4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

KNIHA: Jak zabít civilizaci

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 9.9.2011 12:59

Nevím,

jestli lže "západní patriot" Benjamin Kuras, Melanie Phillips, nebo Roman Joch, ale lež a překrucování fakt je, jak známo, běžným nástrojem propagandy. Například http://oxforddictionaries.com/definition/abbey, http://oxforddictionaries.com/definition/nun, http://oxforddictionaries.com/definition/monk, http://oxforddictionaries.com/definition/shrine, http://oxforddictionaries.com/definition/psalm, atd.

Kurasovo "svolávání k obraně Západu" není nic jiného než těmto třem osobám společná excesivní euro- a islamofobní paranoia.

Z. Rychlý 9.9.2011 13:35

Re: Nevím,

Jen se víc přimkněte k Vašim muslimům, jak to navrhl norský premiér. Ale nemluvíte za všechny.

S. Netzer 9.9.2011 15:59

Re: Nevím,

Mluvím zásadně jen za svou osobu, dobrý muži. Muslimové nejsou "mí", jak hloupě poznamenáváte, protože nejsou žádná homogenní masa. Jsou to individua, a je nepřípustné, odsuzovat je jako celek na základě principu kolektivní viny.

Takzvaná islamizace Evropy, před kterou Kuras varuje, je nesmyslná spiklenecká theorie, kterou převzal od Bat Yeor. Její theorie Eurabie je postavená na polopravdách, lžích a infámních nařčeních.

Absurditu a paranoiu jeho tvrzení dokazuje nejlépe jeho odsuzování "orwelizace" Británie z které navíc viní EU :-)))). Právě díky této "orwelizaci" byli dopadeni pachatelé londýnských atentátů 2005 a mohli být identifikováni vandalové nedávných nepokojů.

Z. Rychlý 9.9.2011 18:21

Re: Nevím,

Paní Netzer, teda dobrá ženo, já s Vámi souhlasím, co se týká kolektivní viny. Ale islamizaci  tu vidím. Nikoli jako spiknutí islámských imámů, ale jako hloupě prováděnou sociální politiku, která láká do země imigranty nabídkou života, o kterém se jim v Arábii, nesnilo. Ale není to jen z té Arábie, za chvíli to bude záplava Somálců, či jiných přemnožených národů, která se sem budou zákonitě stěhovat. Pro mě osobně to není otázka islámská, ačkoli jejich poměr je signifikantní a chápu lidi, kteří to vidí jako otázku stěžejní. Nejsem xenofob, protože například Vietnamce tu vidím rád. U nás na malém městě jsou to evidentně asimilovaní lidé, na rozdíl od nově příchozích cikánů. Máme tu i cikány starousedlíky, se kterými je až na pár vyjímek naprostá spokojenost. Na vině je sociální systém, který rozdává sociální pomoc, ale v pozadí trčí záměr - "tumáte peníze a dejte pokoj".

A jsme u meritu věci. Vy se chováte jako člověk, který zeširoka rozvírá náruč pomoci a nechce vidět pijavice a příživníky, kteří se v tom houfu potřebných ukrývají. A chováte se jakoby ta pomoc všechno vyřešila - taková opačná víra, než víra, že trh vše vyřeší. Obě víry jsou hloupé. Darebáci se prostě vyskytují a vyskytovat budou, jak na volném trhu, tak při humanitární pomoci. Tím, že si politicky korektně zakážeme některé výrazy, problém nezrušíme. Např. jakési nové vydání Toma Sawyera neobsahuje slovo negr, takže autora "opravili". Podle poznámek a příspěvků jste jedna z těch, co jakoukoli kritiku politiky multikulti a politické korektnosti označíte za rasistickou a xenofobní. 

Kamery na veřejném prostranství vítám, na rozdíl od muslimů, kteří jsou Vám na ulici v Lutonu ochotni zničit fotoaparát, pokud je náhodně vyfotíte na ulici při focení turistických atrakcí (vlastní zkušenost).

S. Netzer 9.9.2011 19:33

Re: Nevím,

Diskusi končím v tom okamžiku, když mi vysvětlujete, jak "se chovám".

Dzp.

Z. Rychlý 9.9.2011 21:54

Re: Nevím,

No prosím, Vy mě taky.

S. Rehulka 11.9.2011 12:01

Re: Nevím,

Paní Netzer, kdybyste měla zkušenosti s muslimy, jaké máme v Austrálii, nenazývala byste názory pana Kurase "lží a překrucováním faktů". Opět se mi zdá, že Vaše osobní "neláska" k panu Romanu Jochovi (zrovnatak, jako k Františku Matějkovi), Vás zaslepuje až k nespravedlivosti. Přiznám, jsem "islamofob", tak jako jsem byl "antikomunista", už od mládí. Ale to má příčinu v osobní zkušenosti s těmito ZLY !