27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

MIGRACE: Kletba dobrého skutku

Bude to už pět let, co německá kancléřka Angela Merkelová pustila do země statisíce migrantů, zejména z islámského světa. Pětileté výročí je dobrá příležitost posoudit použitelnost morálky v politickém rozhodování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.9.2020 12:04

No a???

V samotném Německu povražili migranti 500 lidí. Pokud by na hranicích postříleli 500 migrantů, další by to nezkoušeli!

V. Kučer 2.9.2020 18:02

V Bulharsku zastřelili u železného plotu jednoho migranta. Byl okolo toho humbuk, odpověď byla že se jednalo o oraženou střelu protože vojáci stříleli do vzduchu. Humbuk utichnul a migranti to nějakou dobu přes Bulharsko nezkoušeli.

R. Langer 2.9.2020 12:09

Ano, přesně to je účelem ostnatých drátů, zvýšit odpor. Vy snad máte něco proti tomu?

J. Novák 2.9.2020 12:18

Vůbec ne! Naopak, je možné, že zvýšením odporu pasivními prostředky by mohlo dojít ke snížení pravděpodobnosti nebo počtu oněch terčů pro střelbu, jíž se Angela Merkel tak (v duchu křesťanských hodnot) obávala.

Ale právě proto by měla mít právo se hájit ve spravedlivém soudním procesu.

P. Milan 2.9.2020 16:09

Na soudní proces, navíc spravedlivý soudní proces, bych v politické záležitosti příliš nespoléhal.

J. Novák 2.9.2020 16:12

Je to oxymorón, ale právě proto by to bylo ideální řešení.

Samozřejmě k tomu nikdy nedojde, vláčeni po soudech (a rozhodně ne spravedlivých s právem hájit se) budou naopak jako vždy ti, kdož na trestnou činnost kancléřky budou upozorňovat a nebo ji dokonce medializovat. Vždyť to tu bylo už tolikrát... "a stále kvoká... stále kvoká..."

J. Kudrnová 2.9.2020 9:48

Plný souhlas s panem Robejškem. Problémy by se měly řešit tam kde jsou a ne je přenášet ještě jinam, tedy do Evropy. Hlavním problémem je neadekvátní přemnožování africké a islámské populace a navíc jejich vzájemná nevraživost. To podaná ruka nevyřeší. Vždyť většina Evropanů přemýšlí, než si pořídí potomka zda ho uživí. Myslím, že neziskovky by měly hlavně vyrazit do těchto zemí a učit místní lidi odpovědnosti v rodičovství a ne je vozit do Evropy. To není řešení. V dějinách něco takového nemá obdoby, je to sebevražedné.

H. Rybnická 2.9.2020 10:35

A paní Kurdnová už jste se jednou ohlédla po tom jak intenzivě se neziskovky angažují právě v těch Vámi vyjmenovaných věcech? Víte ono to "mělo by se" je trochu málo. Co děláte KONKRETŃě Vy?

J. Lambert 2.9.2020 10:44

Zavinila snad tu humanitarni slamastyku pani Kudrnova, nebo nehorazna nezodpovednost pani Merklove? Vase otazka je nanevys demagogicka. Uvedte tedy laskave, co delate KONKRETNE Vy, pani Rybnicka!

R. Langer 2.9.2020 12:11

Já bych raději věděl, co konkrétně děláte vy? Podle vaší angažovanosti tady máte doma nejmíň deset malých černoušků... :-P

