2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

KRIZE: Ruská ruleta s jadernými zbraněmi

americký letoun přinesl šokující snímky, zachycující sovětské rakety středního doletu rozmístěné na Kubě. Vypukla Karibská krize, která zahnala lidstvo nejblíže jaderné apokalypse v dějinách. Sovětský svaz tajným dovezením jaderných zbraní na spřátelenou Castrovu Kubu zareagoval na umístění amerických raket v Turecku a Itálii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 29.10.2022 18:50

Dobrý, procházko. 30 denních stříbrných je doma. Jen pro připomenutí. 2 Atomovky shodili na Japonsko USA. v Koreji, r.1952 žádal McArthur jako válečný štváč povolení k použití 10 A-bomb. Dále se USA "vyznamenali" tím, že létali s B-52 naloženými A-bombami kolmo proti Ruským hranicím. Co jako na to Rusové. ( Kalkul pro blbce - maximální provokace ) Naštěstí letadla padají kolmo dolů, což se také v několika případech stalo. Západní veřejnost byla "mírně nervózní", že jim padají A-bomby USA na hlavy ;-D "Dnes" zelený feťák prohlásil, že NATO by mělo provést preventivní !!!!!! jaderný útok proti Rusku. Dále "penzionovaný" generál Všeláska vyhlásil. USA musí použít A-zbraně, pokud Rusko jen POMYSLÍ !!!! na jejich použití. Což se rachle zamluvilo. Ale hlavní zloduch je, jak jinak - Putin !!

J. Vintr 29.10.2022 20:58

Z logiky věci je jasné, že pravděpodobnost použití jaderných zbraní je pouze ze strany, která prohrává v "konvenční" válce. A to Rusi v žádném případě nebudou.