2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Evropou obchází strašidlo očkování

Když se ve Francii vynořily protestní Žluté vesty, byla to ukázka širšího občanského konfliktu a objevilo se heslo: Je to spor těch, kteří se bojí konce světa, a těch, kteří se bojí konce měsíce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 29.7.2021 0:23

Tak už je to tady. Soudruzi v USA prý 8přišli na to, že přesný a spolehlivý PCR test nereaguje pouze na covid, ale i na běžný chripkový virus. Tím byla vyřešena záhada absence běžné každoroční chřipkové epidemie. Ovšem nedá se ani omylem očekávat, že se kovidisti chytnou za čumák a vyvodí z toho patřičné závěry. Naopak to určitě nějak využijí k utužení covidové totality.

P. Szirotný 28.7.2021 20:27

Nechápu, proč odpůrci očkování ignorují jasná data z výzkumů v různých zemích. Poslední jsem četl dnes z Velké Británie - ze vzorku miliónu lidí bylo 920 tisíc očkovaných a 80 tisíc neočkovaných. Z očkovaných lidí, kteří dostali covid skončilo v nemocnici 110 lidí, z neočkovaných 160 lidí. V jednom komentáři jsem dnes četl trefný příměr. Očkování je jako záchranný kruh. Nezajistí vám, že nespadnete do vody, ale že se neutopíte. Dělejte jak myslíte, máme demokracii. Ale nešiřte tu bludy. To je mi totiž na vás (odpůrcích očkování) podezřelé. Nestačí vám, že se můžete svobodně rozhodnout o své osobě (ev. rodině). Máte potřebu svůj názor (který odporuje názoru snad všech odborníků) šířit dál.

Š. Hašek 28.7.2021 21:03

Nemohu svobodně rozhodovat ani o sobě. Musím se řídit chemickými kšeftaři, politiky, ........ kteří tvrdí, že rakovina v terminálním stadiu je prkotina. Vira mám s sebou a vraždím spoluobčany.

Udržují republiku v mimořádném stavu, pokud je nějak nemocných 50 občanů. Z 10 600 000!

Jste málo vzdělán a maskujete to širokým zájmem o cizí zdraví za cizí peníze. Takové mám nejraději.

J. Vintr 28.7.2021 21:36

Existují i zcela opačné statistiky, takže si můžete vybrat, čemu chcete věřit. Rozdíl asi bude v tom, že za ty, které uvádíte vy, se určitě dobře platí.....

J. Jirka 28.7.2021 22:52

Nejvíc kvičí "očkovanci" a je z nich čím dál tím víc cítit strach z toho, že jednoho dne uslyší: "My vám to říkali..."

L. Šimon 28.7.2021 19:46

No, dokud budou vlády vyžadovat podpis "informovaného souhlasu" a přenechává tím riziko na lidech kteří se dají očkovat tak se nemohou divit, že se mnoho lidí očkovat nenechá. ( a to jsem stár a očkován). Předpokládám, že mnoho lidí si ze statistiky zjistí, že úmrtnost je cca 0, 02 - 0,03%, tak si řeknou , že to riziko podstoupí.

P. Szirotný 28.7.2021 20:31

Informovaný souhlas je běžná součást jakéhokoliv složitějšího lékařského zásahu, včetně diagnostiky. Moje příbuzná byla na obyčejném CT s kontrastní látkou. A musela podepsat informovaný souhlas s textem A4, na kterém byly popsány všechny teoreticky možné reakce na kontrastní látku, včetně možnosti anafylaktického šoku a smrti. A nepodepiš to, když potřebuješ zjistit jestli nemáš v těle nádor :-(

Š. Hašek 28.7.2021 21:09

Informovaný souhlas je vyžadován u velice vážných lékařských zákroků. Polovina z nich je s kladnou prognozou několika procent.

A Vy to srovnáte s očkováním proti viru!!! Takže znalosti třetí třídy.

Jste málo vzdělán/máte lékaře kšeftaře/máte nadváhu/máte osm prášků denně/bojíte se rýmy, ...... . Nepamatujete si nic z průběhu ochoření občanstva v posledních padesáti letech.

Je mi líto.

Dejte si v září třetí. Na Mikuláše čtvrtou. Na Hromnice pátou, ............. a radujte se, vykládejte, jak hubíte viry a kolem Vás jsou jen ti, co si neváží lidského života.

Š. Hašek 28.7.2021 19:41

Imunita na měnící se vir tím opakovaným očkováním nebude!

Jasným pravidlem je možno eliminovat předvídatelný a stálý děj. Očkováním je možno srazit trvale TBC na takřka nulu. Stejné u obrny. Podíváním se doleva, je možno takřka eliminovat přejetí řádným, definovaným automobilem. Není možno čímkoliv eliminovat přejetí opilým řidičem, jedoucího si všelijak 115 po městě. Tak je to stímhle virem!!!

Byla zvolena naprosto dementní technika/taktika.

V ČR na to zemřela 1/2000 obyvatel (když to hodně administrativně a politicky přikrmili). Nemoc dostala 1/7 obyvatel. Doporučuji převést na rozměry městečka, vesnice, velkého domu - abyste viděli, jaká je to pakárna. Určitě bych zavedl praní borůvek z lesa v jedenácti vodních lázních, poslední v SAVU. Jinak se nehneme. S tím zdravím populace.

Pohled na ty deklaře na nádraží, v tramvaji, je vskutnu famózní. Budeme zdraví, jak řípy! A dáme všem virům na pr..... !

Jdu si umýt ruce, nevím tedy proč, ale prej se to vobčas má.

P. Szirotný 28.7.2021 20:36

To co jste napsal mi přijde jako naprosto nehorázné pohrdání lidským životem. Z vašeho příspěvku jasně "čouhá", že 30 tisíc mrtvých je celkem přijatelná "lapálie" a nezaslouží si opatření, kdy lidé nemůžou chodit na fotbal, do hospody, na koncerty anebo musí mít v obchodě a MHD na hubě respirátor.

Š. Hašek 28.7.2021 20:58

Vy pohrdáte věděním a stavíte propagandu nad znalosti a rozum.

Byl zjišťován vir na rakovinné tkáni pacientů. Povedlo se. Povedlo se zločinné konání!!!

Vyvraťte ta data a statistiku. Data všeobecně známá!

Zkuste mi namluvit, že "pandemicky" zemřelo 10% obyvatel České republiky.

Dále mi odborně popište, kterak nošením roušky na chodníku někam posunu zdravotní stav obyvatel ČR.

J. Vintr 28.7.2021 14:42

Doporučuji si na YouTube rozkliknout odkaz "pokyny pro komunitu", některý je úvodu každé diskuze, a níže v textu si v kapitole "nepravdivé informace" přečíst, co se tam píše o covidu. Máte tam pěkně shrnuto o čem se oficiálně lže.

Ś. Svobodová 28.7.2021 11:47

Kolektivní imunita po očkování nebude. Izrael: v červenci zemřelo dvacet lidí, patnáct z nich bylo plně naočkovaných. Účinnost prevence nákazy u vakcíny Pfizer klesla na pouhých 39 %. Podle současných dat tato látka zabraňuje hospitalizaci v 88 % případů. Pokud v Izraeli skončí po očkování 12/100 v nemocnici a u nás to bylo 5/100, nevím čemu vakcína brání.

R. Langer 28.7.2021 11:50

Ničemu. A ani nikdy ničemu nebránila. Jenom zmírňuje následky.

R. Langer 28.7.2021 11:50

Prý. ;-)

J. Jurax 28.7.2021 15:06

I to potěší ... :-)

V. Klepetko 28.7.2021 15:31

V Izraeli "zemřelo dvacet lidí, patnáct z nich bylo plně naočkovaných"?

No a to má být nějaký argument proti očkování, pokud by to byla pravda? A proč? Vždyť v Izraeli jsou už s očkováním tak daleko, že mezi dospělými jsou bez vakcíny v podstatě jen "skalní odpírače" A co jsou zač? Typický "odpírač" buď už prodělal covid-19 v lehké formě a úrovni horních cest dýchacích, nebo má výbornou přirozenou imunitu a je schopen nákazu eliminovat. Může ale ten virus během opakovaných lehkých reinfekcí velmi aktivně kolem sebe šířit... Na a navíc pár zmatených důchodců, kterým protivakcinační propaganda zblbla hlavu :-)

Plně očkovaný člověk je naproti tomu většinou starší, rizikový, nemocný nebo měl těžkého covida a proto se bojí... Bohužel tito lidé umírají častěji na reinfekci i po očkování! Bez toho očkování by ale asi neměli šanci vůbec žádnou...

P. Brich 28.7.2021 15:40

"Může ale ten virus během opakovaných lehkých reinfekcí velmi aktivně kolem sebe šířit... "

Což může ten očkovaný jakbysmet!!

V. Klepetko 28.7.2021 16:33

Máte pravdu. Jenže bylo prokázáno, že statisticky vzato očkování výrazně snižuje pravděpodobnost a riziko přenosu:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy-vyrazne-omezuje-prenos-koronaviru-v-domacnostech-ukazala-studie/2029605

Udělala se na to zvláštní studie a ukazalo se, že naočkovaný člověk je pro členy své domácnosti statisticky méně nebezpečný, jako zdroj nákazy...

"Přímé důkazy o vlivu očkování na riziko přenosu jsou k dispozici z rozsáhlé studie přenosu v domácnostech ze Skotska založené na registrech. Tato studie naznačuje, že očkování člena domácnosti významně snižuje riziko nákazy u vnímavých členů domácnosti"

J. Vintr 28.7.2021 20:26

"Výbornou přirozenou imunitu" má 99% populace. Dokazuje to zanedbatelné procento lidí, kteří skutečně onemocněli. V našich poměrech je 1% sto tisíc lidí. Tolik jich určitě opravdu nemocných ani nebylo. Nezaměňovat nemocné s "pozitivně testovanými" a lidmi, kteří byli v nemocnicích přijati na" covidová lůžka" jen kvůli vyšším úhradám od pojišťovny.....

V. Klepetko 28.7.2021 23:53

"Skutečně onemocněli"? Co je to za blbost?

Když máte třeba rakovinu plic, tak po většinu času nemáte žádné potíže, to až když už bývá na léčení pozdě. Takže podle vás nejste "skutečně nemocný" ? Podobné je to třeba se syfilidou nebo s tím covidem...

J. Vintr 29.7.2021 0:07

Srovnávat akutní virovou infekcí s rakovinou nebo bakteriální infekcí je dost mimo. Jde o značně rozdílné věci.

J. Ptáček 28.7.2021 10:36

Mě strašidlo očkování nějak minulo. Zato mě děsí NEOČKOVANÁ STRAŠIDLA, jejichž motivací je vyjadřovat jakýsi přiblblý postoj. Ať to stojí co to stojí. Tisíce zbytečně mrtvých, miliardy Kč ztrát. Ale mají právo vyjádřit neotřelý postoj!

J. Vintr 28.7.2021 10:46

Když píšete o těch tisících mrtvých, ještě jsem nikde neviděl oficiální vyjádření, proč v té oficiální statistice uvádějí "všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‐19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.

J. Vintr 28.7.2021 10:47

Vždyť je ti to úplně stejná pitomost, jako kdyby ve statistice obětí dopravních nehod uváděli všechny zemřelé z jakýchkoliv příčin, kteří vlastnili řidičák nebo auto....

J. Ptáček 28.7.2021 10:50

Jako osmdesátiletý důchodce jsem rád, že se ještě třepu. Fakt nemám jiné prameny, než internet nebo noviny.

J. Vintr 28.7.2021 10:53

Ale hlavu snad máte? A snad poznáte, když vám někdo prach sprostě lže....

J. Vintr 28.7.2021 13:33

Omlouvám se, jestli tato moje odpověď vyzněla urážlivě. Vím, že není vždy snadné najít na internetu relevantní informace. Pokud si třeba zadáte do vyhledávače dotaz, co je to PCR test , tak se většinou dozvite jen to, že je to přesná a spolehlivá metoda jak detekovat nakažené kovidem. Tady máte odkaz na video, kde je princip PCR testu, na kterém v podstatě stojí celý covidismus, srozumitelně popsán:

https://youtu.be/bBO9MT9UyeE

Závěr si udělejte sám.

R. Langer 28.7.2021 10:54

No, je to zatraceně poznat, že víte jenom to, co vám nalhali. Tísíce zbytečných mrtvých, co? Kolik jich znáte osobně? A určitě víte, na co skutečně zemřeli, že?

U nás tady bylo dost veselo s jedním infarktem, co zemřel "s kovidem". Byl totiž 3x testovaný a negativní, ale příčina úmrtí byl kovid. Tož tak!

V. Braun 28.7.2021 11:22

Stačí se podívat do statistik, za rok 2020 cca o 17 tisíc více zemřelých než v roce 2019, největší rozdíl v listopadu, kdy vrcholila podzimní vlna Covidu. Člověka používajícího normální selský rozum to přesvědčí, že Covid není žádná selanka. Ovšem ty s "alternativním" způsobem uvažování asi ne, to uznávám.

https://www.czso.cz/csu/czso/v-roce-2020-zemrelo-pres-129-tisic-obyvatel-ceska