18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Orbán prehral, lebo kvóty sú mŕtve

Nedá sa povedať, že by bol Viktor Orbán referendum podcenil. Kampaň bola skutočne masívna, no nevydalo. Okrem referenda kampaňoval Orbán ešte aj na európskej úrovni a je do veľkej miery jeho zásluhou, že sa mu v otázke migrantov podarilo zjednotiť minimálne krajiny V4.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Břízová 4.10.2016 17:14

Někdo asi

Někdo asi těm uprchlíkům nakukal, že referendum v Maďarsku značí otevření hranic. Proto nyní pochodují k hranicím, přesvědčeni o svém právu.

J. Kombercová 4.10.2016 17:19

Re: Někdo asi

Na to bych vsadila boty.

J. Mrázek 4.10.2016 16:37

I Hillary má problém...

www.armstrongeconomics.com/international-news/north_america/2016-u-s-presidential-election/worker-claims-to-discover-a-warehouse-in-ohio-loaded-with-ballots-for-hillary-already-filled-out/

V. Braun 4.10.2016 15:42

Existuje problém? Pak je třeba ho skutečně řešit.

Otázka: Přicházejí, mohou přicházet a budou do EU přicházet uprchlíci mající dle mezinárodních závazků států EU, tedy i Maďarska a ČR, právo azylu? Odpověď: Ano, přinejmenším do doby, než přestane válka v Sýrii a bude bezpečné tam žít.

No a tak je třeba situaci nějak civilizovaně řešit, současný systém, kdy je vše oficiálně na státu kde uprchlíci vstoupili první do Schengenu, to není schopný vyřešit. Nepodporuji kvóty, ale místo vzbuzování vášní o již odsouhlasených kvótách asi 2000 lidí, z nichž zatím do ČR ani Maďarska nepřišla ani noha, je důležitější hledat skutečné společné řešení. Orbán tedy odváděním pozornosti od práce na skutečném řešení snižuje bezpečnost Evropy, tedy i bezpečnost moji a ostatních občanů ČR.

J. Kombercová 4.10.2016 16:16

Re: Existuje problém? Pak je třeba ho skutečně řešit.

Těch skutečných uprchlíků je z celého množství migrantů prý tak pětina, ostatní jsou ekonomičtí připrchlíci - a před jejich invazí postavil Orbán na hranicích Maďarska (když už nikdo nehlídá hranici vnější, spíš naopak, navážejí se tisíce dalších od břehů Libye) plot a pak řetězově další země. Tím dostalo Německo šanci si přepočítat ty, co si pozvalo a zjistit, že se nějak nemohou dopočítat. A ani nemají tuchu, jak vrátí ty, co na azyl právo nemají.

No a o těch, co by měli přijít k nám, to bude také zajímavé podle těch,co se k nám dostali (byli dovezeni) a raději odešli zpět do vlasti, co si o tom mám myslet... co si mám myslet o lidech, kteří z Německa, ve kterém dostali ochranu s plnou péčí, odjíždějí na dovolenou domů.

Tak nevím, kdo snižuje bezpečnost Evropy, jestli Orbán, nebo vy, vítači bez vědomí, koho si chcete přivinout na hruď.

E. Erat 4.10.2016 16:21

Re: Existuje problém? Pak je třeba ho skutečně řešit.

Každý stát má hlavně právo, ale i povinnost chránit svoje území. A svoje občany. Tak tomu vždy bylo a jak je dnes vidět i je, aspoň v některých státech. Uprchlík má sice právo požádat o azyl, ale není žádná povinnost žádného státu mu ho poskytnout. Maďarsko důsledně hájilo schengenské hranice, a bylo za to silně kritizováno. Orbán dělá to co je správné pro Maďarsko, proto byl i zvolen. A uprchlíci jsou nejen ze Sýrie, ale i Iráku,Lýbie atd. A na poměrně velké části Sýrie žádná válka neprobíhá, takže se mohou přesunout lidé z postižených oblastí tam. Jako se lidé z Donbasu atd. přesunuli do oblasti ke Kyjevu. Žádný masový exodus do EU nenastal. Nejedná se o uprchlíky, ale o řízenou masovou okupaci EU, na které hlavně vydělává kde, kdo. Od převaděčů po různé mafie, politiky atd. atd. Orbán čekal na společné řešení dlouho, a nejen on. Ale, ono se nějak nenachází. Takže si jednotlivé státy musí najít řešení samy. Jako když bydlíte v činžáku, a někdo vykopne vchodové dveře ,a vaše družstvo či SVJ je není schopno opravit. Tak si holt pořídíte bezpečnostní dveře a vlčáka do svého bytu.

