16.10.2019 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Putin jako hrobař ruské prosperityŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 17.5. 2019 18:33, přehled diskusí

Nejen Putin:
Autor: J. Ptáček Datum: 17.5.2019 17:29

A nejen Putin. Jeho dávný předchůdce, odvolaný a kupodivu nepopravený N. S. Chruščov, píše už jako politický důchodce v knize vzpomínek: Ráj je místo na zemi kam se lidé chtějí dostat a ne odkud utíkají. Ale v naší zemi jsou okna a dveře zavřeny a uzamčeny. Co je to za socializmus, co je to za svinstvo, když musíte lidi držet v poutech?

Tak proruským špínám a kolaborantům se článek nelíbí, chápu.:
Autor: J. Richter Datum: 17.5.2019 17:12

Ovšem na všechny jejich přiblblé argumenty stačí jeden. Hlasování. Nohama.

V tom případě to báječné, prosperující a moudrým státníkem vedené Rusko prohrálo se světem 20,000,000 : 1.

A ještě to byl kriminálník Snowden. :-))

Nepovedlo se!:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.5.2019 13:35

Ožrala Jelcin nastartoval "reformu", že vodka se bude vyrábět v Německu. Pšenice pěstovat v Holandsku. Boršč se bude pytlíkovat u Knorrů. Na Urale budou topit dřevobriketama z Lidlu. Juncker bude radit, kolik procent bříz smí být v sibiřském lese, ........ . Duma bude nahrazena "poradcem/komisařem pro Východní zaostalce. A sakra, přišel Putin! Car. Politik. Ten má i data o Anděle Šílenébezdětné ve spodním prádle.

Myslíte si, že přeháním?

Dočkejte času. Zdechovský Vám zařídí šťastný okres ČR. Poslankyně z brusele, někde z Portugalska, ani nezná Přemyslovce, postaví do haptáku našeho premiéra/presidenta! Drahošová už se těší!!! Zkráceno.

Re: Nepovedlo se!:
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2019 16:36

Jak můžete zkrátit něco, co od prvopočátku nemá hlavu ani patu?

Re: Nepovedlo se!:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.5.2019 17:27

Pastička sklapla, povedlo se.

Vysvětlete mi, prosím, proč čtete ty moje blbiny. A opět zkráceno.

Za tuhle knihu bych asi peníze neutrácel:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 17.5.2019 9:55

Autor je typický americký nevzdělanec, míchá všechny antagonostické skupiny v Rusku do jedné míchanice a vůbec tomu nerozumí.

Putin a klany: jen dva příklady.

1. Putin po celou dobu svého prezidentování tvrdil, že nepřipustí zvýšení věku odchodu do důchodu. Mluvil o tom konzistentně po celou dobu. Naposledy v "přímé lince" 2018 (před prezidentskými volbami) prohlásil, že "důchodová reforma není ekonmicky odůvodněná". Co se stalo bezprostředně po volbě prezidenta a ustavení nové vlády? Asi dva týdny po sestavení vlády Medvěděv a jeho melody bojs předložili parlamentu návrh na "důchodovou reformu" = drastické zhoršení jak situace stávajících důchodců, tak lidí těsně předdůchodového věku atd. To byla rukavice hozená Putinovi klanem, který představuje Medvěděv a většina ministrů. To není žádná monolitní vláda loupežníků, to je ostrý boj v přímém přenosu.

2. Off-shory: již v roce 2015 nebo 2016 Putin vyzval oligarchy, aby převedli svá aktiva do Ruska. Udělal to jeden. Nepoučili se například z příkladu Kypru, kde dostali, obrazně řečeno, pěkně po čuni. Ostatní si dál ulejvají peníze na nejrůznějších vzdálených místech planety (kde jim na ně jejich pasáci ze Západu postupně uvalují sankce, takže se paradoxně ukazuje, že jim Putin vlastně radil dobře, ale to je jiná story). Platí média, kritizující Putina. Platí farmy "bloggerů", kteří jako jeden muž prezentují různá "protiputinská" témata.

Teda sorry, ale tohle není ta jednotná fronta loupežníků a oligarchů (v čele s Putinem), kterou nám převyprávěl Jefim Fištejn podle knihy. Tahle kniha nebude mít ani hodnotu papíru, na kterém je vytištěna (o kindlovské edici nemluvě).

Re: Za tuhle knihu bych asi peníze neutrácel:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2019 11:44

Vy byste je fakt utratil zbytečně.

Re: Za tuhle knihu bych asi peníze neutrácel:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.5.2019 11:58

No já jsem si v mládí odpustil i Sebrané spisy V.I.Lenina, přestože je komouši rozdávali zdarma a i tuhle tutovou hitovku si také odpustím. Ale vy si ji klidně přečtěte, pokud ji ovšem už nastudovánu nemáte...

