9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

MIGRACE: Bod zlomu?

Ten nejpřímější příběh o obtěžování rozjuchaných dívek arabskými mladíky je vcelku jasný a dobře uchopitelný. Na Silvestra rozjaření mladící, kteří neznají míru společenské tolerance a přípustnosti, si prostě začali dovolovat více, než je společensky a pravděpodobně i trestně přípustné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamáček 13.1.2016 23:51

Re: Je skutečností, že nacibolševická ho-wada

Rudá verbež se spikla proti většině obyvatel Evropy !

Jak dlouho jí to budeme ještě trpět ??

Kdy a kde jsou nejbližší volby ??

J. Kanioková 13.1.2016 22:35

Já to taky vidím jako facku všem vítačům..

J. Urban 13.1.2016 21:50

No, už i seriozní něm. tisk začíná psát vcelku střízlivě:

http://www.faz.net/aktuell/politik/fluechtlingskrise/f-a-z-exklusiv-monika-maron-klagt-ueber-kopflose-fluechtlingspolitik-14012405.html

J. Kyselková 13.1.2016 21:16

Re: Představa o vystřízlivění

Ještě mě zaujalo - jak exemplárně potrestat ? Vyhostit a oni nalezou zpátky. Anebo zavřít a převychovat.

Nebo možná tak, jak to Němci uměli kdysi perfektně.

J. Lepka 13.1.2016 21:12

Re: Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla

Tady bych si dovolil nesouhlasit : Nevěděla. Zcela bláhově se domnívala, že se bude opakovat německý poválečný hospodářský zázrak s desítkami tisíc gastarbeitrů, jenže do rovnice nezapočítala některé konstanty: Většina Řeků se po pár letech vrátila domů a většin Turků se stejně neasimilovala, jen jich nebylo tolik, aby si mohli vyskakovat. Místo toho trpělivě čekali na příležitost a pilně budovali mešity.

J. Lepka 13.1.2016 21:08

Re: Zpátky s vetřelci, třeba jen do moře !

Já vám nechci brát iluze, ale váš pan prezident je populista nejhrubšího zrna a od toho se odvíjí posloupnost všech jeho návrhů. A když šlápne do howna, kdo za to může? Správně, pražská kavárna.

J. Lepka 13.1.2016 21:02

Re: Celé je to trapas

A vy jste někdy poslední dobou viděl policajta při normální službě s pendrekem ? Kdoví, jestli měli vůbec ostrou munici a vlastně jestli měli o silvestrovské noci kvéry, to se očekává maximálně pár agresivních opilců či feťáků a to je riziko, že jim tu zbraň seberou a pak postřílí kus davu.

Tady evidentně selhalo jejich velení, že neměli připravenou zásahovou jednotku i s koňmi, případně domluvenou spolupráci s armádou. Na druhou stranu i to lze pochopit, pokud jim vlastní reprezentace lhala, mazala med kolem huby a slibovala, že se muslimové ihned po překročení Egejského moře změní v mírumilovné beránky vzývající jen ty nejušlechtilejší křesťanské myšlenky.

J. Lepka 13.1.2016 20:54

Re: Je skutečností, že nacibolševická ho-wada

Jenže to vyžaduje 10 000 a 100 000 demonstrace. Bohužel těch pár stovek , co se zúčastní demonstrace Pegidy lze rozehnat vodními děly. To ostatně známe i z naší historie.

Jenže Němci, pro které Befehl ist Befehl a Ordnung must sein se nejspíš do voleb nerozhoupají a to se mezitím vládnoucí věrchuška stačí zakopat na pozicích, ostatně zářný příklad mají ve Švédsku.

Ale ani Francouzi nějak moc hlasitě neprotestují a to " v Paříži jsou vždy demonstrace" ( Pat Frank : Pan Adam, vydáno 1948 ), zatím jediné reakce na atentáty jsou překvapivě mírné.

J. Lepka 13.1.2016 20:38

Re: Představa o vystřízlivění

Obklíčí li vás cca třicet chlapů, pepřák vydrží tak na tři čtyři. Ti ostatní vás pak umlátí.

Tady je jediné řešení, pachatele dohledat a tak exemplárně potrestat, že si to už další nedovolí. Jenže to by odpovědní neměli zavírat oči.

J. Kyselková 13.1.2016 20:10

Re: Představa o vystřízlivění

To je snad někde napsáno, že se proti "hostům-zločincům "- nesmí používat chvaty, slzný plyn, paralyzéry a pod. jako proti našincům ?

Každá by měla mít alespoň pepřový spray a nebát se ho použít. Zároveň by označila a zneškodnila útočníka.

Z. Koutecký 13.1.2016 18:16

Představa o vystřízlivění

politiků je jen zbožné přání. Naopak pro německé ženy bude vydán Kodex, ve kterém budou ženy poučeny, jak se se mají chovat, oblékat, kdy a kam vycházet nebo nevycházet, jakou mají dodržovat vzdálenost od snědých mužů, aby se vyhnuly jejich nežádoucím útokům. Pokud to nedodrží nebo nestačí utéci, je to holt jejich chyba. Prostě základní politická linie v EU je, vytvářet takové podmínky a prostředí, aby se zde imigranti hlavně cítili dobře a byli spokojeni. Pachatelé přestupků a trestných činů musejí být samozřejmě potrestáni, padni komu padni. Ovšem ty snědé muže obvykle nechytneme a když chytneme, tak jim nic nedokážeme, policistů je málo a mají na starosti daleko závažnější případy než nějaké nudící se mládence se vzbouřeným testosteronem. Kromě toho nelze proti našim hostům používat různé hmaty a chvaty, paralyzéry, obušky, slzný plyn a pod. jako proti našincům. Takže pak stejně nastávají situace, jak to popsal jeden německý policista:"Dívku jsem z davu vytáhl, ale její přítelkyně jsem ochránit nemohl, protože ti muži na mě útočili!"

V. Kain 13.1.2016 17:42

Re: Celé je to trapas

Proti Pegidě byli policisté v pohotovosti ihned.Levicoví sajrajt zaplavil Evropu a je na občanech jak dlouho jim to budou trpět.V každém případě ta pošahaná bába Merkel musí od válu a správně by měla být souzena.

J. Urban 13.1.2016 15:24

Je skutečností, že nacibolševická ho-wada

v Berlíně již totálně přetáhla strunu a návrat "k normálu" s touto garniturou už není možný. Buď budou pokračovat stále tvrději a tvrději v nastoupeném kurzu cenzury, potlačování svobody projevu a dalších občanských svobod ve prospěch řádění muslimských hord směrem k totální bolševizaci a islamizaci státu nebo s nimi občané stihnou zamést a zvolit si nové a zcela odlišné demokratické a soudné zástupce.

J. Schwarz 13.1.2016 14:07

Celé je to trapas

- před tím nádražím jsou sice stovky, možná tisíce arabských "mladíků" kteří okrádají ženy, osahávají je a dokonce znásilňují, ale nejsou tam sami. Jsou tam i stovky německých policajtů. Sice jich není stejně jako "mladíků" ale jsou vycvičeni a vyzbrojeni. A tady jsme u toho "humanismu", "evropských hodnot" a "křesťanské lásky k bližnímu". Jak by dopadla jednotlivá žena, kdyby se ji snažil znásilnit jeden muž? Směla by se bránit? Když by se ubránila a útočníka zabila, nebyla by souzena za vraždu když přece újma přivozená útočníkovi / smrt či zmrzačení / byla větší než újma navozená znásilněním dle možného úsudku soudce? Copak je v civilizované evropské zemi možné, aby ozbrojená policie nebránila vlastní ženy před znásilněním i s použitím zbraní? Evropský humanismus zdegeneroval v systém který je méně akceptovatelný než mnohá společenská uspořádání primitivních kmenů. Je to ostuda všech Němců - tedy těch originálních, ne nějaké orientální náplavy.

P. Klouda 13.1.2016 13:58

Re: Nu, pane Perlíne, ...

Děkuju za upozornění, pane Poláčku. To už je dnes podruhé, co mi špatně fungují brýle. Asi to chce Kit-kat. A to poděkování myslím zcela upřímně.

L. Severa 13.1.2016 13:50

"Neslyším Evropou to silné děkuji".

Oni přece děkují Alláhovi z jehož vůle se jim dostalo pomoci. Myšlení Muslimů a naše konvence jsou úplně mimo.

J. Poláček 13.1.2016 13:48

Re: Nu, pane Perlíne, ...

Pan Perlín napsal NEJPŘÍMĚJŠÍ! Trochu jste ujel, pane Kloudo.

P. Klouda 13.1.2016 13:02

Nu, pane Perlíne, ...

... ne že bych ve Vašem článku nenašel místa, s nimiž souhlasím, ale když už pracujete s judeo-křesťanskou tradicí v jedné souvislosti, zatímco na jiném místě ~ skoro hned na začátku ~ napíšete: »Ten nejpřímější příběh o obtěžování rozjuchaných dívek arabskými mladíky je vcelku jasný a dobře uchopitelný,« pak jsem konsternován.

Pro koho jde či šlo o nejpříjemnější příběh? Patrně pro Vás, ale těžko pro ony ~ jak o nich píšete ~ »rozjuchané« dívky, jenže nejen dívky, ale i ženy ve středním věku. Mnohá z nich si možná na celý zbytek svého života odnese trauma ze společnosti většího množství mužů, což by se jí nejspíš nestalo, kdyby si vyrazila třeba i s 20ti +/- kultivanými Evropany na nějakou horksou tůru či na rockový koncert apod. Jenže teď už si asi nevyrazí...

Na tom není NIC příjemného, a srovnávat to s aktuálně jen potenciálním přínosem jakéhosi zatím teoretického »bodu zlomu« mi připadá hodně asociální. To už jste mohl rovnou napsat: »Dobře, že se to stalo,« protože »účel přeci světí prostředky«...

J. Jaroš 13.1.2016 12:37

Dhimi

Na jakoukoli pomoc má muslim právo. Lidem knihy za ni netřeba děkovat. Naopak my musíme být vděční, že nás muslim nechá žít a zato mu musíme sloužit a platit příslušnou dhimi daň. Tolik právo šaria. OSN přijala v roce 1948 deklaraci lidských práv které uznává celý svět kromě světa islámského, ten v roce 1993 přijal Kahirskou deklaraci islámských lidských práv a ta je postavena právě na právu šaria a v souladu sní musí být lidská práva vykládána. Nedivme se proto nevděčnosti a nadřazenosti muslimských příchozích.

- Muslimský muž je nadřazen muslimské ženě

- Všichni muslimové jsou nadřazeni všem nemuslimům.

Tolik o předpokládané asimilaci milí Kafirové.

M. Hoblík 13.1.2016 11:39

Ti arabští kluci za nic nemohou!

Nikdo se nepostaral o to, aby sexuálně nestrádali, nikdo je nenaučil pít alkohol. Je to naše chyba, dávno jsme jim měli věnovat víc času a dcer!

K. Janyška 13.1.2016 10:14

Ty sexuální útoky jsou běžné tam, odkud tito sexuální

necivilizovaní zvrhlíci přicházejí. Běžte už všichni s tím fantazírováním do háje a podívejte se odvážně pravdě do očí... Dzp.

F. Svoboda 13.1.2016 9:59

Re: Zpátky s vetřelci, třeba jen do moře !

Nějak ten PC zlobil : ....středověké myšlení, které nelze předělat žádnou evropskou výchovou. Jasně to vysvětluje pan Petránek v rozhovoru s pí Drtinovou.

F. Svoboda 13.1.2016 9:56

Zpátky s vetřelci, třeba jen do moře !

Podívejte se jak skvěle vystihuje středověké myšlení, které nelze předělat, pan Petránek. http://video.aktualne.cz/dvtv/petranek-utoky-na-zeny-jsou-hluboce-ve-stredoveke-mentalite/r~4ee85c86b94a11e5b6cc002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0

Je zajímavé, že tyto názory jsou již vlastní nám, většině zde diskutujících, ale našich politiků se zatím vůbec nedotýkají. Pokud bude tento stav trvat, nelze se divit, že řešení vetřelecké invase se ujímají a ujmou síly, které by jinak běžný občan nepodporoval. Prvními vlaštovkami jsou pan president a hnutí Úsvit. Naprosto zrádcovsky dnes působí KDU, zejména jejich předseda Bělobrádek a ještě větší renegát Pavel Svoboda !!!

S. Ševeček 13.1.2016 9:22

JH

Evropský vznik kolínské světlehnědé směsky?

J. Urban 13.1.2016 8:12

Cenzura v DE pod dohledem agentů Stasi:

http://www.infowars.com/ex-stasi-agent-hired-to-censor-xenophobic-facebook-posts/

J. Urban 13.1.2016 7:51

Re: Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla

Zobecňuje se to na "multikulti selhala", což asi před 4 roky prohlásila i ta 3,14ča Anděla. Selhává ovšem jen soužití s uctívači pedofila. Ergo: 3,14ča Anděla, když pozvala do Německa muslimské hordy, velmi dobře věděla, koho zve a jaké problémy tím Německu a Němcům (nejen!) způsobí.

F. Egerer 13.1.2016 7:26

Re: Vsaďte se, že to obtěžování nebylo

Myslím si totéž. Tím účelem je, podle mého názoru, ověřit reakce společnosti a úřadů na synchronně provedené akce na vícero místech najednou.

J. Fridrich 13.1.2016 7:25

Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla

Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla se za 70 roků od II. světové války, kdy byli pozvání na rekonstrukci Evropy ani v jedné evropské zemi - ani ve Francii, Německu, Anglii, Dánsku, Holandsku, Švédsku, Finsku, Norsku, Španělsku, Belgii, Rakousku..... prostě nikde se za desítky let integrace těchto k nám nepřátelských vetřelců nepovedla. A nyní se povede za týden ? Nebo za měsíc ? Nebo za rok ? Nebo nás rozvrátí a zničí ? Hádejte jaká je odpověd', pokud nedojde ke změně vůdců evropských zemí.................

P. Boublíková 13.1.2016 3:33

Musí pryč

teoreticky dobré, v praxi takřka neproveditelné. Poučme se z chyb sousedů...

Pokud merkelova hovořila o kulturně-spolecenskem rámci a ne o trestní zodpovědnosti, překonala sice sama sebe, ale na druhou stranu je představa vypovězení porusovatelu kulturních norem (nikoliv práva) naprosto utopicka. V zájmu přistěhovalců pracuje celá armáda právníků.

Do hlavy nikomu nevidím, ale myslím si, že rozčarování pomáhajících Němců z uprchlického "poděkování" musí být obrovské. Snad nezapomenou...

M. Krátký 13.1.2016 3:22

Re: To je sice pravda,

připojuji moji zkušenost s až nulovou výchovou matek v tomto směru a nejedná se o muslimskou zemi. Takže : bydlel jsem skoro 7 roků služebně v Sofii na běžném sídlišti v paneláku obklopen jen místním obyvatelstvem, a konkrétní akce byla tato : parné léto, dveře i okna na balkon otevřená a tak jsem slyšel jak bulharská matka opakovaně a bezvýsledně volá ze svého balkonu na svého synka cca 8-9 let starého aby už konečně šel domů, nic nepomáhalo až začala ječet aby šel domů - synek nakonec zvolal "s tebou se nebavím, zavolej mi tátu". otec, hrdý na správný postoj synka zavol aby šel domů - synek okamžitě odvětil "za chvíli přijdu" a skutečně přišel - konec příběhu