23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

MIGRACE: Fatální likvidátor EU

Historik ze Stanfordské univerzity Niall Ferguson nedávno napsal: „Evropská migrační krize nevede ke stmelování společnosti, ale naopak ji rozděluje. Stále více jsem přesvědčen, že budoucí historici budou považovat otázku migrace za fatální rozkladný element EU.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Stary 29.7.2018 13:36

Spanelsko stavelo a stavelo..

Pred davnymi casy (tak davno to zase nebylo) vypukl ve Spanelsku ne mor, ale vypukla tam stavebni horecka. Ted jsou ty cinzaky neobydlene a chatraji. Jsou rozkradany. Spanelsko melo nadeji na bankrot. A ejhle, do Spanelska proudi chlapci z Afriky. Spanelsko ma najemniky. Najemne zaplati EU s OSN. A socialisticka vlada se muze chlubit hrdinskym cinem. To by byla jedna z variant vyvoje.

J. Chaloupka 29.7.2018 11:59

Italové si už naplnily ty penziony, do kterých už žádní

turisté nejezdí a proto další nechtějí. Mimochodem Italové dostávají za každého tzv. migranta příspěvek z EU, tj. z našich peněz. Možná totéž nastane ve Španělsku. Nechápu ten dvojí přístup: nejprve přijmou ty, co neuspěli v Itálii a pak si nechají přijít tzv. migranty na své území v Ceutě. Jak to, že si je Barcelona nevzala? Takoví lidumilové, myslím tím Španěly.

J. Vintr 29.7.2018 9:24

Tyhle "úvahy" mají tak cca 5 let zpoždění

Dnes už jsou zcela mísu, protože zavírat vrata a hájit hradby v situaci, když jsme si nechali miliony nepřátel vlézt dovnitř, je už celkem k ničemu a ani to není možné.

V. Klepetko 29.7.2018 9:56

Re: Tyhle "úvahy" mají tak cca 5 let zpoždění

Vzdejte se. Vylezte z té krypty! Nic se vám nestaneeeeeeeeeé! :-)))

V. Klepetko 29.7.2018 6:56

Dům, postavený na písku? Nebo...

Nebo co vlastně? Evropská Unie má ve svých základech cosi hluboce neevropského. Nemá ale v sobě ani hloubku Orientu! Je to taková zlovná parodie na byzantskou politiku, turecké hospodářství, čínskou byrokracií, ruskou manilovšinu...

Stará dobrá Evropa - to byl podnik veskrze hříšný, ale krásný. Dnešní Unie se tváří cnostně jako Matka Tereza, ale nemá v době žádný sex-appeal! Dlouho jsem hledal nějaké podobenství, které by nejlépe vystihlo celou tu hrůzu, do které se celý ten náš evropský projekt spontánně dostal. No a dnes ráno jsem si přečetl tento článek a pochopil, že netřeba nic nového vymýšlet - stojí to na mé knižní poličce a vybízí - "přečti si mě znovu po dvaceti letech"!

Přátelé, chcete-li pochopit Evropskou Unii - přečtěte si Písečnou ženu, (Suna onna, Kobo Abe) a shlédněte fascinující stejnojmenný film Hiroshiho Teshigahary!

Evropská Unie je jako ta písečná žena. Každý z nás je jako ten entomolog ...

Kam jen nás to zavlekli? Za co? A proč? Co nás ještě čeká? Zasloužíme si svobodu? Bude mít tvář té ženy? Kdo ví... Já to asi vědět nebudu. Než si lámat hlavu nad těmi Junc-Ker-Unami, raději dnes rozmíchám do skleníku podzimní generaci nakládaček. Požehnanou neděli všem!

V. Klepetko 29.7.2018 7:00

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

"rozpíchám":-). Nakládačky, ne tu písečnou ženu:-)))

J. Anděl 29.7.2018 8:26

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Tu knížku jsem četl, vyšla kdysi v edici Lidovek, myslím, to byla vůbec dobrá řada...

Ale vybavuji si matně, že jsem si z ní odnesl dojem, že hrdina se nakonec vzdal a život přijal - a bylo mu tak nakonec vlastně dobře.

Jestli ono vůbec celé zrození není pádem do spárů písečné ženy.

J. Anděl 29.7.2018 8:28

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

... možná v Lidovkách vyšla jiná kniha téhož autora (Kóbó Abé, díky gugle), která mě pak přiměla zapátrat po jeho další tvorbě.

J. Anděl 29.7.2018 8:28

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

To píšete taky :)

V. Klepetko 29.7.2018 8:40

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Jindřichu zdravím Tě! Nás není mnoho, píšu to sám :-))). Ano, je to přesně ta knížka, a tu koncovku si pamatuješ dobře.

Koncovka je metaforou smíření se s neúprosnou realitou Eurofederace! :-))))) Písečná žena dnes žije v Bruselu...

V. Klepetko 29.7.2018 8:46

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

... ty překlepy... "zlovolná parodie" chtěl jsem napsat na začátku vlákna.... - a i na tu písečnou ženu, možná :-)

J. Anděl 29.7.2018 8:48

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Promiň :)

Žije v Bruselu. Mě při čtení článku napadlo, že EMEA přestane být označením čistě obchodně technického rozdělení planety.

V. Klepetko 29.7.2018 9:23

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Ve vzdálenější perspektivě zůstane možná jen MEA. "E" byla unesena a má být pohlcena - možná že se ten prastarý mýtus začne naplňovat postmoderně...

Afrika jako znásilňující únosce Zeus? :-)))

J. Anděl 29.7.2018 9:31

Jo takhle. Teď mi teprve se zdrcujícím účinkem úplně docvaklo, jak to podobenství s písečnou ženou myslíš.

Au..

Mám chuť si to zase přečíst. Díky.

V. Klepetko 29.7.2018 9:59

Re:

Ve skutečnosti je ta knížka mnohem lepší než mé tak trochu přitažené za vlasy podobenství. Přečtu si jí po našem rozhovoru znovu taky, a rád!

Ty diskuze na Psu někdy dávají úplně nečekaný smysl. Hezký den! Jdu vzbudit zaúkolovat rodinné příslušníky:-))))))) Rád jsem Tě tu viděl.

J. Anděl 29.7.2018 10:06

Díky, ano, taky se mi to líbí. Vymýšlím program pro děti. Měj se :-)

K. Janyška 29.7.2018 8:43

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Ne na písku. Na socialismu. Jako SSSR. Jen s vyvinutějšími státy. To je však jedno, princip příkaznictví ničí na co doáhne... Dzp.

V. Klepetko 29.7.2018 9:25

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Představte si ale ta zrnka písku - to jsou ti miliardi! :-))

F. Navrátil 29.7.2018 9:07

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Ten písek, to jsou právní předpisy EU. Lavina, která obyvatele domu zasypává, se kterou lidé zápasí každý den. Příkazy, šikana, regulace a beznaděj. Přitom pohlaváři svá vlastní pravidla nedodržují. Ty platí jen pro nešťastné vdovy a entomology.

V. Klepetko 29.7.2018 9:28

Re: Dům, postavený na písku? Nebo...

Pane, Vy jste vdova, nebo entomolog? :-)

V. Církva 28.7.2018 19:21

ECHR

Pokud nějaký Evropský Soud Pro Lidská Práva pokutuje státy za navracení ilegálů či obranu hranic je to evidentně na první pohled špatně. Pak je třeba okamžitě změnit zákony kterými se tento soud řídí případně až do zrušeí všech dohod umožňujících podřizování se tomu soudu

R. Stary 28.7.2018 20:58

Re: ECHR

"Pokud nějaký Evropský Soud Pro Lidská Práva pokutuje státy za navracení ilegálů či obranu hranic je to evidentně na první pohled špatně."

Co je na tom spatne? Prece je nebudeme hazet do more. Je dostatek lodi aby se navratili tam odkud priplavali.

L. Dočekal 29.7.2018 8:34

Re: ECHR

A za to pokutují

J. Jurax 29.7.2018 11:26

Ale to se nesmí! Vrátit ilegální připrchlíky byť i luxusní lodí by porušilo jejich lidská práva - aspoň podle těch blbečků ze zmiňovaného soudu.

Prostě - vleze-li vám bezdomovec do kvartýru, aniž by byl zván, vyhodit ho nesmíte; naopak jej musíte od té doby živit a jednou týdně mu převlékat postel, kterou jste povinni mu poskytnout. Jinak pokuta, neboť zmíněný vetřelec na to má právo! Tak pravil Evropský soud!

Doba vymknuta z kloubů šílí ...

J. Nový 28.7.2018 18:42

Přito

Přitom stačilo tak málo. Pouze dodržovat platné smlouvy a dohody A okamžitě se ozvat při jejichporušování nebo výzvám k porušování. Pak vy si Merkelová nemohla dovolit povzbuzovat migranty k jejich nelegální migraci napříč Evropou. Ovšem ostatní politici mlčeli nebo tyto výzvy podporovali.To samozřejmě nikde nemůže přinést nic dobrého.

J. Pražák 28.7.2018 16:44

Imigrace je fatální likvidátor Evropy, nikoli EU

Kdyby měl nadpis pravdu, tak by to bylo pozitivní. Bohužel současní EUrovůdci páchají zločin genocidy na původním evropském obyvatelstvu. Jestli nevěříte, tak si najděte definici genocidy schválenou OSN.

J. Kanioková 28.7.2018 15:51

Rozumný německý politik.

https://sux.cz/d0cd

Maďarsko před Evropským soudem - https://echo24.cz/a/SjDpq/madarsko-pred-evropskym-soudem

Bohužel EU ostraha hranic zahrnuje pouze taxislužby Frontex a Sophia a žádné změny k lepšímu nejsou na obzoru. Taková ochrana hranic je jen na dvě věci. Proto Maďaři jednají RACIONÁLNĚ a starají se o své bezpečí sami - a soudruzi v Bruselu zuří, protože HU postup FUNGUJE a dává ostatním členům "špatný příklad" :-(

J. Kanioková 28.7.2018 13:08

"budoucí historici budou považovat otázku

migrace za fatální rozkladný element EU.“ (Proč až "budoucí"?)

Středomořské příchody migrantů dosahují 55 001 v roce 2018; smrt 1504 - https://www.iom.int/news/mediterranean-migrant-arrivals-reach-55001-2018-deaths-1504#.W1r8uG93ab8.twitter

Orban, jeden z nejsilnějších odpůrců migrační politiky EU, uvedl, že dny současné EU v čele s předsedou Komise Jean-Claudem Junckerem jsou "sečteny", jejichž mandát vyprší v květnu příštího roku.

Evropská komise zahájila v průběhu tohoto měsíce legální bitvu s Maďarskem o migračních pravidlech EU a prohlásila protiprávní nový maďarský zákon, který trestá podporu žadatelů o azyl. Maďarský vůdce uvedl, že rozhodnutí Komise je nevýznamné, neboť její mandát brzy skončí. Řekl, že výkonný orgán EU by měl místo toho trestat ty, kteří dovolili milionům přistěhovalců do Evropy, aby porušili stávající pravidla EU.

https://www.express.co.uk/news/world/995007/EU-news-juncker-hungary-viktor-orban-migrant-crisis .... Musíme silně stát za Maďarskem, podporovat ho!

J. Pražák 28.7.2018 16:46

Re: "budoucí historici budou považovat otázku

Však oni se EUrovůdci dočkají. Brzy budou stát před Bruselským tribunálem, obdobným tomu Norimberskému.

J. Ptáček 28.7.2018 12:02

Léčba rozdělené společnosti

Náš budoucí prezident Gustáv Husák chodíval za vály do bratislavské kavárny Štefanka. Tam rád popíjel s kamarády, mimo jiné taky se svým názorovým odpůrcem Alexandrem Machem (1902-1980), ministrem vnitra Slovenského štátu a velitelem Hlinkových gard. A na hluboce rozdělenou tehdejší společnost doporučoval lék:

Čo politika rozdeluje, to slivovička spája.

Co to vyzkoušet dnes?