Re: Za tuhle knihu bych asi peníze neutrácel:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.5.2019 13:08

Velice přesný souhrn, pane Vavruško.

A docela mě napadlo, co by se dělo, pokud by služby "na poevropštění Rusi" nabídl Putinovi nějaký Telička. Hvězda to televize spacákové, herců, úředníků dotačních, miláček studentů, miláček Drahoše a Halíka, ......... a dodavatelů brambor z Francie do Humpolce. A dodavatelů cibule z Holandska do Všetat a Lysé.

Zkráceno.

"typický americký nevzdělanec" ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2019 18:33

Je švédský profesor ekonomie, jeho práce se zaměřuje na ekonomický přechod z centrálně plánovaných na tržní ekonomiky . Åslund sloužil jako ekonomický poradce vlád Kyrgyzstánu , Ruska a Ukrajiny a od roku 2003 byl ředitelem ruského a euroasijského programu na nadaci Carnegie pro mezinárodní mír. Žije trvale ve Washingtonu. Je také předsedou Mezinárodní poradní rady Centra pro sociální a ekonomický výzkum (CASE).

https://en.wikipedia.org/wiki/Anders_%C3%85slund

https://twitter.com/anders_aslund?lang=cs

Sice si o švédském systému nemyslím nic moc dobrého, ale to neznamená, že konkrétně tento člověk musí být cvok.

Úhel pohledu:
Autor: F. Navr8til Datum: 17.5.2019 9:54

Pro nás se skutečně může jevit současný režim pod taktovkou Putina jako hnusný, totalitní a kleptokratický. A nebudeme daleko od pravdy. Ovšem pro průměrného obyvatele Ruska se jeví jako nejlepší období za posledních sto let. Můžete vlastnit půdu a podnikat. Můžete se přihlásit na jakoukoliv školu. Můžete cestovat do zahraničí. Vaši chlapci nemusí rukovat do války. Dokonce vám za práci vyplácejí mzdu, což nebylo za Jelcina obvyklé. Experimentů si v minulosti užili Rusové více než dost. Tak proč nepodporovat báťušku Putina?

Re: Úhel pohledu:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2019 11:45

Něco jako Češi za protektorátu (až na ty školy)?

Re: Úhel pohledu:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.5.2019 12:00

Ovšem Pohledem s Klapkami...

Re: Úhel pohledu:
Autor: F. Navr8til Datum: 17.5.2019 13:23

Opravdu si myslíte, že ze stovky nejbohatších protektorátních občanů bylo 90 židovské národnosti? Že mají lístokový přídělový systém? Je poslouchání zahraničního rozhlasu trestáno smrtí? Bude každý kdo ukrývá nepřihlášenou osobu zastřelen i s celou svojí rodinou? Atd. Buď nevíte, co říkáte nebo vaše rodina patřila za Protektorátu ke kolaborantské elitě.

Re: Úhel pohledu:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.5.2019 13:23

Není ani hnusný, totalitní a kleptokratický. Je Ruský.

A šaškové afroameričtí neví co s tím. Docela jsem rád. Ty afroameričany asi neuhlídám.

Pokud nezaujatě srovnáme s bruselismem ................. no nic.

Nevyvozovat nějaké další závěry, krom jednoho - ve štrasbrusele rozhodují takovým způsobem, že by poslední mužik na Rusi volal po Chruščevovi. Zkráceno.

Řekl bych,:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.5.2019 9:14

že ten americký autor píše o "přání otcem myšlenky". Stejně "vynikající znalosti" jako on, měl třeba kdys Adolf o CCCP. Nejen Adolf.

Tomu pánovi bych doporučil (skromně), aby se podobně podíval na ekonomiku USA. Slovo prosperita může mít několik odstínů.

Rovněž zas ta naštvanost, že Rusko/Putin nezobe žádným lidumilným cizákům z ruky. Rusko není na prodej! Viz "pomoc" Západu naší ekonomice. Dnes a denně. Zkráceno.

Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: R. Vacek Datum: 17.5.2019 6:57

udělat z Ruska surovinovou základnu západního světa. Prostě obdoba našeho předání vodáren do cizích rukou. Zlovolný Putin tomu zabránil a proto musí být západem ostrakizován.

Re: Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: J. Lukavsky Datum: 17.5.2019 7:48

A von ten proklatý Západ to asi chtěl zadarmo že? Něco jako "předání" našeho uranu SSSR kde z něj ukuli "mírové A bomby". Z čeho by Rusko žilo když skoro nic pořádného nevyrábí, tedy mimo zbraní. Už ani ta slavná kola Ukrajina nejsou k vidění. Prodává akorát suroviny. A když někomu něco předáte tak on se o to musí také starat, jinak to klekne a zisk = 0. A ne všude předali Francouzům svoje vodárny, naši zastupitelé měli rozum a nepředali. To záleží holt na obsahu dutiny lebeční a jak se sepíší smlouvy. J.L. end

Re: Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: R. Vacek Datum: 17.5.2019 8:50

Máte pravdu, že Putin zajisté věděl i to, jak jsme my dopadli s uranem, který jsme předávali do SSSR. A pravděpodobně nechtěl, aby poté, co se zbavili komunismu, dopadli stejně.

Re: Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2019 9:17

No a hlavně chce zpátky to sovětské impérium.

Zaplať pánbůh za NATO, snad vydrží.

Ruský člověk je na tom zcela stejně (ne-li hůře), když ho zaměstnává místní Putinův poskok (někdy zvaný kapitalista) než kdyby ho zaměstnával kapitalista cizí. I ruské suroviny jdou do stejných odbytišť. Jen pokud jdou ruskou cestou, Putin si pořídí víc tanků ke škodění na Ukrajině i jinde.

Re: Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: R. Vacek Datum: 17.5.2019 9:39

U surovin je rozdíl, kam jdou výnosy z těžby. Rusko si hlídá, aby nebyly vyváděny ven, protože potřebuje investovat v Rusku. Od nás jdou zisky ven a nemáme moc možností, jak to omezit. Zatím nám to částečně kompenzují evropské dotace.

Re: Jelcin měl pěkně našlápnuto:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2019 9:36

No jo ono to Rusko nic nevyrábí.Tedy kromě toho že jsou největší vývozce pšenice,významný exportér vepřového,vyrábí nákladní automobily,terénní automobily,osobní automobily,traktory,lokomotivy,letadla,vrtulníky,vlastní procesory a na jejich platformě vlastní počítače,raketové motory bez kterých se neobejde NASA,celou řadu průmyslového zboží,které se vyrábí v Rusku(ne jako Evropa v Číně).Určitě jsem na spoustu věcí zapomněl,ale pro vás speciálně-ruský cykloobchod na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=JT2qOnPVw-8

Jelcin-Putin:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2019 3:28

Jelcin nastartoval reformy,které spočívali ve výprodeji Ruska Západem.Putin tyto "reformy" zastavil,navíc se mu některé prodané společnosti podařilo vykoupit zpět.Podařilo se mu zvednout ekonomiku i platy.To však srazili zpět mnohočetné sankce Západu.Ruská ekonomika tím ale dostala šanci vybudovat vlastní výroby a v mnoha případech se z Ruska stal z dovozce,vývozcem.Ruská ekonomika v současnosti pomalu roste.

Re: Jelcin-Putin:
Autor: A. Reček Datum: 17.5.2019 6:45

Snaha Kremlu být jednou ze světových velmocí vede k enormním výdajům na armádu a zbrojení. Tím se nedostávají finance na rozvoj ekonomiky, která je dost slabá. Pouze územní rozlohou Rusko je velmocí, jinak skutečně není.

Re: Jelcin-Putin:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2019 6:51

Pokud by jste se trochu zajímal,za poslední rok Rusko 2x snížilo vojenský rozpočet.

Re: Jelcin-Putin:
Autor: A. Reček Datum: 17.5.2019 7:07

To je možné, že snížili výdaje. Já vycházím z finančních a ekonomických údajů do roku 2017.

Re: Jelcin-Putin:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2019 9:18

Tak to jim asi "lezou tlustý do tenkejch".

Re: Jelcin-Putin:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.5.2019 12:03

A komu nelezou, že? I Trump už to řeší....

Re: Jelcin-Putin:
Autor: J. Lukavsky Datum: 17.5.2019 7:59

"výprodeji Ruska Západem." asi tak jako my jsme "vyprodali" naši Škodu Teutonům s rohama na piklhaubnách... mohli jsme přeci vyrábět pořád naše slavné Š105 a v Africe by nám ruce utrhali, obzvláště když bychom netrvali na placení.... nevděk světem vládne! Nějak Vám uteklo, že ten slavný mírový socialistický tábor v čele se SSSR byl skazenem techniky i životní úrovně. A jedině velký předseda Mao (nechť žije 10 000 let!!!) ten odporný kapitalistický svět dokázal předběhnout svým slavným Velkým Skokem. Nám nejdříve s. Chruščov nakázal "Dohnat a předehnat", později jsme to ale upřesnili na "Neztratit stopu". Tož tak to chodí na tom světě šišatým. J.L.

Re: Jelcin-Putin:
Autor: V. Kolman Datum: 17.5.2019 8:09

Před pár lety jsem se v denním tisku dočetl, že Rusové chtějí mít rubl "podložený" zlatem - chvályhodná to myšlenka.

Zbývá už jenom "maličkost". Zbývá už jen tuto myšlénku v rozumné, dohledné době realizovat také v praxi!

Sázím se, že se tak nestane ani v oné pověstné "pětiletce páté, kdy půjdou ulicí děti rozesmáté....."