19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Střet o zemi ilustruje směřování EU

Bože, žehnej Maďarům! Bude-li tato prosba, obsažená v preambuli nové maďarské ústavy, vyslyšena, pak navzdory tomu, co si o novém státoprávním směřování Maďarska myslí kormidelníci Evropské unie, mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, aktivisté za "otevřenou společnost" či veřejné mínění utvářející mainstreamová média.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 9.1.2012 0:20

Dobře napsané!

Bůh ochraňuj Česko před Bruselem!

M. Prchal 8.1.2012 23:18

Mimochodem

Maďaři teď volí ve směnárnách svými forinty.

M. Prchal 8.1.2012 23:17

Aúúúú

Marx nás chraň !

B. Rybák 8.1.2012 16:00

Výborný a velmi potřebný článek

Ano. Skutečnost, že ohrožení nezávislosti maďarské centrální banky se obávají ti, kteří by ji po vynuceném přijetí eura zrušili, že ohrožení tamní soudcovské nezávislosti se obávají ti, kteří by maďarské soudy podřídili (německo-francouzskému) soudu EU, že obavu o nezávislost médií mají ti, kteří skoupili většinu východoevropského tisku, ovládli většinu tamních televizí a nalévají občanům do hlav takřka jenom europeistické, multikulturní, politicko-korektní, agresivně feministické, agresivně ekologistické, agresivně homosexuální, promuslimské ...bláboly, lechtivé a převážně na odpůrce těchto blábolů zaměřené pseudoaféry ukazuje, jak nebezpečně blízko jsme od bezútěšného světa Orwelova a především světa A. Huxleyho (RVHR byla proti dnešnímu EU spolkem téměř neškodných žvanících břídilů). Zachraňme se dokud můžeme.

J. Kanioková 8.1.2012 16:39

Ano ! Souhlas..

J. Ráž 9.1.2012 0:09

Re: Ano ! Souhlas..

Dobře a trefně!

P. Vandas 8.1.2012 22:03

Re: Výborný a velmi potřebný článek

 Tak RVHP byla spolkem neškodných břídilů? Kde jste žil, člověče, když vypustíte takovou hloupost z úst. Břídilové to byli, ale neškodní??

J. Ráž 9.1.2012 0:18

Re: Výborný a velmi potřebný článek

Proti důkladnosti vměšování Evropské komise do běžného života  to byli v RVHP opravdu břídilové.  RVHP neredukoval osevní plochy cukrové řepy, nediktoval členským státům výměry vinic, neřešilo se že  Olomoucké tvarůžky  v Česku vyrábějí tradičním způsobem, svíčková a guláš chutná nejlépe druhý den věděli i v Moskvě a tak nám do toho nekecali., nikdo nikomu nediktoval kolik  procent má mít biosložka v benzinu...například. Tyhle blbiny je opravdu nenapadly...ale napadaly je jiné blbosti, to je fakt!  Nechci obhajovat RVHP...chraň PánBůh...ale jen připomínám, že RVHP a Evropská komise  je stejný ksindl.

B. Rybák 9.1.2012 17:30

Ano!

V. Venc 8.1.2012 15:47

Střet o zemi.. ad Semin

Naprostý souhlas s výborným příspěvkem!

Buďme rádi, že projekt Socialistické internacionály půjde do kopřiv! Konečně!

Š. Hašek 8.1.2012 12:54

Skoro neschopný "Výbor obecního blaha" tj Brusel

Začíná prostě peskovat jednotlivé suverénní státy (pochopitelně z pozice mlhavých, levičáckých, právistických hledisek).

Škoda jen, že si titíž neohlídali chybějící prachy v pokladně. A zabývají še svítidlama do obýváku.

Ti, kteří se nám snaží namluvit, že EU rozložilo Řecko s produktem 2.6 % celé EU (což jest samozřejmě těžké mlžení), teď ještě mají drzost sepisovat nějaké karatelské výnosy Nejvyššího Sovětu Evropy a hodnotit Uhry.

Zdržím se exaktního hodnocení maďarské nové ústavy, neb jsem ji nečetl. Jen poukazuji na známá fakta, tedy jinými slovy: může takový Rouček něco ještě realisticky zhodnotit a buzerovat nezávislý stát?

J. Václavíková 8.1.2012 0:24

Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Aneb jak rychle odvést pozornost od skutečnosti, že maďarská pravicově nacionalistická vláda nebezpečně oklešťuje svobodu projevu a demokratické instituce? Nic jednoduššího, vytáhneme na světlo boží zástupný problém a spustíme dostatečně silný pokřik!

J. Kanioková 8.1.2012 4:28

Až na to, že cenzura a všelijaké ukrahování

svobod bylo a je vždy především levicový postup. A populismus patří taky k levici, protože pravice vždy tíhne k říkání nepříjemných pravd. U nás žádná pravice není..

J. Anděl 8.1.2012 9:55

Re: Až na to, že cenzura a všelijaké ukrahování

Co? Cože?

Mezi ideologií a praxi je vždycky rozdíl.

Pravicový přístup v osobním životě snad, ale v politice se populismus i ukrajování svobod nachází bez ohledu na to, k jaké ideji se daný politik hlásí. Proboha, vždyť je to politika a ne rychlý šípy.

J. Václavíková 8.1.2012 18:17

Re: Až na to, že cenzura a všelijaké ukrahování

Ani si neuvědomujete, jak je tahle hra na Peška směšná, nebo spíš trapná. Ta zoufalá snaha odpálit míč na druhou stranu hřiště, jako by to mohlo něco změnit na skutečnosti, že strana, která se prezentovala jako pravicová, se chová takto nedemokraticky. A vůbec nemám dojem, že ty naše s podobným programem by se takovýchto metod odříkaly.

J. Anděl 8.1.2012 10:03

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Ovšem proč by to Semín, potažmo pak česká pravice či DOST dělal? Prostě z čirého odporu k čemukoliv, co se týká EU? Nebo mu úplně ruplo v kouli?

J. Anděl 8.1.2012 10:12

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Mimo to však mám takový dojem, že skutečně tento postoj v Evropě je. Opravdu se mi úplně nezdá, že by to stálo za nějakou cílenou likvidaci Maďarska, ale tenhle konflikt hodnot u nás skutečně existuje. A ten o ochraně rodiny a života od početí po přirozenou smrt určitě není v převaze.

J. Václavíková 8.1.2012 18:19

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Hlavní proud v Evropě jde jinudy, to ovšem není důvod, proč Evropa mračí obočí nad Maďarskem.

V. Kováčová 8.1.2012 10:55

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Paní Václavíková, co Vy víte o Maďarsku? Žila jste tam? Žije tam Vaše rodina? Nebo se  Váš názor odvíjí jen z informací našich médií? Pan Semín přesně vystihl důvod zatracování a vydírání Maďarska Evropskou unií. Někteří  ještě nezapomněli  zprostředkované informace číst mezi řádky.

S. Netzer 8.1.2012 11:26

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

EU "zatracuje" a "vydírá" Maďarsko?! :-)))

Naopak, milá dámo, EU dlouho, příliš dlouho nečinně přihlížela.

J. Václavíková 8.1.2012 18:21

Re: Triviální příklad jevu, jemuž se říká ,,kalit vodu"

Paní Kováčová, Vám se zamlouvá, pokud kdekoliv na světě zneužívá vládní politik svého postavení vůči nepohodlným novinářům? Mně ne.

J. Urban 7.1.2012 17:07

On ten vzývaný

nejspíš nezasáhne, přímo teda určitě ne. Leda že "osvítí" maďarskou populaci a ta si bude umět říct co chce a co nechce. Ovšem právě z toho mají bruselisti (jako třeba Rouček) strašnou hrůzu. Ono vůbec není podstatné, CO maďarští občané řeknou, ale ŽE TO vůbec řeknou!!! Copak si má nějaký občan svobodně co říkat? V bruseli to vědí přece nejlíp, roučkové, co je pro koho (a hlavně pro ně) dobré!

