7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


MÉDIA: CNN na kolenou. Kdo bude další?

12.7.2017

2500 nebezpečných slov slov o vítězství Donalda Trumpa nad mainstreamovými médii

VAROVÁNÍ: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí vlády Bohuslava Sobotky.

Když Donald Trump nastupoval do úřadu, jedním z prvních kroků bylo vyhlášení války velkým médiím. Vůbec se nepokoušel o kompromis, úplně rezignoval na možnost, že by se novinářům zalíbil. Volil cestu úmyslných provokací a čelního střetu. V první řadě s televizní stanicí CNN, která je vlajkovou lodí politické korektnosti. Pokud můžeme Huffington Post přirovnat k Respektu, pak je CNN takovou americkou Českou televizí.

Po půl roce Trumpovy preference zvolna stoupají a CNN vypadla z první desítky televizních stanic. Před pár dny dosáhl dokonce i kreslený Méďa Béďa z roku 1964 vyšší sledovanosti než hlavní relace CNN. Gigant, který určoval veřejné mínění a rozhodoval o úspěchu či neúspěchu vládců, je na kolenou.

Mezitím se totiž provalilo, že CNN vysílala zprávy, o kterých věděla, že jsou nepravdivé. Zejména o Putinových hackerech, Trumpově ruské spojce, odvolání šéfa FBI atd. Dělo se tak s vědomím nejvyšších šéfů (to ukázala skrytá kamera). Vedle toho falšovala počty sledovatelů na sociálních sítích. Pro alternativní servery je to chutné sousto, přidali se vlčáci na sociálních sítích, Trump osobně si tu zábavu nenechal ujít, veřejný prostor je plný parodií na CNN... a televizní společnost je ve volném pádu. Co hůře, její vedení a redakce nejspíš vůbec nejsou schopny si uvědomit, co se děje. Tudíž nejsou schopny jiné reakce než blábolení o ohrožení demokracie a všech těch pitomostí, které už nikdo nebere vážně.

Český čtenář ani divák zatím nic z toho nedozvěděl. Mimo jiné proto, že pro veřejnoprávní média a další „hlavní proud“ je CNN hlavním zdrojem informací a že zpochybňovat hodnověrnost CNN je svatokrádeží. Takže jediná reakce: Nic nevidíme, nic neslyšíme, cenzurovat, cenzurovat, cenzurovat – jak podle staré rady dr. Plzáka.

Poučení z toho je, že zdánlivě neporazitelná média jsou obrem na hliněných nohou a že jim k udržení pozice nemusí stačit ani podpora policie a zahraničních bank. Necenzurovaná alternativní média v čele s Parlamentními listy zatápějí „hlavnímu proudu“ tak zle, že se to řeší až v Bruselu. V příštích měsících se má objevit minimálně jedna necenzurovaná televizní stanice s celoplošným vysíláním. Očekávaný suverénní vítěz příštích voleb Andrej Babiš nemá současná veřejnoprávní média vůbec v oblibě a není vůbec vyloučeno, že vymění kompletní management. A na rozdíl od roku 2000 není na spacákovou revoluci ani pomyšlení. Mocenský zásah proti České televizi by mohl počítat s lidovou podporou.

Dnes je tedy na kolenou CNN, další budou nejspíš následovat.

PetrHampl.comLéto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...