Neviditelný pes

MÉDIA: Selhání západního mainstreamu

11.8.2021

Na začátku července Stát Izrael podepsal dohodu o okamžitém převodu 700 000 dávek vakcín Pfizer , jejichž platnost měla uplynout na konci měsíce, do Jižní Koreje. Ta výměnou za to vrátí stejné množství vakcín Izraeli z budoucí objednávky v průběhu letošního roku.

Toto je oboustranně velmi výhodná dohoda. Izrael našel dobré využití vakcín, které jsou nadbytečné vůči k jeho současným požadavkům a které by byly brzy nepoužitelné, a také pomáhá Jižní Koreji urychlit očkovací program.

Ale je tu ještě jeden významný rys tohoto uspořádání. Těchto 700 000 vakcín je součástí přibližně jednoho milionu nepoužitých dávek, které v červnu Izrael nabízel Palestinské samosprávě (PA) . Ovšem PA tuto dohodu později zrušila a prohlásila, že datum expirace vakcín je příliš blízko.

To bylo zjevně lživé tvrzení. Palestinští politici měli dost času využít tyto dávky k proočkování tisíců palestinských Arabů v Judeji a Samaří. Izraelci používali vakcíny ze stejné šarže k očkování svých občanů a následné zásilky by měly pozdější data uplynutí platnosti.

Západní mainstreamová média, která dříve Izrael nepravdivě obvinila z povinnosti očkovat tzv. Palestince navzdory skutečnosti, že dohoda z Osla z roku 1995 předala samotným palestinským předákům odpovědnost za vlastní zdravotní péči, nyní opětovně neuznávala falešnou povahu palestinské námitky vůči izraelské nabídce. A tatáž média si nesporně nevšimla, že jihokorejské nadšení ze stejných dávek vakcín odhalilo ujištění PA o datu expirace jako nesmysl. Místo toho média buď ignorovala, nebo zdvojnásobila své vlastní zkreslení.

Ještě horší se ukázala neschopnost mainstreamových sdělovacích prostředků pravdivě a objektivně informovat o nedávné válce mezi Izraelem a teroristickou organizací Hamas. Izraelci podle nich údajně usmrtili obrovské množství civilistů v Gaze, včetně dětí. Vzhledem k tomu, že Izrael provedl kolem 1 500 náletů v Gaze, v tak hustě zalidněném území a navzdory skutečnosti, že Hamas umístil své rakety v civilních budovách a kolem nich, takže je nade vši pochybnost nezpochybnitelné, že tak obrovské bombardování armádou jakékoli jiné země by zabilo tisíce civilistů.

Ve skutečnosti bylo podle ministerstva zdravotnictví Gazy ovládaného Hamásem zabito celkem 256 Gazanů. Aktualizované údaje o obětech z izraelské organizace Meir Amit Terrorism and Information Centre uvádějí, že počet obětí v Gaze je 236, a dále odhalují skutečnost, že téměř polovinu z obětí byli bojovníci Hamasu nebo Palestinského islámského džihádu. Kromě toho 680 palestinských raket vypálených na Izrael dopadlo do Gazy a zabilo nejméně 21 lidí - 10 mužů, 2 ženy a 9 dětí.

Západní mediální mainstream přesto tato čísla ignoroval. Nebral v potaz tak velký příběh, že podíl civilistů zabitých Izraelem byl ve skutečnosti neuvěřitelně malý - mnohem nižší, než by kdy dosáhla armáda jakéhokoliv jiného státu. Média také nepřiznala, že falešným démonizováním Izraele jako svévolného zabijáka dětí jednoduše recyklovala propagandu Hamasu.

Tato zlovolnost západních mainstreamových sdělovacích prostředků vůči Izraeli je vyjádřena nejen tragickým pochybením novinářské komise, ale také opomenutím zpráv o útlaku Palestinské samosprávy. V průběhu června tohoto roku bezpečnostní síly PA zatkly a ubily k smrti otevřeného kritika poměrů Palestinské samosprávy Nizara Banáta, což vyvolalo rozsáhlé protesty palestinské ulice. I před jeho smrtí ale došlo k mnoha zásahům proti palestinským disidentům a desítky palestinských Arabů byly zajaty bezpečnostními silami Palestinské samosprávy po rozhodnutí Mahmúda Abbáse odvolat volby uvnitř PA, protože se obával, že volby prohraje s konkurenční teroristickou frakcí Hamasem.

Na webu Gatestone intitute izraelsko-arabský novinář Khaled abu Toameh píše, že až do Banátovy smrti západní mainstreamová média zcela ignorovala tento palestinský zásah, protože nemohla vinit Izrael z obtěžování, zastrašování a mučení Palestinců .

Abú Toameh tvrdí, že kdyby západní sdělovací prostředky a nevládní organizace věnovaly pozornost těmto zprávám o zneužívání a mučení palestinských odpůrců režimu vedoucími představiteli Palestinské samosprávy, Banát mohl být stále naživu a aktivisté protestující proti jeho smrti by nemuseli být poraženi.

Je to právě pokřivené a nepravdivé informování o dění v Izraeli, v Gaze, v Judeji a Samaří, které vyvolává vražedné běsnění proti Izraeli a židovskému obyvatelstvu v diaspoře. Nejenže to obrátilo mnoho lidí v západní Evropě, v Severní Americe a jinde proti Izraeli, ale také to pohání vražednou arabskou a muslimskou hysterii proti Izraeli a Západu.zpět na článek