27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Švédský model

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pleva 23.2.2021 13:07

"Švédská vláda je levicová, ale její koronavirová politika je založena na velmi liberální myšlence, že stát nemá příliš zasahovat do rozhodování občanů, dokonce ani v zájmu jejich ochrany."

Tak se to může jevit tomu kdo nevidí pod povrch dění. To by ovšem švédská levicově feministická vláda nebyla věrná své věčné snaze dirigovat život občanů do nejmenších detailů. Ne, ani teď není jednání vlády podmíněno ohledem na svobodné rozhodování ovčanů, nýbrž je to jasný výsledek její inkompetence, impotence v rozhodování. Vládní epidemiolog se od začátku pandemie vyjadřoval sebejistě, ale vždycky chybně, např. "do Švédska epidemie nepřijde...", "nošení roušek jen zhoršuje šíření virusa..." a pod. Při pohledu na vzdělání vládních činitelů, ministrů, pochopíte lépe jejich problém s rozhodováním, obzvláště ve speciálních situacích jako je Covid. Můžou se obrátit jen na "experty" stejně inkompetentní jako oni sami, dosazené v nepotismem zkorumpovaném systému. Takže báje o svobodomyslnosti švédské vlády jsou pitomost, jde jen o neschopnost a paralyzu v rozhodování. Svědčí o tom i současná snaha novomarxistů změnit starou ústavu, aby se omezila svoboda projevu. Minister spravedlnosti Morgan Johansson v tom vede. A tak dále. Opravte si svůj "Obrázek Švédska"!

M. Valenta 23.2.2021 13:14

Jsem rád, že jste to "řádění" vaší vlády ve zdraví přestál a můžete ji opět pomlouvat.

J. Pleva 23.2.2021 17:48

OK, pokud prostý popis skutečnosti nazýváte "pomluvami", svědčí to tom, jaká ta skutečnost je...

J. Kanioková 23.2.2021 19:03

Bolí paranoia ? Jste trapný !

J. Herodek 23.2.2021 13:35

Tak dekujeme za uceleny nazor experta. Maji se od nas co ucit. Ve srovnani s nim jsme jako japonska zahrada proti naletove dzungli. Tak jste to myslel?

Ne vazne. Ve veci tehle PR nemoci zvolili postup spravny. Prilis tvrdy, ale nikdo nevedel co to bude zac. Proto ted nemusi prikazovat nosit lidem dvojrousky. Proto neresi hromadu jinych bizarnich nesmyslu jako my a vlastne vetsina Evropy vedene institutem Roberta Kocha.

D. Bystriansky 23.2.2021 14:16

A aktivistka z TOP 00009 se podepisuje pod dopis Bidenovi:

"Měnící se pozice a protichůdná prohlášení Bidenovy administrativy se nás týkají, protože rodiče potřebují jistotu." Rovněž nás znepokojuje, že politika může předjíždět vědu v Bidenově správě, což vede ke zbytečným a prodlouženým zavíráním škol . Prezident Biden se opakovaně zavázal, že pro jeho správu budou určovat zásady „věda a pravda“, ale zdá se, že vaše aktualizované pokyny tyto zásady opouštějí. Jako ředitel CDC máte vůči dětem našeho národa povinnost řídit se „vědou a pravdou“. “

Jo, dnešní realita předstihla veškeré minulé fantasmagorie! ;-D;-D;-D

J. Pleva 23.2.2021 15:50

Chci jen věc uvést na pravou míru, a sice že inkompetentní vláda prostě nechala pandemii volný průběh, je to pro ni jednodušší než si brát zodpovědnost za nějaká omezení. Proto se také vykašlali na seniory a nechali tam virus řádit, takže většina mrtvých je odtamtud. Žádná ochranná opatření neprovedli, socanům jde jen o moc a lidský život pro ně nemá cenu jinou než volebního dobytka. Neřešit problém je jednodušší, nějaké výmluvy si vždycky vymyslí, mají to lehké ve spolčení s médii.

Z. Lapil 23.2.2021 16:19

Pokud vím, tak u nás je taky naprostá většina mrtvých ve věku nad 65 let. Jen upozorňuju na detail, nechci vaše příspěvky nějak zpochybňovat.

L. Novák 23.2.2021 14:21

Hihi, určitě se zasmějeme, až nějaká problematická osoba z politiky či byznysu zase dostane "Nobelovu cenu míru". ;-D Chudák Alfréd Nobel. Ten se asi obrací v hrobě, jestli tohle vidí...

P. Milan 23.2.2021 14:50

Ať už je příčina taková nebo maková, výsledek je liberálnější než v Česku.

J. Kanioková 23.2.2021 19:07

Máte pravdu ..... naprosto přesně ! R^R^R^