcker. Uvedla pouze, že podezřelého z útoku zadržela a že přednášejícího se ani přes poskytnutou první pomoc nepodařilo zachránit." - Identitu vraha nezveřejnila - a není to nutné - tím, že ji nezveřejnila tak víme kdo byl útočník-vrah. Lékař Fritz von Weizsäcker ho nazlobil, že přednášel pro laiky na téma steatózy (ztučnění) jater... "Opět se člověk ptá, v jakém světě to žijeme," uvedl Lindner, šéf FDP.

Žijí ve světě, který vybudovali v Německu a Evropě...

Dodám ještě jeden dnešní příklad integrace - "

Syřan v Berlíně chystal úder Satanovou matkou."

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/syran-v-berline-chystal-uder-satanovou-matkou-40304200

R. Gramblička 20.11.2019 7:31

Něco se s nimi i může udělat. Nalodit je a s ozbrojenou eskortou křížníků vylodit na africkém břehu. Bez milosti, i za použití násilí, bude-li to nutné. A pak hlídat středozemní moře (satelity máme, lodě taky), zabavovat lodě pašerákům včetně neziskovek. Kdyby se chtělo, bylo by to relativně snadno proveditelné

V. Církva 20.11.2019 6:56

No zrovna v Itálii to Salvini trochu přešpekuloval a vyšachoval sama sebe. Sama nástupkyně Salviniho si říká Antisalvini. Tedy je něco jako Lucifer.

V. Církva 20.11.2019 6:53

Kvoty nebrat.

Slovensko, nebo i nás, když to vypadalo, že budeme hraniční stát EU málem nechtěli přijmout, že neuhlídáme hranici. A teď nám beztrestně vpouští přes hranice mnohem horší individua, než pracovníky z Ukrajiny. A místo trestu těch států trestají ty co se tomu vzpouzejí.

Zkrátka, Evropu zabije pokrytectví a lži. Je to taky jedna z mála výhod, co máme proti Západu, jsme ještě k sobě upřímnější. A mezi námi, různí darebáci z celého světa se toho pokrytectví naučili skvěle zneužívat. Od gendristek, přes islamisty, Číňany, Araby. Je to modernistický liberalismus a appeassement v praxi.

V. Církva 20.11.2019 6:45

Tak scénář může být i takový. Jedna telata - Chvilky svrhnou Babiše, druhá zvolí Piráty plus pár Šojdrových z KDU, STAN a TOP09, Filala se v rámci boje proti oteplování přizpůsobí a za chvíli tady máme tisíce mladých teroristů, pardon nezletilých 30 letých sirotků.

J. Pilny 20.11.2019 6:08

Takže Německu už ani nezastírá, že buduje čtvrtou říši a my jsme jenom anektovaní vazalové, co mají možnost pouze poslouchat? Angela to opravdu dokázala. Kam se hrabe Adolf.

J. Sušeň 20.11.2019 3:32

Dalším bodem protinávrhu by mohl být bod, že země, která na své území ilegálního migranta vpustí, či pozve skupinu migrantů, bude za tyto migranty jako jediná odpovědná a vše bude jen na její náklady včetně přípdného odškodnění ostatních zemí EU pokud tam způsobí takový migrant škodu?

J. Sušeň 20.11.2019 3:30

A co takhle kdyby V4 připravilo protinávrh - tedy důslednou ochranu vnější hranice EU, kam by nebyl vpuštěn žádný migrant a pokud někdo chce žádat o azyl ať požádá na ambasádě ve své zemi? A do doby německého předsednictví vyjednalo podporu s dalšími státy jako je Itálie, Rakousko a pobaltské země?

M. Krátký 20.11.2019 2:26

tak by teď mohl soudruh Hamáček coby ministr vnitra ČR dát svůj návrh a soudružka Šojdrová by to mohla spolupodepsat i v ÚV EU - a je vymalováno !!!

J. Prikner 20.11.2019 1:28

Na to je jediná odpověď: 1.důsledně dodržovat existující dublinské zákony 2.asylivé zákony určuje každý stát EU 3. Změnit existující Schengen o kontroly na hraNici , 4.pokud bude zaveden jiný tj navržený systém, odejít u EU.

I. Koreň 20.11.2019 0:54

Něco EU s těmi uprchlíky/migranty v Itálii a Řecku bude muset udělat. Jedny kvóty už prošly, uvidíme, jestli někdo vymyslí něco lepšího, na čem by se členské země dokázaly dohodnout. Každopádně ani autor nic nenavrhuje.. Předpovídat budoucnost je ošemetné, ale kdybych si musel tipnout, byly by to zase nějaké kvóty.

Z. Koutecký 20.11.2019 0:42

Žádné strachy. To nemůže fungovat dokud ve všech státech EU nebude stanovena stejná výše sociálních dávek, případně mezd a dalších benefitů imigrantů. A to v žádném případě neprojde v Radě EU. Deportace nefungují ze známých důvodů dnes a není důvod, aby se to nějak změnilo.