4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

KLDR: 20 miliónů otroků

Severní Korea je asi nejvíce nehumánní stát v historii, a stát s nejvíce totalitní kontrolou obyvatel. Na nočním družicovém snímku je Jižní Korea zemí světla a Severní Korea zemí tmy. Sever má 30krát nižší národní produkt na hlavu než Jih a i to málo, co má, investuje na vývoj chemických a jaderných zbraní. Provokativní střelba raket nad Japonsko z nedávných dnů by v méně smířlivých dobách znamenala důvod k válce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Mach 25.9.2017 22:26

Vylízanci vnímající realitu skrz filtr kimova svěrače to

tak může připadat. Realita je ovšem taková, že válku na korejském poloostrově rozpoutal psychopat kim ir sen s pomocí dalších komunistických zrůd stalina a maocetunga, a to útokem na jih. Za mrtvé v této válce jsou zodpovědní jen a pouze tyto tři krvavé bestie. USA a další země v regionu se mnohokrát snažili normalizovat vztahy s KLDR, vždy marně. Psychopatickou kimovu famílii nezajímalo nikdy nic jiného než ohrožování jižní Koreje a mír je to posledních co by chtěli.

P. Mach 25.9.2017 21:38

Skóre USA: likvidace řady genocidních režimů,

kterým místní volksrusáčtí vylízanci typu kořinka tak rádi lezli do řitě. Proto USA tak nenávidí. Zbylo mu méně řití k navštívení. :-)

M. Drašner 25.9.2017 21:27

Re: http://www.msnbc.com/rachel-maddow-show/crisis-brews-some-so

Doporučil bych autorovi ověřit si, kdo je Rachel Maddow. Ta o Trumpovi lže už od dob voleb a porážka Clintonovic klanu ji vyšinula ještě víc.

K. Kořinek 25.9.2017 21:16

Nevím, že by KLDR v posledních 60 letech

někoho napadla. Vynechám střelbu na ostrovy Jižní Koreje. Jaké skore má USA za ta léta ?

B. Hamal 25.9.2017 20:49

Trumpova rétorika

o zničení Severní Koreje se podobá rétorice s níž prezident Truman před šesti desetiletími korejskou válku zahájil na základě samozvaného práva používat ohromující vojenskou sílu. Během tří let (1950-53) bylo zabito přes 4 miliony lidí. USA dodnes odmítají podepsat se Severní Koreou mírovou dohodu. Korejská válka tedy dosud neskončila a tak US vojenská cvičení spolu s Jižní Koreou, konaná několikrát za rok v Severní Koreji pochopitelně vyvolávají obavy. Pro ekonomické a strategické výhody v regionu bohatem na zdroje jsou USA zřejmě víc zainteresovány na udržování konfliktu než na míru. Hlavním nebezpečím pro americkou hegemonii není Severní Korea, ale Rusko a Čína.

J. Zeman 25.9.2017 20:36

Re: Nikdo nepochybuje že je korejský systém zrůdný

V jiných článcích se tak nějak tvrdí, že to je KLDR, kdo chce vystřelit první. Není samozřejmě jasné, do jaké míry to myslí vážně a do jaké míry se jedná o siláckou propagandistickou rétoriku. Bylo by nicméně asi dobré být připraven na obě varianty.

J. Tolman 25.9.2017 19:41

Re: Nikdo nepochybuje že je korejský systém zrůdný

Američané nemohou a nesmějí být první, kdo vystřelí. Bylo by to propagandistická bomba proti nim. Rusko a další agresoři by se na to odvolávali.

J. Zeman 25.9.2017 18:10

Re: Nikdo nepochybuje že je korejský systém zrůdný

No evidentně má stále zálusk obsadit a zotročit Jižní Koreu střílí rakety přes japonský vzdušný prostor a už si kreslí do mapy trajektorie případného útoku na území USA, ještě se tím chlubí a vyrábí rakety dlouhého doletu, takže už víceméně celý svět potenciálně ohrožuje. A v psychopatickém režimu typu KLDR může z jeho vojenského vedení rupnout v bedně víceméně komukoliv. Situace je to poměrně bezprecedentní, takže samozřejmě ty paralely nejsou úplně přesné...

R. Morava 25.9.2017 17:51

Re: Rachel Maddow nomen omen.. :)

S tímhle souhlasím. Ale to oni ví, že bez USA být nemohou. Jen mají strach že Trump ztratí nervy. Jakkoliv je Trump pro USA a nás dobra volba, Jižní Koreu chápu. Nikdo nechce žít v tak napjaté situaci.

R. Morava 25.9.2017 17:46

Re: Jen aby nedošlo

Churchill ale tehdy ještě nechtěl obsadit Německo. Pokud by samozřejmě KLDR sáhla na Jižní Koreu, musí dostat po prackách (no za Obamy by možná nedostala).

Zaútočit ale na zemi i když zabíjí svoje spoluobčany je zásah do suverénní země. Myslím že pokud si občané KLDR sami neudělají pořádek, má na to morální právo jediná země - Jižní Korea. Nezdá se mi ale, že by se do něčeho hrnuli.

J. Zeman 25.9.2017 17:33

Re: Trump pouze připomněl poměr sil

Přesně. Podle mě celý ten vzkaz je právě především na adresu Ruska a Číny a zbytku světa a nikoli primárně na adresu šíleného Kima. Koneckonců zaznělo to na valném shromáždění OSN. Navíc šílený Hitler s Mussolinim naštěstí tehdy žádnou bombu neměli, zatímco ten vzteklý skrček má zřejmě už řádově nejméně stokilotunovou vodíkovku (schopnou zničit např. libovolně veliké město) a nejspíš i s mezikontinentální raketou a je jen otázkou času, než by ji byl schopen dostat na raketu odpalovanou z ponorky (což by ono ohrožení ještě dále zcela zásadně prohloubilo), takže akutně ohrožený je tím potenciálně víceméně celý svět a Trump dal pouze na jevo, že to nelze dále tolerovat tj. že na stole je i krajní řešení (v případě, že by Rusko a Čína nehodlaly se svým šíleným sousedem nic dělat, protože jim status quo vlastně vyhovuje).

R. Morava 25.9.2017 17:31

Nikdo nepochybuje že je korejský systém zrůdný

Ani že se mu dá ustupovat. Co si ale Západní politici a autor slibují? Je možné vojensky "zachránit" těch shruba 20 milionů Korejců, aniž by jejich ztráty přesáhly miliony? A co okolní země? Myslí si někdo že by při útoku na KLDR zfanatizovaní Korejci udělali revoluci a shodili komunismus (myslím že ne, ani v Afghánistánu to neudělali)? Pokud bude mít KLDR jadernou hlavici, proč by ji bezdůvodně používal? Přesto je možné že třeba dojde k nějakému povstání a někdo bombu použije.... Jak to ale USA či kdokoliv chce řešit? Hodit tam atomovku a pozabíjet všechny? Anebo vyvolat krvavý konflikt, kde už obě strany mohou použít i jaderné zbraně.

V každém případě, ale Kim nemůže a neplánuje obsazovat svět tak jako Hitler, nebo Stalin. A zabíjí jen svoje občany, proto paralely v tomto článku pokulhávají.

J. Tolman 25.9.2017 16:22

Re: Jen aby nedošlo

To platí pro usmiřování s každým zločinným darebákem, jmenovitě např. s Putinem.

P. Lenc 25.9.2017 16:05

Re: Trump pouze připomněl poměr sil

Ano pánové, vidím to podobně.A k tomuto článku.Dík za něj.Tvrdí se, že se dějiny neopakují, ale nové Mnichovy zcela jistě ano.

