3.4.2020 | Svátek má RichardDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Ještě slovo do praniceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 31.12.2015 0:06, přehled diskusí

Rafinovaně naivní pohled!:
Autor: B. Rybák Datum: 31.12.2015 0:06

K tomu aby se po desetiletích postkoloniálních válek a hladomorů daly náhle miliony "ilegálů" do pohybu, se musely náhle dovědět, že nová multikulturní levice je na severu EU "přivítá" a "Brusel" nebude chránit své státy a jejich občany (např. před militantními islamisty...) tím, že neuvěřitelně a naprosto bezprecedentně zabrání ochraně svých hranic! Informace o tom pro budoucí imigranty zařídil (financoval) politicko-korektní miliardář Soros (mapy, trasy, zprávy na mobily...).

Kancléřka Merkelová je pozvala do Německa v očekávání, že v očích světa smyje z Němců stigma nacizmu, výběrem kvalitních středostavovských imigrantů sníží vymírání Německa a ty neintegrovatelné vnutí "bezvýznamným" vnucované imigranty pochopitelně nechtějícím státům bývalé RVHP, které tím připraví o zbytky jejich suverenity a podrobí je opět vznikající, tentokrát "zelené" říši evropské, národa německého!

U nové levice, pouze své politicko-korektní náboženství respektující, nemá toto její chování pochopitelně nic společného s křesťanským humanismem!

Kdyby Merkelová:
Autor: J. Schwarz Datum: 30.12.2015 22:56

namísto vítání taky zavřela hranice, musel by si "Balkán" pomoct sám a taky by si rychle pomohl. Pak by totiž ani Makedonie, ani Srbsko neschytali kritiku za pokus bránit průchodu "uprchlíků" z Řecka / ta přišla hlavně z Německa / , migranti by zůstali na krku neschopným Řekům a ti by se museli taky rozhýbat. Francie dokoncesvoje hranice s Itálií na čas uzavřela, když italové nechali migranty volně proudit. Francouze ovšem promptně nahradilo právě německo. Navíc se tu furt mluví o nepřípustnosti užití principu kolektivní viny ale co jiného to k čertu je žádat po dnešních evropanech aby se káli a odčiňovali "hříchy" svých předků spáchané před 200 lety? Francouzi ani Angličané žádné hříchy neodčiňovali, ti umožnili imigraci proto, aby si udrželi vliv na bývalé kolonie / britský commonwealth, v případě Francie vliv na frankofonní africké země, částečně to platí i pro německo / kamerun/ /. Takže angličané umožnili imigraci pákistánců, indů, nigerijců a francouzi arabů, senegalců atp ze zištných důvodů a ne kvůli nějaké "humanitě". Čechům z podobné imigrace žádný zisk neplyne a proto je rozumné se jí bránit a nenechat se vmanévrovat do situace, kdy bychom tahali horké kaštany z ohně za různé vyčuránky, kteří dovedou jenom krásně žvanit. Kde je jejich "solidarita" když německé firmy platí českým zaměstnancům pětinu toho co německým v Německu? A když si pak posílají domů tučné dividendy?

Chcete nálepku?:
Autor: J. Jurax Datum: 30.12.2015 22:54

Napsal jste, že Vás mešity v každé větší obci či vyžadování práva šaría nenaplňuje nadšením a že pokud se týká samotného přílivu emigrantů/utečenců, tak s tím máte osobně také veliké problémy.

Tak je to jasné - jste jednoznačně xenofob, islamofob, rasista a fašista, případně nácek. A navíc dokonce podle předposledního odstavce židomil. Opravdu odpudivé a ne EUropské ...

Ovšem zároveň přemýšlíte hlavou a píšete názory politicky nekorektní - jenže to se v EU oficiálně nesmí ...

Ano, příčiny a její důsledky jsou známy.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 30.12.2015 20:48

Problém Merkel a unijního establischmentu je v tom, že nedokáží ani analýze najít chyby, vyvodit z nich důsledek a začít hledat nové řešení. A jejich setrvání na již zjevně chybných předchozích krocích jen vrší nové a nové chyby.

Nalepkovani je platna metoda kategorizace:
Autor: V. Vaclavik Datum: 30.12.2015 14:55

ktera jedine nam muze pomoci poznani, jestlize tedy je to nalepkovani spravne zvolene, nepomylene, jak tomu ale casto nebyva - to ale na potrebe nalepkovani nic nemeni.

Nalepkovani je zevseobecnovani, tedy integrace poznani do vetsich celku za ucelem mozneho uchopeni sloziteho problemu. Proti-nalepkari (jako autor clanku zde) nalezaji zivnou pudu v dezintegraci, utapeni se v nepodstatnych detailech te ktere veci. U korene proti-nalepkovani je prani stat se neuchopitelnym, argumentacne kluzkym oponentem.

Napriklad socialismus je nalepka a proti-nalepkari, pokud nejaky celek takto oznacite, proti tomu protestuji namitkami, ze prece jsou ruzne druhy socialismu, socialismus Fabiansky, socialismus utopicky, demokraticky, socialismus ten a ten... a vyjmenuji vam celou radu druhu socialismu a zadny samozrejme uplne presne nesedi na ten socialimus prave takto vami oznaceny a proti-nalepkovy oponent zacne argumentovat, jak vite, ze tento socialismus je spatny, ze to zalezi na tom, o jaky socialismus jde, ze nejde vsechny hazet do stejneho pytle, onalepkovat je...

"Nikdy ale nemůžeme s jistotou odhadnout následky toho, co se z nějakého důvodu nestalo nebo stalo jinak."

Tahle autorova veta presne vystihuje kredo proti-nalepkaru. U niceho, stejne jako u vyse uvedeno prikladu spolecenskeho systemu socialismu, nemuzeme dopredu presne urcit, jak to dopadne a tak proc tomu nedat zelenou, vyzkouset to, abychom treba nestali proti necemu, co se muze ukazat jako fungujici, dobre... prece dopredu nikdo s jistotou nemuze odhadnout nic... Proti-nalepkari (ano to je nalepka, kterou autorovi prilepuji abych ho patricne oznacil, hodil ho po patricnem uvazeni do pytle s jemu podobnymi) nikdy nejsou nositeli dobra, ale vzdy nejakeho nedobra, receno na plno, jsou to vzdy nositele zla.

Re: Nalepkovani je platna metoda kategorizace:
Autor: K. Kovář Datum: 30.12.2015 20:38

Vaclavik voni sou ostravak ze maj kratky zobak?

....:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.12.2015 13:28

Skrytá kamera slovenské televize odhalila nelegální byznys s uprchlíky v Turecku - http://dolezite.sk/SVETOVY-UNIKAT-SKRYTA-KAMERA-SLOVENSKE-TELEVIZE-ODHALILA-NEL-kp3.html#ixzz3vdPG5yPi

Autor nedomyslel následky hypotetického odmítnutí běženců:
Autor: T. Krystlík Datum: 30.12.2015 12:21

Tedy kdyby Merkel odmítla pustit běžence do Německa. Přinejmenším by státy MD, SRB, H, A asi začaly na hranicích střílet. Kdyby tak neučinily, ekonomicky by se zhroutily. Dalším možným východiskem by byla balkánská válka.

Nevíme přesně, kolik evropských židů zahynulo v šoa, odhady kolísaji od 4,2 do 6,5 milionu. Je ale jisté, že je vybíjeli nejen Němci, nýbrž značnou měrou i sovětští občané (viz knihy Timothy Snydera).

Kdyby Merkel "běžence" odmítla, problém by NEEXISTOVAL :
Autor: P. Vaňura Datum: 30.12.2015 21:10

A možná by stačil slzný plyn a gumové projektily.

Pokud jde o Němce, minimálně dva jiné národy se ve 20 století dopustily stejných zvěrstev, nicméně nepřipustí, aby jim to někdo po 70 letech pořád otloukal o hubu...

Čeho je moc, toho je příliš. :
Autor: K. Janyška Datum: 30.12.2015 11:01

Nic jiného rozumného se nedá jednou větou k tématu migrace říci. Příliš v tomto případě značí destrukci rostlého spontánního řádu Evropy a ztrátu nadějí na klidnou a plodnou budoucnost. Neustále se rozšiřující spontánní řád lidského světa postupuje, a musí, od civilizovaných více k méně civilizovaným. Násilné obrácení tohoto směru značí pro civilizované zkázu... Dzp.

Bohužel :
Autor: B. Hamáček Datum: 30.12.2015 10:10

Bohužel , opravdu nic není černobílé. I když je něco hodně tmavě šedé a někdy hodně světle šedé. I na největším padouchovi se může najít mikrotečka bílého , ale hodně malá , a sama.

Bohužel i největší klaďas má černou mikrotečku. A ještě záleží , kdo a z jakého úhlu to hodnotí.

Nicméně podporuji Izrael a Židy obecně, nenávidím antisemitismus a levičáctví , protože oboje v zásadě škodí lidstvu.

Zabití židé a přistěhovaní muslimové:
Autor: P. Boublíková Datum: 30.12.2015 6:45

Paradoxní to není, neboť co muslim, to antisemita.

Zrovna včera jsem četla článek, týkal se však Francie, o masivním stěhování židů do Izraele. Židé raději odcházejí do země fakticky zmítané válkou, než by žili ve Francii. Smutné.

Re: Zabití židé a přistěhovaní muslimové:
Autor: B. Volarik Datum: 30.12.2015 8:22

Islám stojí na antisemitismu. Muslimové nenávidí každého jinověrce nebo bezvěrce, židy však nejvíc. Korán by měl být povinnou četbou, stejně jako Mein Kampf...aby si lidé museli uvědomit původ těch svinstev...

Re: Zabití židé a přistěhovaní muslimové:
Autor: P. Lenc Datum: 30.12.2015 8:54

Kdo chce číst, ten čte.Mimochodem, Mein Kampf je oproti Koránu čtivo velice nudné, jeho agresivita často skrytá názory převzatými od sociálních darvinistů a značná část antisemitismu od ruské Ochranky.Pokud mohu nějakou knihu doporučit, tak knihu pana Kurase Jak zabít civilizaci.

Nevím jakých přívlastků by se dostalo Merkelové:
Autor: J. Vintr Datum: 30.12.2015 1:11

kdyby do Evropy nepozvala všechny, kdo chtějí parazitovat na německém sociálním systému (a nebo dělat něco mnohem horšího), ale je naprosto jisté, že by ta invaze vetřelců do Evropy neprobíhala ani zdaleka tak hladce. Kdyby všechny státy, které jsou mezi Německem a Itálií, neměly jistotu, že ti vetřelci na cestě do Německa přes jejich území jen projdou, zaručeně by udělaly opatření, aby na jejich území ani nelezli. I ti Řekové a Italové by chtě nechtě museli začít dělat něco proti tomu, aby se na jejich pobřeží nevalily denně desetitisíce přivandrovalců.

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 30.12.2015 18:36

Rozhovor otce se synem. Zlí muži měli pušky, my máme květiny a ty nás ochrání.

ha ha ha:
Autor: R. Szewczyk Datum: 30.12.2015 0:48

hele , šefíku, zapomenul on na dobrosery, havlisty jste připomněl, ovšem existujou i havloidi, no a co se týče pražské kavárny, tak to je jen inteligentní překlad z češtiny do češtiny výrazu pražská žumpa slovních průjmů

Autore, nebojte se, nálepku nedostanete...:
Autor: B. Volarik Datum: 30.12.2015 0:43

Článek je zajímavým zamyšlením nad stávající situací. Řešení sice nenabízíte ale to se od vašeho článku ani nedá očekávat, nezdá se to být jeho účelem. Nicméně nabízíte pár zajímavých otázek, které si mnozí budou muset zodpovědět ve své vlastní mysli, ve svém vlastním svědomí. Očekávám slušnou diskusi. Není za co vám nadávat a nálepkovat.

Stalo by se velky hov... :
Autor: P. Stepanek Datum: 30.12.2015 0:37

pane autore, ta invaze by prisla mozna krapet pozdeji a utoky v Parizi o mesic dyl, jinak by se nasel jiny vitac, ktery by skoncil na plakatech jako modla. Tak snad jsem vas uspokojil, muzete jit spat, dobrou.

Německá kancléřka:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.12.2015 0:22

opět rozbíjí stávající Evropu. A opět okolí zírá, tedy politická vrchnost!

..................

Dnes jsem opět slyšel, že ji rozvrací Putin. Dodávám, že autorka tohoto "objevu" rovněž chce štelovat vesmír (teplotně). To je potom těžké.

Re: Německá kancléřka:
Autor: B. Hamáček Datum: 30.12.2015 10:04

Tak Putin je jedním z hlavních rozvracečů Evropy , o tom není pochyb, vyjma všech odrůd bolševiků a levičáků !

Re: Německá kancléřka:
Autor: J. Vlk Datum: 30.12.2015 13:45

A copak v Evropě rozvrátil ?

Re: Německá kancléřka:
Autor: J. Jurax Datum: 30.12.2015 22:58

No, přinejmenším myšlení pana Hamáčka ... ale taky trošku Ukrajinu ... :-)