7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

MIGRACE: Jak ji zastavit? Ekonomický návod

Existují v principu dva extrémní názory na migraci. První: je logická a nelze ji zabránit, protože nikdo nezastaví pochod lidí „za lepším“. Druhý: byla vyvolána pozváním migrantů do Evropy a je to projekt lidí ovlivňujících svět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 8.6.2019 13:39

Re: To, co autor radí, dělá v Africe

Lékaři bez hranic jsou vlastně také takoví migranti. Před časem mi jeden z nich na odpočinku doma vysvětloval : " měl jsem ordinaci a pořád stres, abych se dohodnul s pojišťovnou, investoval do nových nápadů ministerstva, které mě ani pacientům k ničemu nebyly. Proti tomu jsem v Africe svým pánem. Za vyšší riziko vyšší příjem a ten klid." I tam se ale prý zvyšuje administrativa.

Možná by bylo řešení, kdybychom se mi zvedli a vystřídali je v Africe a Evropu i s orgány EU jim nechali napospas. Musel by to ale dovolit Číňan. Po čase by ale asi začali migrovat zase za námi.

J. Nový 8.6.2019 15:17

Re: To, co autor radí, dělá v Africe

Lékaři bez hranic? No jo, to jsou ti, kterým jsem i já posílal občas peníze, ale jen do té doby, než jsem zjistil, že si za ně koupily lodě a pašovali migranty z Afriky do Evropy. Od té doby ani kačku.

J. Strakoš 8.6.2019 5:44

Jednoduché zastavení migrace?

Ono zastavení je relativně jednoduché - stačí se k státu chovat jako k vlastnímu domu. Pokud nechci, aby mi do něj někdo chodil, zavřu dveře a pustím jen toho, koho chci. A nepustím toho, koho neznám, nenechám ho v předsíni bydlet půl roku a ještě ho tam nebudu živit.

Takže po příjezdu kontrola papíru a odebrání biometrických údajů (nepovinné, kdo nechce, může se vrátit). Vyhodnotit vhodnost návštěvy - řádově v hodinách a v případě pochybnosti o vhodnosti návštěvy jednoduše vracet, odkud přišli.

Samozřejmě by to bylo složitější, než napsané na pár řádcích, ale myšlenka je snad jasná - i lidé v EU již žijící, mají právo být chráněni a ne se nedobrovolně stávat charitou.

Z. Lapil 8.6.2019 10:12

Re: Jednoduché zastavení migrace?

Naprostý souhlas.

Jenže: podle autora i podle mě, je Afrika "Hrnečku, vař". Postavit vyšší a pevnější plot věc řeší jen velmi dočasně.

Z Dobešovy písničky, nepatrně mimo: "A tak noha mine nohu a já se modlím k bohu, to jako bezpartijní mohu ale nic to neřeší.

J. Strakoš 8.6.2019 17:00

Re: Jednoduché zastavení migrace?

Obávám se, že v tom máte pravdu a i vyšší plot za čas nepořeší.

J. Sedlář 9.6.2019 22:55

Re: Jednoduché zastavení migrace?

Tuž před nim hluboký příkop a gulometna hnízda. Zvyknut se da na šecko. Leda že by humanisticky elektricky ?

T. Wiszniewski 8.6.2019 3:59

Prý naučit dívky číst, psát a počítat.

Ty dívky počítat umí. Tudíž ví, že v šestnácti už mají třetí dítě a čas na nějaké čtení nebo psaní je už dávno ve vagíně.

V. Halašta 8.6.2019 10:25

Re: Prý naučit dívky číst, psát a počítat.

Je to zjednodušené ale míří to na podstatu. Nižší porodnost je v bohatších a vzdělanějších společnostech ale je otázka, jestli sama vzdělanost by stačila. Spíše to jsou spojité nádoby.