J. Schwarz 25.9.2017 14:39

Re: Trump pouze připomněl poměr sil

Taky si myslím že jde o vzkaz jak do Moskvy, tak do Pekingu. Kdyby totiž Kim opravdu napadl Spojené státy, nikdo by se nemohl divit jaderné odvetě - no a KLDR sousedí právě s Čínou a Ruskem, mimo jiné. Eventuelní jaderný spad by ohrozil i je. Snad tedy dojdou k závěru, že by bylo i pro ně výhodnější na Kima zatlačit, nebo ho alespoň až tolik nepodporovat.

J. Schwarz 25.9.2017 14:35

Re: jjj

To bude nejspíš proto, že přesvědčit lidi o tom že je někdo okrádá a žije na jejich úkor je velmi snadné. Celá politika socialistů, komunistů a vůbec levičáků je na tom založená. Koncepce t. zv. "společnosti, ve které má kažý své místo" a teze, že produkty vytváří "společnost" a ne jednotlivci či firmy vede k přerozdělování a určování t.zv. "spravedlivých podílů". Na ti spravedlivost dohlížejí levičáci, různé ty výbory a komisaři, v jejichž kapsách větší část přerozdělovaných statků i zůstane. A celá "společnost" potom chudne, svou invenci si každý raděj realizuje doma, kutilstvím a kšeftováním. Přitom skutečné spravedlnosti by bylo dosaženo, pokud by každý jednotlivec mohl odejít ze spolku, v jehož rámci se cítí být okrádán a sdružit se s lidmi, se kterými si rozumí a vyznává podobné hodnoty. Za všechno hovoří fakt, že socialisté ještě nikdy nevytvořili fungující firmu, která by byla schopná své zaměstnance zajistit jak sami socialisté a odbory požadují, natož pak "společnost". Proč něco takového jako Microsoft, Apple, Nokia nevzniklo v některém ze států "tábora míru", na základě vládní priority? Ty firmy žádný velký kapitál do základů nepotřebovaly. Jen nápady a práci. Howgh.

J. Zeman 25.9.2017 14:34

Trump pouze připomněl poměr sil

V Trumpově nedávném projevu na adresu KLDR spatřuji na rozdíl od oněch všemožných tu méně tu více podivných výkladů jediné: Pokud kimátko napadne skutečně zkusit použít onu jadernou zbraň proti USA - jak opakovaně vyhrožuje i s oněmi směšnými mapkami s rovnou čárou nakreslenou pány s notýsky a vydávanou za převratný plán - mají Spojené státy více než dostatek vojenských prostředků Severní Koreu úplně zničit (- na to by nejspíš stačila nálož z jediné ponorky a celkem moc nepochybuji, že tam někde v tom Pacifiku už je i s připravenými rozkazy - a velení americké armády by byli sami nezodpovědní blázni, kdyby po desetiletích šílenství MAD protokolu studené války se sověty nic takového připravené neměli) a říká se to podle mě hlavně proto, aby na to země jako Rusko nebo Čína byly jako na extrémní variantu, která zůstává na stole, už připraveny. Trump prostě jen otevřeně připomněl, jaký je poměr sil - když už z KLDR přicházejí takové šílené hrozby. Nemá žádný smysl tomu dávat význam, že by si snad ču-čche půlku Koreje vojensky zničit přál a naopak si myslím, že takové rozhodnutí by bylo opravdu velmi velmi těžké - ale co by mu asi tak zbývalo, kdyby na USA kimátko opravdu začalo střílet ty rakety s jadernými hlavicemi - sedět a koukat? To by musel být skutečně blázen. Dávat tomu nějaké další významy si myslím je nemístné stejně jako tvrdit, že prý měl zvolit diplomatičtější tón - na přímé vojenské hrozby evidentního šílence s bombou se nějaké diplomatické řečičky jako odpověď ani nehodí a obvykle pokusy o diplomatické ústupky v odpověď na otevřené válečné hrozby končí jen dalším posílením nepřítele - to sami známe velmi dobře z osudu Mnichova, kde také nechtěli pochopit, že Hitler s Mussolinim jsou šílenci..

Z. Lapil 25.9.2017 12:47

Re: jjj

Je to tak, slova se motají jedno v druhé a ve finále nikdo neví, co tím ten druhý myslí.

Ohledně poslední věty - jistě znáte: Aktivní blb je horší než třídní nepřítel.

Z. Lapil 25.9.2017 12:44

Re:

To je nonsens. Článek si lze vysvětlit jedině tak, že autor dlouhodobě NEžije v KLDR (= žije mimo KLDR), jinak by už dávno NEŽIL v KLDR (= byl mrtev v KLDR).

Možná křivdím KLDR, možná by žil, leč pykal by za článek převychováním na některém z převýchovných pracovišť.

J. Zeman 25.9.2017 12:41

Rachel Maddow nomen omen.. :)

No, to udělají dobře, když budou nadále chtít onu alianci, bez ní by byli velmi brzy rovněž vyzbrojeni ču-čche a pak by teprve poznali, co to znamená taková nerozumná osoba - tedy pokud by to před vypařením se stihli..

Z. Lapil 25.9.2017 12:39

Re: Bohužel Trump nechápe,

Jak jsem před chvílí komusi psal: Trump nezaútočí. Trump odpovídá na léta trvající provokace s tím, že možná zaútočí Kim.

Vlastně - to už jsem nepsal - je možná nakročeno k izraelsko-syrské válečné epizodě: Sýrie zaútočila, Izrael se protiútokem dostal až na Golanské výšiny a následně poslechl OSN a nepokračoval do Damašku, protože co by si chudák Izrael v syrském hlavním městě počal? Podobně: co by si počal chudák Trump v KLDR, notabene na hranici s ČLR? Během čtrnácti dnů by byl za heisela jednak proto, že utrácí americké daně v okupované/osvobozené severní Korei, a zároveň proto, že tamtéž nedokázal zařídit okamžitý blahobyt.

Z. Lapil 25.9.2017 12:30

Re: Asi bude muset ( ač jistě nerad ) sáhnout president

Jestli je Trump co k čemu, tak nezaútočí. Spíš se obrátí k tradici Divokého západu: musíš počkat, až padouch sáhne pro zbraň. PAK už můžeš střílet první. Zvážíte-li možnosti USA a KLDR, může si to bezpečně dovolit. A jelikož Čínská lidová republika a Rusko, nemůže si dovolit nic jiného.

Myslím, že to, že po létech a létech provokací ze strany KLDR americký prezident - tuším jakýsi Trump :-) - začal odpovídat podobným způsobem, s tímto scénářem přinejmenším počítá. Pochopitelně by bylo pro všechny lepší - kromě těch, jichž se severokorejská totalita bezprostředně dotýká - kdyby výhrůžné pokřikování zase přešlo do poklidného mručení "já se s tím lajdákem nebudu zahazovat".

Z. Lapil 25.9.2017 12:18

Re: ???

Kim se liší tím, že nemá za zády jakž takž demokratický parlament plný lidí, kteří oponenturou neriskují inkviziční metody aplikované na jejich vlastní osobu. I v tom Pákistánu je, počítám, prezident/premiér pod zásadně podstatnější kontrolou, než v KLDR.

Rozhodně byl pákistánský premiér letos v červenci odvolán skrze korupci: http://zpravy.idnes.cz/pakistan-premier-navaz-sarif-nejvyssi-soud-vyzva-k-odstoupeni-korupce-13y-/zahranicni.aspx?c=A170728_094329_zahranicni_ane.

Komu se to nechce číst: dosaďte třeba Babiše a Čapí hnízdo, a nebude to PODSTATNĚ jinak; to, že Babiš není premiér a že Čapí hnízdo nesouvisí s daňovým rájem v Panamě, nemám v této souvislosti za podstatné.

Z. Lapil 25.9.2017 12:01

Re: To vše je pravda,

Autorovi článku zejména neuniklo, že KLDR má jadernou zbraň přes to, co "se" proti tomu dělalo. Připomíná, že II. světová válka proběhla přes to, co "se" proti tomu dělalo.

Jestli si budou severokorejci "umět vládnout sami"? Určitě spíš než černoši a Arabové a muslimové vůbec, protože v Koreji, aspoň myslím, nejsou občané roztříditelní do tradičně nepřátelských rodin/skupin/kmenů/nebo čeho. Spíš bych tam čekal vývoj na československý způsob - Chartu 77 podepsal a v Občanském fóru zasedal - politicky vzato - naprosto kde kdo. Z této prebiotické polévky (viz: Oparinova teorie vzniku života) teprv vykrystalizovala demokracie neboli strany schopné jít samostatně do voleb. Hodně zjednodušeno.

Pamětníků vzpomínajících na staré dobré časy je málokdy nedostatek. Myslím ale, že v severní Korei by takových bylo výrazně méně, než u nás. Řekněme si totiž upřímně: komunismus MÁ svoje klady, zejména - bez ironie - klid na práci; a taky vám řeknou, kdy a kam jít demonstrovat za lepší příští. A stejně upřímně dodávám: cena je příliš vysoká. V severní Korei je těch kladů možná méně, ale cena je zcela jistě výrazně vyšší.

Č. Berka 25.9.2017 11:29

http://www.msnbc.com/rachel-maddow-show/crisis-brews-some-so

“Opinion polls show South Koreans have one of the lowest rates of regard for Trump in the world and they don’t consider him to be a reasonable person,” Straub said. “In fact, they worry he’s kind of nuts, but they still want the alliance.”

P. Smatlak 25.9.2017 11:01

jjj

Jen mě pořád nejde do hlavy,že se tady plete socialismus se socialisty a sociálním státem.Býti sociální neznamená,že se budou podporavat i lemplové a gauneři a veškerá morální spodina.,ale jen potřební.A u nás dnes není socialismus a přesto se podporuje každý vyčůránek a darebák a hlavně ti kteří to nepotřebují.A je to tu stále stejné a bylo to i za vlád pravice,takže ty kecy o socialistech jsou mim mísu a mimo realitu.A jako dodatek,oficiálně tu není diktatůra ale je to v někteých oblastech jako soudnictví a pod , a některých věcích týkajících se našeho života skutečně pravda?Jak říkíám blbý pravičák nebo levičák tak to vyjde nastejno a naopak.Tam kde vtězí arogance,blbost a hloupost nad slušností a rozumem je jedno kdo je u moci.

J. Farda 25.9.2017 11:00

Jen aby nedošlo

na Churchillova slova o Chamberlainově politice apassementu po Mnichovu: „Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku." Platné memento pro dnešní usmiřovače se zločinným darebákem Kimem! :-(

K. Kořinek 25.9.2017 10:54

Autor asi dlouhodobe zije v KLDR, jinak si ten clanek nedovedu vysvetlit.

K. Frauknecht 25.9.2017 10:32

Re: ???

Za naprosto "socanský" považuju citát z tohoto podivného článku: "Kde svět udělal chybu? Začalo to tím, že dovolil Číně..."

Kdo si vyhrazuje "právo" někomu něco dovolovat?!?

Otylý Kim si "plácá" svoji atomovku jako páku na své okolí, podobně jako všichni ostatní! Čím se liší Kimovo zastrašování od politiky Ruska, USA, Izraele...? Snad jen hloupou rétorikou.

M. Valenta 25.9.2017 10:32

Bohužel Trump nechápe,

že hloupou slovní přestřelkou dělá Kimovi pomyšlení. Takhle se na likvidaci korejského lumpa nepracuje.