30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

KONFLIKT: Izrael zničil íránskou zbrojovku

V uplynulém týdnu došlo k několika útokům, které vážně poškodily íránskou výrobu a distribuci vyspělých zbraní. Pravděpodobně za nimi stojí Izrael, ale tradičně se k nim nehlásí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Suchodol 11.2.2023 23:34

Kvalita organizace jiz sefuje Mateo Grossi je prislovecna. V jejim upornem a zdlouhavem boji proti tomu aby si nebyl Iran schopen vyrobit atomovku nakonec dokazali pravy opak. Inu,....ono taky co cekat od organizace, kterou ridi blazni z EU. Vse jde podle planu.

H. Lukešová 6.2.2023 22:40

Ano. Jedná se o historické židovské území. Nikdo nemá větší nárok na svou zemi než Židé. Ten je navíc stvrzený také samotnou Biblí. Žádný jiný národ nedisponuje takovým nezcizitelným právem.

J. Farda 6.2.2023 22:17

Jasně, Brecíku, holínky jako hodinky, vobojí se natahuje - Irán vyhrožuje Izraeli zničením a vyvíjí supersonické i atomové zbraně, Ukrajina Rusku zničením nevyhrožovala a své atomové zbraně Rusku předala za písemný slib respektování její územní celistvosti Imperátor vší Rusi Pútin si tímto mezinárodním dokumentem, jako řádný diktátor a imperátor, vytřel svou špinavou bolševickou řiť. Ti mrtví, se kterými to za a) bylo, včetně těch v Oděse, jinak a za b) byli to ukrajinští státní příslušnící, po kterých je, slušně řečeno Pútinovi tak málo, jako bylo Hitlerovi po utlačování sudetských Němců. Pútin je vrah a válečný zločinec stejně jako byl Hitler, s tím nic nenaděláš ani ty, ani celé šiky prorusáckých špinavých kolaborantů. Ta špína z Pútinovy řitě ti smrdí i z ústního otvoru, takže nejlépe uděláš, když skočíš do zdi - i vot požalujsta idi na chuj ... ponimaješ po russki, češskij chujlo Brecik!

J. Kočvar 6.2.2023 22:07

Jižní část Izraele patřila arabským Nabatejcům. A co se týče toho, že v Palestině v osmanských časech nic nerostlo, v reálu tam leckde byla pole, která obdělávali místní rolníci. Možná méně efektivně, možná k nim neměli zapsané vlastnické právo, ale to nemění nic na tom, že tam přece jen něco rostlo.

P. Brecík 6.2.2023 20:55

a tohle znáš, Fardo ? Mrtvé na Majdanu, Oděský masakr, alej andělů = zabitých ruských dětí od r. 2014 Jsi s těmito ?? Pramen - USA týdenník: PS: USA si vyhrazují právo, bránit svoje zájmy kdekoliv na světě. Těmi zájmy jsou peníze = zisk ze zbrojení + vývozu ropy/LNG !! https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/11/slava-ukrajine-slava-herojam-vame-jake-ukrajine-a-jakym-herojam/

J. Farda 6.2.2023 20:53

Velká Británie byla k vyřešení problému pověřena OSN a Valným shromážděním bylo rozhodnuto o vzniku dvou států v rozsahu britského mandátního území. Izrael přijal, Arabové odmítli a začali válku. Blíže v mém předchozím příspěvku výše ...

P. Brecík 6.2.2023 20:51

Kdesi jsem četl, KDO ovládá politiku v USA. Psali to oni o sobě = žádný Sputnik.!! A jinde jsem zase četl, že až se Irán nas.rdí a zavře Hormuzský průliv, tak svět bude BEZ ROPY. A podívejme, někdo se o to snaží ze všech sil. PS: Pro zdejší tupší: Konflikt Irán / Izrael-USA nejvíc vyhovuje Rusku. ;-D

J. Farda 6.2.2023 20:50

Nikolivěk, pane Kočare, neprotiřečíme - dokud Izrael, 1967 nerozvážně napadený Jordánskem v koalici s okolními arabskými státy, nezískal v Sedmidenní válce Zajordání/Západní břeh, nebylo ani řeči o nějakém palestinském národě, bo to byli občané Jordánska se Zajordáním získaným dělením britské mandátní Palestiny, původem z celého území předvá i poválečného tohoto území d oroku 1948, geneticky Arabové! Tento "palestinský národ" byl po sedmidenní válce účelově zkonstruován pro pokračování opotřebovávací války Arabů s Izraelem, a k mezinárodní "legalizaci" práva novučičkého národa na vlastní stát v Zajordání, když v roce 1948 vznik tohoto státu jeho představitelé demonstrativně odmítli a přidali se k celoarabské válce za likvidovaci židovského státu. Ostatně, to dodnes má většina arabských států, sunitských aji šiítských, vč. nearabského Iránu, v programových cílech na prvním místě. A velmi rád bych chtěl věřit, že svoji účast arabští účastníci Abrahámovských dohod myslí upřímně. Tak se mějte a nevěřte progresivistické židožroutské, rádoby jen antisionistické, propagandě. :-)

K. Křivan 6.2.2023 18:55

Co takhle zkusit napsat něco rozumného ? Nebo na to nemáte ?

K. Křivan 6.2.2023 18:53

Svou prastarou vlast. Podobně starou historii mají snad jen Řekové. Taky museli svou vlast bránit proti okupantům. Těm islámským, tureckým. Podobnost čistě náhodná ? Nebo rozpínavost islámu ?

H. Lukešová 6.2.2023 18:46

Judea a Samaří je historické židovské území. Arabové mají 22 států, Židé 1, Arabové nepotřebují 23.stát. Je to proti spravedlnosti, lidskosti a rozumu.

H. Lukešová 6.2.2023 18:44

Svatá země byla, je a vždy bude židovské území. V Zemi izraelské nikdy neexistoval žádný Palestinský arabský stát, tato země byla před příchodem novodobých sionistů chudou, pustou, zaostalou, prokletou zemí, nic v ní nerostlo, nebylo, sestávala z bažin a pouště.

Až Židé vysušili bažiny, zúrodnili pole, vysadili lesy, vytvořili moderní průmysl a zemědělství. Země izraelská nikdy nepatřila, nepatří a patřit Arabům nebude.

K. Křivan 6.2.2023 18:43

Nejen legitimní, ale i bohulibá. Jen bych k ní přidal i likvidaci všech obdivovatelů a přátel palošů.

L. Kuča 6.2.2023 18:40

A proto zajisté z hloubi celého srdce odsuzujete hanebný, zákeřný atentát na našeho skvělého Reichsprotektora, autora "konečného řešení", génia Reinharda Heydricha, že?

K. Křivan 6.2.2023 18:40

Inu, kdo umí, umí. Kdo neumí čumí. ;-D

K. Křivan 6.2.2023 18:39

Od prastarých dob platí, že kdo začal válku, a prohrál ji, zaplatil ztrátou území. Německo by mohlo vyprávět !...

A(S)rabové začali pět válek a všechny prohráli. Zaplať Pánbůh za to. Západní břeh (Judea a Samaria) jsou části Israele. Kdysi před tisíci lety, i teď.

K. Křivan 6.2.2023 18:28

"mezinárodní pokroková veřejnost.." by méla vzít prádelní šňůru, vylézt na půdu a hromadně si hodit mašli. Nemůže udělat nic lepšího !

I. Hermanek 6.2.2023 15:01

Odborníci na střední východ zase buší do klávesnic..

J. Kočvar 6.2.2023 14:47

Británie neměla právo slibovat Židům Palestinu ani Jordánsko, protože ani v Palestině, ani v Jordánsku neměli Britové co dělat. Navíc byly hranice mandátní Palestiny stanoveny svévolně a zahrnovaly i původní arabská území.

J. Kočvar 6.2.2023 14:31

Pokud Arabům vládli Arabové, tak je to něco jiného, než když je obsadili Izraelci. Ostatně si s panem Křivanem protiřečíte - pokud bylo Jordánsko palestinským státem, tak nebyl před rokem 1967 důvod, proč požadovat vznik zvláštního palestinského státu na územích pod jordánskou správou na západ od Jordánu.

H. Lukešová 6.2.2023 13:02

Jaké schvalování trestní činnosti máte na mysli. Pan Křivan neschvaluje islámský terorismus a vyvražďování Židů jako palestinští teroristé a jejich levicoví stoupenci.

H. Lukešová 6.2.2023 13:00

Židé brání svou vlast a to je správně.

H. Lukešová 6.2.2023 12:59

Válka proti terorismu není přece terorismus, ale legitimní činností.

I. Lyčka 6.2.2023 12:15

I vy vtipálku :-)

J. Farda 6.2.2023 11:27

Ve stejném kotli s velkým jeruzalémským muftím Muhammadem Amín Husajním a jeho vydařeným synovečkem Jásírem Arafatem ... 8-o

J. Farda 6.2.2023 11:24

V souvislosti s preventivní obranou Izraele implicitas označujete jeho konání co mezinárodní terorismus - a stejně se ukrajinskému terorismu přeci brání Pútin, bo když dva dělají totéž, není to přeci, vážený pane, totéž, ni?! ;-)

J. Sládeček 6.2.2023 11:14

Nevím o tom, že bych zmínil Putina, vy asi žijete v představách.

J. Farda 6.2.2023 10:52

Dovoluji si Vás pane Křivane ještě maličko doplnit - jak pravíte, Zajordání, tzv. Západní břeh, dnes označovaný za gruntovní teritorium efemérního státu Palestina, bylo do roku 1967 součástí Jordánska, které o něj přišlo v sedmidenní válce. Do té doby se tenkrát mezinárodní pokroková veřejnost samostatné Palestiny na tomto teritoriu v dnešním demagogickém slova smyslu kupodivu nedomáhala, a na pořad dne se vynořila až po porážce Jordánska, a po následném účelovém vzniku "palestinského" národa. Inu, kdo chce psa bít, hůl i psa si najde ... ;-(

J. Farda 6.2.2023 10:34

Ještě že Pútinova SpecVojOper s planýrováním ukrajinských měst, s přednostním ničením škol, nemocnic a obecně infrastruktury občanské vybavenosti jako takové, není mezinárodní terorismus, ale bratrská pomoc lidu Maloruska trpícího pod Satanem z Kijeva. Jen více takto moudrých NicNežNárod Sládečků, ať nás - pámbu s námi a zlý pryč - NATO generál nenažene do války! :-/

J. Sládeček 6.2.2023 10:18

Víte, že pácháte trestnou činnost? Paragraf 365 Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.