2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

MÉDIA: Watergate a Katharine Grahamová

Když jsem pročítal komentáře v našich médiích k 45. výročí od vyvrcholení tzv. aféry Watergate, kvůli které musel 8. srpna 1974 odstoupit prezident Richard Nixon, uvědomil jsem si, že jsme na něco zapomněli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krynický 3.9.2019 17:39

Paní Grahamová ctila zásadu

Paní Grahamová ctila zásadu nezávislosti listu a úctu k pravdě nad loajalitou k prezidentovi a to je vlastnost, kterou v dnešní době zvláště ve střední Evropě mnoho majitelů, tedy i v Česku, neuznává, ač je zásadním předpokladem každé prestižní žurnalistiky.

Proč ve střední Evropě? Sám Washington Post na nezávislost a úctu k pravdě totálně se.e. Součastní vlastníci si to maličko změnili a ctí zásadu úcty k listu a nezávislosti na pravdě.

K. Salajka 3.9.2019 11:12

Na soudobé

žurnalistice, je asi nejhorší míra v jaké vzdělaní a erudovaní novináři jako Hvížďala, zamlčují fakta. Jistě sám autor ví, že Watergate byla inscenace, počínaje telefonátem s oznámením o vloupání. Ví také, že Trump označil Baltimore za sídlo krys proto, že jich tam je víc než v jiných městech, a ne proto, že má černého starostu. Zná jistě úžasné proslovy čtyř demokratek, kterým Trump doporučil, aby reformy v přistěhovalectví prováděly jinde než v Americe, a to proto, že mají pitomé nápady, nikoli pro barvu pleti ani pro jejich pohlaví. Je mezi nimi osoba, která schvaluje vraždy izraelských civilistů, což asi rasismus není.

Tož Hvížďalo fandi demokratům, ale zůstaň člověkem.

P. Lenc 3.9.2019 10:58

Je

stejně zvláštní jak se ze seriozních novin stane plátek , novinářská spodina.

I. Štípek 3.9.2019 10:30

Ani jednu z těch zásad

WP nedodržuje. Dnes je to propagandistický, lživý a výhradně antitrumpovský plátek.

J. Kraus 3.9.2019 8:33

S tím Watergate to bylo trochu jinak.

Byla to zřejmě řízená provokace, záměrně zpackané vloupání, která měla zdiskreditovat republikány a Nixona. VŠECHNY materiály těm dvěma novinářům - panákům šly z vedení FBI. Jeden z jejích tehdejších šéfů to před časem potvrdil. Typická situace, kdy slušný a rovný člověk je zatlačen do kouta smečkou bezskrupulosních lidí.

J. Babička 3.9.2019 4:34

no jo

V případě Trumpa, tyto zásady ovšem neplatí. Ovšem to je vyjímka.

P. Dvořák 3.9.2019 6:43

Re: no jo jo

Výjimka? Ono to snad pro nějakého politika platí?

Rád bych věděl, kde se dá najít celá a nezkreslená pravda. VIZ body 1 a 2.

J. Vrzal 3.9.2019 8:35

Re: no jo

Takove New York Times mely celou redakci k Russian Collusion.

Ted maji celou redakci v 1619 - tedy k 400. vyroci otroctvi v USA s tim, ze se v USA v rasismu nezmenily a vrcholem rasizmu je Trump.