18.4.2021 | Svátek má Valérie


KORONAVIRUS: Nemoc a její dopady

27.5.2020

Pohnutkou k této úvaze jsou snadno dosažitelné informace WHO a sice:

Na běžnou chřipku a zápal plic v nedávné minulosti, tedy před koronavirem, na celém světě zemřelo ročně 650 000 lidí. K polovině května 2020, tedy za předpokladu, že šlo skutečně o úmrtí jen na koronavirus, číslo udané organizací WHO pro celý svět: 320 000 obětí, což by při stále stejném přibývání obětí (velmi nepravděpodobné) na konci roku bylo zemřelých na koronavir 590 720 osob! Tedy dle mého názoru zpochybnění dramatičnosti koronaviru oproti normální chřipce a zápalu plic.

Po dobu 4 měsíců jsme z obrazovek TV a monitorů počítačů zneklidňováni čísly osob covidem nakažených a na něj zemřelých. Informace pocházejí ze stejného zdroje, WHO. Aniž bych si hrál na šibala, napadá mne fakt, že v minulosti v průběhu roku statistická data o úmrtí na chřipku a zápal plic sdělována nebyla, existuje než celková figura jak uvedeno shora. Za předpokladu, že všechna ta čísla jsou s přijatelnou nepřesností správná, co si tedy možno o všem myslet? Odpověď snad není moc těžká.

To není ale, bohužel, vše. Sdělováno řadou expertů ve věci epidemiologie (ne všichni experti skuteční) a v průběhu času nejednotné informace a občasná přiznání, že o novém viru se skutečně neví naprosto všechno, nemalá to rána pro vytvoření pravdivého názoru pro celou tuto pohromu. Nedávno CBC informovalo o tom, že v provincii Quebec až do března 2020 došlo k nepřesnosti v uváděných počtech osob nakažených a zemřelých. Že budou důsledky reakce na pandemii, obávám se, značné a potrvají po dobu zatím těžko odhadnutelnou, o tom není možné pochybovat. Objevují se už dnes nádavkem k dosavadním obětem - nezaměstnaností, hospodářskými škodami, neblahým dopadem na školství, kulturu, netřeba dále jmenovat, v této věci není tajemství. Jenom otázka, jak velký bude konečný rozsah škod materiálních a s tím i na zdraví, jak dlouho bude trvat návrat k normálnosti a je víc než pravděpodobné, že dokonalý návrat k situaci před touto prapodivnou pandemií sotva bude dokonalý. Svět se nenavrátil do stejné podoby, jakou měl kupř. před 11. zářím 2001.

Když k tomu všemu člověk si přidá dnes již prokázaný fakt, že lhaní není již delší čas mediím nijak cizí, jak se v tom všem tedy orientovat? Stojí za zmínku, a to je informace ověřená, po mne též přítelem žijícím v Německu, že tam Angela Merkelová připravuje k uzákonění identifikaci občanů na základě toho, zda měli covid nebo ne, zda byli očkováni a ti, co byli a jsou zdrávi a průkazku mít nebudou, mohou se stát jaksi bezprizorními … tedy Orwell v novém kabátě. Vysoký hodnostář ministerstva vnitra kritizující kancléřku za prokazatelné a závažné chyby v řešení té pandemie, už na svém postu s největší pravděpodobností není. Co tedy lze všeobecně očekávat ve dnech a letech příštích a snad i mít důvod k optimismu? Možná, že někdo to ví, ale já to rozhodně nejsem. Bohužel, současná skutečnost, z níž se do jisté míry dá vývoj dohadovat, mnoho optimismu nenabízí.

Není to prvně, co epidemie vznikla v Číně . Ať už jakákoli teorie, ať konspirační či jiná, vina na kalamitě je prokazatelné dílo ČLR (a její komunistické vlády toužící po světové dominanci) - v nejmírnějším případě v kulinářských podivnostech. Podařilo se jí (Číně) obrátit svět vzhůru nohama, způsobit předčasnou smrt nevinných a další nemalé útrapy, v následku toho zastavení chodu hospodářství a normálního života vůbec.

Nevím nic o tom, že zásada nezbytnosti potrestání viníka byla kupř. nevalně slavnou OSN zrušena! Až se svět zmátoří, dojde k takovému potrestání viníka? Velmi o tom pochybuji. To snad by v USA museli demokrati nechat nemravného a trvajícího tažení proti svému prezidentovi. žádná evropská země pro takovou roli, bohužel, nepřipadá v úvahu.

Závěrem malá odbočka od čísel: A to jsem se nezmínil o problému, který se kvůli oné pandemii ocitl v pozadí a jen tak tiše podřimuje, než se opět probudí k životu, neb jinak to snad ani není možné. Není vyloučeno, že už probuzení probíhá, je ale utajované sílící cenzurou v západních evropských zemích. Ale tohle už vlastně neplatí! Jak uvádí zasvěcený autor v nedávném textu zde na Neviditelném psovi, v řadě západoevropských zemích hodnostáři prosazují přidělení statusu občana migrantům, ilegálním emigrantům, což s sebou nese i bezplatnou materiální podporu, vzdělání dětí, zdravotní péči… a jaký je k tomu důvod, pohnutka? Koronavirus! Jaká to absurdita, neuvěřitelnost, bezohlednost k občanům! To se mohlo zrodit jen ve zločineckých hlavách!

A vysoká EU hodnostářka, pohledná paní von der Leyen, matka několika dětí, věrná a oddaná služebnice Agely Merkelové, tedy dokonce i ona nechala se slyšet o možnosti rozpadu EU stále se vzdalující svému původnímu poslání, kvůli bruselským diktátorům. Jak tedy s tím optimismem?

Kdyby Sibyla žila, co by nám asi sdělila?Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.