Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kanioková

9. 9. 2011 15:30
Nevím, co na toto téma říct, protože o knížce zatím moc nevím.

K problému přistěhovalectví jsem jasně na straně ukončení tohoto experimentu, protože už to dávno přerostlo únosnou mez. Nebo stanovit takové hodně tvrdé podmínky (aby tu mohli být zaměstnaní a ne viset na našem soc. systému), že by to imigranti MUSELI dodržet. Vím, není to "ušlechtilé", ale není jiné cesty. Nechci tu islám, stačí, co se děje v Kanadě, Oslu, Londýně, ve Francii, Dánsku, Holandsku, Belgii, atd.. Kdo tomu naopak fandí, nechť si to odzkouší nanečisto a pronajme část svého bydlení naším "odlišným".

Jde o soužití a to má své problémy vždy, stačí manželství. A tam se jistě vstupuje z lásky, podobných zájmů a preferencích i "víře". Stačí Vlámové a Valóni v Belgii. Bývalá Jugoslávie. Těch příkladů je až až. A to píšu l lidech "stejného Boha".

Články p. Kurase čtu všechny a ne zas až tak zcela vždycky souhlasím.

Ale že je třeba "bojovat" proti politické korektnosti, k níž patří i multikulti, k tomu se hlásím naprosto, je to zhůvěřilost!

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

9. 9. 2011 15:36
A ještě k "faktoru plus" jež je imigrantům připočítáván jaksi automaticky

Oni nás (celou oblast záp. kultury) fakt i takto "milují"

 http://www.youtube.com/watch?v=9sT4_xlVs3M&feature=fvwp&NR=1" target="_blank" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=9sT4_xlVs3M&feature=fvwp&NR=1

0 0
možnosti
MJ

M. Jelínek

9. 9. 2011 14:53
souhlas

souhlas naše civilizace se dobrovolně zabíjí

0 0
možnosti
SN

S. Netzer

9. 9. 2011 12:59
Nevím,

jestli lže "západní patriot" Benjamin Kuras, Melanie Phillips, nebo Roman Joch, ale lež a překrucování fakt je, jak známo, běžným nástrojem propagandy. Například http://oxforddictionaries.com/definition/abbey, http://oxforddictionaries.com/definition/nun, http://oxforddictionaries.com/definition/monk, http://oxforddictionaries.com/definition/shrine, http://oxforddictionaries.com/definition/psalm, atd.

Kurasovo "svolávání k obraně Západu" není nic jiného než těmto třem osobám společná excesivní euro- a islamofobní paranoia.

0 0
možnosti
ZR

Z. Rychlý

9. 9. 2011 13:35
Re: Nevím,

Jen se víc přimkněte k Vašim muslimům, jak to navrhl norský premiér. Ale nemluvíte za všechny.

0 0
možnosti
JL

J. Láníček

9. 9. 2011 12:58
A když někdo nebude chtít dobrovolně přijmout naše dobro

ve prospěch dobra našeho ovšem (po jeho dobru nás nic není), bude nutno mu důrazně humanitárně domluvit. Takový dojem na mě dělají ty poslední počiny nejcivilizovanějších zemí Západu. Jako by to byly zoufalé pokusy zapudit vlastní nahromaděné problémy. Když se neví co ... vyhlásíme někomu válku ! Nebo ho radši zrovna napadneme i bez nějakého vyhlašování. Argumenty začneme vymýšlet až pak, však ono se už něco najde ... i když to nebude to, co jsme říkali před tím ! A klidně to může být i bývalý kamarád. Co po jednom kamarádovi, když je nutno konat dobro ve jménu západní civilizace. A protože samotná krása bez hodnot duchovních nestačí, nejlépe to vykonat i jménem hodnot židovských a křesťanských. Bez nich živá civilizace začne odumírat ... s nimi to bude o něco rychlejší. A to je přece argument, který může odmítnout jen hodně velký ignorant nebo pomatenec !

0 0
možnosti
JL

J. Láníček

9. 9. 2011 11:12
Neměl bych s tím problém,

pokud by bylo naplňováno pořekadlo "Žít a nechat žít ! Na jedné straně se oháníme ctěním západních hodnot, nějaké východní hodnoty jsou nám ovšem šuma fuk. Globalizaci také chceme i nechceme. Chceme globálně exploatovat zdroje jinověrců a globálně též dobývat zisky, o své "výdobytky"  se nám dělit ale nechce. A když se budou ti pomýlení a nepřizpůsobiví cukat, tak jim od jejich zdrojů "civilizovaně" a velice "demokraticky" pomůžeme. Kurasův pohled na západní dějiny, dějiny idejí a západní civilizaci, je láskyplný a místy až poetický. Já znám i řadu méně láskyplných a poetických období západní civilizace. Určitě by se ale našel někdo, kdo by dokázal složit krásnou a poetickou báseň třeba i na Hirošimu a Nagasaki. A jsem docela napjat, jak "veselo" bude ve světě, až to v Americe zas vezmou do rukou neokoni v čele s Romneyem. Když poslouchám ty jejich předvolební songy, rozhodně nuda ve městech ani na vesnicích nebude !

