26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Střet o zemi ilustruje směřování EU

Bože, žehnej Maďarům! Bude-li tato prosba, obsažená v preambuli nové maďarské ústavy, vyslyšena, pak navzdory tomu, co si o novém státoprávním směřování Maďarska myslí kormidelníci Evropské unie, mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, aktivisté za "otevřenou společnost" či veřejné mínění utvářející mainstreamová média.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 7.1.2012 12:34

Re: Pročpak

Protože tam leváci v minulosti všechno probendili a ještě lhali, jak je dobře.

E. Heusinger 7.1.2012 13:00

Re: Pročpak

Jak dlouho se lze vymlouvat na minulost?

J. Boleslav 7.1.2012 13:04

Re: Pročpak

Zhodnotit je třeba, až budou u vesla alespoň 2 volební období po sobě jako byla levice. Navíc je třeba připočítat i obě velké hospodářské recese (2008 -9, 2011-..), s jakými se leváci potýkat při své vládě nemuseli. Záleží to rovněž na startovní pozici, kterou má Orbám rozhodně daleko horší.

J. Boleslav 7.1.2012 13:05

Re: Pročpak

..." Orbán"

J. Krásenský 7.1.2012 13:11

Re: Pročpak

necelé dva roky není tak dávná historie. Zvláště vypečené bylo vítězství maďarských socánků v roce 2006 (Wikipedie):

"Předcházející parlamentní volby v roce 2006 provázela masivní kampaň. Obě nejsilnější strany, levicová MSZP a pravicový Fides-MPS, si dělaly velké naděje na vítězství. Možná právě zatajování informací o skutečném stavu ekonomiky a hospodářství ze strany MSZP přispělo k jejímu vítězství. V premiérském křesle tak i nadále zůstal, v té době ještě populární, Ferenc Gyurcsány. Dne 17. září 2006 v odpoledních hodinách odvysílal Maďarský rozhlas úplný záznam z neveřejného povolebního projevu Ference Gyurcsánye k poslancům své strany, na níž emotivně a vulgárně přiznává, že v zájmu volebního úspěchu lhal o skutečném stavu ekonomiky, a že se Maďarsko podařilo udržet nad vodou jen díky boží prozřetelnosti, spoustě peněz ve světovém hospodářství a stovkám podvodů. Okamžitou reakcí se staly stotisícové protivládní demonstrace po celé zemi. Všichni požadovali Gyurcsányho rezignaci. Ten však ve své funkci zůstal. Jeho vláda se okamžitě stala značně nepopulární a preference MSZP začaly prudce klesat."

Je zřejmé, že "pokrokovým", levicovým, ekologickým a lidskoprávním silám ve světě a mediích vůbec nevadí podvody a lži, když se jedná o jejich soudruhy.

J. Boleslav 7.1.2012 13:23

Re: Pročpak

Přesně tak.

M. Stuchlik 7.1.2012 14:25

Re: Pročpak

To je jednoduché: tak dlouho jak dlouho na minulost budeme doplácet.

L. David 7.1.2012 10:47

Copak nikdo neví, že vše, co není řízeno z Brusele je protiprávní?

Zkrátka a dobře, Maďaři si dovolili vystrkovat rohy. A to se přece v EU nesmí.

J. Štrobl 7.1.2012 9:53

Jak vidím, tak už jen příslušnost k Akci D. O. S. T.

působí na na některé lidi jako rudý hadr na býka místo toho, aby se rozumně zamysleli nad obsahem článku.

I. Nápravníková 7.1.2012 7:49

:-)))

Tedy to je blábol hodný přesně předsedy DOST.

A. Reček 7.1.2012 16:24

Re: :-)))

Vážená, že jste skalní fanynka multikulturalismu?  Ten má být vizí pro Evropu 21.století?

J. Kanioková 7.1.2012 2:54

Příznám se, že sleduji spíš sekulární stránku tohoto problému,

tudíž takto podané téma nebudu komentovat.. Ale co je EU zač - bez vědomí voličů a bez souhlasu jejich volených zástupců si EU usurpuje stále větší a větší moc. Navíc, a jaksi mimo systém, se objevila jakási nová funkce, zatím neformální. Nejvyšší představitelé Francie a Německa, tedy Merkozy, zastávají funkci velmi podobnou římským konzulům. Jen s tím rozdílem, že římští konzulové byli voleni..

K lepšímu pochopení fenoménu Orbán docela dobrý rozhovor -

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2312799

S. Vaněček Šauerová 7.1.2012 0:17

Samé dobré zprávy, viďte, pane Semíne ? :-)

První dobrá zpráva je, že středoevropské ekonomiky, kde se eurem neplatí, nejsou vůči špatné náladě na trzích imunní, ba právě naopak. :-) A druhá dobrá zpráva je, že v atmosféře globalizace a otevřených trhů a v době, kdy je

bankovnictví a produktivní část ekonomiky ovládaná zahraničním

kapitálem, není možné koketovat s populismem, xenofobií a extremismem.

Stejně tak nemůže s nacionalismem koketovat zadlužená země závislá na

vnějším financování. Bať, bať, smutný život Vlastence ... :-)

J. Wagner 7.1.2012 2:12

Paní Vaněček Šauerová,

jste si jistá, že váš komentář patří pod tento článek? Vaše reakce totiž nemá s textem článku vůbec nic společného. Nebo jste článek nečetla vůbec a připojila svou reakci automaticky, ve svatém pobouření nad existencí pana Semína jako takového. To je také možné.

J. Kanioková 7.1.2012 2:39

Ještě zapomněla přidat, že -

sláva, už jen 424 dnů..

S. Netzer 7.1.2012 8:01

Patří

Vy nesledujete zprávy, pane redaktore? Rating země se dostal do spekulativního pásma. Maďarsko se nyní potýká s vážnými ekonomickými problémy, kurs forintu spadl vůči euru na historické minimum.

Nebo jsou snad, nedej Bože, i  Fitch, Moody´s a Standard & Poor’s  levicové, prounijní instituce, které srazily Maďarsku rating jen proto, že "se Maďarsko hlásí ke svým křesťanským kořenům a svatoštěpánské tradic", a chápe "manželství jako svazek mezi mužem a ženou"? :-)))

M. Bezouška 7.1.2012 9:25

Re: Patří

a všimla jste si, vědmo, že to, co tady povídáte prakticky nijak nesouvisí s obsahem článku a výtkami, kterých se Maďarsku od sociálbolševickofašistické aliance (výčet některých jejích součástí najdete v článku samotném)? Dokonce to ani nijak nesouvisí s novou ústavou, leda snad tak, že ústava je určitou odpovědí na potíže, které v Maďarsku vznikly dávno před tím, než se o ní začalo vůbec uvažovat. Prostě, ekonomické problémy  Maďarska jsou úplně jiného druhu a svými kořeny vězí hluboko v socialismu, v tom bolševickém i v tom nynějším. On mezi nimi není zas tak veliký rozdíl.

P. Lenc 7.1.2012 10:19

Re: Patří

Té vědmě je jak zjišťuji zbytečné cokoliv dokazovat neb ona stejně všechno ví a všechno zná a co nezná to jí poradí Rouček či jiný Bruselský velikán.

S. Vaněček Šauerová 7.1.2012 18:26

Nejenom to. Investoři si vzali Maďarsko na mušku a ve velkém vyprodávali tamní aktiva.

Výnosy desetiletých státních dluhopisů se dostaly nad 11 procent a cena

pojištění proti bankrotu vzrostla na rekordní maxima. Na historická

minima se dostala maďarská měna, jak píšete. Na to reagovala vláda změnou rétoriky a přislíbila, že zaujme vstřícnější postoj vůči EU a MMF. Situace se poté ke konci týdne částečně stabilizovala.

Divím se, že naši národovci se nepoučí. Na podobné kartě v roce 2002 Václav Klaus prohrál volby, ODS přišla o statisíce voličů (o 490 tisíc). Znejistěné občany (Klaus strašil nejen údajnými majetkovými revizemi, ale dokonce revizemi státních hranic !) pak přenechal komunistům. Ti nikdy v historii našeho novodobého státu nedosáhli na takový volební výsledek jako v r. 2002, nehledíc na to, že poškodil celou českou demokratickou veřejnost i zájmy země v zahraničí. Pana Semína vůbec neberu vážně, nakonec, bez Klause by nebyl nic. Pan prezident, to je ale jiná. Zdá se, že se domnívá, že nastává příznivější čas. Uvidíme.

P.S.: Pan Klaus nicméně v historii posledních 22 let nepředváděl jen národně-socialitickou demagogii jak vystřiženou z doby po II.sv.válce. Chtěla jsem sem umístit odkaz na komentář P. Placáka z r. 2002, kde cituje z Klausova parlamentního vystoupení ke komunistům, kteří právě operovali s osvědčenou sudetoněmeckou kartou, zdejší systém mně jej však nepřijal. Opíši jej tedy : "Je to faleš, faleš, faleš, samá faleš, co říkáte,  samý pokus vytvářet demagogicky antiněmecké nálady a parazitovat potom na takto vytvořených  náladách v rámci následujícího volebního období ...". Kdo by byl tehdy věřil, že mine pár let a "konsistentní Klaus" začne dělat totéž ? :-)

S. Vaněček Šauerová 7.1.2012 13:34

Ale moc dobře vím, pane Wagnere, co a proč jsem právě sem napsala.

A jsem si jista, že pan autor tomu dobře rozumí. Také celkem chápu, proč můj příspěvek lehce pobouřil Vás. Pěkný den, pane Wagnere. :-)

P.S.: Btw., doufám, že stejně pilně sledujete každodenní diskuse pod úvodníkem, zejména ty "k věci".