6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

MIGRACE: Kletba dobrého skutku

Bude to už pět let, co německá kancléřka Angela Merkelová pustila do země statisíce migrantů, zejména z islámského světa. Pětileté výročí je dobrá příležitost posoudit použitelnost morálky v politickém rozhodování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 2.9.2020 12:15

Paní Rybnická, uplatňujete typický orwellowský newspeak, spočívající v zaměňování významu jednotlivých slov.

Vražda je "úmyslné zabití s rozmyslem a po předchozím uvážení". V tomto případě tedy označovat obranu území vraždou je buď fatální neznalost smyslu celého právního řádu (a to i mezinárodního), nebo úmyslná manipulace. Pachatel trestné činnosti ilegálního přechodu hranic není obráncem zabit "s rozmyslem po předchozím uvážení", protože VŮLE k jeho usmrcení nevychází od usmrtitele, ale od samotného zabitého, tedy pachatele trestné činnosti. Příčinná souvislost s jeho smrtí tedy není v jednání toho, kdo jej usmrtil, ale výhradně v souvislosti s jednáním usmrceného. Pachatel trestnou činnost vykonával na základě vlastní svobodné VŮLE, a to i přes znalost postihu, který mu hrozí (na svém šmatlafounu – a ten mají úplně všichni ti chudáčci negramotní, jejichž protiprávní jednání zde manipulativně hájíte – se mohl dočíst i ve svém rodném jazyce, že protiprávní překročení hranic cizího státního území je trestný čin, za nějž hrozí až smrt). Stejně tak Vy, pokud se rozhodnete třeba nasypat kyanid do vodovodní sítě a budete během realizace této své trestné činnosti usmrcena, nebudete obětí vraždy spáchané na Vás, ale obětí své vlastní trestné činnosti (resp. zákonem dovolené či povinné reakce na ní), protože VŮLE k páchání trestné činnosti vycházela z Vaší strany a nikoli ze strany usmrtitele. A ty cedule: pokud ceduli vidí i negramotný Eritrejec, nemusí rozumět psanému textu, neb z její grafické podoby je ihned každému zcela zřejmé, co to je a co může následovat. Stejně tak střelba do vzduchu v kombinaci s tónem volání i negramotného asi upozorní, že jeho jednání může být postiženo střelbou na něj.

Vaše snaha manipulací otočit role viníka a oběti je v tomto případě zcela marná. Ale dočkáte se, neboť socialismus obecně je ideologie, jejímž smyslem je legalizace v demokratické společnosti protiprávního jednání. To se samozřejmě týká i Eurosocialismu.

J. Jurax 2.9.2020 14:22

Víte, ty cedule na hranicích lze napsat i arabsky. Taky lze použít piktogramů. I výzvu k zastavení lze říci arabsky. Těch pár frází by hraničáři bez problémů zvládli. Mimoto plot nebo zátaras je dostatečně jasným pokynem i beze slov.

A když nic, tak varovný výstřel je řeč opravdu mezinárodní. Tomu porozumí každý.

J. Jurax 2.9.2020 14:40

No, víte, to co jste teď napsala je vpravdě neobyčejně blbý argument. Buď nemáte ani ponětí o právním řádu - pak vězte, že i nevědomost činí hřích - nebo účelově lžete.

V. Kučer 2.9.2020 18:42

Voják ve stráži má povinnost zvolat stůj kdo tam atd. Na vojně se mnou sloužil jeden který měl stráž zakázanou protože střílel bez vyzvání. Vojáci co hlídali muničák se domluvili že se nějakými řečmi nebudou obtěžovat ale budou ihned střílet. V případě zranění 3 kroky od a krátká dávka. Zbraně nejsou na parádu.

H. Rybnická 2.9.2020 10:37

A kde stojíte v realizaci toho závazku? Tedy ty uprchlíky z Německa převzít a postarat se?

M. Miky 2.9.2020 14:16

Zatím žádní nepřišli, zatím se na tom Titanicu stále tančí i když podpalubí velkým měst už je zaplaveno.

J. Nevrkla 2.9.2020 9:34

Vy jste si skoro jistá, že pan Robejsek žijící v Německu v životě neviděl uprchlika, kterých jsou ta miliony? Zřejmě jste se pomatla, jak nakonec vyplývá i z vašich dalších blabolu. Hranice se mají bránit i silou, po neuposlechnuti příkazu k zastavení a varovnych vystrelech následuje zásah, to je normální procedura. To by okamžitě uprchlíky zastavilo a zbytečně by neumirali na cestě.

H. Rybnická 2.9.2020 10:40

TAkže aby si ti uprchlíci zemřeli doma, rozumím Vám dobře? A ty Vaše odborné projevy k stráži hranic pocházejí nějak z doby Psohlavců? Právě proto jsme v Evropě hranice otevřeli, važený., asi jste si nevšiml. ABy se už u nich nestřílelo, ani omylem.

J. Nevrkla 2.9.2020 11:48

Aby ti migranti zbytečně neumirali na cestě, v případě nepropustnosti hranic se na cestu ani nevydaji. Používáte slovo uprchlíci. Kde je za válka, před kterou prchají? Jak to, že to jsou to ve velké většině muži? Zpravidla silní, zdraví, kteří zanechavaji ženy a děti doma, místo aby se o ně starali a živili je? Jak to, že jsou to téměř výhradně muslimové? Proč se jim doma nelíbí? Měli bychom hranice zcela otevřít a každému poskytnout sociální dávky, lékařskou péči, penzi, ačkoliv se nijak nezasloužil? Měli by si žít podle svých představ a zákonů, aby to tu dopadlo jako v zemích, ze kterých utíkají? Velká většina lidí je proti, tak je tomu třeba zabránit, v případě nutnosti po varování i za použití síly, pokud jinak neuposlechnou. Proč je neprijimaji bohaté arabské země? Jejich obyvatelé se evropské naivite smějí a říkají, že jsme pitomí.

H. Rybnická 2.9.2020 14:56

Pane Nevrkla a kolik tedy by "měla" těch úprchlíků přijmout Česká republika, že se tak rozčilujete? Vždyt se Vás to vůbec netýká, nebo ano?

J. Nevrkla 2.9.2020 15:43

A kolik by jich měla přijmout EU? Co se tím řeší? Mladí muži, jejich politici říkají, že líná spodina, odcházejí z jejich chudých a rozvracenych zemí, místo aby je pozvedavali, k bezvercum s jinou kulturou a zákony. Zde zpravidla žijí frustrovani a na dávkách, sociálních i drogovych, na náklady původních obyvatel, jsou nebezpeční, zvyšují napětí, zapaluji kostely. Populace Afriky se denně zvyšuje o zhruba deset tisíc lidí, asi jim to tam svědčí, my jejich populační boom nejsme schopni řešit, taky proč.

Nebuďte naivní, že nás se to netýká. EU je uvnitř bez hranic, mohou se volně pohybovat, brzy zjistí, že u nás se z jejich dávek dá žít levněji. Ve velkých městech je můžete vidět běžně.

J. Novák 2.9.2020 16:26

"A kolik by jich měla přijmout EU?"

Přece všechny. Všech 1,5 miliardy. Jinak by to znamenalo, že jsou někteří diskriminováni, což nemůžeme dopustit.

V tom je jádro pudla.

P. Moravčík 2.9.2020 21:24

Videl som český film a osude židovskej rodiny na konci prvej ČSR. Hlavu rodiny hral Josef Abrhám a pamätám si jeho repliku na varovanie známeho pred možnými následkami Hitlerovej protižidovskej politiky: "Tady je Československá republika, člověče! Tady není Německo!" V záverečnej scéne odchádza so svojou rodinou zo svojho domu do transportu. Tak radšej niečo robiť skôr (a rozhodne nie podporovať ekonomických migrantov) ako si neskôr tĺcť hlavu o stenu nad vlastnou blbosťou a neschopnosťou zakročiť včas. Týka sa to, a nielen ČR.

P. Milan 2.9.2020 12:07

Nebude se střílet na hranicích, bude se střílet uvnitř. A taky bodat, útočit auty, výbušninami, ...

Na hranicích by to hrozilo ilegálním migrantům, takhle to hrozí nám.

V. Petr 2.9.2020 12:15

R^R^R^

J. Novák 2.9.2020 12:28

Takže než střílet do ilegálních migrantů na hranicích Schengenu, je pro Vás přijatelnější vraždit na území EU mačetami, sekyrami, noži, dopravními prostředky a dalšími způsoby nevinné lidi, kteří svoji každodenní osmihodinovou poctivou prací přispívají na to, aby měli tito protiprávně zde příživnictví provozující přistěhovalci z čeho a v čem žít?

Nemáte pocit, že Vaše pojetí spravdlnosti je poněkud zvrácené? EU

F. De Winter 2.9.2020 9:35

Není to ani nesolidarita a ani zbabělost, ale zdravý rozum. A v případě nutnosti je potřeba na hranicích i střílet. Kdo se pokouší nelegálně překročit hranice je zločinec a dojít si pro kulku je jeho svobodná volba. :-P

Neneseme za ně zodpovědnost a nic jim nedlužíme!!!

Naopak neseme zodpovědnost za sebe, za své děti a svou zem !!![>-]

J. Lambert 2.9.2020 10:49

Zdravy rozum u pani Rybnicke nehledejte. Jeji mysleni se redukuje na motto " Co Merkel cini, dobre cini" bez ohledu na dusledky.

J. Jurax 2.9.2020 9:43

Ehm ... Vy zajisté u sebe doma pečujete o několik ubohých uprchlíků, když jste tak měkkosrdcatá. Pochopitelně za svoje. Jdete příkladem solidarity, ne? A solidárně si skrýváte vlasy a odříkáte si vepřové, abyste ty své opečovávané nepopouzela. Jejich psýcha je křehká a lehce se naserou.

Vždyť obrana před nepřátelskou invazí je tak nehumánní ...

H. Rybnická 2.9.2020 10:33

Pane Juraxi, právě mi napadá, že jíst moc vepřové maso nedoporučují lékaři, tedy evropští, může to vyvolat velice bolestivý záchvat dny a jiné neduhy. Tedy revma. Vážně. Zdravím a těším se vždycky z Vašich bl..... tedy závažných argumentů.

J. Lambert 2.9.2020 10:51

A ja se zase vzdycky nemuzu dockat udernych argumentu z Vaseho pseudohumanistickeho flasinetu, pani Rybnicka.

R. Langer 2.9.2020 12:14

Hm, a co tedy vyvolává ty vaše záchvaty? ;-D

P. Moravčík 2.9.2020 12:19

Maternica (grécky hystera):-).

J. Jurax 2.9.2020 13:57

Nápodobně.

I já zdravím a těším se na další z Vašich blbých, pardon, vlastně závažných argumentů.

V. Novák 2.9.2020 9:45

Nerozlišujete mezi dveřmi, které drží někoho uvnitř a dveřmi, které zabraňují ve vstupu?

Ty druhé jsou běžné v každém domě a na vstupu každého bytu.

Ty první, ty které nemají kliku zevnitř, se vyskytují v institucích jako vězení nebo blázince...

J. Pokoutný 2.9.2020 9:48

A o kolik se jich staráte doma vy, soudružko? Resp. kolik na ně přispíváte ze svého platu po zaplacení daní? Asi tolik, jako na zločince, kteří si v relativním luxusu užívají vězení za skutky, za něž by před lety ještě dostali kulku / provaz / gilotinu, že?

J. Pokoutný 2.9.2020 9:50

2. A mohla byste mi prosím sdělit, jaká válka zuří v Maroku, Alžíru nebo Tunisu (O zdrojových afrických zemích nemluvě)?

L. David 2.9.2020 10:35

A o kolik migrantů jste se paní Rybnická postarala vy??

A. Renjascu 2.9.2020 12:03

Paní Rybnická, vy to máte nějak pomotaný, černá je bílá, bílá je černá. Zkuste si ten článek přečíst ještě jednou a přestaňte hrát na city. Afrika roste tempem 50 mil. za rok to je jedna Francie, většina uprchlíků je z Afriky, někteří z Afghánistánu, že Sýrie se odhaduje počet na 10%, ženy a děti se vyskytují mezi uprchlíky do 20% zbytek dorazí až v rámci sdružování rodin. V Německu byli vyhazováni důchodci z obecních bytů, aby bylo místo pro uprchlíky. Ti ve velké většině žádnou vděčnost neprojevují, ale mají pouze nataženou ruku a dopouští se ve velkém násilí, ve Švédsku např vzrostl počet znásilnění o 1600%, ne o 16% ani o 160%, ale o 1600%. Můžete si tipnout, kdo má na tomto růstu podíl. A nejedná se o typ znásilnění: pozvala jsem jej k sobě do vany a on najednou chtěl sex, ale o zážitky s mnoha osobami a mnoha vážnými zraněními. Takže pokud chcete podporovat uprchlíky budiž, vemte si je k sobě domu, ale nenuťte toto dobro těm, kdo jej s vámi nechtějí sdílet a kdo si přejí právní společnost a nikoliv selektivní uplatňování práva a bordel.

V. Petr 2.9.2020 12:10

Dá se to udělat elegantněji, hranice silně zaminovat. Kdo na minové pole vleze, může si za to sám...

NIKDY nesmíme být ti blbí, co ustoupí, aby se na ně někdo nemračil!