Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KOMENTÁŘ: Rusko nemá o jednání zájem

Rusko vyhrát chce, třebaže konkrétní cíl není zcela zřejmý, chce tedy válčit, ničit, dobývat území, nastolovat na něm vlastní pořádky – a rozhodně nemá v úmyslu s tím přestat. Taková je odpověď z „východní evropské fronty“ všem, komu se ve zdejší společnosti říká „chcimírové“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PU

Poznámka ke srovnání Hitlera a Putina.

Adolf Hitler byl politik, pod jehož vládou Německo zabíralo území sousedů. Pokud možno po dobrém, pokud nemožno pod nátlakem, pokud nezafungoval ani nátlak, tak "policejní operací". (Nějak tak bylo původně nazváno napadení Polska).

Vladimír Putin je politik, pod jehož vládou Rusko zabírá území sousedů. Pokud možno po dobrém, pokud nemožno pod nátlakem, pokud nezafungoval ani nátlak, tak "speciální vojenskou operací".

Co mají jinak Putin a Hitler společného? Možná vůbec nic. Z hlediska zahraniční politiky, války a reakce ostatních států je ale právě tohle klíčové. A že Putin není o nic horší, než Petr Veliký nebo Kateřina Veliká? Nebo, abychom nemluvili jen o Rusech, Fridrich Veliký? To je pravda. Ale já se do 18. století, pokud to nebude nutné, vracet nechci.

Samozřejmě, pokud bychom museli volit mezi Putinem a Hitlerem, budeme volit Putina. Ostatně, naši předkové podobnou volbu udělali. Pokud ale máme volit mezi ruským a americkým imperialismem, pak raději, přes všechny průsery a chyby, ten americký.

V tom se pochopitelně neshodnu s lidmi, pro které jsou lehce vykolejení ekologičtí extremisté stejnou hrozbou, jako Putin. Jistě, může se stát, že za dvacet let bude ruský imperialismus bezzubý či ve stavu klinické smrti, zatímco ekologičtí revolucionáři budou ještě větší hrozbou, než islamisté. Ale to je velmi nejistá budoucnost. Zatímco ruský imperialismus je realita dneška a, podle všeho, i blízké budoucnosti.

0 0
možnosti
JK

J96a45n 38K73a42r80z90a

1. 6. 2023 18:21

Pro mě vzdálený, slabý ruský imperialismus, stále ještě řešící ekonomické a sociální následky rozpadu SSSR, postrádající robustní technologickou zakladnu nepředstavuje bezprostřední hrozbu.

Bezprostřední hrozba přichází ze Západu. Je to euroatlantický nadnárodní korporátní informační neokolonialismus.

0 0
možnosti
Foto

Jak můžete srovnávat válečného zločince Putina s aktivistou, který se lepí k silnici?!?!?! Vidíte v tom alternativu, jako že nepodporuje-li někdo Putina a ruskou agresi, nepřeje-li si někdo žít v oblasti vlivu Ruské despocie, tak si koleduje o vládu popletů s fleky od lepidla na zadku? To by bylo hodně mimo, taková blbina by snad ani nestála za komentář. Vlastně nevím, proč mě to tak nadzvedlo a pohnulo něco k tomu podotýkat.

0 0
možnosti
PU

P12a97v77e63l 97U18r21b21a27n

31. 5. 2023 21:46

Malá poznámka. Za druhé světové války byly USA, Británie a SSSR spojenci. Minimálně někdy do srpna roku 1944 platilo, že oslabení jednoho znamená oslabení všech.

Přesto nikoho nenapadlo započítávat ztráty Rudé armády ze Stalingradu do britských ztrát. Stejně jako padlí spojenečtí vojáci v Normandii nebyli považováni za sovětské padlé. Stejně jako ztráty Poláků byly ztrátami Poláků. Ne Britů, Američanů či Sovětů.

Dnešní Ukrajina je faktickým spojencem NATO. A naopak. Není ale členem Aliance a není součástí USA. Přesto někteří počítají její ztráty jako ztráty USA či NATO.

Asi je pro ně představa konfliktu, který má více, než dvě strany, příliš složitý.

0 0
možnosti
JK

J41a18n 39K35a16r77z96a

31. 5. 2023 23:10

Asi. Ale každý z aktérů má své vlastní ambice a cíle, používá a vkládá do války jiné prostředky, nese jiná rizika ztrát a může případně obdržet jiné zisky a výhody. Nic principiálně nového v té situaci není.

0 0
možnosti
ZL

Otec řek, majestátní Dněpr plyne a nechává ty malicherné půtky bez povšimnutí. Bude to ta správná přírodní hranice mezi národy. Navždy jasná a nepřehlédnutelná.

0 0
možnosti
JM

Dněpr není na poválečné soužití národů Ukrajiny RF dosti široký.

0 0
možnosti
PU

P22a88v33e71l 19U81r16b40a65n

31. 5. 2023 19:45

Nabízím jedno srovnání. Rusku se podařilo "měkkou cestou" získat jako spojence Bělorusko. Ruská armáda tím dostala možnost dostat se na polské hranice a rychlým úderem přerušit suwalský koridor spojující Polsko s Pobaltím.

Na Západě to vyvolalo ostré reakce, Lukašenko byl delegimitizován a byly proti němu vyhlášeny sankce. Ke "speciální vojenské operaci NATO" proti Bělorusku ale nedošlo.

Chce-li někdo rozdíl mezi americkým a ruským imperialismem, tak tady jeden je. Možná, že v Iráku nebo Latinské Americe by tento rozdíl nepochopili. Ale my žijeme v Evropě.

0 0
možnosti
JK

J72a28n 36K84a13r53z15a

31. 5. 2023 20:11

Bělorusko je členem SNS od r. 1991, sídlem této organizace je Minsk. V Bělorusku k žádnému zásadnímu mocenskému překryvu od té doby nedošlo.

Trvalá přítomnost ruských vojsk od r. 2022 je v kontextu aktuální konfrontace s NATO.

Ukrajina vstup do SNS nikdy neratifikovala, po určitou dobu měla v organizaci pozorovatelský status.

Pokud jde o speciální operace, nedošlo k nim ani nikdy na základě předešlých kol rozšiřování NATO až k hranicím RF.

Ostatně se domnívám, že USA se nacházejí úplně na jiné polokouli, než Bělorusko a Ukrajina. Spojené státy by si měly připomenout Monroeovu doktrínu.

0 0
možnosti
OR

Když si mám vybrat mezi tím být pod vlivem Ameriky nebo Ruska, tak Amerika naprrosto vyhrává. Ruskij mir a jeho přínosy vidíme v přímém přenosu - smrt, zotročení a ničení.

0 0
možnosti
VP

Máš bujnou fantazii Roldan ? Zajed si do Amerických velkých měst a potom nám přijed povídat o Vítězství drogové kultůry v USA ?!!

0 0
možnosti
PK

V tuto chvíli má konflikt dvě strany, Rusko a USA s NATO. Obě strany jsou spoluzodpovědné za zmařené životy a majetky. A je naprosto jedno kdo konflikt začal, nebo kdo jej vyprovokoval. Statisíce mrtvých na obou stranách je příliš vysoká cena za tyto mocenské hrátky. Bohužel nikdo nehledá řešení jak válku zastavit, spíše naopak.

0 0
možnosti
PU

P71a72v67e80l 78U37r36b69a60n

31. 5. 2023 19:26

Na ruské straně jsou skutečně desetitisíce mrtvých. Kolik mrtvých je na straně USA a NATO?

0 0
možnosti

Servilní opakované nazývání Ruska Agresorem je k ničemu. Válku vyprovokovaly USA a NATO skrze Zneužitou Ukrajinu. Také Nezapomínat , že současnou říší Zla jsou USA, co do počtu válek i mrtvých...

0 0
možnosti
PU

P20a97v62e43l 68U13r37b53a54n

31. 5. 2023 19:32

Podobně se dá říci, že druhou světovou válku vyprovokovaly Francie a Británie skrze zneužité Polsko.

Otázka je, jak žít s velmocí, která se takto vyprovokovat nechá.

0 0
možnosti
VP

V14a36ň13u13r68a 90P98e86t93r

31. 5. 2023 18:00

Vzhledem k tomu, že se západ, tedy USA a EU totálně zbláznily, může být Rusko nakonec jedinou nadějí naší civilizace. Je to sice smutné, ale je to tak!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz