12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

KONFLIKT: Smrt palestinské novinářky v Izraeli

Minulou středu, kdy se v izraelském parlamentu rozhodovalo, zda nepadne vláda, byla při bezpečnostní operaci izraelské armády v palestinském Dženínu zastřelena palestinsko-americká novinářka katarské televize Al-Džazíra Širín abú Achlech. V přestřelce, kterou vyvolali místní Palestinci, nebylo jasné, čí kulka ji zasáhla, ale Palestinci a Arabové hned „věděli“, že ji vypálili Izraelci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 17.5.2022 8:14

Zajímavé, "svět" se dojímá nad smrtí antisemitské novinářky, která dělala pro antisemitskou televizi Al Jazeera, která znevažovala Židy, holocaust a Izrael po nacistickém stylu, ani nacistická televize v době WW2 by se nestyděla za takové vysílání, zatímco na druhé straně nad smrtí 19 Izraelců zavražděnými palestinskými teroristy se nedojímá vůbec nikdo, jenom Izraelci. Pro "svět" Židé, hlavně ti žijící v Izraeli, nejsou lidé. Smutné.

Jistěže, smrt novinářky je smutná záležitost, ale má cenu nad antisemity ronit krokodýlí slzy? Dělala pro zločince, kdo s čím zachází, tím také schází. Já jsem upřímně přesvědčena, že tuhle novinářku zabili omylem palestinští teroristé, prčo odmítají vydat kulku a spolupracovat s Izraele? Co skrývají? Každopádně však není nutné držet šivu (zármutek).

A. Grunwaldová 17.5.2022 8:52

Smrt je u novinářů bohužel dost častá, jen kolik jich už zemřelo na Ukrajině. Palestincům je dobrá každá taková událost k rozpoutání dalších surových a nenávistných napadání. Navíc policisté chránili odcizení rakve rodině, která ji chtěla pohřbít na křesťanském hřbitově. Palestinci měli jiný záměr-pochodovat s rakví do Starého Města a vyvolat další konflikty. Odporné. Bohužel se k tomu nesmyslnému odsuzování Izraela připojila včera i ČT24. Bohužel Tureček. Kde byl David Borek? Možná by bylo dobře, kdyby ti fanatičtí zastánci Palestinců nějaký čas mezi nimi žili.

P. Diviš 17.5.2022 8:58

Tureček je vyhlášený ... kamarád Arabů.

H. Lukešová 17.5.2022 9:57

Ano. Tureček, již to samotné je vypovídající samo o sobě. Zvát takového člověka, zastánce palestinských teroristů. Raději bez dalšího komentáře...

V. B 17.5.2022 23:14

Znova sa musím opýtať: ako riešiť neriešiteľnú situáciu? Z minulosti je známe iba to, že všetko vyrieši až čas. Ako, to je sakra otázka. Je však celkom možné, že boj za mier sa rozhorí tak, že neostane kameň na kameni.

R. Tichý 17.5.2022 7:24

Ano, je nutna rychla izraelska OTEVRENA reakce.

M. Krátký 17.5.2022 5:47

vidím to od počátku podobně a to po většinu času nečerpám info z internetu - ten v lese na chatě nemám a nechci - dobré ráno R^R^R^