27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

MIGRACE: Kletba dobrého skutku

Bude to už pět let, co německá kancléřka Angela Merkelová pustila do země statisíce migrantů, zejména z islámského světa. Pětileté výročí je dobrá příležitost posoudit použitelnost morálky v politickém rozhodování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.9.2020 12:12

Solidarita není vzít někomu majetek a dát ho jinému! A solidarita s nepřítelem je výrazem idiocie. Muslim JE nepřítelem Evropana (velká většina muslimů)!!!

J. Lukavsky 2.9.2020 9:03

"jejich soucitnost vykládají jako slabost, hloupost, špatné svědomí či strach" no ještě chybí ... jako POVINNOST, neb v Koránu je jasně napsáno, že "nevěřící budou sloužit pravým věřícím". Takže jakýpak vděk? J.L end

V. Kučer 2.9.2020 8:55

Po technické stránce není pro EU problém hranice uhlídat a stálo by to zlomek toho co péče o uprchlíky. Je jich nekonečné množství a přibývají geometrickou řadou. Každou generaci se jejich počet zdvojnásobí. Paní Angela studovala fyziku, jistě maturovala z matematiky a měla by znát také kupecké počty. Fakta jsou jasná. V zemích jako je Afghánistán, Irák, Sýrie, odkud proudí do Evropy nejvíce migrantů, byl v osmdesátých letech přibližně stejný počet obyvatel jako u nás. Dnes jich je okolo třiceti milionů. Počet obyvatel Afriky se od konce WW2 zvýšil 6x a stále stoupá. Výsledkem je válka, expanze, hladomor. Až to tady bude vypadat podobně, tak sem žádní migranti nepůjdou.

J. Lukavsky 2.9.2020 9:07

"Počet obyvatel Afriky se od konce WW2 zvýšil 6x a stále stoupá" no stoupá i dík očkování proti pravým neštovicím aj. nemocem, které hubily většinu narozených dětí. Takže v Africe platí pořád ten starý a kritizovaný Malthus. No a když přijde neúroda a hladomor tak Evropa ochotně přispěchá a nakrmí. Otázkou je, zda Evropa je schopna (a bude ochotna) živit celou Afriku např. Pro dobrotu - na žebrotu!J.L. end

M. Šejna 2.9.2020 8:54

Když Turecko sestřelilo nad Sýrií ruskou stíhačku, oslavovalo se tu jejch hrdinství, jak to těm Rusákům nandali. Rusové tehdy nemohli zareagovat, protože by tím vyhlásili válku celému NATO.

Turecku tehdy hodně narostla křídla, protože pocholili, že jim jejich drzost projde i v budoucnu.

Teď jen sklízíme ovoce.

Jediný, kdo je ochoten se s Tureckem nemazlit a dát jim preventivně přes čumák, je Izrael.

J. Novák 2.9.2020 10:08

Obávám se, že oslavovali jen hloupí pokrokářští elitáři na ČT. Nás ostatní polil mráz po zádech, protože kdo byl někdy na vojně, tak ví, že mnoho věcí je tam dopředu daných předpisy. A pokud Vám někdo sestřelí velitelský letoun nebo křídlo, je Vaší povinností na tento válečný akt odpovědět silou. Celý svět měl obrovskou kliku v tom, že nějaký Rus svévolně porušil předpisy a nejdnal tak, jak jednat měl a k čemu byl vycvičen...

P. Milan 2.9.2020 10:12

"... oslavovalo se tu jejch hrdinství ... "

Se je zájmeno zvratné. KDO oslavoval, pokud vůbec někdo oslavoval?

Rusové pochopitelně mohli reagovat, pokud by se nějaká turecká stíhačka nebo bitevník zatoulal k nim.

Turecku nenarostla křídla, Turecko se s Rusy najednou nějak skamarádilo (nebo Rusové s Tureckem)?

F. Grossmann 2.9.2020 8:38

Pane Robejšku - 1*

A. Renjascu 2.9.2020 8:28

Výborně pane Robejšku, zase bych vás volil pokud by to šlo.

P. Neubauer 2.9.2020 8:04

Za 1*!!

A. Pakosta 2.9.2020 8:04

Pane Robejšku, opomněl jste jeden detail. Stejně jako migranti nechápou naše pohnutky k dobročinnosti, my nechápeme ty jejich, nebo je odmítáme chápat. To nejsou uprchlíci, hledající ochranu, to jsou kolonisté, hledající pro sebe novou zemi. A v tom je, jak, doufám, všichni pochopíme, opravdu významný rozdíl. Netvrdím, že každý jednotlivý migrant to takhle vnímá, ovšem ti, kdo stojí za rozhýbáním těch mas, určitě ano. A turecký sultán Erdogan má Evropu dokonale v hrsti. Kdykoliv se mu to bude hodit, pohrozí "otevřením stavidel", a není žádný důvod domnívat se, že to ve skutečnosti neudělá, uzná-li to za vhodné. Socanští předáci v dotčených státech (zatím nejsme mezi nimi, bohudíky) si mnou ruce, jak jim přibývá voličů, a nepřipouštějí si ten prostý fakt, že až jich tu bude dost, mohamedáni smetou socany spolu se všemi ostatními. Doporučuji všem knihu Thilo Sarrazina Nepřátelské převzetí. Nedivím se, že němečtí socani za tu knihu Sarrazina vyloučili ze své partaje.

V. Kain 2.9.2020 8:45

Pane Pakosto a jací jsou ti naši předáci když ne levicoví?Jsou snad pravicoví?

A. Pakosta 2.9.2020 10:09

Vyjádření o orientaci našich "předáků" jak pravíte, nebylo, pane Kaine, předmětem ani obsahem mého příspěvku a z hlediska jeho obsahu je irelevantní. Pokud jsem naši zem postavil jaksi stranou (nás se to netýká, zatím) měl jsem na mysli, že nejsme prozatím objektem hromadného přílivu migrantů. To však pozorný čtenář zajisté z textu vyrozuměl.

V. Novák 2.9.2020 9:50

Erdogan využívá to, co mu Evropa přihrála.

A přihrála mu to svou neschopnotí plnit vlastní závazky - zřeba Schengenskou úmluvu.

K. Salajka 2.9.2020 6:54

Skvělá argumentace a shrnutí. Jsem rád, že jsem Čech, protože mému národu se zjevně nepodaří být lídrem Evropy v blbosti . Tohle místo je pevně obsazené. Máme ovšem Husův vzor a TGM. Pravdu není třeba vyvažovat lží a je založená na etice, ke které dospěli naši předci.

F. De Winter 2.9.2020 6:49

Přestalo věřit v tvrdou práci a vlastní iniciativu, kterou člověk překonává životní překážky, i tu která je dána málo příznivým původem. Nikdo přece už nesmí mít smůlu. Osudová nespravedlnost daná rasou, pohlavím nebo i talentem nesmí existovat. Všichni musí být šťastni. A zodpovědný je za to stát. Tyto teorie vymýšlejí "intelektuálové" na tučně dotovaných místech. Nejdřív bylo tématem vykořisťování prostého člověka kapitalismem. Dalším stupněm demagogického pokroku bylo tvrzení, že k lidem nízké kvalifikace vykonávajících špatně placené pracovní činnosti se nepřistupuje spravedlivě. Existují skupiny opravdu potřebných, postižení od narození a také blázni, asociálové, alkoholici, padlé dívky, kteří trpí osudem nevyvolených. Postupně se tyto skupiny začaly považovat za oběti systému. V pozadí vznikaly kolosální byrokratické aparáty požírající sociální rozpočty států. Armáda dobře placených úředníků a činovníků neziskovek vyhledávající utlačované. A pak přišla na svět legenda o ženách, které jejich manželé permanentně týrají, v zaměstnání jsou znevýhodněny, domácí práce a děti je přivádí do depresí, navíc jsou neustále znásilňovány. Kulturní proměna ženy, kvóty v politice a ideologie mé lůno mi patří a vrstva funkcionářek, činovníků, institutů, organizací, kteří za gigantické sumy státních peněz odkrývají diskriminaci žen. Posledním hitem tunelářů veřejných rozpočtů jsou migranti a rasizmus. Ale vždy je to stejné. Nejde o peníze pro migranty, ale pro ty, kteří jim "pomáhají". Je to boj byrokratů o rozpočty. Je jedno, že každé nové opatření situaci zhorší. Z toho se výplatní pásky nepočítají. :-P EU :-P

I. Pávek 2.9.2020 7:45

Souhlas s článkem i s vaší přípiskou pane De Winter. Nicméně tu Merklovou nominovala nějaká strana s volebním programem a to považovali za správné voliči a ve svobodných volbách potvrdili svým hlasem. A stále ji volí i když její ničivé prohlášení přivedlo Německo před občanskou válku. Ta chyba je v každém jednotlivém Němci, kteří v 50 letém blahobytu už postrádají pud sebezáchovy.

F. De Winter 2.9.2020 7:54

Myslím, že je to spíš výsledek důkladného výplachu mozku od školních let. Obávám se, že u nás už to probíhá také, a následky zatím nejsou tak ničivé jen proto, že velkou část populace tento výplach minul.

O. Uživatel 2.9.2020 8:27

Uživatel požádal o vymazání
I. Pávek 2.9.2020 8:42

Souhlas s oběma, je to tak.

F. De Winter 2.9.2020 9:28

Ano, tato část populace se zmenšuje, ale negativní dopady na společnost i hospodářství tu mladší generaci donutí procitnout. Doufám, že to bude dříve, než nebude již cesty zpět.

J. Jurax 2.9.2020 9:51

Souhlas.

J. Jurax 2.9.2020 14:30

Pakliže nová mladá generace s těmito novými pořádky souzní (a volí Piráty), tak dobře jí tak. Nic lepšího si potom ti pacholci nezaslouží.

V. Kain 2.9.2020 8:51

Němci šli vždycky za svým vůdcem i když bylo jasné,že to zemi v žádném případě neprospěje.Merkelová má výuční list z bývalé DDR(STASI) a s naprostým klidem podrazila Helmuta Kohla.

J. Novák 2.9.2020 10:14

To všechno, co píšete, není ale přece vůbec nic nového. Je to prostě Marxismus. Pokrokářská ideologie ničící právo člověka na svobodné podnikání, majetek, rosinu či Boha. Skutečná příčina stojící v pozadí obou dílů Světové války. jeden z nosných pilířů současné Evropské unie. Ano, bude hůř!

P. Hatina 2.9.2020 4:26

Je to sice pravda. Ovšem krom toho závěru. Ono totiž tohle stigma dobrého skutku funguje mnohem déle - už od dob politické obnovy Německa po druhé světové válce. Tudíž, Německo samo do rizika válečného konfliktu nepůjde, ani proti Turecku, ani komukoliv jinému (třeba Rusku v Bělorusku či na Ukrajině), dokud nebude samo přímo napadeno.. I kdyby těch přijímaných migrantů nebylo.. A bude se to vždycky snažit jen mediálně okecat...

R. Holub 2.9.2020 3:56

Souhlasim se vsim, jenom bych dodal ze argument (Merkelove a pod.), ze to je vina "bilych" (zmena klimatu) ze je neuroda v zemich puvodu immigrantu, neni mozne dokazat. Temuz musi celit i Izrael - prichazeji tisice odtamtud? Zahada je ze polovina Nemcu stale Merkelovou voli.. Stejne nepochopitelne jako zakaz jadernych elektraren..

P. Dvořák 2.9.2020 5:01

Je to pochopitelné. Jsou to Němci.

M. Krátký 2.9.2020 9:56

R^R^R^ stádo zůstane stádem i kdyby mělo zahynout - jsou to trubci a Nány - není jim pomoci !!!!!!

O. Uživatel 2.9.2020 8:29

Uživatel požádal o vymazání