Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KONFLIKT: Izrael se chystá do války, kterou nerozpoutal

Už se na mezinárodní scéně hovoří o „válečných zločinech“ Izraele. Státu, který civilisty předem varuje, kdy a nač zaútočí. Státu, jenž bude vyhledávat a snažit se osvobozovat unesené civilní rukojmí (nikoliv válečné zajatce!).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

A my blbci jsme stále v EU - hlavní dodavatel financí na zbraně proti Izraelskému lidu - naše velká ostuda !!!!!!!!

0 0
možnosti
KK

Malá odbočka k jiné válce:

Ukrajinská armáda ztratila od červnového začátku protiofenzívy proti ruským silám více než 90 000 vojáků. Ztráty jsou v poměru 8:1.

Už aby ta válka skončila, jinak nebudou lidi na obnovu zničené Ukrajiny. Škoda mladých kluků. Těch gum škoda není. A Zelenskýho už vůbec ne. Miliardový dolarový oligarcha. Už přes 4 miliardy ! Rv

0 0
možnosti
JF

Že by Zelenský měl už nasyslýno víc než Pútin? ;-)

0 0
možnosti
JJ

J11u29r98a 64J24u43r30a83x

17. 10. 2023 18:31

No jo no, mnozí dnešní politici, aktivisté a mnohá média by omlouvali, ba ospravedlňovali vyvraždění vesnice Oradour-sur-Glane Němci v roce 1944 utrpením ubohých civilistů v bombardovaném Hamburku v roce 1943.

Neboť ve stejném duchu dnes referují o vyvraždění kibucu Be'eri palestinskými teroristy a bombardování hnízda teroristů v Gaze. A vůbec - ti teroristé prý zavražděným batolatům snad ani hlavy neuřezali, takže co?

Hnus.

A EU teroristům ztrojnásobí prý humanitární pomoc. Další hnus.

Když palestincům zbývalo - díky hojné humanitární pomoci - na rachejtle a zbraně, tak ať si teď humanitárně pomůžou sami.

0 0
možnosti
KK

EU je banda zločinců, která se dostala nikým nevolena k moci. Uši z Lejna je Alibaba a má víc než 40 loupežníků kolem sebe.

0 0
možnosti
MK

Soudruhu Lipavský, jakto, že je Bálek ještě českým vyslancem v Radě bezpečnosti? Pokud nejste jen dětinský antisemita (ano, já vím, jste), měl být okamžitě odvolán.

0 0
možnosti
KK

Viděl jsem v německé TV spoustu reportáží z Gazy. Všichni, arabáči do jednoho byli nadšeni z "úspěchů" Hamásu, plni hrdosti na jejich bojovníky, vraždění dětí jim bylo fuk, ... Nemám ŽÁDNÝ soucit s touhle SS-verbeží (Satanovy Sra,,y). Žádnou vodu, žádnou elektřinu, žádný žrádlo, ....NIC !

Kdo podporuje teroristy je také terorista ! Civilista je v Gaze terorista, který odložil kalašnikova, protože mu došla munice. Smrt !

0 0
možnosti
JF

Putin školil Netanjahua: Myslete na civilisty

O hovoru Putina s Netanjahuem se zmínil také izraelský zpravodajský portál The Times of Israel, podle nějž „byl Putin ve svých prohlášeních po útoku Hamásu ze 7. října vůči Izraeli velmi kritický a dokonce nepřímo srovnával Izrael s německou armádou za 2. světové války,“ uvedl izraelský list.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-putin-skolil-netanjahua-myslete-na-civilisty-40447275

Jo tak to jo, to je výrok světového státníka & humanisty do morku kostí - a Izrael by měl na civilisty myslet, a tedy je před újmou chránit minimálně tak úzkostlivě, jak to už rok a tři čvrtě předvádí Pútinovi chrabří molodci při osvobozování Maloruska od satanistických banderovců. ;-)R^

0 0
možnosti
KK

V Gaze je "civilista" každý vrah, každý terorista, který odložil kalašnikova, protože mu došly náboje. Žádné ohledy !

0 0
možnosti
Foto

CNN v neděli dne 15.7.2023 zveřejnila výsledky průzkum veřejného mínění, které ukazují, že 50 % z 1003 dospělých amerických respondentů uvedlo, že vojenská reakce izraelské vlády byla „zcela oprávněná“, zatímco dalších 20 % uvedlo, že byla „částečně oprávněná“. Pouze 8 % Američanů uvedlo, že Izrael nebyl „vůbec oprávněný“, přičemž zbytek si podle zjištění není jistý.

