27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

MIGRACE: Integrace muslimů se musí zdařit

Vepředu černovlasí muži snědé pleti, za nimi postavy, zahalené v šátcích a černých hábitech, kolem houf dětí jako stupínky. Tak vypadají – alespoň na obrazovkách - zástupy uprchlíků, směřující do Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 10.10.2015 8:21

Jenom nechápu, proč

bychom měli muslimy integrovat, vždyť my jsme pro ně ďaurové.  Jenom si počkejte, až budou mít navrch, ti vám ukážou, jak se integrují křesťané do muslimské většiny. Bože, tak naivní není ani moje čtyřletá vnučka.

J. Mrázek 10.10.2015 6:58

Postupný úbytek kongnitivních funkcí..

Kdysi jste byla vnímána jako realisticky smýšlející autorka. Chápu ekonomickou provázanost Vašich článků s obsahem Vaší peněženky a s nutností plnit zadání, ale není to pod Vaši důstojnost a nebojíte se, že budete po zásluze zařazena do "kavárny", kterou sama svým způsobem opovrhujete? Řečnická otázka, nemusím napovídat, že?

J. Babička 10.10.2015 6:01

Re: A nebude to nakonec tím, že v USA

Spíše se to hodně zastírrá . I kdyby křičel Allah Akhbár a zabíjel lidi, stějne se uvede ve zprávách , že to nemělo s islámem nic společního. Toho sme byly svědky tolikrát. On si také každý rozmyslí o tom říci pravdu.

J. Kovaříček 10.10.2015 6:00

Re: Lído námi kdysi milovaná - prober se, prosím

Naprostý souhlas. Vystihl jste osobnost Lídy R. přesně. Dobře a kultivovaně napsáno. Buďte pochválen!!!

J. Babička 10.10.2015 5:53

Re: No jo,

47 procent obyvatel USA pobírá nějakou formu státní pomoci. V některých státech jako třeba v Kalifornii, jsou ti co pracují v menšině. A muslimú je dosud málo aby mohli dělat takový bordel jako v Paříži. Jenže v černéšských getech dokáží udělat pěkný maglajs. Ovšem autorka si vzbírá jen  tz správné muslimy.

J. Kovaříček 10.10.2015 5:27

Velmi naivní pohled

Taková dobrotivost je vskutku zarážející. Problém nejsou imigranti jako takoví, velkým problémem je Islám. To je náboženská ideologie svou podstatou násilná a netolerantní. Pročtěte si Korán, seznamte se s životem jejich proroka. To vám prozradí mnohé. Když je ten Islám tak chvalitebný, proč utíkají muslimové do zemí infidelů a ne ku svým bohatým bratrům ve víře? Můžete ve vší vážnosti akceptovat šária zákony? Kdyby nic jiného tak jak se Islám chová k ženám je darebné. Nevadí vám, že Korán navádí jak bít neposlušné ženy? Takovýto druh myšlení chcete integrovat do západních společností? Generace našich otců byla také tolerantní ke komunistům a jejich marxistickému myšlení a víme jak to dopadlo, nejen u nás, ale kdekoliv ve světě. I komunisté zprvu slibovali ráj pro dělníky, jakmile se ale dostali k moci tvrdě s nimi zatočili. Někteří lidé nejsou schopni se poučit z historie. Tak se to bude usit zopakovat! Procestoval jsem řadu muslimských zemí a měl možnost pozorovat jak se Islám praktikuje.

P. Maleček 10.10.2015 5:22

Lído námi kdysi milovaná - prober se, prosím

No sláva, tak přeci je naživu - ta naše Lída, jak jsme ji něžně a vděčně říkali v dobách komouši rušeného poslouchání Svobodky. Pak jsem ji potkal naživo, když dělala reportáže z do svobody se potácejícího tehdy ještě Československa.

Prvotní nadšení vyprchalo poté co jsem zjistil, že Lída, v rádiu odvážná a břitká kritička komunismu, je v reálu také velmi sebevědomá a nadřazená kazatelka univerzálního dobra, vše řešící rozkazy - musíte, musíte, musíte. Samozřejmě dle vzoru bezchybné západní demokracie.

Přesně tak, jak předvádí v tomto textu. Nadřazeně a panovačně nařizuje implantovat zkušenosti s několika vzdělanými a umírněnými americkými muslimy na masovou vlnu povětšinou nevzdělaných a v temně agresivní podobě islámu dosud žijících tvorů, těšící se na zahálčivý život placený makajícími Evropany.

No pokoušet se vševědoucí a velemoudré Lídě otevřít oči je asi marné. Znalci lidské duše takové zabedněnce prý nepřesvědčují, ale léčí otázkou. A tak Lído, kdopak to navedl letadla přímo do objektů Svět. obchodního centra či Pentagonu o dalších masových zvěrstvech nemluvě? Nebyli to náhodou ti skvěle integrovaní američtí muslimové, jejichž osvědčenou integraci teď doporučuješ Evropě?

L. Novák 10.10.2015 4:32

A nebude to nakonec tím, že v USA

mají podstatně vyšší míru svobody než v zemích EU?

J. Vintr 10.10.2015 3:42

Integrace muslimů se zdaří

až budou mít ve společnosti většinu (stačí vliv, ne početnost) a společnost bude donucena se řídit muslimskými zákony. Jinak ten příklad s Amerikou jen dokládá muslimskou taktiku. Zatím je jich tam ještě málo, tak se chovají mírumilovně.

I. Dekyský 10.10.2015 3:27

Re: No jo,

Ale ano, sociální dávky tam existují, není jich málo a jsou také řádně zneužívány. Ale přece jen to mají novodobí dobyvatelé poněkud z ruky a Amerika přijde na řadu až za pár let, až po zničení Evropy...

I. Dekyský 10.10.2015 3:14

Přiznám se,

že si o téhlé paní nejméně patnáct let nedělám žádné iluze. Takovou úroveň hlouposti a naivity jsem ale netušil.

J. Dvořák 10.10.2015 2:46

Vážená blbko!

Když jsi si nevšimnula jak nám muslimáci vyhlásili náboženskou válku tak zklapni zobák! To sice amíkům dělají taky psí kusy ale tam se nedostanou pěšky jako do Evropy!

L. Křivan 10.10.2015 0:24

Integrace muslimů

se nemůže zdařit a nesmí zdařit. Protože to znamená islamizaci země.

V. Grycz 10.10.2015 0:13

No jo,

ale do USA chodí migranti primárně pracovat, neboť tam nejsou dávky. Obávám se, že v EU to je jinak. Čest vyjímkám.