7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Charlie 12.12.2005 13:08

Kanada není svobodná země

Policie mě nemůže ochr ánit před zavražděním nebo oloupením. To mohu pouze já sám. Tedy pokud jsem toho schopen. Buď jako mistr světa v karate a nebo jako majitel „krátké zbraně“.   Policie přijde VŽDY pozdě, vždy až po spáchání zločinu. Policie mě nikdy neochrání, policie může nanejvýš chytit mého vraha. (Pokud se bude hodně snažit).
Země, která mi bere možnost se bránit, není svobodná země. Politik, který mi zakazuje být obranyschopný, je můj nepřítel a kamarád mého vraha. Kanada není svobodná země a její vládnoucí politici jsou kamarádi zločinců.
Martin 12.12.2005 12:51

Re: Demokracie = nejlepší systém.

Vymyslete lepší systém...
Kolt 12.12.2005 12:05

Re: Re: Re: Vice koltu - vice civilizace

To je pravda. Uvedu jeste dalsi dve informace, ktere ale nemam potvrzeny, takze s je tak berte. Budu rad, kdyz mi je nekdo vyvrati, nebo potvrdi. Do kategorie trestneho cinu spachaneho legalne drzenou zbrani se dostanete i v pripade, ze nekoho bacite ukradenou motykou. Statistiky se totiz zabyvaji vasim opravnenim tuto zbran drzet a ne tim jestli jste jejich legalni vlastnik. To je prkotina (i kdyz prakticky vzato - spousta napadeni je zpusobena zbrani, kterou utocnik nekde sebere aniz si dela starost, jestli to neni kradez. Druha vec je ta, ze pokud pouzijete zbran a policie vam neuveri sebeobranu a obvini vas z nejakeho trestneho cinu, tak jste ve statistice a to, ze vas soud obvineni zprosti a sebeobranu vam uzna uz statistiku nezmeni. Ze ta statistika trestnych cinu je podle policie a ne podle pravomocnych soudnich rozhodnuti. Coz je svym zpusobem logicke, protoze nez dojde k tomu pravomocnemu rozsudku, tak uplnyne i par let a my potrebuje statistiky aktualni.
Alfons 12.12.2005 11:57

Demokracie = nejlepší systém.

Západní demokracie se topí ve vlastních sračkách.
jkotek 12.12.2005 11:33

Re: Re: Vice koltu - vice civilizace

IMHO nemusi jit o umysl na strane nationmaster, ale spise bych cekal smradek u nas doma. Malo se vi, ze vrazdy provedene napriklad kuchynskym nozem nebo motykou spadaji podle ceske (!) metodiky do stejne statisticke kolonky jako vrazdy spachane legalne drzenou pistoli. V obou pripadech jde o "vrazdu spachanou legalne drzenou zbrani". Jde o snahu statu najit si argumenty pro umezovani moznosti sebeobrany svych obcanu. A pokud o takoveto "nuanci" nemaji v zahranici tuseni, tak to muze s jejich statistikami docela zamavat.
Marat 12.12.2005 10:39

V USA válka gangu.

V USA nejvíce zastřelených je z řad členu mladistvích gangu.Převážně černošských a latinskoamerických.Je to válka gangu a nemyslím si,že nad obětmi je pláč na místě.Liberálové totíž nechtějí příjmout poznatek,že černoši maji k lidskému životu velice volný vztah.Jím je totiž cený jen jejích vlastní život.Život souseda, třebas také černého má už cenu zanedbatelnou.Janeček uvádí na prvním místě Jižní Afriku.A kdo že v tom státě žije v obrovské většině?
Kanuk 12.12.2005 10:08

Hulvátství

Omlouvám se, i mistr tesař se někdy utne, i když jsem tak v nejlepším případě učedník. Ale dost si zakládám na tom, že nedělám moc chyb v pravopise.
J. T. 12.12.2005 8:53

Re: Vice koltu - vice civilizace

Vzhledem k tomu, že v ČR se drtivá většina vražd páchá nožem či "jiným tupým předmětem" a vražd je 0,024 na 1000 obyvatel ročně, jsou ta čísla evidentně vycucaná z prstu.
J. T. 12.12.2005 8:47

Tedy fakta jsou sice správně

ale ten styl bych poněkud hodně zmírnil. Zákazy zbraní skutečně nefungují a nikdy fungovat nebudou, ale proto ještě nemusím někoho střílet ;o)
Viktor 12.12.2005 8:28

Re: Vice koltu - vice civilizace

To je nějaká divná statistika. Četl jste ji? Všech vražd je prý v ČR 0.0169905 / 1000 obyvatel, z toho střelnou zbraní 0.0207988 ??? Na takový zdroj bych raději neodkazoval.
antikanuk 12.12.2005 8:21

Re: Jaká politrika na Psu?

Píše se "hulvátství", ju?
gerontus.inza@seznam.cz 12.12.2005 8:16

Re: proto je u nás zákon o zbraních ještě přísnější

Nebo soudce, když to jako feudálové mají "Doživotně"
meleva 12.12.2005 8:07

proto je u nás zákon o zbraních ještě přísnější

Vždyť, co kdyby někoho napadlo "zrušit" politiky, kteří se neosvědčili ?
Upper East Side Jay 12.12.2005 6:37

Love You, Peter, even though you're seriously damaged.

Souhlasim s Kanukem. Uz jenom nazev clanku vznasi pochybnosti o panu Adlerovi coby novinari (presto ze jsem se za minuleho zivota v Edmontonu s panem Adlerem parkrat setkal). Co mi vadi nejvic je neskryvana nenavist k Liberal Party, kterou cesti ctenari bez znalosti kanadske problematiky nemohou rozkryt. Liberal Party ma mnoho problemu, ale oblibena strana pana Adlera neni lepsi - pan Harper je neco jako kanadsky Sladek. Paul Martin nemuze s demagogy typu pana Adlera vyhrat. Zdedil ohavnou situaci po Chretienovi, ktery jej nenavidel a nakonec mu zaskodil. Pan Adler zni jako Ted Byfield, idol albertskych nacku.
JN 12.12.2005 5:37

Re: Vice koltu - vice civilizace

Oskubany brcko. Toto nemuze byt z tve hlavy. Kdo to panovi nakukal?
strejda pedro 12.12.2005 5:08

Re: Není to bohužel tak jednoduché. Je rozdíl rozdat lidem zbraně ve Švýcarsku a např. ve Rwandě.

hm. vysvetlete mi, prosim vas, pokles zlocinnosti v usa. jak v primych, tak pomernych cislech.
strejda pedro 12.12.2005 5:06

Re: Vice koltu - vice civilizace

priteli, spatny na tom je, ze ve spojenych statech poklesla zlocinnost. napriklad v new yorku poklesla az neslychane. to vsechno pouze proto, ze se zacaly dodrzovat zakony a nikdo se nebavi o politicke korektnosti.
Kanuk 12.12.2005 4:49

Jaká politrika na Psu?

Já si myslím, že česká politika na tomto foru přináší už tak dost hulváctví, a že proto není zapotřebí tahat sem politiku kanadskou, nebo jakoukoliv jinou.
Kanuk 12.12.2005 4:41

Co když je nepostřílíme?

Že by se liberálové dali postřílet, o tom dost pochybuji. Ale v tom případě se pan Adler bude muset smířit s tím, že asi zase vyhrají volby. A jestli panu Martinovi nedojde, že ještě striktnější zbraňové zákony nic nevyřeší, tak si ten zákon prosadí.
Mejla 12.12.2005 4:35

Není to bohužel tak jednoduché. Je rozdíl rozdat lidem zbraně ve Švýcarsku a např. ve Rwandě.

V USA se lidé učili stovky let žít a zacházet se zbraněmi a vědí, že to není hračka. Přesto počet vražd spáchaných nezletilými v USA roste a je alarmující a přeneslo se to už i do Evropy jako součást tzv. kultury smrti reprezentované "akčními" filmy a ztrátou úcty k životu a k lidem. Počet úředníků, který se živí na zbrojní agendě, roste stejně jako počty úředníků v zemědělství. To však je odlišná problematika.
68 12.12.2005 3:02

Jak jednoduché.

Nu, pokud tam pane Adler máte při volbách skutečně na vybranou, pak se řešení zdá snadné. Zvolit ty méně liberální liberály. (Jak si ti říkají?)
Thyronx 12.12.2005 2:34

Pravo na sebeobranu

Pravo na sebeobranu, na obranu sveho majetku, obrana zivotu rodin, to je pravo mit zbran. Muze ji mit dokonce neobcan USA ( ale jen dlouhou palnou zbran). Az bude podobna svoboda jinde, budu si te zeme vazit. Zbrane nemohou mit jem lumpove a vlada.
Jiri Janecek USA 12.12.2005 2:34

Vice koltu - vice civilizace

Zakaz zbrani, to maji spolecne vsichni budovatele novych, lepsich zitrku. Lze to pouzit jako indikator, kam az v dane zemi vyvoj dospel, jak daleko je jiz socialismus (nebo jak se to zrovna v dotycne zemi jmenuje) vybudovan
Nebo jinak - podle poctu zabitych strelnyji zbranemi pozname jak je vyspely kapitalismus a demokracije -
Prvni Jihoafricka republika -
8 - USA
10 - Slovensko
11 - Cesko
20 - Canada - ta ma co dohanet --
a zapomelo se na neokonskou meku demokraije - Irak - tam skutecne plati to: Reaganovo
... se obyvatelstvo namíchlo na vládu a ta by se cukala, že by si ještě řada zavládla, musí mít obyvatelstvo v ruce něco, čeho se ta vláda lekne. Například zbraně. 
Proto asi byli Sadam a Reagan takovi kamaradi  - no v nebi se zase urcite obejmou ..        
Albert 12.12.2005 1:40

Autore, nemohu souhlasit...

s návrhem na postřílení. Postžílet, to jo, ale ne zbarní pana Colta. Ať už je to slavný bubínkový šestiraňák, nebo pozdější armádní pistole model 1911 45 ACP, obě zbraně jsou senzační a pro fasnatiky posvátné. K postřílení kohokoliv početnějšího však mají příliš malou kapacitu. Budeme potřebovat pistole s dvouřadým zásobníkem, a 9mm Para bude stačit. A při tom množství výstřelů bude asi rozumné vzít pistoli s plastovým rámem. Takového Walthera P99, ať nejsem rakouský patriot a necpu všude Glockly!
Peter 12.12.2005 0:50

Ozbrojeny clovek=obcan,odzbrojeny=poddany

Zakaz zbrani, to maji spolecne vsichni budovatele novych, lepsich zitrku. Lze to pouzit jako indikator, kam az v dane zemi vyvoj dospel, jak daleko je jiz socialismus (nebo jak se to zrovna v dotycne zemi jmenuje) vybudovan.