J. Kanioková 4.10.2016 17:29

Nesouhlasím

A. Alda 4.10.2016 14:02

Referendum sice ponechalo volnou ruku vládě a parlamentu,

ale proti migrantům se vyslovilo více Maďarů, než jich hlasovalo pro vstup do EU.

V. Mlich 4.10.2016 13:56

V Evropě možná na smích

V Evropě je Orbán možná na smích, ale v Bruselu mají hezky ztažené hýždě. V Maďarsku to sice těsně "prošlo", i rakouské prezidentské voby se málem povedlo ukočírovat, ale brexit se jim z rukou vymknul, a takových případů bude stále víc. Pokud to nezlomí příští eurovolby, bude v Bruseli ještě horko.

J. Mrázek 4.10.2016 16:38

Nejen v Bruseli...

www.armstrongeconomics.com/international-news/north_america/2016-u-s-presidential-election/worker-claims-to-discover-a-warehouse-in-ohio-loaded-with-ballots-for-hillary-already-filled-out/

J. Kanioková 4.10.2016 17:33

Ano, jen jak dostat lidem pod kůži,

že pasivita je proti jejich zájmu..

J. Novák 4.10.2016 12:55

Orbán prohrál????

Účast v referendu pro vstup do EU byla v Maďarsku 45,6%.Pro hlasovalo 83,76%, proti 16,24%. Účast v protiimigrantském referendu byla 43%, z čehož pro hlasovalo 98,32%, proti mizivých 1.68%. Proti přerozdělování tedy hlasovalo celkově více voličů, než vstup do EU. To je tedy neúspěch. :-)

D. Polanský 4.10.2016 9:29

Kvóty nejsou mrtvé a Viktor Orbán

neprohrál! Jenom někteří občané žijí v tom, že problém migrantů již není. Je a bude obrovský!!! Kvóty pak již nebudou mít ten smysl, co mají dnes. Děsí mě, že tuhle trivialitu nepochopil ani autor, který bere pohádkový plat za obyčejné nicnedělání. Přitom dobře ví, že si něco nalhává.

M. Prokop 4.10.2016 9:58

Re: Kvóty nejsou mrtvé a Viktor Orbán

Na platnost kvot nedávno upozorňoval nějaký EUrokomisař, snad Syfilides Vonmukles.

T. Hraj 4.10.2016 10:30

Re: Kvóty nejsou mrtvé a Viktor Orbán

Kvóty smysl neměly nikdy, protože nelze lidem poskytnout volný pohyb a současně je nutit bydlet na konkrétním místě (zemi). Pan Šulík a mnozí další tento argument zmiňují od samotného počátku tohoto zcestného nápadu.

Orbán "prohrál" v tom smyslu, že referendum mělo špatný timing (otázkou je, jestli Orbán mohl jinak). Konalo-li by se před rokem, účast by možná byla dostatečná.

Pan Šulík je, domnívám se, poslancem v SK. Má konzistentní názory a je ho slyšet. Plat tedy nebere za nicnedělání.

J. Fialová 4.10.2016 9:22

U pana M. Kechlibara

je zajímavý rozbor maďarského referenda: http://1url.cz/PtNtY

T. Hraj 4.10.2016 11:00

Re: U pana M. Kechlibara

Ano, také si myslím, že ikdyž výsledky nejsou pro vládu závazné, referendum zbytečné nebylo.

E. Erat 4.10.2016 14:03

Re: U pana M. Kechlibara

Už jen to, že bylo Maďarským občanům dovoleno se k tomu vyjádřit, je úspěch pana Orbána. Všude jinde v EU se bojí svých občanů zeptat, stejně jako se bojí referenda o vystoupení z EU.

S. Netzer 4.10.2016 14:38

Re: U pana M. Kechlibara

To není strach, nýbrž zodpovědné jednání.

E. Erat 4.10.2016 15:04

Re: U pana M. Kechlibara

A sakra, tak to vrcholně zodpovědní byli komunisté.Ti také nedali lidem možnost se svobodně vyjádřit. Je vidět, že se eurobolšani učili od mistrů. Národní fronta byla ukázkovým případem zodpovědnosti k zářným zítřkům, klidu na práci atd. Tudy cesta vede i pro EU. Naštěstí jsou státy, kde ještě demokracie funguje na nesocialistickém principu jako Británie a i Maďarsko. A doufejme v další vlašťovky. Švýcarsko to radši zabalilo samo, stáhlo přihlášku do EU a mají pokoj.

T. Hraj 4.10.2016 8:50

Maďaři mají štěstí

Maďaři mají jediné štěstí, že referendum je neplatné, jinak by ho museli opakovat tak dlouho, dokud by nedopadlo správně.

D. Polanský 4.10.2016 9:33

Re: Maďaři mají štěstí,

že mají Viktora Orbána a ne nějakého poseru. Orbán je požehnáním i pro Evropu, je příkladem rozhodnosti a činu. Třebaže se většina politiků od něj distancuje.

J. Kanioková 4.10.2016 17:28

:)))))))

P. Harabaska 4.10.2016 7:51

Nadpis článku pana Sulíka je odvážný.

Kvóty se jen zdají být mrtvými. V hlavách těch nejchytřejších z chytrých přebývají dál. Takže mohou najednou velmi rychle ožít.

B. Volarik 4.10.2016 8:09

Re: Nadpis článku pana Sulíka je odvážný.

Ano, pane Harabaska... tohle referendum, bez ohledu na jeho "technickou" nedostatečnost jasně ukázalo, že si lidé v některých zemích nenechají s.át na hlavu. Takže jako preventivní varovánka proti možnému pokusu o oživení kvót docela dobře zafungovalo. Ten výsměch bruselistů je asi dost křečovitý a nucený.

P. Aron 4.10.2016 7:18

Prohra ?

Když 95 % zúčastněných voličů je proti kvótám je to prohra ? Ten zbytek co zůstal doma by snad volil zásadně jinak ? Nebo jen spoléhali jako správní lenoši, že to za ně odvolí někdo jiný ?

Podle této logiky by volby do Europarlamentu ve většině států musely být neplatné. Při té účasti hluboko pod 50%. Tam je to sice asi z trochu jiných důvodů, ale i tak.

M. Prokop 4.10.2016 8:58

Re: Prohra ?

U zbytku (většiny) nelze rozlišit, kdo k treperendu nepřišel úmyslně, aby výsledek nebyl platný, a kdo na to prostě sere (což je IMHO většina).

V. Braun 4.10.2016 7:11

Kvóty na americký způsob

Zajímavou informaci jsem našel na BBC: An appeal court has ruled against Mr Pence in his attempt to keep Syrian refugees out of Indiana.

Pence je guvernér Indiany a Trumpův kandidát na viceprezidenta. Zdá se, že stejně jako Orbán nechce uprchlíky v Maďarsku nechtěl je Pence v Indianě, ovšem americký odvolací soud mu to zatrhnul.

P. Zinga 4.10.2016 7:09

Politici EU

jsou ti poslední, mající právo se Orbánovi vysmívat: do jejich postů je dostaly volby s ještě nižší účastí.

J. Žitný 4.10.2016 5:09

Orban

je neschopny h.up, ktery nema ani na to, aby radne zorganizoval referendum....Putin ho za tohle nepochvali!