0 0
možnosti
JV

J. Vaníček

9. 9. 2011 11:26
Re: Neměl bych s tím problém,

Mířím k témuž, jen snad poněkud obecněji. Joch s Kurasem se tu rozplývají a uhánějí levici z jejího podílu na evropské autokritice, nicméně o konkrétních návrzích se u nich nic nedočteme. Kdyby se chtěli věnovat i jim, pak by jim nezbylo než přiznat, že současná Evropa i USA se svým praktikováním zbožního fetišismu (opět pojem kritické levice!) jsou na ostatních zemích (a především těch islámských) životně závislé. Podíváme-li se na to z tohoto pohledu, pak nám musí dojít, že kontra-džihádisté chtějí dál země 3. světa využívat, ale to je tak všechno. Měnit kulturní zázemí Evropy se jim nechce - ostatně odtud také jejich patos. Kdo neví kam, začne pateticky vyzývat ostatní, aby konali.

0 0
možnosti
JV

J. Vaníček

9. 9. 2011 10:01
och, tak krásná je naše matička

To se nám Roman Joch nad knihou docela rozněžnil, dojal - až ho dokonce pustil jeho kritický zápal.

Jako strašlivý levičák musím jen připomenout, že to, co Joch nazývá francouzským osvícenstvím, bylo reakcí na celou řadu neudržitelných civilizačních projevů, na posilování aristokratického principu rozdělování pozic ve společnosti, na hlad, kriminalizaci odpůrců systému atd. V minulém století pak i s přispěním francouzské levice vznikl reflexní bod, z něhož bylo - a stále je, ať si naši kontra-džihádisti myslí cokoliv - možné korigovat celou řadu dalších civilizačních omylů Západu.

Smést ze stolu problém vnitřních společenských antagonismů západní společnosti, z nichž se rodil aparát kritiky a myšlení, nikomu neposlouží, a už vůbec ne tolik potřebné kulturní integraci. Pokřikovat na levici a při tom se rozplývat nad krásami páně Kurasova myšlení je dobré tak nanejvýš z důvodu udržování diskuse na Neviditelném psu. Autor tím ale jen odkrývá fakt, že momentálně nemá nabídnout co jiného, než jen osočování svých úhlavních nepřátel. Kde jsou nějaké konkrétní body dalšího postupu při záchraně oné překrasné, úžasné, co víc, dokonce nejúžasnější, západní civilizace?

0 0
možnosti
JV

J. Vintr

9. 9. 2011 9:34
Islám je absolutně netolerantní

a jen díky tomu se tato primitivní hloupá ideologie udržela po mnoho staletí a zachvátila podstatnou část lidstva. Islám je absolutně neslučitelný se západní civilizací a pokud počet muslimů v západních zemích překročí jistou hranici, bude to nevyhnutelně znamenat zánik naší civilizace. Představy, že se muslimové nějak zcivilizují a že budeme moci žít vedle sebe, jsou zcela naivní. Naopak, čím víc jich tady bude, tím budou radikálnější a nesnášenlivější. Vůbec nejde o to, jací jsou jednotliví muslimové lidé jako jednotlivci. Islám je záměrně zaměřen na vnější projevy "víry" a ve společnosti svých "souvěrců" si žádný muslim nedovolí chovat jinak, než jak mu přikazuje Islám. Pokud bychom chtěli zachovat náš způsob života, je třeba proti Islámu v našich zemích bojovat - všemi dostupnými prostředky. A už včera bylo možná pozdě ....

0 0
možnosti
VK

V. Kain

9. 9. 2011 10:14
Re: Islám je absolutně netolerantní

Takže se dá říci,že naše dny jsou sečteny.I kdyby se uzavřely hranice a nebyl sem vpuštěn ani jeden vyznavač Islámu,tak díky jejich množení jich bude neskutečně přibývat.Deportacemi můžeme snižovat jejich vysokou porodnost.Že se jim to nebude líbit a budou vyhrožovat a možná poteče i krev s tím se musí počítat.Když se kácí les ,tak létají třísky.

0 0
možnosti
MB

M. Bílý

9. 9. 2011 9:14
Z textu: „Je třeba neústupně trvat na reciprocitě náboženské svobody islámu na Západě výměnou za stejnou zaručenou svobodu křesťanů a křesťanství v islámských zemích.

Omyl!Systém vychýlený na jednu stranu nelze vrátit zpět prostým nastavením na požadovanou hodnotu. MUSÍ BÝT PŘEREGULOVÁN NA OPAČNOU STRANU!!! Teprve potom se (obvykle po několika oscilacích) ustálí na požadované hodnotě. Tolik z teorie regulace systémů. Závěr si snad uděláte sami.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

9. 9. 2011 15:17
Souhlas, chci-li dosáhnout třeba jen "5", musím žádat aspoň "8"

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

9. 9. 2011 8:18
Civilizaci zabít nelze.Je to proces neosobní a je tažen obchodem. Jaké bude mít důsledky nikdo neví a nedá se s tím nic dělat. Nic špatného to zatím však nikdsy nebylo... Dzp.

0 0
možnosti
SN

S. Netzer

9. 9. 2011 9:00
Re: Civilizaci zabít nelze.Je to proces neosobní a je tažen obchodem. Jaké bude mít důsledky nikdo neví a nedá se s tím nic dělat. Nic špatného to zatím však nikdsy nebylo... Dzp.

Moudro z nepřeberné pokladnice panelákového materialisty.

0 0
možnosti
BV

B. Volarik

9. 9. 2011 7:28
Dočetl jsem to minulý týden.

Nemohl jsem se od knížky odtrhnout. Je to čtivé, informativní a velmi vtipné....prostě Kuras non plus ultra!

0 0
možnosti
SFR

S. Rehulka

12. 9. 2011 15:40
Re: Dočetl jsem to minulý týden.

Pane Volariku, už se těším, moje žena před pár dny letěla k mamince do Olomouce,(Sydney,Dubai,Wien,O.)- jistě knihu přiveze, oba máme Bena rádi ! Zdravím !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz