18.4.2021 | Svátek má Valérie


KAUZA NAAMA: Skandální ukázka dvojího metru

20.1.2020

Byla Naama Issacharová odsouzena nespravedlivě? Ano. Máme důkaz!

Jde o skandální ukázku dvojího metru použitého orgány činnými v trestním řízení Ruské federace. Za prvotní informaci na toto téma děkuji Evě Sládečkové, která mi do gmailu poslala příslušný webový odkaz.

Ten směřoval na ruský sociální blog Japlakal.ru, který zveřejňuje příspěvky svých registrovaných členů převzané z dalších webových zdrojů. Z něj jsem se pak dostal až ke zprávě agentury TASS, čímž níže uvedený příběh získal punc věrohodnosti.

Agentura TASS přinesla 10. ledna 2020 článek o drogovém problému ruské herečky Natalje Bočkarevy (počeštěle Natálie Bočkarevové). Pod titulkem uvedeným na obr. 1:

bockareva1

Obr. 1

V článku se píše, že 28. září 2019 orgány GIBDD (dopravní policie) zastavily v Moskvě vozidlo cadillac řízené Nataljí Bočkarevou. Pomiňme, že při kontrole byl z jejího dechu cítit alkohol a že odmítla odběr krve. Podstatné je něco jiného. Policisté u ní našli balíček s 0,69 gramu kokainu (obr. 2). S herečkou bylo zahájeno trestní řízení podle příslušného paragrafu trestního zákona RF (228/1). Ten za tento přečin umožňuje uložit trest od pokuty 40 tisíc rublů (orientačně necelých 15 tisíc korun) do tří let vězení nepodmíněně.

bockareva2

Obr. 2

A jak Bočkareva dopadla? Ještě ve stadiu vyšetřování dospěly orgány činné v trestním řízení, že se vše může vyřešit peněžitým trestem, neboť herečka nebyla předtím odsouzena, vinu přiznala, je pozitivně hodnocena a její čin patří do kategorie nízké závažnosti.

S tím lze souhlasit, neb 0,69 gramu kokainu není množství, za které by měla jít na několik let do kriminálu. (Zbývající záležitost z onoho ruského dopravního „Kryštofa“ byla podle TASSu vyřešena odejmutím řidičského průkazu na rok a osm měsíců a pokutou 30 tisíc rublů. To ovšem není předmětem tohoto článku.)

Nyní musíme přistoupit k tomu, co před námi udělal ruský sociální blog Japlakal.ru a komunitní web D3.ru. Akcentovat onen dvojí metr, který jako Burdž Chalífa vyčnívá na panoramatu Dubaje při srovnání s kauzou Naamy Issacharové.

Také u ní bylo nalezeno velmi malé množství zakázané látky. Nikoli kokainu, ale podle původních informací konopí, některé prameny hovoří o marihuaně (jiné zdroje zmiňují hašiš). Můžeme spekulovat, co z toho je pravda a co novinářský omyl. Ať tak či onak, ona látka měla hmotnost 9,6 gramu.

Dále: ani Naama nebyla nikdy souzena, podle prvotních informací se ke konopí přiznala, není důvod, aby nebyla kladně hodnocena, a její čin lze rovněž zařadit do kategorie nízké závažnosti (společenské nebezpečnosti). V její prospěch hovoří i to, že Rusko použila pouze jako přestupní zemi při cestě z Indie do Izraele, přičemž konopí bylo nalezeno v odbaveném zavazadle (které v Novém Dillí odevzdala na přepážce Check In a vyzvednout si ho měla až v Tel Avivu) a kromě toho nevstoupila na ruské území mimo tranzitní zónu letiště Šeremetěvo.

Porovnejme tedy:

- Natalja Bočkareva ... 0,69 g kokainu ... peněžitý trest

- Naama Issacharová ... 9,6 g konopí ...SEDM A PŮL ROKU VĚZENÍ

Položíme-li na jednu misku vah oné dámy se zavázanýma očima případ Bočkareva a na druhou případ Issacharová, nelze než konstatovat, že Naama Issacharová byla v Rusku odsouzena nespravedlivě. Proto nesmí ustat úsilí o její propuštění, proto o její kauze stále informuji.

Zajímalo by mě, jak se s výše uvedeným rozdílem Bočkareva vs Issacharová, pokud jde o výši trestu, srovnají ti, kteří mé angažmá ve prospěch izraelské občanky v ruském vězení, a nejednou i mne samotného, kritizují a dehonestují a kteří mají za to, že „ta feťačka“, „káča“ a „hloupá holka“ byla odsouzena oprávněně.

Stejskal.estranky.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.