23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


MIGRACE: Evropa před zkázou

12.1.2016

Rok 2015 znamenal pro Evropu vznik ohromného problému, který se zjevně bude v roce letošním ještě nekontrolovaně rozrůstat.

Slovem roku 2015 se stal „uprchlík“. Mohutný příliv migrantů především z islámských států způsobil chaos a ukázal, že Evropská unie je zcela bezzubá, akce neschopná a v rozhodování těžkopádná.

Rovněž se ukázalo, že když budou státy staré EU chtít, vnutí své postoje novým členům silou bez ohledu na to, co si nové státy myslí či chtějí. Před tímto stavem varoval exprezident Václav Klaus, když se zdráhal podepsat Lisabonskou smlouvu, na jejímž základě byly několika státům vnuceny přerozdělovací kvóty na migranty.

eu-muslim

Zpět ke slovu „uprchlík“. Pod tímto slovem a pojmem si představuji člověka, který prchá před skutečným ohrožením, z míst, kde mu hrozí smrt. Takový člověk je velice vděčný každému, kdo mu dá najíst a poskytne střechu nad hlavou. Je ale uprchlíkem člověk, který projde téměř desítkou bezpečných států, násilím si vynucuje volný průchod přes hranice, pohrdá pomocí a darovaným jídlem a jeho cílem je především jeden evropský stát se štědrým sociálním systémem?

Takový člověk v mých očích už není uprchlík, notabene, pokud pochází ze států, kde žádné nebezpečí nehrozí, vyhýbá se možným kontrolám a hranice přechází ilegálně, nadto s falešnými doklady. Je pouze ekonomickým migrantem jdoucím jen za vidinou sociálních dávek.

Takovým migrantům by neměl být udělován azyl. Ilegální překročení hranic je v některých státech trestným činem, v jiných přestupkem, ale vždy pro tyto ilegály následuje úřední rozhodnutí o vyhoštění. Fakt, že se v mnoha případech nedaří vyhoštěné osoby sktečně donutit k opuštění státu, do kterého ilegálně vstoupili, je často i práce nevládních organizací, které žijí ze státních příspěvků a které de facto v důsledku destabilizují systém v daném státě.

Do Evropy dorazilo odhadem 1,3 milionů migrantů tvořených z 85 % mladými silnými muži ve věku 18-35 let, z toho jen do Německa lehce přes milion. Nedávno se objevila zpráva o jednom iráckém migrantovi, který se rozhodl ze Švédska, země s vysoce rozbujelým sociálním systémem, vrátit domů do Iráku. Jeho slova o tom, že ve Švédsku byla nuda a jídlo by nežrala ani kočka, musela naštvat snad každého, kdo si je přečetl.

Zároveň se přiznal, že přišel do Evropy jen kvůli sladkému životu v blahobytu. Historku, že jeho život je ohrožen iráckými ozbrojenci, si jen vymyslel, aby se do Evropy dostal. Jeho cesta do Evropy přitom přišla jeho otce na téměř 200 tisíc korun. Otec mu rovněž zaplatil cestu zpět domů, do zcela bezpečného prostředí. Prý kdyby mu hrozilo nebezpečí, nevrátil by se.

Na cestu domů se mělo vypravit odhadem 35 000 migrantů. Kapka v moři. Nicméně zpráva byla podána tak, aby potěšila právem znepokojené občany, kterým nedojde, že jde o mizivé množství. Každým dnem i v současném zimním období přitom do Evropy přichází okolo tří tisíc nových migrantů. Jinými slovy, za celý rok odjelo domů tolik migrantů, kolik jich do Evropy dorazí za necelou půlku měsíce.

Na letošní rok mluví velmi optimistické odhady o tom, že do Evropy přijdou cca tři miliony migrantů z muslimských států. Ty pesimistické pak odhadují počet příchozích na milionů pět. Je to pro Evropu hrozba? Dle mého názoru ano, a veliká. Islámský stát se netají tím, že mezi migranty jsou i jeho bojovníci - teroristé. Listopadový útok v Paříži ukázal, že je to pravda, ač nás evropští politici ujišťovali, že tomu tak není. Několik útočníků s falešným pasem přišlo do Evropy přes Řecko, prošlo celou Evropou a zaútočilo v srdci Francie.

Takzvaní sluníčkáři, vítači migrantů, hatefree, ba i významní politici včetně médií doslova školí evropské obyvatelstvo, jak musíme těmto zuboženým „uprchlíkům“ pomáhat a chovat se k nim vřele bez předsudků. Každý, kdo si dovolí poukázat na bezpečnostní riziko, je bryskně onálepkován jako xenofob, rasista, fašista nebo islamofob.

Americká žurnalistka libanonského původu v diskusi, která se konala v době, kdy Islámský stát zavraždil několik Američanů, odpověděla na otázku dívky muslimského vyznání slovy: „Na světě je 1,5 miliardy muslimů. Ne všichni jsou radikální, většina jsou mírumilovní lidé. Odhaduje se, že radikálů je mezi 15 – 25 %, což znamená, že 75 % jsou mírumilovní lidé. Pokud se na to podíváte zblízka, tak těch 15 – 25 % je dost, 180 - 300 milionů lidí, radikálních muslimů, kteří svůj život zasvětili jedinému cíli, zničení západní civilizace.

Budeme-li velmi střízlivě a optimisticky odhadovat, že mezi migranty je pouhé procento radikálů, pak je v Evropě desetitisícová armáda radikálů ochotných násilím a zbraněmi ničit západní civilizaci. Útok v Paříži byl zjevně jen začátek. Slova Angely Merkelové de facto pozvala do Evropy nekontrolovanou masu lidí. Německo přestává situaci zvládat a německá kancléřka stále tlačí na to, aby byli migranti přerozděleni do všech států Evropské unie.

Posuňme se v čase, do silvestrovských oslav. Německo zažilo v několika městech (totéž se odehrálo i v jiných evropských státech) masivní sexuální násilí ze strany migrantů. Připomeňme si, že v Kolíně nad Rýnem útočila zhruba tisícovka mužů arabského a severoafrického vzezření. Bylo ohlášeno přes dvě stě napadených žen a dvě znásilnění.

Kolínská starostka varovala před tím, aby se hromadné sexuální násilí spojovalo s migranty, a radila ženám, aby nechodily do „no go“ zón a aby si udržovaly odstup od mužů na vzdálenost paže. Jenže pak promluvili policisté, kteří na Silvestra před kolínským nádražím zasahovali. Většina kontrolovaných byli migranti ze Sýrie (nebo alespoň tento stát uvedli na úřadech). Jeden z kontrolovaných dokonce pronesl směrem k policistům něco neuvěřitelného: „Já jsem Syřan, ke mně se musíte chovat mile, mě pozvala paní Merkelová.“

Další pak přímo před policisty trhali své doklady, aby nemohli být zkontrolováni, a vysmívali se, že si následující den půjdou klidně pro nové. I tohle je jen začátek. Prý toto obtěžování nemá nic společného s koránem. Bohužel, má společného velmi mnoho. Žena je často vnímána jako pouhá věc sloužící jen na práci a sex. Podle koránu má dokonce podřadné postavení a u soudu má její slovo jen poloviční váhu slova muže. V islámské kultuře se často stávají vraždy žen ze cti. Evidentně migranti chtějí dál žít podle svého náboženství a zvyku bez ohledu na evropské hodnoty.

Fakt, že se útok odehrál najednou v několika městech, svědčí o zorganizovaném násilí. Muslimové dali Evropě pocítit, co může očekávat. Strach, který zákonitě taková akce vyvolá, je to, co bylo cílem. Neočekávejme nějaké hromadné přijetí západních hodnot, začlenění do společnosti. Stále více jsem přesvědčen že jde o organizovanou invazi islámu do Evropy.

Absolutně nedokážu pochopit, proč evropští vůdci v čele a Angelou Merkelovou ženou Evropu vstříc islamizaci. Maďarsku je nasazována psí hlava za to, že svou vnější hranici Schengenského prostoru zabezpečilo plotem. Proč ale najednou do Maďarska, kam lze i dále vstoupit, ale jen přes legální hraniční přechody, už migrační vlna nejde?

Evropa musí v pudu sebezáchovy učinit možná až drastická opatření. Především velice rychle deportovat ty, kteří si azyl nezaslouží. Musí učinit maximum pro to, aby co nejméně lidí pronikalo na území Evropy ilegálně. Bude-li to nutné, nasadit na ochranu hranic i armádu. A především donutit Řecko, aby plnilo svou povinnost o ochraně vnějších hranic. Nepůjde-li to, bude muset Evropa Řecko vyloučit.

Zde už nejde o finance předluženého Řecka, ani tvar okurek nebo banánů. Tady jde o samotnou existenci naší evropské kultury. To, co se děje v Německu musí být záležitostí každého státu EU. Zde nepomohou žádné kvóty či jiné nesmysly, tady pomůže skutečně jen tvrdý přístup. Není vinou Evropy, že jinde na světě žijí lidé podstatně hůř. Na našem blahobytu pracovaly celé generace předků a je nesmysl nechat jejich práci zničit těmi, kteří si neváží ničeho, natož života „nevěřícího psa“.

Snad stojí za připomenutí slova bývalého libyjského diktátora Kaddáfího: „Nemůžeme-li Evropu dobýt zbraněmi, dobudeme ji přes dělohy našich žen.“ Zatím je zde předvoj skoro milionu mladých bojeschopných mužů. Sexuální násilí v německých městech je také jen předzvěstí. Předzvěstí toho, že časem, při větší síle a odhodlání může dojít i na řezání hlav. Pokud Evropa a její představitelé budou i nadále strkat hlavu do písku, organizovat začleňovací kursy či kursy chování k ženám, omlouvat evidentně ekonomické migranty, že prchají před válkou a že jim musíme poskytnout pohodlí a komfort, pak stojí jen krůček před zkázou. Doufejme, že neučiní rázný krok vpřed.

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.