M. Šejna 7.1.2012 15:37

pane Semíne

ještě, že ten maďarský nácek Orbán má tolik zastánců tady v Česku. Naproti tomu socialistická EU a socialistické USA Orbána docela tvvrdě odsoudily. I v Maďarsku je na tom Orbánova pozice hůř, než u českých křesťansko-nacionálních pravičáků. Madaři se jako o život zbavují své nacionální svatoštěpánské měny forintu a nakupují jako o život socialisticko-bolševická eura, nebo americké socialistické dolary.

A. Reček 7.1.2012 16:37

Re: pane Semíne

Pane Šejno, Isten áldd meg a magyart ! Socialisté s liberály žehnali Maďarsku 20 let a kam ho dovedli?  Mezinárodní bankéři mají z toho teď legraci. Pan Semín uvedl zde pouze fakta. Proč i naše média o nich mlčí?  Proč hromadně nyní mění své forinty právě ti, kteří si za 20 let nemravně nahrabali a před tím v jaké straně působili?  Pobavte se tam s místními!

J. Schwarz 7.1.2012 22:33

Re: pane Semíne

Bez ohledu na to jak se žije v USA doma je zahraniční politika USA dlouhodobě pochybná a těžko pochopitelná. USA, pod praporem abstraktních "lidských práv" zrazují své přátele a podkuřují nepřátelům, jen aby levičácké špičky z universit, "pokrokoví žurnalisté" a jiní mohli demonstrovat svou "objektivitu" a "šlechetnost". Ale celé to vypadá stejně blbě jakoby někdo šel pomoct vaší přepadené ženě a vy stál vedle, nechtěl se "míchat do rvačky" a raději vyčkával, jak případ "posoudí nezávislý soud". Aby vás snad probůh někdo nenařkl z rasismu, protože vaši ženu napadl černoch a bránil ji běloch. Stejně tak v zemích jako je Egypt, pokud se někdo chce přátelit s USA musí být nutně "nedemokratem" neboť většina bude vždy proti "neznabohům" a "podporovatelům sionistů". Mubarak se stal spojencem USA - nutně proti "vůli většiny lidu". A tytéž USA ho hodily přes palubu a doporučily mu rezignovat, i když jim muselo být jasné že pokud se vzdá moci půjde  mu o krk. Totéž v bleděmodrém dělají v Iraku, Afghanistanu a nakonec i tady v Evropě nám nasadily do kožichu islámskou enklávu, "svobodné" Kosovo. Prostě  dnešní špičky EU i "demokratických" USA jsou většími marxisty než jimi kdy byli Chruščov, Brežněv či Andropov. Howgh.

J. Kanioková 8.1.2012 4:30

Naprosto přesně !

M. Rejman 7.1.2012 14:46

Semínův článek velmi dobře vystihuje,

jak protikřesťanská (stejně jako protižidovská) EU zasahuje proti všemu, co brání křesťanské (a židovské) kořeny naší civilizace. Liberálové a socialisté, tedy levice, se nemohou smířit s tím, že čím dál větší počet Evropanů má dost příkaznictví eurounijní byrokracie ve všech oblastech a proto se chápe každé příležitosti k útoku na kohokoli, kdo nesdílí její pojetí politického, ekonomického a společenského života. .

J. Urban 7.1.2012 17:08

Re: Semínův článek velmi dobře vystihuje,

Ano, přesně tak to je. Děkuji - sám bych to tak stručně a jasně nenapsal!

J. Kanioková 8.1.2012 4:31

Taky jste to dobře vystihl.. . souhlas..

E. Heusinger 7.1.2012 11:14

Pročpak

je na tom Maďarsko tak špatně, když je tam u moci ta jediná správná echt pravicová vláda?