9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Evropská unie v rozkladu

V souvislosti s pandemií koronaviru v Evropě - kde byla nemoc Covid-19 diagnostikována již u více než 250 000 lidí a 15 000 lidí již na tuto nemoc zemřelo - se postupně rozpadají základní pilíře Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 5.4.2020 6:11

A proč? To je jenom vaše představa.

J. Fridrich 5.4.2020 6:35

Velký omyl pane Braun - " společná pravidla pro volný pohyb zboží mezi zeměmi EU a stanovení takových pravidel " jak píšete, mně - a jistě i mnoha rozumným lidem vůbec nevadí, jsou nutná - a to jsem měl na mysli - a myslel jsem, že to bude pochopeno.. Již před několika léty jsem na toto téma napsal :

Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně ( K. Adenauer, W. Churchill, J. Monett, R. Schuman, P.H. Spaak, A. de Gasperi ) - základní jejich myšlenka - spolupracující země Evropy - je samozřejmě správná. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali tito Zakladatelé správně již po skončení II. světové války. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou. Tito sjednocovatelé Evropy po II. světové válce se musí nyní obracet v hrobě..

Komandování Bruselu vidím ve zcela jiných - a dobře známých nesmyslech - a to i škodlivých pro některé své členy, které ve svých zemích tyto státy prostě NECHTĚJÍ.. Asi jste mne nepochopil, nebo vám VNUCOVÁNÍ nevadí.

S. Sidlichovsky 5.4.2020 7:39

Monnet, nikoliv Monett, ale to nevadí.

Celý ten Schumanův plán se vydal špatným směrem, když se Jean Monnet - spoluator Schumanova plánu - stal prvním prezidentem "Steel and Coal Community". Tvrdil, že jeho "High Authority" má právo vybírat daně, stal se největším zahraničním vydavatelem dluhopisů na newyorské burze,tvrdil, že je reprezentantem Evropy a vstupoval do přímých kontaktů s vládami cizích zemí. To vyděsilo především menší členské státy, Monnet si uzurpoval práva vlád demokraticky zvolených.Byl to politik, který přerostl národním politikům přes hlavu, naštěstí jeho

High Authority" se stala natolik nepopulární, že všechny pravomoce úřadu přešly pod EK.

J. Fridrich 5.4.2020 7:46

Ve filosofii se učí " oddělovat podstatné od nepodstatného " a problémy řešit podle " hierarchie hodnot.." To podstatné bylo po válce učiněno - EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena " Otci zakladateli " po II. světové válce s jasným a správným cílem - bezpečnost v Evropě bez válek a svobodný obchod se svobodným pohybem obyvatel. To, co z EU dělají její vůdci v posledních cca 10 létech je cesta k rozvratu a zkáze. Výsledkem je odchod Británie, která do té ještě dobře fungující EHS velmi chtěla, de Gaulle tomu bránil a po jeho odchodu Británie do ní vstoupila. Například odsuzování Polska a Mad'arska za jejich svobodné a odmítavé postoje k okupaci nepřátelskými a nelegálními imigranty je zcela NEPŘÍPUSTNÉ. " Europarlament schválil řízení proti Maďarsku, pošlapává prý hodnoty EU " - je to přesně NAOPAK. Evropu vede ke zkáze a rozvratu nynější vedení EU v Bruselu s Merkel a Macronem.. Pokud nedojde k rozumné reformě EU po odchodu Junckera a lídrů Německa, Francie atd. tak bude těch nespokojených zemí a jejich občanů přibývat.. Uvidíme nyní při volbách do Evropského parlamentu, zda dojde ke změně - ta není zcela vyloučená, viděli jsme při presidentských volbách v Americe, že ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM vyhrál...

S. Sidlichovsky 5.4.2020 10:27

Šlo mi o Monneta, myslím,že bychom byli všichni výrazně nešťastnější, kdyby se jeho vize uskutečnily. Napsal jsem cca před 15 lety něco podobného o Monnetovi v Daily Mailu a v diskusi pak kdosi s typicky francouzským jménem tvrdil, že s Monnetem mluvil 2 dny před jeho smrtí a Monnet mu řekl, "a že to byla blbost, kam jsem tu evropskou integraci tlačil".To může být spekulace, žádný z jeho životopisců něco takového nepotvrzuje.

Šlo mi také o to, abychom tu historii EU neviděli jen v barvách růžových. Nápad s monetární unií (rakoviny mnoha evropských ekonomik) se zrodil už v roce 1969 v Haagu (iniciativa Pompidou) a ani Willy Brandt se nepostavil proti, přestože Němci si uvědomovali všechna ta rizika, která jednotná měna nese. Z jednání vzešla komise Wernera (lucemburský min. předseda), která měla za úkol připravit plán jednotné měny.

S. Sidlichovsky 5.4.2020 10:28

Jinak souhlas s Vaším hodnocením dnešní EU

V. Pavelka 5.4.2020 15:10

Mnoho z pravidel EU,Brusel sám nedodržuje ,tak vo co go?!

E. Pribijl 4.4.2020 14:12

Důležitou skutečností špatně fungující EU je že do jejích orgánů jdou odložení dosloužilí a často neschopní politici kterých se jejich původní země rádi zbavují. Podle toho EU funguje a v evropských zemích má nízkou podporu obyvatel. Pro bezvizový průjezd Evropou jsme nepotřebovali úřednický moloch v Bruselu.

P. Staronový 4.4.2020 14:45

Přece si představitelé (velkých) národních států nebudou v Bruseli pěstovat konkurenci!

A. Reček 4.4.2020 13:33

Omyl autora. EU vůbec není v rozkladu a o tom, že vznikne problém s virusem nikdo dříve nevěděl. Vše se uvede časem do pořádku. Každá vláda členské země EU bude vědět co pro nich je nejlepší !!

P. Staronový 4.4.2020 14:47

Otázka je, co by měl být ten pořádek? Šílené zeleně socialistické nápady soudruhů a soudružek v Bruseli, i těch kočovných?

F. Kusák 4.4.2020 13:11

Bohužel, EU se zredukovala na úřad, který vládne byrokratickými metodami. K zásadnímu kroku nemá opravdu mnoho pravomocí a v době nějaké krize, přestává fungovat zcela. Všimněme si, že ten Úřad jede dál, jako kdyby se nechumelilo. Zase fráze poslanců EP, směrnice a byrokratická rozhodnutí. Lidé EU ztrácejí důvěru v projekt EU a obracejí se k národním státům. Co jim také zbývá. Ale jistě není na EU vše špatně, jen by to chtělo nějak předefinovat. Jen nevím, kdo je schopen tu změnu zvládnout. Taková osobnost v Evropě chybí. A protože není ani generována, těžko se ji dočkáme.

V. Bok 4.4.2020 17:29

Nejde o pravomoci. Pro tyhle případy prostě nelze použít univerzální řešení a nařízení. Tady se právě ukázalo, k čemu jsou hranice. Najednou je všichni potřebujeme. Konec konců i v Číně postupovaly oblasti podle místní situace.

J. Kanioková 4.4.2020 19:00

Přesně !

V. Braun 4.4.2020 21:50

A k čemu budou hranice v době "chytré karantény"? To si pak každý stát upytlíkuje svoji mobilní aplikaci pro sledování kontaktů s potenciálně nakaženými osobami, která na hranici přestane fungovat?

V. Pavelka 5.4.2020 10:57

Babiš je nejlepší řešení, jako šéf EU .

K. Nový 4.4.2020 11:12

Pokud by vedení EU chtělo pomoci všem zemí EU postiženým koronavirem, stačilo by zrušit Green deal.

Aspoň ten zbytek průmyslu, co máme, by to zůstal.

V. Petr 4.4.2020 14:49

Souhlas. Hlavním problémem je, že v Bruseli vládne spolek rudozelených šílenců.

V. Podracký 4.4.2020 11:02

Ono totiž nelze dělat nějakou společnou politiku proti coronu. K tomu nemá EU pravomoci a stejně by musela vždy žádat o svolení každý stát zvlášť.

K. Nový 4.4.2020 11:08

Ale houby.

Na užitečnou pomoc nepotřebujete pravomoci.

Ale EU zvládá akorát kecat proti zavírání hranic a házet Maďarsku klacky pod nohy.

V. Braun 4.4.2020 21:52

A jak si představuje "účinnou pomoc" bez pravomocí? Povídejte.

R. Langer 5.4.2020 6:13

Jaké potřebujete pravomoci, abyste někomu pomohl? :-P

D. Bystriansky 5.4.2020 17:43

Někomu pomoci a nic z toho nemít, nevytřískat "vazalství", to je na soudruha Brauna moc, to nedá?!

Tak naše zlatá matička ... EU nefunguje!-)))

J. Svoboda 4.4.2020 10:21

Členské státy nikdy nepřevedly pravomoce ve zdravotnictví na EU a další chytrák kritizuje EU, že se nestará ...

Mimochodem i my jsme poslali aktuálně humanitární pomoc do Španělska, stále v omezené míře fungují pendleři a 32 miliard z kohezních fondů už může vláda rozdělovat na boj proti pandemii. No a přes 2000 našich lidí se vrátilo domů při společné repatriaci zemí EU z celého světa.

Ještě chybí, že nám Němci ukradli zásilku respirátorů, kdy se ukázalo, že Jermanová a spol naletěla podvodníkům a žádné její roušky Německo nezadrželo.

Pěkný den.

P. Han 4.4.2020 10:40

Článek je o solidaritě, ne o převodu pravomocí, vy hlavo.

K. Nový 4.4.2020 11:00

Na Rusko USA také nepřevedlo žádné pravomoci,

A přesto Rusko USA pomohlo.

K. Nový 4.4.2020 11:02

Máte odkaz, kde česká policie nebo středočeský kraj říká, že naletěli podvodníkům? Pokud ne, tak jim to Němci klidně mohli zabavit, jako to zkusili udělat Švýcarům a Němcům.

https://www.echo24.cz/a/SQBqQ/nemecko-blokuje-zdravotni-material-ktery-si-objednaly-jine-zeme

https://www.thelocal.ch/20200312/mask-hysteria

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-09/germany-faces-backlash-from-neighbors-over-mask-export-ban

J. Nový 4.4.2020 19:05

Eurohujeři jako vy budou zkázou EU.

P. Flener 4.4.2020 10:02

Každý zaváděný nový systém se může a nemusí podařit. Tak je to bohužel i s EU, která nebyla schopna se ve svém vývoji adaptovat na různé výzvy doby a dnes se nachází v neutěšeném stavu. Instituce EU jsou zkostnatělé a zabetonované - sedí tam jen většinou neschopná lidská "želé", která se drží koryta kvůli platům a jen si přejí, aby tento stav (marast) co nejdéle vydržel. Je to stejné, jako byli různí úředníci a poradci nalepení jako pijavice ze zištných důvodů na krále, císaře a vládce v minulých stoletích - situace se jen opakuje. Je to tak proto, že se lidská povaha nezměnila a nezmění jí natrvalo žádný nový společenský systém. Lidé jsou totiž ziskuchtivý, hamižný a proradný hnůj, který se nemění. Proto také nelze vybudovat nikdy žádný zásadně lepší a spravedlivější společenský řád. Kdo tento fakt přijme, přestane planě plácat a slintat svoje chytrosti a krmit s nimi veřejnost. Je to jen ztráta času.

S. Pavuk 4.4.2020 9:23

Pri tej Schumanovej idei malo aj ostať. Zaistiť mier a spoluprácu medzi štátmi. A potom nech sa každý stará o seba.To je Bohu milé. Všelijaké to spájanie a usmerňovanie páchne sírou.