10.12.2023 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pepek v Vršovic 23.9.2008 16:17

Vážení,

Vy ještě věříte, že v našem modrém Topolstanu máme nezávislé a objektivní novináře? Podívejte se kdo je majitelem tiskovin ve kterých publikují své rádoby komentáře? Komu odpovídají tito pisálkové, aby si u majitele (cizince) vydělali co nejvíce na svůj chéb vezdejší? Aby se udrželi u lízu, musí psát to co si přeje majitel a jeho ekonomicky svázaná strana. Pokud se týče novinářů, dnes moderátorů, je to to samé, navíc jejich vyjadřování připomíná, hlavně u žen¨, pavlačové drbny ze Žižkova. Kultura slova a rétorika jim nic neříká.

Frank 22.9.2008 19:55

V ČR je bordel, kde se člověk podívá, ale Hvížďala si bere na paškál Slovensko.

Ještě že naše TV NOVA je tak demokratická a nestranná. Nás zajímají hlavně naše problémy a naše lumpárny pane Hvížďalo. Mnoho lidí třeba zajímá, jak se privatizovala MF.

Kobylka Lajda 22.9.2008 21:41

Re: V ČR je bordel, kde se člověk podívá, ale Hvížďala si bere na paškál Slovensko.

Nějak jsi ve svatém zanícení zapomněl na to, jaký tu byl bordel za komoušů - a k tomu musels držet pysk. Teď Ti to kecá, když za to není žádný postih. Já kde se podívám, vidím opravená města, stavění domků, plno aut, spoustu nakupujících lidí, spoousty lidé odjíždějících na dovolené do ciziny, stáže v zahraničí,  spoustu kulturních akcí, obnovu krojů a tradic, atd.atd. Mysli pozitivně, nebo si přivodíš záhubu, zalkneš se zlostí!

krakatit 23.9.2008 3:36

Re: Re: V ČR je bordel, kde se člověk podívá, ale Hvížďala si bere na paškál Slovensko.

myslet pozitivně?co je pozitivního na korupci  stavebních úřadů,radnic,památkářů(rostou domky),na honu lidí za mamonem a totálním vymytí mozků reklamou a celkovou atmosférou,která diktuje ne Žít,ale Mít(všichni spokojeně nakupujeme),co je pozitivního na tom že my,kdož žijeme v blahobytu,nejsme většina obyvatel této planety?pýcha předchází pád...

Kobylka Lajda 23.9.2008 8:07

Re: Re: Re: V ČR je bordel, kde se člověk podívá, ale Hvížďala si bere na paškál Slovensko.

Morálka lidí byla vymyta a vymýcena po 40 lety vlády komunismu. Zřekli jsme se boha, stali jsme se konsumenty, to je pravda. Ale demokratickým manýrům se hned tak nenaučíme, nezačne-li každý sám u sebe.  Ostatně, to co popisuješ, je situace za bolševika, jen bez té konsumace, protože kromě ideologie(reklamy) nebylo co konsumovat. Kšefty prázdné, tak se nediv, že lidí blbnou a ještě nějaký čas budou. Bolesti celého světa nelze spravit za jednu lidskou generaci, není možné jen stále dodávat humanitární pomoc, lidé se musí naučit pomáhat si sami. To je zákon přežití. Pokud znáš konkretní případy nekalých praktik, máš možnost to hlásit.. Za bolševika jsme se odnaučili ŽÍT, starali se hlavně o to MÍT (cop je doma, to se počítá). Tak se nediv, že to přetrvává.

čtenář 23.9.2008 10:16

Re: Re: Re: Re: V ČR je bordel, kde se člověk podívá, i za velkou louží jsou problémy

Trvá více než 500 let, než se vytvoří 1 palec (2,5 cm) ornice.21 V přirozeném prostředí je ornice vytvářena rozkladem rostlinné hmoty a erozí hornin a je sama chráněna před erozí rostlinným pokryvem. Produktivita půdy poškozené intenzivním zemědělstvím se díky erozi každým rokem snižuje o 65 %.22 Dřívější prérie, které se staly obilnicí Spojených států, ztratily polovinu tloušťky ornice po pouhých sto letech farmaření. Tato ornice mizí 30krát rychleji, než se obnovuje přirozenými procesy.23 Současné plodiny jsou mnohem náročnější na živiny, než byly původní trávy, pokrývající kdysi Velké planiny. Důsledkem je rozsáhlé vyčerpání živin. Eroze půdy a vyčerpávání minerálů způsobují každý rok zemědělství USA ztrátu rostlinných živin v hodnotě 20 miliard dolarů.24 Většina půdy na Velkých planinách není nic víc než houba, do které je nutno pumpovat vodu a živiny, aby dávala úrodu.

