19.9.2019 | Svátek má Zita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brich 19.8.2019 16:19

Není to ani tak citové vydírání, jako výnosný byznys.

Jak pro pašeráky, tak pro lodní taxikáře, kteří migranty od nich přebírají.

Jenom provoz takové lodi něco stojí, o posádce nemluvě. Chce to odstřihnout zdroj financí.

V Africe se válčilo odjakživa a válčit bude. Stejně jako v Evropě. Nynější mír stojí jen na rovnováze strachu - ani ne ze zničení nepřítele, ale vlastního.

Importem válečníků z válečných oblastí se porušuje hlavně vnitřní rovnováha. Takže bude docházet k explozím uvnitř států.

Proto potřebujeme evropskou armádu, která tyto exploze bude potlačovat, aby udržovala říši pohromadě. Avšak všeho do času, pámbu na věky. Ovšem lidský život je na to příliš krátký.

F. Navrátil 19.8.2019 14:09

Pojmenovat, pochopit a reagovat!

Je třeba věci a události správně pojmenovat. Nejde o válečné uprchlíky, ale o cestovatele za sociálními dávkami. Nejde o neziskové humanitární organizace, ale o pašerácké organizace. Činnost neprovozují z humanitárních důvodů, ale pro zisk. Nejedná se o humanitární záchranářské lodě, ale o pašerácké lodě. Nejedná se o záchranu tonoucích imigrantů, ale o součást řetězce, ve kterém úzce spolupracují neziskovky s kriminilními gangy. A nejde o snahu dosáhnout multikulturní Evropy, ale o zničení euroatlantické civilizace s jejímu anticko-židovsko-křesťanskými kořeny a její nahrazení civilizací spočívající na temném pouštním náboženství.

P. Brich 19.8.2019 16:20

Re: Pojmenovat, pochopit a reagovat!

1*

J. David 19.8.2019 11:22

Nuž tak

Dejte mi ponorku U-Boot IX/GATO, jednoho Otíka Kretschmera/Dudley Mortona, 24 torpéd a povolení proplout Gibraltarem do středozemního moře, jako osamělý vlk. Lovit korzárské lodě (ne)ziskovek u lybijských břehů bez varování. To by byl šrumec, vystřelit, potopit, zapomenout. Pak by se tam (ne)ziskové šífy nehrnuly, protože "torpedo los/go" a zásah. Asi budu za blba za tuto vizi, ale vidíte jiné řešení kalamitní situace, než parfors?

J. Novák 19.8.2019 14:18

Re: Nuž tak

Proč tak komplikovaně? Postačí, když těm lodím nebude po jejich první misí povoleno vyplutí z přístavu pod hrozbou násilného zastavení.

Ven vyplouvají prázdné (až na minimální posádku), takže po případném potopení by oběti na životech nebyly buď žádné, nebo jen minimální.

A ty imigranty, kteří by z Afriky do Evropy sami dopádlovali v gumových člunech, bych vítal s otevřenou náručí.

J. David 19.8.2019 21:49

Re: Nuž tak

Pane Nováku, já to bral obrazně, ale když se Vám začnou myši stěhovat do baráku za přispění obskurních "dodavatelů", co uděláte? Nejprve nakopete do řiti ony "dodavatele" a pak nalíčíte na myši pasti. Jak jednoduché. Když vidím foto těch dárečků na šífu Lékařů bez hranic, jímá mne hrůza, ostatně obsluha chodí v overalech biologického napadení. Proč asi? Tenhle matroš chtějí vyklopit v Evropě, když sami chodí ve skafandrech? Torpédo los, a obsah nechat rybám. I s pirátskou posádkou. Hrmu Racketovou uvrhnout do kamenolomu, aby si užila libida jiných myšlenek. Pane Nováku, jinak, než na parfors to nevidím.

PS. Záškolačka Gréta měla od tatíka dostat řemenem po oprdelí, takíka laply prachy, tak z demení Gréty vytvořil ikonu ve smyslu novodobé klimatické Jane de Arc. Chudák holka, prý jí musí vyprostit z jachty, několika vrtulníky, aby nezanechala uhlíkovou stopu.

