Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JSME MRAVENCI: Nečekaně nám dupli do mraveniště

Všude na světě jsme ohroženi přírodními katastrofami, avšak v autoritativních nebo dokonce totalitních zemích mají tyto události ještě mnohem tragičtější dopad.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J64i28ř23í 20J41o17h48n

10. 2. 2023 12:08

Autor asi netuší, že životnost budov je i století i více. Tou dobou se stavělo z cihel a dřeva a je jisté, že tyto stavby nepřečkají zemětřesení.

Zlé jazyky tvrdí, že prý USA zakázaly pod sankcemi ostatním státům poskytnout pomoc Syrii. Jistě autor tuto "fakenews" povtvrdí nebo vyvrátí.

0 0
možnosti
PB

Tragédií je každý nezachráněný život. Pozor ale na "Novináře". U nás stačí, aby nasněžilo 20cm a foukal vítr - hned jsou celé oblasti bez proudu a spojení. Tolik lidí = záchranářů prostě není nikde. 7,6 je obrovské zemětřesení. Tak to dopadne na každém místě na zemi - bohužel. Viz. požáry po celém světě. Tolik techniky a obsluhy prostě není - okamžitě.

0 0
možnosti
JM

Erdogan je šmejd. Byl šmejd a šmejd bude. Dokud bude vládnout, bude to stát v Turecku za starou Belu.

0 0
možnosti
Foto

bohužel, Turci to většinově vidí jinak

0 0
možnosti
DL

Nejsme bohuzel ohrozeni jenom prirodnimi katastrofami, ale take islamem, ktery si importujeme do Evropy tak, ze je uz misty k nepoznani. A tim si importujeme samozrejme take pomery, jake panuji v islamskych zemich. Ostatne, drtiva vetsina v Nemecku zijicich Turku, kteri voli v Nemecku hlavne rude a zelene, voli v Tureckych volbach Erdogana! Pro ty, kteri dnes chteji bezpodminecne "patrit k Zapadu" mam malou ukazku, jak dnes misty ypadaji nemecka mesta, napr. Hamburg:

https://twitter.com/i/status/1622209416022966274

Co dodat: "La ilaha il-la alah Muhammad Rasul Allah!"

0 0
možnosti
VC

Tak k takovému Západu samozřejmě patřit nechceme. Nemáte tam jiný Západ? Protože k ruskému bolševickému Východu taky nechceme patřit.

Dejte si do vyhledávače

otřesné záběry války na Ukrajině

0 0
možnosti
VC

Tak nedovedu posoudit jak špatně je turecká vládní pomoc organizovaná. Pravda je že Turcko má velkou armádu i to, že Ergodan vede Turecko směrem islámských fanatiků a klientelismu svých příznivců (ale to druhé tam bylo vždy)

Co se týká ilegálních staveb. Ještě před 30 lety bylo v Istanbulu mraky rozestavěných a pravděpodobně ilegálních staveb. V posledních letech staré domy bourali a stavěli nové. Dle mne legální a na pohled kvalitnější. Toto bych zrovna Turecku nevyčítal. Samozřejmě nakolik dodržují normy a proč se vůbec v Turecku staví víc než 4 patrové domy je jiná otázka.

0 0
možnosti
KK

Jinak se staví v Istanbulu (Konstantinopolu) a jinak v anatolských horách.

0 0
možnosti
LS

Jsou to přece oblasti ve kterých ta zemětřesení nejsou výjimkou. Záběry které ukazují jak je z několika podlažního domu je hromada ssutin svědčí o naprostém šlendriánu při výstavbě. U nás je určité riziko na Ostravsku na poddolovaných oblastech a proto také jsou projekty objektů zpracovávány podle zvláštních předpisů.

0 0
možnosti
VC

Ano to je Turecko. Na druhé straně chtějí nějak bydlet. Každý nemá na složité ekologicky udržitelné bezemisní energeticky pasivní domy jako Němci z bohatých neziskovek. Nakonec my taky ne, takže starých nekvalitní domů bude přibývat i u nás. Budeme stejní chudáci jako ve východním Turecku.

0 0
možnosti
Foto

I10v93o 85J25o26u55z43a

9. 2. 2023 9:15

......jen "sověti" v bývalé SSSR by byli schopni zkrotit-zastavit-předejít zemětřesení scela v duchu "poručíme větru dešti"ty dnešní zamindrákovaní rusáci to nedokážou a proto chce jejich hrdina vladimir vladimirovič opět obnovit slávu a velikost rusi na úkor nezávislých států, která už teď neví kde začíná a končí "jejich" země? Umožníme mu to ?[>-] EU [UA]

0 0
možnosti
FN

Jen malá ukázka, že síla přírody nespočívá na obnovitelných zdrojích. Až se pohne tektonický zlom San Andreas, otřese to civilizací.

0 0
možnosti
JP

Spíš ne . Zahynou jen 3 mio kalifornských feťáků a bezdomovců.

0 0
možnosti
Foto

Pozoruhodně v této souvislosti vypadá oficiální prohlášení švédských představitelů, že Švédsko je teď po zemětřesení v Turecku opět připraveno jednat s Tureckem o vlastním vstupu do NATO :-P

0 0
možnosti
Foto

Co se divíte? Zemětřesení - společný nepřítel. A beztak za to může Putin :-)

0 0
možnosti
PH

P79e19t63r 45H58á69k

9. 2. 2023 6:39

Koukám, že i zemětřesení se hodí jako téma k proklínání. Jak za komančů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz