4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

KANADA: O přejmenování jedné ulice

Před několika dny přišla zpráva z ontarijského města Ajax, které je součástí aglomerace Velkého Toronta, že tamní radnice rozhodla o přejmenování ulice Langsdorff Drive. Proč a kdo vlastně byl Langsdorff?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 26.11.2020 8:33

To, že těm strůjcům genocidy pomáhali. Hitler, Himmler, Heydrich a pár dalších včetně party vymaštěnců z SA by to sami nezvládli.

R. Langer 26.11.2020 8:47

Ano, je to tak.

V. Novák 26.11.2020 9:00

Byli strůjci genocidy i ti právníci, kteří vypracovali Norimberské zákony? Byli jimi ti, kteří podle nich žalovali a soudili? Byli jimi ti, kteří registrovali a pomocí strojů Dehomagu (tedy Hollerith, tedy IBM) třídili a vyhledávali asimilované Židy, aby je mohli poslat do plynu?

Málo bylo v Norimberku souzených a odsouzených!

H. Lukešová 26.11.2020 9:56

Bojoval za nacismus, bojoval za režim, který byl zločinny již ze své podstaty, bojoval za plynové komory, dá se říci, že svým postojem podporoval vyhlazování Židů a Slovanů. Byl vrahem.

J. Pankovic 26.11.2020 10:45

Musím s vámi nesouhlasit. Bojoval za Německo, bojoval by stejně za císaře Wilhelma, jako za Andělu Merkelbàbu. Prostě pruśàk. "Ordnung muss sein! "

Co jiného měl taky kapitán Kriegsmarine dělat?

Byl to čestný muž, který měl smůlu, že byl na špatné straně. Není důvod ho velebit. Ale není důvod mu zbytečně přimalovàvat ďábelské rohy... nebo andělská křídla, jako některým, kteří se zavčasu stihli přidat k vítězům.

P. S. Vaše rozhořčení plně chápu

H. Lukešová 26.11.2020 11:05

Vždy je možné odmítnout službu. Kdyby všichni Němci odmítli sloužit pod Hitlerem, nemohl by uzmout moc, nemohl. Vinu politickou, mají všichni, kteří podporují režim, všichni.

J. Pankovic 26.11.2020 11:12

Voják poslouchá rozkazy. Voják nedělá politiku. Proto je voják.

Voják, který začne dělat politiku,... slušné slovo mě nenapadlo... Pučista?

P. Kmoníček 26.11.2020 15:37

A kdy Vy začnete myslet, Lukešová ?

H. Lukešová 26.11.2020 15:50

Na otázku co dělat v totalitárním režimu odpověděl pan Prokop. Žít ano, ale nevyužívat režim ke svůj prospěch, v případě nacistického Německa nikdo nemusel povinně vstupovat do SS či Gestapa...či jiných aktivistických organizací. U nás nebylo členství v KSČ a Lidových milicích povinné, to jen kariéristé vstupovali do strany.

J. Vintr 26.11.2020 20:53

Jasně, že kdyby všichni odmítli poslouchat, tak si politici ani neškrtnou. Jenomže vždycky se najdou lidé, kteří budou na straně režimu. Nemusí jich být nijak moc, ale dají se snadno zorganizovat a ostatní neorganizovani lidé proti nim nemají šanci. Je to ten princip, že si každý řekne, že jako jednotlivec se přece nemůže postavit větší síle, která zastupuje státní moc. Vzpouru proti režimu by musel někdo zorganizovat a musel by zároveň většinu lidí přesvědčit, že má taková vzpoura šanci na úspěch, aby byli ochotní se přidat. Tohle se stávalo velice výjimečně a ještě k tomu v dobách, kdy se lidem dařilo tak špatně, že neměli prakticky co ztratit. V poslední době je něco takového prakticky nemožné.