P. Milan 2.9.2020 13:26

Leda jako knihu ... :-P

P. Moravčík 2.9.2020 12:14

Pani Rybnická, tie neziskovky doteraz len úspešne "udržujú oheň". Absolútne nič nevyriešili - ak nemyslíte na efekt činnosti spolkov ako sú Lekári bez hraníc, ktorí sa usilujú zo všetkých síl udržať každého novorodenca z explozívneho afrického množenia sa pri živote a ďalšie neziskovky potom prebytky úspešne importujú do Európy. Skúste extrapolovať doterajšie fakty na prognózu budúcnosti. Neziskovky tohto typu nikdy nič nevyriešili a nevyriešia, pretože by prišli o zmysel svojej existencie. Slovenské neziskovky "starajúce sa o rómsku menšinu" zatiaľ dosiahli len to, že Cigáni (Rómovia a Sintovia) nadobudli takú mieru arogancie a drzosti, že je asi nevyhnutné založiť nejakú neziskovku na ochranu väčšinového obyvateľstva - žiaľ, Cigánom to nevysvetlíte, k zmierlivosti sa väčšina z nich stavia ako ku slabosti, čiže ako moslimovia u Vás. A ja osobne sa angažujem, tak, že neprispejem ani korunou na riešenie problémov Afriky, ktorá sa sama o seba nechce (nevie?) postarať. Tie peniaze idú väčšinou do stratena. Prispieť na školu v Afrike? Videl som to v Senegale - učia sa čítať, aby mohli každú chvíľu strkať nos do koránu. Získajú vyššie vzdelanie? Poberú sa do Európy. Nemci doviezli do Zimbabwe odrodu obilia, ktorá dáva dvojnásobný výnos. Keď sa tam o rok vrátili, skoro spadli z nôh, pretože domorodci obrobili a osiali len polovicu poľa. Však načo, pravda;-D. Takto končí tá časť peňazí, ktorá sa nerozkradne miestnymi potentátmi a neprefláka sa na letenky do biznis triedy v lietadlách pre početné delegácie, ktoré tam slávnostne idú otvoriť prevádzku ručnej pumpy v dedine. Bol som toho svedkom, tak prosím, už tu s tým nehnevajte.

H. Rybnická 2.9.2020 14:54

Pane Moravčíku právě dnes uvádí pan Zdechovský naNP pozitivní příklady jak integrovat právě romské rodiny., víte ono to "mělo by se" a "všechny postřílet" "možná předem třikrát varovat" nejsou konstruktivní řešení. Lidé kteří se opravdu angažují, zpravidla nemají čas na nenávistné projevy. Byla jsem svědkem vynikajících úspěchů právě v sociálních otázkách. Musí se prostě něco dělat a o něčem přemýšlet. Tak prosím už tu s tím nehněvejte.

P. Moravčík 2.9.2020 21:14

Pani Rybnická, podmnožina Cigánov, ochotných sa integrovať, je dnes ako pred štyridsiatimi rokmi cca 15-20%. Súhlasím, že pomoc v tomto prípade má zmysel, snahy skultúrniť túto skupinu trvajú zhruba od roku 1950, keď im na príkaz komunistov zabránili migrovať, presadili ich do nepomerne kultúrnejšieho prostredia a až dodnes sa to stretlo s tak malým úspechom, že tie prostriedky, vynaložené na pomoc tejto skupine boli prakticky vyhodené z okna. Ani si nespomeniem, koľko rôznych pokusov sa podniklo. Určite by sa niečo z toho oplatilo podniknúť, ale to by chcelo aj ochotu z ich strany. Pán Zdechovský spomína úspech, vyjadriteľný v promile. Asi ako keď vysypete z výšky košík vajec a dve sa nerozbijú. Ak nebudú ONI niečo robiť, pomoc je zbytočná. Sú to majstri objavovania slabých miest v legislatíve, v predpisoch o sociálnych dávkach..., len práci sa dosť dôsledne vyhýbajú. Bez donútenia okolnosťami štyri pätiny z nich ani nenapadne zamestnať sa. Povedali by vám o tom starostovia obcí s vyšším percentom Cigánov ako sa darilo zapojiť ich do upratovacích prác (platených!!) a podobne. Aj Západ prestal otravovať s ich právami, len pár rokov potom ako sa rozliezli po Európe. Istá pani profesorka z USA prišla slziť do jednej z osád a slzila do chvíle, kým nezistila, že tí bití chudáci jej medzitým vykradli auto, vzali peňaženku, mobil a dokonca aj karty. Tak, prosím, už ma s tým nehnevajte;-). A nepredkladám Vám nejaké "nenávistné prejavy". Konštatujem len fakty a závery skúseností.

P. Janoušek 2.9.2020 12:32

Konkrétně dělat nemusí v tomto oboru vůbec nic. Víte? Stačí, že dělá.

J. Jurax 2.9.2020 14:36

A co děláte konkrétně Vy, pochlubte se!

P. Milan 2.9.2020 12:03

Souhlas, až na to učení zodpovědnosti v rodičovství. To nejde naučit zvenčí. To je závislé na celkovém vzdělání, stavu ekonomiky, zdravotnictví, penzijním systému ...

V. Petr 2.9.2020 12:06

Ale jde nastolit princip "Neživit, do Evropy nepouštět!!!"

R. Meišner 2.9.2020 9:37

díky pane Robejšku,,--lépe to popsat ani nejde. (pozn. -k zhroucení západní civilizace by došlo tak jak tak, Merkelová to jen neuvěřitelně akcelerovala.

J. Jurax 2.9.2020 9:30

Dobře řečeno a napsáno.

B. Rameš 2.9.2020 9:15

Petr Robejšek aka Machiavelli 2.0. Kolikže hlasů hnutí, jehož guruem byl tento pán, obdrželo ve volbách?

J. Jurax 2.9.2020 9:29

Jojo, takže s tezemi článku zajisté nesouhlasíte, není-liž pravda?

J. Novák 2.9.2020 10:16

Takže pokud ve volbách někdo posbírá 0,00005 % hlasů, tak nemá pravdu, zatímco pokud posbírá 99 % tak pravdu má?

Takže pravdu měli komunisti, neboť ty volilo 99,98 % obyvatelstva.

R. Langer 2.9.2020 12:10

Samozřejmě, komunista má vždycky pravdu! I tady na Psu je jich jak psů... ;-D

J. Novák 2.9.2020 12:35

:-)

H. Rybnická 2.9.2020 9:12

Panem autore remcáte jako všichni ostatní a jsem si skoro jista, že jste nějakého uprchlíka, jako rovněž všichni ostatní v životě neviděl ani zdaleka. A už vůbec ne nějakou rodinu která se v mezidobí řádně integrovala a je za přijmutí vděčna. Prostě paušalizujete a vyžíváte se v katastrofických scénářích.

Ale budiž. Jenže ty tisíce utečenců před válkou nebo nějakou jinou katastrofou se asi nezastaví. 'Takže jaké máte řešení? Zapevnit hranice jako za komunistů a nemilosrdně do těch lidí střílet? I do žen a dětí? Přiznejte se, že Vám nic jiného nenapadá i když to mašličkujete slovy jako "uzavřít hranice" nebo nějaké kecáníčko o visegradské skupině. Je to obyčejná nesolidarita a zbabělost , těm lidem a možná i sousedovic zemi přijít na pomoc kdy ji potřebuje. , Solidarita je slovo pane autore velmi blízké výrazu vděčnost. Umíte Vy být solidární a vděčný?

M. Miky 2.9.2020 9:34

Již v roce 2015 jsem se zavázal, že až přijde ta doba, přijmu tolik uprchlíků z Německa, kolik bude v mých silách. A že sentimentální užitečné idioty do toho islámského ráje osobně odvezu.

J. Novák 2.9.2020 10:26

Teda paní Rybnická, to by mě zajímalo, jak to udělat, aby člověk byť jen Německem projíždí, nezahlédl ani jednoho imigranta.

A k tomu střílení na hranicích: pokud se blížíte státní hranici, jsou tam obvykle cedule, že se blížíte do pásma, kde může být ohrožena Vaše osobní bezpečnost. Pokud se přesto pokusíte protiprávním způsobem hranice překonat, budete slovně vyzvána, abyste svého zločinu zanechala. Poté budete střelbou do vzduchu upozorněna na to, že pokračování Vašeho protiprávního jednání může vést k újmě na Vašem zdraví či životě. Pokud ani v tomto případě nezanecháte páchání své trestné činnosti, skutečně do Vás může někdo začít střílet. Ale měla jste 3x možnost od svého protiprávního jednání upustit! Měla jste 3 možnosti, jak své protiprávní jednání zlegalizovat, vzdát se a podrobit se standardnímu právnímu postupu žadatele o vstup na cizí území. Že jste je nevyužila byla Vaše chyba a důsledk sjou čistě Vaším rozhodnutím. Naopak dívky, které byly v Německu napadeny, okradeny či znásilněny ilegálními imigranty tuto možnost neměly. I když je mohl upozornit vzhled ilegálních imigrantů, byly silou nuceny k tomu toto varování ignorovat a nebylo jejich vůlí tak činit. Důsledky nebyly pak jejich vinou, ale vinou Vaší myšlenky.

Hájíte zločin, a přitom se cítíte být povýšena svojí morální převahou. Stejně činili nacisté či komunisté...

H. Rybnická 2.9.2020 11:03

To je ale nesmírně zajímavé, jakým způsobem jde někoho zvraždit. V roce 2020. Jenže ale co, když se po té vraždě prokáže že Vám ten dotyčný vůbec nerozuměl. Že nehovořil česky ten nevzdělanec, Že byl tak plný strachu že ani neslyšel, že na něj někdo volá. Dle dnešní českých zákůnů půjdete asi za vraždu do vězení, Dobře Vám tak.

P. Milan 2.9.2020 12:05

Výmluva.

Migranti mají mobily a moc dobře vědí, co se smí a co ne, bohužel ale i co projde (skoro vše, co se oficiálně nesmí).