Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KONFLIKT: Izrael se chystá do války, kterou nerozpoutal

Už se na mezinárodní scéně hovoří o „válečných zločinech“ Izraele. Státu, který civilisty předem varuje, kdy a nač zaútočí. Státu, jenž bude vyhledávat a snažit se osvobozovat unesené civilní rukojmí (nikoliv válečné zajatce!).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

To, co asi lze zničit, je síť podzemních tunelů Hamásu v Gaze. Kdyby toto byl hlavní formulovaný cíl útoku a kdyby byl i věcně správně vyargumentovaný, asi bych nenamítal.

Ale místo toho jsem slyšel: "No food, no water, no electricity. They are human animals." To jsou slova člověka, který přišel o rozum.

0 0
možnosti
VP

V92a43ň75u79r58a 70P12e25t82r

17. 10. 2023 11:52

TAKTO se chovali skoro všichni obléhatelé měst po 5000 let psané historie. V obléhaných městech někdy propukal i kanibalismus a to dokonce i v občanských válkách (Paříž 1590)!

Jedním z posledních případů je Leningrad za WW2!

Proti zdravému rozumu je umožnit nepřátelům přísun potravin.

0 0
možnosti
Foto

Sionismus Tóry je starší než Herzlův politický sionismus. Abraham, Izák, Jákob, Mojžíš, bibličtí proroci Izaiáš, Jeremiáš, Ezechiel a spousty dalších byli sionisty. Judaismus se sionismem prolíná. Svědčí o tom směr náboženský sionismus, který kombinuje ortodoxní judaismus spolu s vlasteneckým hnutím sionismem. Ortodoxní sionističtí Židé jsou největšími židovskými pro-izraelskými vlastenci.

0 0
možnosti
BR

Každý den a každou hodinu si musím opakovat, že náboženští fanatici jsou také lidmi.

Z mého pohledu lidmi nemocnými.

0 0
možnosti
HR

Zase jeden rádobyseriozní autor. Pane autore, největším podporovatelem HAMASU je Katar. Následuje IRAn. A ještě jednou pro slepé: Jedná se o podporu HAMASU, ne palestinských civilistů.

Podpora EU je zaměřena palestinské civilní společnosti, v první řadě potravinami, vodou, zdravotnictvím, a vzděláním dětí.

A pokud nyní přjdete s argumentem že všichni Palestinci podporují HAMAS, tak Vám slušně připomenu, že po skoro půl století získávala KSČ u voleb 99,9 hlasů správných českých občanů a občanek.

Byla bych moc ráda, kdyby se sem tam našel autor se seriozním zpravodajstvím.

0 0
možnosti
OV

To máte jistě pravdu. A proto si Hamas vyzvedává lékařskou humanitární pomoc přímo od mezinárodních organizací. Jakým způsobem tomu chcete zabránit? Pokud nijak, tak, bohužel, tato pomoc tam nemůže být posílána. Jedná se tím o přímou podporu protivníka. A to je, z vojenského hlediska, nesmysl. Jeho podpora mě stojí životy.

0 0
možnosti
PK

P55e29t24r 40K74o79t19y80z74a

17. 10. 2023 9:31

Pravým důvodem pro to, že EU bude dál posílat peníze jakýmsi palestincům je, že EU=Německo, Francie. Ti mají strach z islámského terorismu na svém území a jakýmsi zvráceným myšlenkovým procesem se domnívají, že teroristy penězi uchlácholí.

A bláznivá Jourová mele něco o osvědčených organizacích, kterým ty prachy půjdou. No tak jasně, Hamás je osvědčená organizace.

0 0
možnosti
VP

V45a58ň81u73r56a 90P65e40t78r

17. 10. 2023 9:42

Pravým důvodem je rudozelená zhovadilost. Levičáci přímo milují kriminální ksindl a všemožně ho ochraňují, viz i současné USA!

0 0
možnosti
MZ

Reportérka CNN Sara Sidnerová sa ospravedlnila za dezinformáciu o deťoch, ktorým podľa tejto spravodajskej stanice Hamas odťal hlavy. Tvrdila, že správu prevzala od kancelárie izraelského premiéra, pričom priznala, že tieto informácie sa nepotvrdili.

Ide pritom o najväčší dezinformačný škandál tohto roka. Uvedomte si, prosím, že na základe tejto falošnej informácie, ktorá pobúrila celý svet, spustil Izrael barbarský útok na Gazu, ktorý si doteraz vyžiadal tisíce nevinných ľudských životov. Hamas zasa zdôvodnil svoje krvavé jatky tým, že jeho operácia bola odvetou za útok na mešitu Al-Aksá v okupovanom východnom Jeruzaleme a rastúce násilie izraelských osadníkov voči Palestínčanom, ktoré si len tohto roku vyžiadalo vyše 250 životov.

Prípad Sary Sidnerovej, ktorá svoju spravodajskú hru s nedozernými následkami odbila formálnym „I ́m sorry“, nám potvrdzuje, že izraelsko-palestínsky konflikt je aj informačnou vojnou a že musíme byť mimoriadne opatrní pri používaní správ, ktoré nám podsúva izraelská vláda, ale aj Hamas. Podobnú nenávisť voči palestínskemu ľudu podnietila CNN aj pred 22 rokmi po teroristických útokoch na New York a Washington, keď niekoľkokrát denne vysielala zábery jasajúcich Palestínčanov. Až neskôr priznala, že tieto zábery nesúvisia s 11. septembrom 2001 a boli nakrútené dva týždne predtým.

Väčšina izraelských lídrov v skutočnosti uprednostňovala militantnú skupinu Hamas pred bezmocnou vládou Palestínskej samosprávy. S Palestínskou samosprávou totiž musia na základe medzinárodných dohôd rokovať, kým nepriateľský Hamas im poskytuje krytie, aby udržali apartheid a beztrestne zabíjali stovky palestínskych civilistov. Zároveň im Hamas poskytuje vítané alibi, aby sa mohli vyhnúť záväzku povolenia palestínskej štátnosti.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom.

https://www.hlavnespravy.sk/hororove-spravy-o-odtatych-hlavach-izraelskych-babatiek-informacna-vojna-na-vzostupe/3291206

0 0
možnosti
Foto

Lžete.

Česká velvyslankyně v Izraeli viděla obrázky setnutých dětí: Bylo to opravdu strašné

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-zbytecna-valka-ceska-velvyslankyne-v-izraeli-videla-obrazky-setnutych-deti-bylo-to-opravdu-strasne-40446690

Hovoří se dokonce o stínání hlav dětem. Bohužel je to potvrzená informace, izraelská vláda a armáda k tomu mají obrázky, které jsou opravdu hororové, opravdu strašné.

Vy jste je sama viděla? Ano, já jsem ty obrázky viděla.

0 0
možnosti
FN

Vpadnout do Gazy? To znamená prohloubení nenávisti vůči Židům v celém islámském světě a posílení latentních antisemitských tendencí v Evropě a USA. Nevpadnout do Gazy a zdeptat Hamás na dálku? To znamená prohloubení nenávisti vůči Židům v celém islámském světě a posílení latentních antisemitských tendencí v Evropě a USA. Tak si vyberte řešení.

0 0
možnosti
BR

Je zde ještě horší interpretace toho, co se v pásmu Gazy nyní (a vlastně již dlouho) děje.

Celá naše skvělá západní civilizace (až na čestné výjimky) nahlíží na hodnotu lidského života v tomto konfliktu tak, jako by cena života Izraelce (Žida) nebo Američana nebo (nejlépe západního) Evropana byla nesouměřitelně vyšší než cena života Palestince nebo Araba.

To je strašný rasismus, který arabský svět nemůže tolerovat. Obávám se, že pokud se s tím včas nevyrovnáme, tak to bude většinou Arabů chápáno jako důvod k nové rozsáhlé válce.

0 0
možnosti
MP

V Izraeli bohužel neznají jedno krásné české přísloví, které říká, že čím více se s exkrementem manipuluje, tím více zapáchá:-/

0 0
možnosti
ZL

Což je bezpochyby pravda, ale přesto našemu kocourovi hajzlík čistím.

0 0
možnosti
MZ

Z videa: "Sionizmus vytvorili prevážne nenáboženskí Židia (pred cca 150 rokmi). Bolo to nacionalistické hnutie ľudí, ktorí sa odcuzili Bohu, Tóre."

https://rumble.com/v3psbna-rabn-z-new-yorku-vysvtluje-pro-bojuje-proti-sionismu-a-proti-sttu-izrael.html -

Rabín z New Yorku vysvětluje, proč bojuje proti sionismu a proti státu Izrael.

Antisemita? Lebo odmieta Izrael, aj keď to nevyzerá, že by sám seba nenávidel. :-) Alebo oikofób? Lebo lebo odmieta Izrael, ale sa s ním neidentifikuje, ako so svojim domovom, naviac, žije v NY. ;-)

0 0
možnosti
MZ

Takže jinými slovy, stručně a velmi výstižně řečeno, judaismus je podřízenost Bohu, sionismus je nacionalismus, a ten je pro nás výslovně zakázaný. Takže po celém světě, bez ohledu na komunitu, když jedete do Argentiny, jedete do Anglie, Stanford Hills a Londýna, New Yorku, odkud pocházíme, velmi náboženská komunita a v Jeruzalémě velmi náboženská komunita je v naprosté opozici proti vytvoření státu. A teď musím... Je to něco velmi důležitého. Jinými slovy, abychom měli stát, jak jsem řekl, by bylo i v neobydlené zemi, ale vzhledem k tomu, že vytvořili tento stát v zemi, kterou potřebovali pro své účely, v Palestině. Ale Palestina byla obydlená země. Většina obyvatel byli muslimové. Druhou skupinou lidí, která tam žila početně, byli křesťané a třetí byli Židé, protože jako jednotlivci jsme tam směli, od Boha směli žít, ale ne jako národ.

0 0
možnosti
JM

Přiznejme si konečně, že se zde jedná o námi neočekávaný výbuch, projev trvalého napětí mezi poměrně jednolitým muslimským světem a evropskými hodnotami, který je však ex post v našich médiích podáván ve zkreslené podobě, v intencích našeho pojetí celé aktuální tragédie. Například je vcelku nemožná vyhledat a potrestat příslušníky organizace Hamás a považovat celý konflikt alespoň na nějakou přijatelnou dobu za utlumený. Kontrast jednoty v zásadních otázkách mezi námi a muslimy vynikne na utajení poměrně náročných příprav na posledního přepadení Izraele a představou, že bychom byli schopni podobnou akci utajit v našem prostředí. Je možno vcelku logicky předpokládat, že v muslimském světě i v Evropě i mírumilovní a vzdělaní "Věřící" svoje spolubojovníky, pokud by šlo (hypoteticky) do tuhého ani myšlenkou ani činem nezradí. Hledejme odvahu k tomu, vidět tento konflikt v přesnějších proporcích.

Pokud bychom měli toto na paměti, nedošlo by ve vztazích mezi muslimy a Izraelem k trvalému válečnému soužití a k masivnímu proniknutí nositelů cizích kultur do Evropy.

0 0
možnosti
MG

Tento konflikt vyvolal Izrael tím, že v roce 1948 vznikl. Důsledkem vzniku Izraele bylo vyhnání velkého množství Palestinců z jejich domovů a jejich potomci dodnes živoří v Gaze nebo v různých uprchlických táborech. Tento konflikt nemá rozumného řešení. Živořící Palestinci nemají žádnou perspektivu a budou proti Izraeli bojovat, dokud budou naživu. A Izrael, stát potomků přeživších vyvražďování Židů v Evropě, si nemůže dovolit vyvraždit Palestince.

Není mi jasné, čeho by mohl Izrael v Gaze dosáhnout. I kdyby zabil všechny bojovníků Hamásu, povstanou další a další bojovníci proti Izraeli a válka nikdy neskončí. Jediným řešením by bylo dát Palestincům nějakou perspektivu, ale k něčemu takovému se nikdo nemá.

0 0
možnosti
RL

Tak to jsem rád, že už vím, proč taky vznikl konflikt na Ukrajině.

A v Německu. A ve starém Římě. A ve starém Egyptě.

Prostě VZNIKLY s jejich vznikem.;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz