Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KONFLIKT: Koalice (ne)ochotných

Momentálně jsme v takovém zaujetím vnitřního boje mezi Českem A Českem B, že nám to téměř vytěsnilo z hlav jiné problémy. Aniž bych chtěl snižovat význam úlohy volby prezidenta ČR, je dobré si připomenout, že kvůli tomu se dějiny nezastaví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Jako obvykle, dobrý článek od pana Vlka. Autor připomíná věci, na které se tak nějak zapomnělo nebo které jsou zjevné. Především je neradno podceňovat Rusko. Udělali to už mnozí a těžce na to doplatili. Ještě bych dodal, že Rusko je jaderná velmoc, na to by měli pamatovat všichni, co se už nemůžou dočkat, až Ukrajina porazí Rusko a to bude platit reparace. Stále zřejmější je, že na Ukrajině se jedná o válku mezi Západem a Ruskem, přičemž západní země se sice angažují, ale jenom tak, aby se samy do horké války nezapletly. Je těžké říct, kde je ta hranice. Možná to už jsou ty těžké tanky. Německo i USA jsou si toho vědomy, proto se do toho nehrnou. Těžko říct, jak tohle dopadne, ale určitě to nebude nic dobrého a zatím to pořád eskaluje.

Pokud se volby prezidenta týče, zapomíná se, že prezident v našem systému nemá výkonné pravomoce a tím pádem jeho možnosti zasahovat do praktické politiky jsou velmi malé. Což na druhou stranu neznamená, že nemůže dělat problémy, jak jsme se ostatně měli možnost přesvědčit.

0 0
možnosti
MV

Rusko bych nepodceňoval a to ani na pozadí nebezpečného šlendriánu, který tam vládne.

0 0
možnosti
Foto

Německo zkrátka sleduje svoje zájmy, tísněno už 78 roků okupační mocí. o vazbě na US kapitál nemluvě.

0 0
možnosti
MP

Vlk uvažuje jako vesnický vlčák. Nikoliv jako stratég.

Zapomíná na to podstatné, totiž, že silnou kulturu, jako je i ta ruská, lze měnit jen velmi pomalu.

0 0
možnosti
PU

P81a94v22e40l 70U18r88b34a38n

24. 1. 2023 12:38

Vlkův článek se zabývá reakcí Západu. Konkrétně povolení dodávek Leopardů. To bude asi spíš věc kultury německé než ruské.

0 0
možnosti
JV

No napsal jste to přesně dopadne to jako vždycky velcí kluci se sejdou a dohodnou se a ostatním to oznámí.

0 0
možnosti
Foto

Nic jim není potřeba oznamovat. Ti pacholci to jistě brzy poznají sami.

0 0
možnosti
TPPH

Věcně nemám k článku výhrady, ale češtin tady dostal pořádně a mnohonásobně na prdel. Chvílema ty věty skoro nedávaj smysl.

0 0
možnosti
JS

Nikde neni zaruka ze nova ministrine obrany Anne Spiegel bude schopnejsi, nez Christine Lambrecht. V Nemecku uz jsou uz od van der Leyen neschopne ministrine obrany takovou tradici.

0 0
možnosti
TN

T93o20m77a85s 56N57o93v33y

24. 1. 2023 0:56

I vztah jednotlivých Němců vůči Rusku je zvláštní. Zažil jsem velmi emotivní zážitek u večeře s německým obchodníkem, co by taky rád v Česku levně nakoupil s na západním trhu draze prodal, který se slzou v oku vyprávěl o svém otci, obchodníkovi s kaviárem, jak se díky Rusům měli jako prasátka v žitě. Za Brežněva ...

Mimochodem, moc levně u mě nenakoupil. Mám fakt výborný prodejní tým a ono taky, jak chcete dobře prodat své výrobky, když v Česku je prodej jako disciplína velmi podceňovaná. Prostě v Česku chybí dobří prodejci a zkušení nákupčí ze zahraničních firem si s námi jen vytřou. Stačí jim k tomu pár triků.

0 0
možnosti
TK

Byznys je byznys a politika je politika. To jsou 2 rozdílné věci.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz