17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vyskočil 8.1.2021 20:13

A co ty děti které prodělaly nákazu bezpříznakově a po určité době jim selhávají orgány? O tom tady ani slovo! Já se třeba nebojím očkování, prostě si to píchat nenechám a vymalováno. Příliš málo je znalostí o coronaviru a o vedlejších účincích vakciny jakbysmet! Takže koho mají oběsit ten se neutopí!

M. Pivoda 8.1.2021 20:27

A koho mají v Česku oběsit?

P. Zinga 8.1.2021 19:03

Strach má velké oči. Strach je špatný rádce. A nakonec největší české moudro, známé mariášníkům: KDO SE BOJÍ, SE*E V SÍNI!

P. Boublíková 8.1.2021 19:29

Taky si myslím, že strach z vakcíny je úplně zbytečný.

J. Novák 8.1.2021 18:54

Konec strachu? Těžko. Zdá se, že nová mutace z Británie napadá převážně mladé s těžkými komplikacemi a jak to bude v tomto případě s vakcínou je ve hvězdách.

H. Paculová 8.1.2021 19:01

Nový výzkum ukazuje, že vakcína od Pfizeru a BioNTechu chrání i proti dvěma mutacím koronaviru SARS-CoV-2, které se nezávisle objevily v Jižní Africe v Anglii. O studii zveřejněné na webu Biorxiv informovala agentura AP.

J. Vyskočil 8.1.2021 20:16

Ještě to nebylo v televizi, ani v blesku, právo taky žádná zpráva, žejo!

M. Pivoda 8.1.2021 18:50

O koronaviru zde bylo řečeno už asi vše. Takže já jsem si všiml této části textu Karla Wagnera: "... A našli se ekonomové, kteří nám říkali, že bude třeba volit mezi penězi a zdravím. A další ekonomové říkali, že lepší je rychlá smrt než pomalé umírání, které malé firmy a podnikatele po vyvrcholení krize čeká. ..."

Komentátor Ivan Hoffman (v pořadu Jak to vidí na CRo2) nedávno upozornil na skutečnost, že ekonomové a bankéři si uzurpovali právo rozhodovat za ostatní členy lidské společnosti. Nebo tak nějak to tam ten prostořeký Ivan Hoffman nedávno řekl.

Doplním, že:

Podnikání vždy v sobě zahrnuje podstoupení podnikatelského rizika. A to riziko se čas od času projeví.

Proces umírání jedněch, zrození a růst jiných (náhrada těch zemřelých), patří ke koloběhu na planetě Zemi.

P. Zinga 8.1.2021 18:29

Imunní-neimunní, inekční-neinfekční...

Víte prd (jako všichni, včetně mě), ale bijete se za správný názor jako lvi, ačkoli jste covovce.

P. Zinga 8.1.2021 17:56

Nejprve si přečtěte text a pak se podívejte, ze které doby pochází:

„Historie nás učí, že lidstvo se signififikantně rozvíjí, jen když má skutečně strach....Nastávající pandemie by mohla tento strukturující strach vyvolat... Pak budeme schopni daleko rychleji, než by to bylo možné z hospodářských důvodů, vytvořit základy skutečné světové vlády“. 1/

„Lock Step“ Scenario 2/ -Pandemie chřipky vede ke globální panice............... -Čína bude vzorem...........-Povinnost masky všude......---Auroritářská kontrola (občanů) i po konci pandemie........- Občané se dobrovolně vzdávají svých práv.....-Široký odpor lze očekávat až po deseti letech

1/ Franc. politik Jackues Attali „Changer, par precautinon“, L ́Expres 3.května 2009

2/ Scenario for the Future of Technolgy and International Developent Rockefeller Foundation, 5/2010

P. Zinga 8.1.2021 17:58

skutečně to nemělo být signififikantně, nýbrž signifikantně

P. Čech 8.1.2021 15:45

"Pocit strachu, který je součástí naší evoluční výbavy"

To je typicky novinářská polopravda jako hrom! Součástí naší (homo non sapiens)evoluční výbavy je pocit strachu před akutním nebezpečím, které k a ž d é m u přímo hrozí. Nemoci však takovým fenoménem nejsou, ikdyž pocit strachu vyvolávat mohou. Mnohem horší je však hysterické vyvolávání strachu a paniky mezi lidmi ze strany novinářů a médií obecně. Světové zveličování hrozby u koronaviru stejně jako tomu bylo u SARS, MERS, ptačí chřipky, nemoci šílených krav a pod. Zdalipak nejde o to, že WHO musí z něčeho žít. Pokud by lidem nic nehrozilo, stala by se naprosto zbytečnou organizací. Je jen otázkou, zda není organizací zbytečnou už dnes.

H. Paculová 8.1.2021 16:16

Kontrolní otázka: proč se dítě bojí tmy, kdy v ní není "akutní nebezpečí, které k a ž d é m u přímo hrozí"?

Š. Hašek 8.1.2021 16:52

Neptáte se k věci. Proti tmě se vočkuje obtížně.

Krom toho - dítě se bojí toho, čeho se bojí matka (otec). Často tak iracionálně, "blondýnově", že tomu ani snad nelze uvěřit (z praxe). Později je možno se z tohoto "vyvlíknout". Mnohdy to jde těžko. A nebo nejde.

Měla jste děti? Jste babičkou? Strašíte je tmou?

S naší vnučkou to je tak, že tma je prostým signálem, že tedy jdem dom, zas třeba vyjde Měsíc, bude véča, nějaké povídání, koupačka .... a chrnět. Sýkorky taky jdou chrnět. Když tak baterka .....

Vnučka nenápadně uhejbá problému tím, že mě poučuje, že sovy třeba vyletěj do tmy. Tak jí musím opakovaně poučit, že není sova. Ani netopejr.

A. Pakosta 8.1.2021 17:39

Dnes palec nahoru, pane Hašku. Máte pravdu, strach ze tmy není projevem instinktu, ale následkem indoktrinace iracionálními bludy. Bohužel, strach z Covidu je naprosto stejného původu. Moje sestra, ano, ve věku 65plus stejně jako já, žije sama v domku, ale bez roušky nevystrčí nos ani jen na svůj oplocený a zamčený dvorek....

V. Bok 8.1.2021 17:48

Strach ze tmy je součástí genetické výbavy snad každého denního tvora, to snad víte, ne? Není na tom nic záhadného. Prostě strach před nočními lovci kterým jsme se neuměli bránit.

Holt jsme ještě příliš živočich, než abychom to úplně zapoměli.

Š. Hašek 8.1.2021 18:11

Ale jó. Hodně toho máme "někde zasuto". Jsem si toho vědom. To mi věřte.

Já psal o "těch nočních, černočerných straších, které mají zuby, nože, hodně kolem hřbitova ...... těch straších štrašpytlů".

H. Paculová 8.1.2021 19:06

Tak vidíte, nakonec jste se k tomu dopracoval: Pocit strachu je součástí naší evoluční výbavy.

V. Bok 8.1.2021 20:23

Tak to si rozumíme. I když si nějaká část ve mě myslí, že strach z čertů atd. je jen přenesení genetické zkušenosti. Holt dítě si už nedovede představit lva, hyenu, homotheria kradoucího se tmou k nám do jeskyně, tak si našlo čerta. Tedy, já se taky ve tmě necítím zrovna jistý. Před mnoha lety jsem si udělal půlnoční výlet z chalupy na zříceninu Helfenburgu... no, ty zvuky lesa, že. A pak vám najednou vidím světélko, které kmitá a blíží se ... no jo, co by vás napadlo, že. Byl to nakonec správce, který jel o půlnoci na kole domů... :-)

P. Čech 8.1.2021 17:59

Ne každé dítě se bojí tmy. Bojí se obvykle jen to dítě, kterému rodiče tmou nějak hrozí.

P. Zinga 8.1.2021 18:00

Protože je blbé a podělané strachy jako Vy, madam.

Stačí požít rozum a strach je pryč, ale to se Vás nemůže týkat.

P. Zinga 8.1.2021 18:02

"stačí požít rozum"" nechtěné, ale trefné. Jinak použít, je-li k dispozici.

R. Benýšek 8.1.2021 15:01

Tak to jsem rád, že pan Wágner, jeden z největších strašičů, již brzy dovolí vystrašeným se nebát. Rád si počkám, až jednou oznámí definitivní konec strachu, a povolí jim tak připojit se k těm nám, co jsme se této celoplanetární hrůzy nebáli nikdy. Ale budou to vůbec ještě umět, nebát se? Ale jo, budou. Oni tak fungují - na mediální výzvy se okamžitě bát začali, a na mediální výzvy se bát přestanou (bude to ale stačit jen od pana Wágnera? - asi bude lepší, když konec strachu oznámí v televizi pan Blatný společně a svorně s panem Babišem). No, ale co ti, co v ovzduší strachu umějí lépe vydělávat nežli bez něj? Nechají to vůbec dojít tak daleko, aby se lidi přestali bát?

Š. Hašek 8.1.2021 15:40

R^R^R^

P. Čech 8.1.2021 15:51

Lidé se nepřestanou bát nikdy. Je to součástí jejich vybavení a důsledkem přírodních zákonů, jimiž se řídí, mnohdy aniž by sami chtěli. Na strachu z něčeho ( z nemoci, zranění, nezaměstnanosti, ztráty blízkého, bouřky, tornáda, povodně, atd)je totiž založena existence mnoha lidí jiných, kteří tento strach uměle vyvolávají za "nezištné" pomoci opět a zase jen novinářů. Ti také z toho uměle vyvolávaného strachu žijí. A jen o tom to všechno je, o ničem jiném.

H. Paculová 8.1.2021 16:06

A nepletete si třeba tohoto publicistu Karla Wágnera, pod jehož článkem diskutujete, s fyzikem Vladimírem Wagnerem? Zatím jsem si nevšimla, že by tu na NP Karel Wágner svými články nějak strašil, že by třeba vyhrožoval, jak raketovým tempem porostou ty počty mrtvých a podobně. Nebo snad považujete za strašení třeba jeho zajímavý článek o vývoji rostlinných vakcín, nebo o léčivech u nás nevyužívaných, protože jde o generika a farmaceutickým firmám by to nepřineslo zisk... ?

V. Novák 8.1.2021 17:42

A Vladimír Wagner snad straší?

R. Benýšek 8.1.2021 17:43

No, vlastně spletl jsem si je i nespletl, protože spletl na kvadrát. Spletl nejen v tom, že častěji straší druhý Wagner, ale i v tom, že jsem je zaměnil nejen dnes, ale i na Vánoce, kdy se zase tento Wágner pustil do Jakla (ty jeho články mi přišly jako vystřižené od druhého Wagnera, jak ten předtím brojil proti dezinfomacím právě z dilny IVK). Já si totiž texty o covidu u obou pánů pletu, protože mezi nimi nenacházím zásadní rozdíl (to, že jeden vytáhne čísla odjinud nežli ten druhý, a uvádí jiné detaily, zásadní rozdíl není). A oba píšou jako akcionáři některého z očkovacích gigantů.

Takže, čistě puristicky bráno, jsem popleta, a příště si na to dám lepšího bacha. Ale ve výsledku nelituji toho, jak jsem to napsal, protože za strašiče považuji oba (na Vánoce strašil tento Wágner, a já ho měl za Wagnera druhého).

H. Paculová 8.1.2021 19:10

A čím že Vás ten Wágner na Vánoce strašil, až jste jektal zubama ? Podělte se o své zážitky.

H. Paculová 8.1.2021 19:29

A nebo Vás snad strašilo to vyjádření Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP: „Lékaři infekčních oddělení, kteří od jara denně bezprostředně bojují za záchranu životů stovek pacientů postižených infekcí covid-19, spolu s vakcinology, kteří pozorují narůstající odpor k očkování, vyjadřují hluboké znepokojení nad nedostatečnými a často zavádějícími informacemi o očkování v naší zemi. Denně vidíme těžká zdravotní postižení, úmrtí a tragédie v rodinách, v rozsahu ještě před rokem zcela nemyslitelném. Potvrzujeme, že přes maximální úsilí vědeckých týmů na celém světě nemáme a v brzké době nebudeme mít účinný lék proti koronaviru, který se nadále vyznačuje mimořádnou nakažlivostí a zákeřností. Po roce usilovného hledání sdělujeme hluboké zklamání, že máme k disposici jen několik pomocných léků, které jsou schopny zlepšit prognózu nakažených o necelých 10-20 %, což je číslo zoufale nízké. Nákazu nadále považujeme za nebezpečnou ruskou ruletu, která si své oběti hledá bez větších pravidel. Po řadu týdnů v České republice na tuto jednu infekci umírá denně více než 100 lidí, před měsícem to bylo již i přes 250 lidí denně, což je číslo dříve pro několik generací infektologů, mikrobiologů či epidemiologů zcela nemyslitelné. Toto číslo je nyní výrazně vyšší než kolik obětí si denně u nás žádají onemocnění nádorová.“ Zde odkaz na celý text a podpisové archy lékařů:

https://www.infekce.cz/zprava20-137.php