Z. Klouček 19.8.2019 10:13

Právní rámec,

o který se opírají neziskovky, je např. na stránkách člověka v tísni -https://www.clovekvtisni.cz/zachrana-ve-stredozemnim-mori-se-ridi-mezinarodnim-pravem-3521gp. Jako ve všem je to ale otázka míry -kdyby šlo o ojedinělé případy, jistě by nikdo nic nenamítal. Masovost využívání (správněji zneužívání) a tendence nevracet migranty zpět ovšem ukazují na to, že cílem dotčených úmluv není zachraňovat tonoucí na moři, ale pomáhat (v zásadě neomezenému počtu) migrantů přemístit se do Evropy, a to proti vůli evropských států a velké většiny jejich obyvatel. Je třeba proto tyto směrnice odmítnout a do evropských zemí pouštět podle vlastních pravidel jen ty a tolik migrantů, kolik si sami určíme. To je suverenita, stále tolik potřebná.

M. Mikulec 19.8.2019 9:48

Big Business

potřebuje v rámci mantry ekonomického růstu nové konzumenty. Tak si je přiveze z Afriky: v Africe toho asi moc nezkonzumuji, a při jejich množivosti se zvedne spotřeba v Evropě. Je fuk, ze to zaplatí evropský daňový poplatník. Toho je potřeba náležitě odrbat, a ještě mu vniknout pocit viny, ze se Afričan nemá stejně dobre. Téhle zvrhlé ideologii se v EU daří dobre.

V. Církva 19.8.2019 9:24

Pokrytectví

Tak hlavně je to jedno velké pokrytectví. Pokud v Německu kde hrozí rudo-rudo-zelená koalice chtějí lidé přijímat migranty, ať otevřou letové koridory nebo jen umožní bezvizový styk pro kohokoliv. Letenka z Afriky či Sýrie pokud to nelze, tak z okolních svobodnějších zemí (pochopitelně jednosměrný) bude tak za 300EUR, tedy mnohem míň než se dává pašerákům. Ušetří se lidské životy, lépe se imigrace zorganizuje a pašeráci se půjdou klouzat.

Anebo je tu druhá možnost, chovat se tak, jak nám v Schengenu zaručovali. Tedy že kdo nehlídá hranice bude potrestán či vyloučen z Schengenského prostoru. A že se nebudou vnucovat kvóty ale naopak propustost hranice bude nastavena na základě konsensu všech zemí které se samozřejmě na zajištění hranice budou podílet finančně, případně jinými, i lidskými zdroji. Hranice mezi Slovenskem a Ukrajinou funguje jistě spolehlivéji.

J. Vintr 19.8.2019 9:38

Re: Pokrytectví

Kdoví, jestli je ti Němci tajně těmi letadly už dávno nevozí. Jenže je hloupost tvrdit, že přijímání migrantů je jen věcí Německa. I kdyby nebyly otevřené hranice, pořád je Německo součástí evropského kontinentu a to co se děje u nich, na nutně přesah i do okolních zemí. Je evidentní, že si tam ty muslimské vetřelce tahají schválně a důvodem určitě není žádná humanita. Napadá mě jeden důvod. Už delší dobu se mluví o "potřebě" vybudování evropské armády. Důvod je jasný, totalitní EU potřebuje silový prostředek k tomu, aby mohla donutit jednotlivé členské státy k poslušnosti. Aby se třeba neopakovala taková věc, že se jeden stát rozhodne z této "dobrovolné" organizace vystoupit jako Británie. A jako vojáci této evropské armády by se skvěle hodili právě ti migranti. Jiná práce pro ně není, se zbraněmi to určitě umí a neměli by žádné zábrany zasahovat proti Evropanům.

J. Novák 19.8.2019 14:11

Re: Pokrytectví

Proč tak komplikovaně?

Evropští politici bez rozdílu barev potřebují válku, která jediná dokáže smazat problémy které napáchali, zvýšit jejich moc, a zároveň jim přinést do budoucna neskutečné zisky. A protože se, přes veškerou urputnou snahu, nepodařilo v minulém desetiletí občanskou válku v Evropě rozpoutat, tak sem přiváží lidi, jejichž náboženství jim velí nevěřící zabíjet.

Ostatně lokální války ve Švédsku nebo ve Francii už dávno probíhají.

Dovedete si například představit, jakou výhodu budou mít imigranti proti Evropanům, pokud se odpojí elektřina? O mnohem větší zkušenosti s používáním chladných i horkých zbraní ani nemluvě...

P. Grigar 19.8.2019 16:07

Re: Pokrytectví

..v Evropě probíhá guerrillová válka, imigranti slouží k vytváření potřebného zázemí pro její podporu.

"Každá partyzánská válka, která je vedena bez podpory místního obyvatelstva, je odsouzena k porážce". © Che Guevara

J. Vintr 19.8.2019 23:31

Re: Pokrytectví

Co je na tom komplikovaného. V Německu už ten nápad přijmout "uprchlíky" do armády padl. Spoustě Němců to jistě přijde jako dobrý nápad jak tyto nezaměstnatelné lidi zaměstnat, protože jim nedojde, že voják je stejně jako pobírač dávek placený z jejich daní (a bude stát víc). Totální rozvrat v němž se teď německá armáda nachází, zřejmě nevznikl náhodou, ale byl přípravou na tuto akci.

P. Selinger 19.8.2019 9:18

Proč se neziskovky angažují ?

Protože z toho mají zisk !

P. Grigar 19.8.2019 15:56

Re: Proč se neziskovky angažují ?

..dovolím si oponovat. Všechny získané peníze okamžitě "pronákladují". A náklady mají veliké..

J. Pokoutný 19.8.2019 9:09

Z trochu jiného soudku:

Do Španělska průběžně prchají Maročané. Na jedné z lodí s "uprchlíky", obtěžující "just a just" Itálii se prý zase nacházejí Tunisané. Rád bych se tedy zeptal, co za války a další hrůzy se děje v těchto dvou státech, že z nich musejí lidé prchat? Tedy, pokud se nejedná o islámské teroristy a jejich rodiny, po nichž jde tamní policie a / nebo tajné služby?

K. Janyška 19.8.2019 8:51

Migrace je přepadávání států.

Ten, kdo to dovoluje je vůůůl... Dzp.

M. Krčmář 19.8.2019 8:30

Pašeráci zůstanou pašeráky,a to již trestné je, nové zákony nepotřebujeme, stačí se řídit zákony již platnými.

J. Vintr 19.8.2019 9:29

Re:

Kdyby někdo chtěl, tak by na základě rádiové komunikace mezi těmi "zachránci" a africkými pašeráky asi snadno dokázal, že s nimi spolupracují. Případně také sledováním manévrování jejich lodí. Jenže to by se muselo chtít.

J. Červená 19.8.2019 8:27

Proč to dělají?

Lékaři bez hranic jsou tu od toho,aby pomáhali LIDEM v nouzi. Bez politického zadání,bez rozdílu. Topící se člověk je bezesporu člověkem v nouzi. Pan Bartoň by se patrně rád podíval na divadlo topících se lidí jiné barvy pleti a vyznání, Lékři bez hranic ne. To je ostatně jejich práce,proto organizace vznikla. K řešní krizí jsou tu politici. Oni mají tu moc a prostředky. Lékaři bez hranic jen svoje svědomí.

J. Vintr 19.8.2019 8:43

Re: Proč to dělají?

Ti lidé se "topí" zcela záměrně, aby vyvolali nutnost jejich "záchrany". O žádnou záchranu ani humanitu nejde. Je to kšeft, kdy se "zachránci" dělí s africkými pašeráky lidí o peníze, které jsou tito lidé ochotní platit za to, aby se dostali do Evropy. A tito lidé nemají zájem se stát normálními obyvateli Evropy, kteří se živí prací a respektují zakon a zdejší způsob života. Oni se chtějí nechat živit a zachovávají si své zvyklosti, které z jejich zemi udělaly místo, odkud se utíká. Až se jim takovou zemi podaří udělat z Evropy, kam budou utíkat Evropané?

J. Červená 19.8.2019 10:48

Re: Proč to dělají?

To citujete z letáků SPD.Přesně takhle to tam píší. Vy a vám podobní nemůžou pochopit,že někdo pomáhá nezištně,aniž by ze své pomoci profitoval. Chápu,že čecháčkům a fašounům je tahle pomoc nepochopitelná. Přesně podle hesla- Podle sebe soudím tebe.

M. Prokop 19.8.2019 11:00

Re: Proč to dělají?

Chápu, že to někdo dělá. Chápu i, že si může myslet (jako vy), že je to tak dobře.

Článek je ale o tom, že to dobře není a proč. Nouzový mechanismus zachraňování trosečníků je zneužíván lidmi, kteří se stávají trosečníky z vlastní vůle. Pak už to ovšem přestává být nouzový mechanismus. Přirovnal bych to k sanitkám, zajisté to užitečné instituci k převozu nemocných. Pokud by je lidé pod záminkou nemoci začali používat místo taxi, je po jejich funkčnosti převozu nemocných.

Kecy o čecháčcích a fašounech na tom nic nezmění, ty jen dokumentují úroveň vaší (ne)schopnosti diskuse.

J. Červená 19.8.2019 15:09

Re: Proč to dělají?

Ideální by bylo,kdyby uprchlíci na moři nebyli. Ale oni tam jsou. Pak se k tomu můžete postavit tak,že se budete s lhostejností dívat,když se utopí,nebo těm topícím pomůžete. Za to,že se na moře znovu a znovu vydávají nemůže organizace Lékařů bez hranic. Tahle organizace nikde na světě nevyřeší bídu světa,jen zmírní utrpení některých.Pro vás směšné a nepotřebné.Pro mě příklad lidskosti a soucitu. Pokud se budeme s radostí dívat,jak se topí,jsme horší,než nejhorší z nich.

V. Petr 19.8.2019 15:31

Také se k tomu dá postavit tak, "pokud nebudou mít šanci,

že je někdo PŘEVEZE DO EVROPY, nebudou se na moře vydávat."

Pokud někdo SCHVÁLNĚ skočí do vody, spekulujíce, že se někdo neodváží ho nevytáhnout a on mu pak zůstabne na krku, pak si ZASLUHUJE, aby se utopil!

Možná pak nebudeme ti hodní, ale zcela určitě nebudeme ti pitomí!

J. Jurax 19.8.2019 15:53

Ideální by bylo, kdyby uprchlíci na moři nebyli.

Jenže když se jim nebude pomáhat, dosáhnete onoho ideálního stavu - nebudou tam.

Za to, že se na moře znovu a znovu vydávají můžou primárně pašeráci, co z toho mají výtečný kšeft, a pak i organizace Lékařů bez hranic a všichni, kdož je zachraňují, dávajíce emigrantům tak naději, že se dostanou do evropského ráje a zajišťujíce tak pašerákům zisky. A sobě nejspíš taky.

A sekundárně za to může ekonomická a politická situace v jejich státech a někde i přemnožení nad hranicí úživnosti jejich teritorií.

P. Grigar 19.8.2019 16:02

Re: Proč to dělají?

.. mám doma tři osvojené kocoury a psa. Živím je za vlastní peníze, platím jim veterinární péči a nikoho s tím neotravuji, nikoho nenutím ke spoluúčasti, nežádám o dotace. Zkuste to také..vy i Lékaři bez hranic.

J. Jaroš 19.8.2019 17:44

Re: Proč to dělají?

Vážená paní nemohu sehnat v češtině SOLAS 74 velmi mne zajímá co se tam součtu o vyplutí bez pohonných hmot,vody na plavidle neumožňující plavbu na otevřeném moři.

J. Vintr 19.8.2019 11:18

Re: Proč to dělají?

Já nic necituji. tohle dá myslícímu člověkovi zdravý rozum. Jen blbci věří těm kecům o humanitě.

J. Kulheim 19.8.2019 14:04

Re: Proč to dělají?

Pomáhat můžete komukoliv. Vemte si koho chcete, dejte mu stravu, ubytování a budete ručit za jeho chování. Když někdo něco nechce, tak je to jeho rozhodnutí a vám ani nikomu jinému po tom nic není.

Ma světě je 3 miliardy chudáků a ročně se chudoby rodí 30 milionů dětí. Když se do Evrpy přestěhuje každý rok 30 milionů, tak se nic nemění.

Máte nějaký klíč na posuzování koho vzít a koho nevzít? Německo si vezne vysokoškoláky a ti ostatní si rozeberou zbytek.

Co těm lidem přinesly státy, které imigraci podporují a co přesli imigranti Švédům, Francouzům, Němcům, atd. Jestli to nevíte, tak já vám to napíši. V HO.