Celkově data zjistila, že 96 % Američanů uvedlo, že mají „velké“ nebo „nějaké“ sympatie k izraelskému lidu, přičemž pouze 4% uvedla, že nemají vůbec žádné.

Průzkum, který proběhl minulý týden, také ukázal velké množství amerických sympatií k palestinskému lidu. Zjištění však naznačují, že protesty na univerzitních kampusech a v některých amerických městech proti reakci Izraele nemají u širší americké veřejnosti významnou podporu.

Dokonce i mezi dvěma skupinami, které nejméně podporovaly reakci Izraele – Američané ve věku 18–35 let a lidé s jinou barvou pleti – byl počet respondentů, kteří věřili, že reakce Izraele byla plně oprávněná, přibližně dvojnásobný oproti počtu těch, kteří se domnívali, že není oprávněná vůbec.

0 0
možnosti
KA

K95r37e79i96d62l 86A52.

17. 10. 2023 12:40

Leyenová na svém twitteru oznámila (v arabštině!), že humanitární pomoc Palestincům bude ztrojnásobena!

Celkem jasný vzkaz Hamásu: Čím víc zabijete Židů, tím víc vám dáme peněz.

Můžeme po tomto výroku ještě považovat EU za něco jiného než za zločineckou organizaci?

0 0
možnosti
MZ

Hamas byl v době svého vzniku financován Spojeným královstvím. Podporovaly ho izraelské tajné služby, aby oslabily Fatah Jásira Arafata. Izrael opět využil Hamás k likvidaci vůdců marxistického palestinského hnutí odporu. Na začátku války proti Sýrii zaútočili bojovníci Hamásu doprovázeni agenty Mossadu a džihádisty z Al-Káidy na palestinský tábor Jarmúk[1]. Dnes však Hamás opět bojuje proti svému někdejšímu spojenci, Izraeli.

Političtí představitelé Hamásu žijí v Turecku pod ochranou tajných služeb. Je to Ankara, kdo řídí Hamás a operaci „Potopa Al-Aksá“. Všichni západní představitelé nás ujistili, že odsuzují teroristické akce Hamásu a že

podporují Izrael. V minulosti neudělali nic pro vyřešení nespravedlnosti v Palestině a tyto jejich zásadní postoje ukazují, že tak neučiní ani nyní. Rusko a Čína zase odmítají stát na straně Palestinců nebo Izraelců a

vyzývají nikoli k uplatňování západních pravidel, ale k dodržování mezinárodního práva.

Současná situace je beznadějná pro obě strany. Nyní jsme se ocitli v situaci, kdy všichni zúčastnění předem záměrně sabotovali každé řešení, takže vyhnout se krvavé lázni je nyní téměř nemožné.

https://zvedavec.news/komentare/2023/10/9821-zmena-paradigmatu-v-palestine.htm

Väčšina izraelských lídrov v skutočnosti uprednostňovala militantnú skupinu Hamas pred bezmocnou vládou Palestínskej samosprávy. S Palestínskou samosprávou totiž musia na základe medzinárodných dohôd rokovať, kým nepriateľský Hamas im poskytuje krytie, aby udržali apartheid a beztrestne zabíjali stovky palestínskych civilistov. Zároveň im Hamas poskytuje vítané alibi, aby sa mohli vyhnúť záväzku povolenia palestínskej štátnosti.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom.

https://www.hlavnespravy.sk/hororove-spravy-o-odtatych-hlavach-izraelskych-babatiek-informacna-vojna-na-vzostupe/3291206

Hamas je "dieťa" británie a Mosadu. Dnes vyhovuje psychopatickým sionistom k ospravedlneniu genocídy.

0 0
možnosti
Foto

Mám obavu, že tečka, viz konec textu, to nebude, spíš začátek.

0 0
možnosti
VP

V77a54ň44u95r43a 70P14e13t98r

17. 10. 2023 11:57

Velmi málo se zdůrazňuje fakt, že z arabských zemí bylo vyhnáno asi stejně Židů, kolik Palestinců žilo na území Izraele. Pokus by si arabské státy palestinské Araby rozebraly, bylo by to fifty fifty!

0 0
možnosti
Foto

Vyhnaných Židů bylo téměř 900 tisíc, zatímco palestinských Arabů 600 tisíc. Počet židovských uprchlíků nad palestinskými převyšoval 2:1.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz