29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


LIBANON: O čem se nemluvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 24.8.2006 5:43, přehled diskusí

Souhlas 100%:
Autor: Hana Datum: 23.8.2006 17:56

Naprosto souhlasím, pan Žantovský to vystihl naprosto přesně. Kéž by si to přečetli všichni demagogové.

Jinak, opravdu jsem netušil, že je Zaorálek až takový blb.:
Autor: EmilXX Datum: 20.8.2006 18:46

Škoda Zemana, snad se vrátí.

Re: Jinak, opravdu jsem netušil, že je Zaorálek až takový blb.:
Autor: Slávek Datum: 21.8.2006 10:49

ANO, JE !!!!!!!!!!!!!!!!!!     Blbec k pohledání.

Potřebujeme sjednocení na bázi euroatlantismu:
Autor: EmilXX Datum: 20.8.2006 18:36

a tato civilizace musí být euroatlantická. Kdo se nepřizpůsobí, ať se odebeře do země původu. Že to nejde? Španělsko v 16 století dokázalo opak.

Manipulace spočívá v tom, že nevíš o tom jak, proč a kam jsi cíleně ovlivňován! (1):
Autor: P.Kajzar Datum: 20.8.2006 15:40

Na mnohé ze současného dění v nejvíce konfliktních oblastech je asi nejlépe nahlížet prizmatem "vidění" jednoho z politicky velmi vlivných Američanů, Richarda Pipese, jinak též bývalého poradce presidenta Ronalda Reagana, jenž se podílel zásadně na ovlivňování průběhu "bitev" studené války, mezi USA a tehdejším SSSR. Přibližně kolem poloviny letošního roku přijel přednášet do Vídně, na pozvání Neuwaldegg Institute, kde také poskytl rozhovor MF Dnes /publikovaný později v příloze "kavárna", dne 8.7.2006.

Opakuje v něm jednu ze svých klíčových tezí: že Rusko se v historii, v některých věcech mění méně, než se může zdát.

Z uvedeného rozhovoru, s ním ,vyjímám některé pro čtenáře zajímavé názory:

Máme se Ruska stále bát?

"Musíme na něj hledět s jistými obavami, neboť to není příliš stabilní společnost, která sama se sebou nenalezla modus vivendi. Může se vydat různými směry. Je to země velmi silného nacionalismu, či dokonce šovinismu, což by mohl využít nějaký případný diktátor, který by uchopil moc. Musíme Rusko bedlivě sledovat a kritizovat je".

Bezpečná Eropa je možná.:
Autor: Charlie Datum: 20.8.2006 10:41

je to Evropa BEZ ISLÁMU ! Bez muslimů.

Musíme si uvědomit že:

Život jedinného Evropana má nesrovnatelně větší cenu, než neexistující, immaginární "právo" neevropana (Araba, černocha, pakistánce....) usadit se v Evropě. Právo na život v Evropě NEMÁ ani v Evropě narozený neevropan.  Pokud tu necháme neevropana s námi žít, pak si to musí zasloužit, pak musí být jeho pobyt pro Evropu přínosem. Muslim, vzhledem k nebezpečí islámu NIKDY přínosem pro Evropu není a nebude.

Politik, který podle této samozřejmosti nejedná, je zločinec !

Re: Bezpečná Eropa je možná.:
Autor: Nordic Datum: 22.8.2006 12:56

 S timto nazorem souhlasim, jen podotykam, ze politiku, kteri to takto vidi, je v dnesni Evrope poskrovnu. EU je rizena socialisty a ideologicky se zastituje multikulturalismem, ktery, jak dokazuje umirani Francie, Nemecka  a dalsich zemi, musi byt odvrzen, protoze Evropu poskodil nejvice. Dnesni mizerii take zapricinil liberalismus a rasismus "naruby", jak to dokazuji katastrofalni stavy bezmocnosti statu zapadni Evropy, ale i bezzuby vztah ceskych uradu vuci Cikanum, Vietnamcum, atd. Zda se, ze bude muset dojit k jeste vetsim zlocinum islamu vuci Evrope, nez tato opet "prijde k sobe"...

Re: Bezpečná Eropa je možná.:
Autor: Aussie Datum: 24.8.2006 5:43

Hodne sverazne, drsne podane, nicmene je to naprosta pravda!

nechci:
Autor: dia Datum: 20.8.2006 4:20

nechci,aby byla America zatazena kvuli zidovstvu do posledni svetove valky.Mam tuto zemi rad a je mne hrozne smutno z toho az kam se America se svym fantastickym potencionalem nechala kvuli temto vyvolenym zahnat.

Re: nechci:
Autor: cb Datum: 20.8.2006 10:40

To same rikal Hitler o Nemecku.

O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: citizen Datum: 19.8.2006 19:30

Chápu, že pro pana Žantovského, bývalého poradce osoby pro kterou jsou čisté a špinavé peníze mimo rozlišovací schopnost a Motokov štika v rybníce, může být překvapivé, když se objeví nepříjemné existenciální otázky.  Mě spíš překvapuje jeho neschopnost spojit si oslabování evropské identity korupcí,  útoky na občanskou společnost, popíráním problémů (např.ekologických), pohrdání právem (protiústavní návrhy na účelové změny voleb.systému),  s krizí evrop.identity, která se projevuje mátožností při  obraně evropských hodnot proti islamismu (a třeba i neonacismu) . Nechápu schizofrenii s jakou se podivuje vyprazdňování evropských hodnot obhájce tak destruktivní osoby jako je Klaus. Uvědomujete si třeba, že anti-ekologická, konzumní zabedněnost podporuje závislost ČR na arabské ropě? Že se podporou  monopolů (ČEZ, Temelín) stává ČR lepším terčem? Že máme velmi chudou naši tradiční církev, protože někdo nechtěl restituce? Že vinou utilitárního pragmatismu klesá důvěra voličů v demokrat.systém? Zatím se spíš dozvídáme, že: „Občanská společnost je polemika se svobodnou společností! A je povinností každého demokrata ze všech svých sil, do konce svých věků proti ní bojovat!!!“ (V.K.,Právo 14.7.2005) To jste radil p.prezidentovi vy? Zkuste si nahradit demokrata muslimem..

Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: Antonín Datum: 19.8.2006 20:22

Styď se!

Re: Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: vládík Datum: 21.8.2006 17:39

Proč? V čem nemá pravdu?

čisté a špinavé peníze etc. - IN GOLD WE TRUST:
Autor: Jiri Janecek Seattle USA Datum: 19.8.2006 20:35

perfect - v jednom paragrafu - vystihnout podstatu.

Skoda ze se lidi v CR zase boji podepsat vlastnim jmenem - jako za totalky?

Re: čisté a špinavé peníze etc. - IN GOLD WE TRUST:
Autor: Melein Datum: 19.8.2006 21:43

Ty magore, škoda, že žiješ zřejmě v tom tvým skvělým Seattlu, asi bych ti nejraději jednu ubalila, jen kdybys byl trochu blíž!

Re: Re: čisté a špinavé peníze etc. - IN GOLD WE TRUST:
Autor: vládík Datum: 21.8.2006 17:40

To je ta správná metoda, jak obhájit pravdu !!!

Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: AeroKarel Datum: 19.8.2006 22:15

No, máte v tom trochu hokej.

Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: Papouch Datum: 19.8.2006 23:22

- Motokov a Motoinvest je celkem rozdil

- nezavisime na arabske rope, ale na ruske (kdyz uz)

- tradicni cirkev, co to je - Radegast?

- CEZ nema monopol vubec na nic

- Volebni system a ustava neni posvatna krava. Co je a neni protiustavni je otazka domluvy 120 poslancu ve PS a 50 v Senatu na zmene - vcetne zrizeni absolutni monarchie, zmeny uredni reci na svedstinu a zavedeni plosnych kontrol obyvatelstva ohledne denni vymeny spodniho pradla.

Re: Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: citizen Datum: 20.8.2006 12:38

Jasně - Motoinvest (a taky Harvard Funds atd) na smyslu to nic nemění (V.K.LN, 15.12.1995), ropa - závislost na Rusku je skvělá rovněž a pak jsme členy nějakých struktur (NATO), které arabskou ropu samozřejmě berou (Bush mluví o drogové závislosti) a my máme hdp závislé na automobilkách. V globální ekonomice.

Tradiční jsou v ČR křesťanské církve. S těmi je slučitelný i „Radegast“ (samotné hedonistické pseudo-náboženství je ale slabá alternativa k islámu).

Tvá představa o demokracii - že poslanci mohou všechno, jakkoli svévolně měnit zákony - je zcela zcestná a v duchu Klause (odvolávání předsedkyně nejvyššího soudu). Takto přesně po prvních vyhraných volbách zavedou muslimové šaríu, takto zavedl Hitler norimberské zákony.. Západní demokracie stojí na ODDĚLENÉ soudní, zákonodárné a výkonné moci. Mandát poslanců v západní demokracii není totalitní. Tohle, cos napsal mohou v KLDR.

Re: Re: Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: Papouch Datum: 20.8.2006 13:22

To ze "Pecunia non olet" je poznatek stary cca 2000 let, Klaus nebyl prvni.

S hdp bych to nevidel tragicky, muj globalni zamestnavatel vyrabi auta schopna provozu na lih - zatim to v Evrope neni aktualni

Radegast je jmeno boha, ne piva - ja/my stejne slavime tradicni svatky (slunovrat, carodejnice), ne krestanske prevrstveni

Vase predstava o politice (demokracii) je naivni, samozrejme ze pri dodrzeni procesnich pravidel mohou zmenit cokoli. Ta zminovana Treti rise mela oddelene a perfektne fungujici spravni pravo a nezavislou justici, kazdy obcan Rise nebo Protektoratu mel pravo na spravedlivy proces - obvineni gestapem nebylo automaticky poukazkou do KZ nebo na popraviste (napr. Milena Jesenska). Nelegitimni nebyly Norimberske zakony, ale Norimbersky proces.

System v KLDR neznam.

Re: Re: Re: O tomto mluvte, pane Žantovský, také:
Autor: vládík Datum: 21.8.2006 17:45

120 poslanců a 2/3 senátorů mohou měnit ústavu. Podle svého uvážení. Že by ji neměli měnit směrem k monarchii, když to před volbami neohlásili je jiná věc. Ale mohou. Koalice (tzv. opoziční) neměla jiný cíl, než podstatně (a legálně) změnit ústavu. Jen nedostatek hlasů v senátu tomu zabránil.

Abrahám a synové:
Autor: McAdam Datum: 19.8.2006 18:17

Pan Žantovský má pravdu. Skutečně se jedná o daleko hlubší náboženský a kulturní problém. Pokud se někdo podívá trochu hlouběji do historie, tak zjistí že Izák(praotec židů) a Izmael(praotec arabů) byli bratři. Ovšem !!! Sára (matka Izáka) donutila Abraháma(otce) vyhnat Hagah(matku Izmaela) do pouště. Toto se stalo podle Bible i Koránu někdy kolem r. 2000 p.ř.n.l. A když se k tomu přidá boj o PITNOU VODU , které v těch oblastech nikdy nebylo dost, tak z toho je pěkná šlamastyka. A do toho jim začnou krafat "nějací křesťané" tím, že si začnou kolem roku 1000 n.l. dělat nárok na Jeruzalém. No nenaštvalo by to ??? Předpokládám , že k tomuto bude pár připomínek. Jen doufám, že ne tak hloupých joko píše tich@dohoda

Re: Abrahám a synové:
Autor: AeroKarel Datum: 19.8.2006 22:17

Náhodou, na tichou dohodu je tohle ucházející. Obvykle bývá schopen větších magořin.

drahy Williame, ja vas verici o obecne podobe nemam rad, mineno vsechny verici:
Autor: tich@dohoda Datum: 19.8.2006 17:23

bez ohledu jakeho Boha jakou viru vyznavate. Respektuji, je to vase pravo a osobni vec verit ve sveho boha ale nemate nejmensi pravo ty sve Bohy tahat na verejnost a v jejich jmenu se vrazdit, urazet, nenavidet a dokonce pri vylevech te nenavisti casto zabit i lidi, kterym jsou bohove a cela ta maskarda s modlenim naprosto ukradena. Je evidentni, ze krestane obslahli Bibli od zidovskeho Stareho zakona, stejne jako je nezvratne,ze posuk Mohamed jen obslahl Bibli a Stary zakon. Nepochybuji, ze Zide "ukradli" myslenky a pribehy z Bible od nejake predchozi starsi kultury, zrejme od Armenu. Pokud je mi znamo, tak krestane a muslimove  vesele pronasledovali a vrazdili zidy spolecne celych 2 tisice let/muslimove o 7stol. kratsi dobu :-)/ . Priznam se, ze me docela vytaci vase/nemyslim vas osobne ale verici obecne/ citlivost na kritiku ci umelecke zpracovani Krista, Mohameda, Alaha, Boha, Visnu, Budhy a ja nevim koho jeste. Nechapu, proc by Kristus nemohl byt kuprikladu homosexual, staly by se tim jeho myslenky nejake horsi nebo bezcenne. Stejne je smesne, pokud muslimove brani Mohameda, ktery byl historicky vzato obyceny poustni lupic a vrah, docela si jej dokazu predstavit jak krade v supermarketu kosmetiku a nevidim duvod,proc by napr film takto zpracovany mel poburovat muslimy a jejich city. Tim mene je akceptovatelne jakekoliv vyhrozovani ci dokonce ublizovani autorum takovychto del, jak se stalo v pripade Satanskych versu nebo filmu o Kristovi.

Re: drahy Williame, ja vas verici o obecne podobe nemam rad, mineno vsechny verici:
Autor: Melein Datum: 19.8.2006 21:38

Souhlasím! Ale uznávám, že i mezi těmi věřícíme je jakýsi vývojem daný rozdíl. Myslím tím, že křesťané a ostatní náboženství se vývojem posunuli aspoň v tom směru, že již nezabíjejí pro jiný názor. Oproti tomu islámská náboženství, respektive jejich hlavní mluvčí, naopak pobízejí ještě k většímu fanatismu pro svou víru.

Kam může vést tato politika moderního appeasementu?:
Autor: Martin Datum: 19.8.2006 16:57

K muslimskému komunismu, což by zaorálkovi a všem ostatním soudruhům náramně šmakovalo ;-P Vzhledem k tomu, jak moderní je socialismus v současné evropě, tak se klidně může stát, že nám za 30 let budou vládnout ajatoláhové společně s paroubky, ovšem paroubkové se postupně dostanou na vedlejší kolej a taky se z nich stanou jen lokajové. jedinej způsob jak tomu zabránít je: 1) přitvrdit americkou a izraelskou rákosku a to velmi výrazně 2) bez pardonu trestat jakékoliv i slovní projevy nenávisti muslimů vůči křesťanům a ateistům 3) hodně rychle se zamyslet nad tím, jak alespoň částečně nahradit ropu něčím jiným a investovat do danýho výzkumu slušný prachy 4) nedoporučit svým občanům cesty do vytypovaných zemí a v případě problémů jim v daných zemích neposkytovat žádnou pomoc 5) přerušit diplomatické a obchodní styky s každou zemí, která se nesnaží své teroristy potlačit

Re: Kam může vést tato politika moderního appeasementu?:
Autor: Martin Datum: 19.8.2006 17:02

A za 6) tajný služby sledovat muslimy a nové imigranty u nás a dávat podněty k trestnímu stíhání - máme trestné činy proti republice, trestné čiiny proti lidskosti, lze je soudit za hlásání třídní, rasové a náboženské nenávisti atd. atd.

Re: Re: Kam může vést tato politika moderního appeasementu?:
Autor: Jiří Datum: 19.8.2006 21:21

Tak do toho svého seznamu zahrňte konečně i Židy. A nechteje taky i odstíhat! Vy snílku. :-)

Re: Kam může vést tato politika moderního appeasementu?:
Autor: vládík Datum: 21.8.2006 17:48

A/  V případě 5) jsme bez ropy

B/  Bude bod 2) platit i naopak, nebo jsme nadkultura?  A co proti budhistům a ostatním náboženstvím?

Pyšná Evropo!:
Autor: William Datum: 19.8.2006 16:10

Hezký článek, opravdu dobrý k zamyšlení... Ale zbývá ještě jeden předsudek.

Vzbuzuje to dojem, že mladí utíkají k nějakým zjednodušeným schématům a že správná etika je jaksi hluboce promyšlená do všech důsledků. Jenže ono dobro a zlo není až tak složité. Nedivme se, že současný stav Evropy a USA muslimy pobuřuje. Ano, oni mají atentáty a války a potlačují lidská práva třeba v případě žen, jenže my zase máme pornografii a vraždy nenarozených dětí a rozvody a vulgaritu a neúctu ke všemu, co je jiným svaté... Oni se ozvou proti karikaturám Mohameda; ale což i mně to nevrazilo slzy do očí, když nějaký vtipálek nakreslil Ježíše jako homosexuála? Já vím, Ježíš je na to plivání zvyklý, a musím si zvyknout i já.

Snažíme se tady tvrdit, že nezáleží na tom, co je dobro a co je zlo. Proto jsme bezzubí vůči islámu, protože jsme bezzubí vůči zlu u nás a v nás. Až bude znovu ano ano a ne ne, myslím, že se jednak postavíme vůči islámu jasněji - a kupodivu, možná získáme v mnohém i jejich sympatie.