10.4.2021 | Svátek má Darja


MÉDIA: Habaďůra se „Spidermanem“

4.6.2018

V minulých dnech obletěly záběry ze „záchranné akce“ uprchlíka z Mali celý svět. Objevily se i v naší televizi a chrabrého zachránce přijal i francouzský president, udělil mu asyl a místo u hasičského sboru. Má to ale jeden háček. Stále více novinářů, kteří si, stejně jako já, prohlédli všechny dostupné amatérské záběry, začíná chápat, že nejde o záchranu, ale o amatérsky připravený podvrh. Verze „zachránců“ je ve stručnosti asi takováto:

Manželé v šestém patře nechali dítě v bytě samotné, to přepadlo přes balkón a zachytilo se rukama o dvě patra níže. Náhodný kolemjdoucí migrant vyšplhal do čtvrtého patra a dítě zachránil. Než se tam dostal, dítě jistil soused ze sousedního bytu. Ten byl náhodou i s manželkou doma.

Přemýšlejte se mnou:

1) Dítě, které přepadne přes zábradlí balkónu, se v žádném případě nemůže stačit zábradlí zachytit! Okamžitě padá dolů. Pokud by snad vypadlo dokonce v šestém patře a padalo o dvě patra níž, bylo by to už zcela absurdní. To by nedokázal ani profesionální kaskadér. Není to fyzikálně možné. Dítě je zde tedy (doufejme) naaranžované a jištěné pásem, který samozřejmě není ve čtvrtém patře prostým okem vidět. (Snad je ti šílenci neopomenuli jistit. V opačném případě by byli zralí na kriminál.) Navíc to dítě „nevisí“, ale opírá se nožičkami o parapet – viz foto.

balkon 1

2) Všimněte si na fotografii. Ten „soused“ v momentě, kdy se „zachránce“ už blíží, drží dítě za ruku a pro silného, dospělého muže přece nemůže být problém čtyřleté dítě vytáhnout k sobě. (Pak by ovšem byl vidět záchranný pás, že ano?) Soused tvrdí, že jej nemohl vytáhnout k sobě, protože mu v tom bránila přepážka mezi balkóny. Nesmysl… Na záběru z ČT je to vidět jasně.

3) Celá akce byla evidentně organizovaná tak, aby byl stvořen novodobý hrdina a ilegální imigrant dostal jako odměnu vstup do země a občanství. K tomu také došlo. Ovšem pokud jde o podvrh, měli by být oba ti zločinci zatčeni a vypovězeni z Francie. To by se ale oficiální propagandě nehodilo do krámu… Navíc president Macron už ze sebe tím bombastickým přijetím „zachránce“ udělal pitomce a to se samozřejmě nehodí .

balkon 2

Z podvodu usvědčuje ty dva africké tajtrlíky záběr samotné ČT 24. Všimněte si, že ve chvíli, kdy se blíží „zachránce“, drží „soused“, mohutný chlap, dítě oběma rukama - ale nezachrání ho. O pár vteřin ten „Spiderman“ přehazuje dítě na balkon jednou rukou - bez problému. Spektákl na druhou. Tomu může věřit ten hlupák Macron anebo redakce ČT24.

Prostě bylo třeba vytvořit dalšího imigračního hrdinu. Macron, jak se říká, sežral hada. (A naše slavná ČT 24 v první reportáži dokonce označila toho „hrdinu“ za uprchlíka z Malajsie! Popletla si to s Mali. Prostě profesionalita.)

Prohlédl jsem si několikrát všechny dostupné záběry na internetu. Myslím, že celá akce proběhla asi takto. Obě partaje (ze čtvrtého a šestého patra) se dobře znaly a znaly i toho uprchlíka z Mali. Rozhodly se mu pomoci k získání občanství. To čtyřleté dítě pro zdar akce rodina velmi nezodpovědně „zapůjčila“. Chlapec byl tedy postaven na okraj balkónu a řekli mu, že se musí pevně držet. Na jednom ze záběrů se zdá, že dítě NEBYLO nijak jištěno, soused je jenom držel za ruku, než k němu „zachránce“ dorazí. Zůstávají otázky – kde byli uživatelé bytu, na jehož balkóně dítě stálo? Kdo celou akci zorganizoval? Třeba se to časem dozvíme.

Závěrem: Všimněme si, jak se tahle akce rychle vytratila ze všech mainstreamových médií. Samozřejmě, o tuto kamufláž se totiž začínají zajímat další a další novináři a hrozí nebezpečí, že se všechno provalí. A to by bylo pro Macrona (ale i pro naši televizi) velice nepříjemné.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.