8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

KLDR: 20 miliónů otroků

Severní Korea je asi nejvíce nehumánní stát v historii, a stát s nejvíce totalitní kontrolou obyvatel. Na nočním družicovém snímku je Jižní Korea zemí světla a Severní Korea zemí tmy. Sever má 30krát nižší národní produkt na hlavu než Jih a i to málo, co má, investuje na vývoj chemických a jaderných zbraní. Provokativní střelba raket nad Japonsko z nedávných dnů by v méně smířlivých dobách znamenala důvod k válce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jášek 25.9.2017 6:51

Bravo

to socani nerozdýchají!

K. Frauknecht 25.9.2017 10:32

Re: ???

Za naprosto "socanský" považuju citát z tohoto podivného článku: "Kde svět udělal chybu? Začalo to tím, že dovolil Číně..."

Kdo si vyhrazuje "právo" někomu něco dovolovat?!?

Otylý Kim si "plácá" svoji atomovku jako páku na své okolí, podobně jako všichni ostatní! Čím se liší Kimovo zastrašování od politiky Ruska, USA, Izraele...? Snad jen hloupou rétorikou.

Z. Lapil 25.9.2017 12:18

Re: ???

Kim se liší tím, že nemá za zády jakž takž demokratický parlament plný lidí, kteří oponenturou neriskují inkviziční metody aplikované na jejich vlastní osobu. I v tom Pákistánu je, počítám, prezident/premiér pod zásadně podstatnější kontrolou, než v KLDR.

Rozhodně byl pákistánský premiér letos v červenci odvolán skrze korupci: http://zpravy.idnes.cz/pakistan-premier-navaz-sarif-nejvyssi-soud-vyzva-k-odstoupeni-korupce-13y-/zahranicni.aspx?c=A170728_094329_zahranicni_ane.

Komu se to nechce číst: dosaďte třeba Babiše a Čapí hnízdo, a nebude to PODSTATNĚ jinak; to, že Babiš není premiér a že Čapí hnízdo nesouvisí s daňovým rájem v Panamě, nemám v této souvislosti za podstatné.

D. Stirský 25.9.2017 6:02

To vše je pravda,

jenže SK má jadernou zbraň. Což jaksi autorovi článku uniklo. Není náhodou toto onen důvod, proč by měl být Trump opatrný? S pravicovostí či levicovostí nabádajících to nemá nic společného. Navíc vůbec nejhorší by bylo řešení to v SK rozes..at a pak? Jsou vůbec lidé v nejstalinštější zemi světa schopni žít ve standardní svobodné zemi? Budou to umět? U SK je proto třeba více než kdekoli jinde myslet i na následky jakékoli akce. A vezměte jed na to, že kdyby sk režim padl, za pár let bude mnoho tamních lidí říkat: "Ale ono to vlastně za Kimů tak špatné nebylo." Stačí se podívat na souputníky Semelové a spol. u nás - není jich vůbec málo a nevymírají, jak jsme si mysleli.

P. Jášek 25.9.2017 6:52

Re: To vše je pravda,

proto je potřeba to tlusté, socanské pra.se zlikvidovat dříve, než se mu ji podaří namontovat na raketu!

I. Schlägel 25.9.2017 8:35

Re: To vše je pravda,

Ono je potřeba myslet i na následky neakce. Dnešní následky včerejších neakcí budiž nám výstrahou.

J. Tachovský 25.9.2017 9:43

Re: To vše je pravda,

Budte v klidu. Trump nemuze zmenit rezim v KLDR. Muze ji jen zlikvidovat, zadni Korejci by nezustali.

Z. Lapil 25.9.2017 12:01

Re: To vše je pravda,

Autorovi článku zejména neuniklo, že KLDR má jadernou zbraň přes to, co "se" proti tomu dělalo. Připomíná, že II. světová válka proběhla přes to, co "se" proti tomu dělalo.

Jestli si budou severokorejci "umět vládnout sami"? Určitě spíš než černoši a Arabové a muslimové vůbec, protože v Koreji, aspoň myslím, nejsou občané roztříditelní do tradičně nepřátelských rodin/skupin/kmenů/nebo čeho. Spíš bych tam čekal vývoj na československý způsob - Chartu 77 podepsal a v Občanském fóru zasedal - politicky vzato - naprosto kde kdo. Z této prebiotické polévky (viz: Oparinova teorie vzniku života) teprv vykrystalizovala demokracie neboli strany schopné jít samostatně do voleb. Hodně zjednodušeno.

Pamětníků vzpomínajících na staré dobré časy je málokdy nedostatek. Myslím ale, že v severní Korei by takových bylo výrazně méně, než u nás. Řekněme si totiž upřímně: komunismus MÁ svoje klady, zejména - bez ironie - klid na práci; a taky vám řeknou, kdy a kam jít demonstrovat za lepší příští. A stejně upřímně dodávám: cena je příliš vysoká. V severní Korei je těch kladů možná méně, ale cena je zcela jistě výrazně vyšší.

S. Kalužík 25.9.2017 1:23

To zase bude spousta

komančského a jemu podobného kvákání, obrňte se autore :)

V. Bartl 25.9.2017 8:28

Re: To zase bude spousta

pan autor má jistý kus pravdy. Numera mu sice silně falírují, např. stovky tisíců padlých amíků, tolik bylo jen v občanské válce před 160 lety. Ale od pana vachmajstra bych očekával návrh na nějaké elegantní řešení.

I. Schlägel 25.9.2017 8:38

Re: To zase bude spousta

Funkční řešení nemůže být humánní, natož elegantní. Naštěstí se můžeme uchýlit k celé řadě nefunkčních řešení. Ani v tomto případě se o eleganci nedá mluvit, ale humanity bude jistě nadlimitní množství.