Každým rokem jsou v USA ztraceny 2 miliony akrů polí kvůli erozi, zasolení a vyčerpání vodních zdrojů. K tomu navíc 1 milion akrů z orné půdy zabere stavba měst, silnic a průmyslových objektů.24 Přibližně tři čtvrtiny veškeré rozlohy USA připadá dnes na zemědělství a komerční lesnictví.25 Rozšiřující se populace vytváří zvyšující se tlak na dostupnost zemědělské půdy.

Kobylka Lajda 23.9.2008 15:06

Re: Re: Re: Re: Re: V ČR je bordel, kde se člověk podívá, i za velkou louží jsou problémy

Rusko s Ukrajinú nás uživíjú, co se bójíš, aj s Běloruskem. Tam už majú místo ornice ohňovú zem, která svítí od Černobylu.;-D;-D;-D;-D

bebe 22.9.2008 18:44

"Odvážný" Hvížďala

Prostě majitel TA3 není  ve skupině vyvolených, na které  není radno ukazovat.  To na majitele NOVY  Laudera,  zároveň šéfa   zastřešující židovské  světové organizace, si Hvížďala  nebude stěžovat , to je jisté.   A že tam jsou  pokyny, jak a o kom  a o čem referovat, na to vemte jed.   A dopady  jsou mnohem větší, než u TA3.   Pan H. ví, na koho si může dovolit a na koho ne....

vita 22.9.2008 17:35

Není tahle TA3 soukromá televize?

U soukromého média nepočítám s objektivitou, natož s nezávislostí.

Ale když veřejnoprávní televize předkládá jednostranné zprávy a ty nehodící se škrtá... Tak to je hnus, velebnosti!

Hogofogo 22.9.2008 15:33

Typický čech

Odvést pozornost na Slováky. Myslím, že by si měl pán Hvížďala hledět českých problémů.

sigenius 22.9.2008 15:51

Re: Typický čech

Dobře. Jenom nám řekni, to říkáš jako Čech, nebo jako Slovák?

Marco 22.9.2008 13:42

Len taky maly detail

Clanok zaujimavy, akurat by som chcel uviest na pravu mieru jeden drobny detail. V case Mnichovskej dohody Slovensko autonomiu nemalo, tu ziskalo az 6. 10. (11. 10. ziskala autonomiu aj Podkarpatska Rus)

OneTearofBlueDeer 22.9.2008 19:53

Re: Len taky maly detail

pokud čtu pečlivě článek, nenajdu tam nic, co by tvrdilo něco jiného. Předpokládám, že představitelům Slovenského štátu trvalo pár dní, než sepsali a deklarovali potřebné dokumenty k vyhlášení samostatnosti. Naštěstí pro Slovensko byl tento čin na základě válečných i poválečných jednání československé diplomacie ignorován a zapomenut, jinak by bylo Slovensko ještě teď ve válečném stavu se spojenci............

Jalo 22.9.2008 13:31

Občanská společnost

Pane Hvížďalo, s vaším voláním po omezení vlivu politiků na veřejnoprávní média vřele souhlasím ovšem s tou podmínkou, že politici v prvé řadě zruší zákon, který nám přikazuje za t.zv. veřejnoprávnost platit ČT a ČR televizní a rozhlasové poplatky. Financování  poté může  převzít  t.zv. občanská společnost formou dobrovolných příspěvků diváků a posluchačů.Případně si mohou zaměstnanci ČT, v čele se s. Komersem, opět připnout trikolory avyrazit s kasičkami pro příspěvky do té vaší občanské společnosti.

  Pokud nám však politici zákonem nařizují platit je naopak jejich povinností coby volených zástupců, i podle stranického klíče - jak jinak, kontrolovat jak se s těmito vybranými miliardami od občanů hospodaří.

Cricket 22.9.2008 12:04

Pane Hvížďalo

Hlídejte si vlastní čistotu, nezávislost a nezaujatost. Až přestanete ve svých článcích dělat skrytou reklamu lidem, které (snad) obdivujete, nebo s kterými jste spojen, přestanete posunovat události ve prospěch vašeho vidění světa, pak mudrujte o tom, co máme udělat pro Slováky. Hleďte, aby naše madiální scéna byla lepší a aby z ní zmizel ten neuvěřitelbý binec, který v ní panuje a pak mi tady pindejte cokoliv o nebezpečném slovenském vývoji. V takové mediální atmosféře, jaká panuje v ČR se nemůže dařit politice, ani čemukoliv jinému, co potřebuje k normálnímu růstu trochu té etiky, voni jeden svatej za dědinou.

Pamětník I. 22.9.2008 12:54

Re: Hvížďala není zpravodaj

Hvížďala je Pan novinář, který nereferuje zpravodajsky o událostech, ale komentuje je dle svého mínění, které čtenáře zajímá, jinak by ho nečetli. Tudíž důležité je, aby byl nezávislý na strůjcích událostí a naopak zaujatý svým viděním světa.

bukowsky 22.9.2008 14:49

Re: Re: Hvížďala není zpravodaj

Jenže pán Hvížďala je tak nezaujatý, že z toho má úplně stejné názory jako ostatní "nezávislí" novináři na spojené frontě MAFRA. Jen jinými slovy.

Kdyby nepsal, co by se stalo? Nic, jen by někteří museli hnout vlastním myslidlem.

Apea 22.9.2008 9:24

Co má Fico dělat?

Pokud chápu dobře článek. Je na Slovensku marginální televize. V té televizi se údajně děje to, co se svého času mělo stávat na Nově a na Primě. Ví to, předpokládám, tohle v článku není, každý. Jenomže chybí přesvědčivé důkazy, ti vyhození se nejspíš nebrání soudně atd. Ale co mi na tom vyprávění chybí - nedočetla jsem se, co dělají instituce, které bývají k činění v podobných věcech kompetentní. Asi i na Slovensku mají nějaké mediální regulátory typu českých rad, čekala bych tam stavovskou organizaci novinářů, slovenskou sekci PENu - nebo to vše supluje Medialne.cz (to není řečnická otázka, nevím)? Určitě vím, že kdyby český premiér zasahoval do pracovně právních vztahů v soukromé (ale i ve veřejné) televizi, kdyby suploval práci příslušných soudů, anebo kdyby si osoboval kompetence mediálních Rad, považovala bych to za vážné ohrožení demokracie. Proč to tedy chce pan Hvížďala po tom slovenském? Jestli na Slovensku chybí instituce mediální regulace a samosprávy, vyčítejme Ficovi to (bylo by to horší než záležitost maličké televize).

Mimochodem, na tom, co je zač někdo, kdo pošle Hitlerovi blahopřejný telegram k poddrobení si svobodného státu, nemění nic fakt, že se ten stát den předtím v důsledku někalokaletého nacistického tlaku rozpadl a par měsíců předtím v důsledku stejného tlaku ztratil svůj demokratický charakter. Jen jednání dědečka není důvodem k denunciaci firmy vnuků.

čtenář 22.9.2008 10:11

Re: Co má Fico dělat? Mnichovská dohoda září 1938

Zločin proti Evropě (Chamberlain - Británie a Daladier - Francie) v září 1938 .

Na území, které připadlo Německu žilo 800 000 Čechů a Československo ztratilo téměř 30 000 čtverečních kilometrů.

Češi museli odevzdat Těšínsko Polákům a přistoupit na ztrátu značných slovenských území ve prospěch Maďarska.

F..A.Kekule 22.9.2008 11:14

Re: Re: Co má Fico dělat? Mnichovská dohoda září 1938

Chytří to vědí, hloupé to nezajímá, tak proč?

Fafa 22.9.2008 0:40

Podobne chovani,

Podobne chovani ovsem neni cizi ani mediim s celosvetovou pusobnosti. CNN je dobrym prikladem. Nesouhlasite s redakci, jste konzervativnim aktivistou a pripadna profesura na universite se snadno prehledne. Souhlasite s redakci, profesura na Harvardu bude hned za jmenem.