29.5.2023 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

JERUZALÉM: Atentáty, vraždy

Ve středu došlo v Jeruzalémě k teroristickému útoku, jaký Izrael nezažil dlouhá léta. Při dvou pumových atentátech na městské autobusy půl hodiny po sobě zahynuli dva lidé, z toho jeden teenager, a přes dvacet lidí bylo zraněno, včetně dvou Američanů. Mrtvých není víc jen díky tomu, že útočníci uložili nálože do křoví u zastávek, a nikoli přímo do autobusu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 29.11.2022 9:27

Ve jménu Boha slitovného a milosrdného Inšallah, Allahu Akbar! ;-) Zjevně není, a pro futuro ani nebude jiné cesty, než tu vražednou chátru důsledně zlikvidovat fyzicky ... :-(

V. Suchodol 29.11.2022 3:36

Tim padem je dulezity mit na postu ministra pro narodni bezpecnost nekoho jako je Itamar ben Gvir, ci Smotrich. Ti by snad dokazali teroristum zatnout tipec.

M. Pivoda 28.11.2022 17:16

V Izraeli jsem nikdy nebyl a zostření situace (další entifáda) je velmi smutné směřování společnosti ve 21. století.

Nicméně, každé zlo je současně i k něčemu dobré. K čemu?

Předpokládám, že Izraelci zahájí i pasivní obranu. Tj. začnou méně cestovat (aby se vyhnuli teroristickým útokům) a urychlí se tak technologický pokrok: Home office a distanční vzdělávání.

Před lety jsem četl doktorskou práci jedné černošky z OSN o jedné africké pouštní zemi, kde autorka hovořila o posilování rolí žen v byznysu. To znělo pozitivně. Jak k tomu ale došlo? Muži té země byli totiž ve válce zabiti, takže ženy musely nastoupit na jejich místo, aby rodina přežila.

J. Dusik 29.11.2022 6:42

Vy nejspíš ani nevíte o čem mluvíte. Pasivní obrana není míň cestování a už vůbec se tak neurychlí pokrok. Spíš zabrzdí. Ale nejvíc mne zaráží vaše myšlenka o zlu k něčemu dobrému. Nevím, jestli vaše žena nastoupí na vaše místo, až zemřete při výbuchu na autobusové zastávce při cestě pro rohlíky... Nevím, jak se budete tvářit, až vaše dcera zemře při čekání na autobus do školy...

M. Pivoda 29.11.2022 6:55

Pasivní obrana před Covid-19 uspíšila zavedení distančního vzdělávání i v Česku. Praktikovala se totiž strategie výuky "lepší něco, než nic".

Nikoliv plná náhrada člověka - pedagoga.

Zatím technologie dozrává, zatím nevyřeší všechny pedagogické problémy. V roce 2022 má komunikační technologie ale podstatně již lepší úroveň, než takový distanční kontakt, který jsem například viděl ve Švédsku v roce 1996.

V Izraeli jsem zatím nikdy nebyl, i když by mne velmi zajímal dosažený technologický pokrok v té zemi. V zájmu pasivní obrany svého zdraví (před další entifádou) se tam už asi nikdy v životě svém nepodívám.

R. Gramblička 28.11.2022 12:42

neverending story

J. Dusik 29.11.2022 7:14

Distanční výuku já chápu jen jako nutnost v danou chvíli. Jinak mám dojem, že čeští pedagogové (a nejen oni) se od výuky "distancují" sami, úroveň vzdělanosti mládeže jde do kytek.

Do Izraele se přijeďte podívat, vřele vás zvu. Možná byste byl překvapen množstvím technologií na každém kroku, a to i v poušti. Ovšem to byste se nesměl bát. Izraelci se nebojí.

V. Kuhaj 28.11.2022 10:51

Ne. Ne. Ne. Psaní článků už nestačí. Musíte do toho jít, nebo zahynete. Možná zahynete i tak, ale tohle pomalé rdoušení, kterého se dopouštějí ti, kteří zároveň kničí o ubohých Palestincích, a OSN ho svou nečinností (vlastně stále sílící, byť zatím stále ještě opatrnou činností) podporuje, nezvládne nikdo. Já nevím, kde se naučili likvidovat lidi i státy tak, aby to vypadalo jako zoufalá obrana, ale dělají to s národem, jehož územní rozloha je nesrovnatelná s vaší, jak myslíte, že dopadnete vy?

Jestli o tom chcete psát, tak aspoň nekonstatujte zjevná fakta, ale popisujte ty mechanismy, kterými ti, kteří je teroristy řídí a využívají, vám centimetr po centimetru utahují kolem krku šňůru, vřískajíce o tom, jak hrozně se vás bojí, jak jste zlí a jak je nutné chránit před vámi lidská práva a životy. Platí stará pravda, že když se ďáblovi postavíte způsobem, který mu nevadí, tak zůstane v klidu. Ale rozběsní se, když se začnete bránit účinně. Budete s tím muset začít. Ukazujte všem, ne na Psovi, mechanismy, které používá, jak je používá, jak pracuje s psychologií. TOHLE musí všichni vědět, a ne bomby byly schované v roští!

V. Suchodol 29.11.2022 3:37

Velice dobre napsano.R^

J. Ošlejšek 28.11.2022 9:58

Greta Thunberg miluje všechny palestince.... Možná že je přesvědčí, že dávat nálože plné hřebíků na autobusové zastávky není dobrý nápad.

V. Kuhaj 28.11.2022 10:53

Obávám se, že Greta Thunbergová začíná věřit, že to dobrý nápad je.

H. Kotaz 28.11.2022 12:23

Záleží na tom, jak se k tomu postaví zase média, že !

Ta z ní udělala " hvězdu ".

R. Langer 28.11.2022 8:42

Neměli bychom Palestincům poslat více zbraní a materiální podpory? ;-D

V. Kuhaj 28.11.2022 12:29

Na tom už pracuje OSN.

L. David 28.11.2022 0:24

S tou palestinskou zvěří pokoj nikdy nebude. Mix jejich víry v satanský islám spojený s nenávistí vůči Židům to nedovolí.

Pokud by chtěli mít Izraelci bezpečí, museli by nahnat všechnu palestinskou zvěř do pásma Gazy za ostnaté dráty a ohlídat, aby jim z pevniny i z moře nemohly být dodány jakékoliv prostředky pro výrobu raket a bomb.

Což se nezdá být reálné, a tak budeme i nadále číst zprávy o pokračujícím teroru ze strany muslimské palestinské zvěře!!

L. Caslavka 28.11.2022 6:32

Kdo zazil tlacenici v PA odpoledni na Wald Str., Jeruzalem, nebo ranní na check pointu v Betleme - da Vam za pravdu.... :-/

H. Kotaz 28.11.2022 6:39

Nebude pokoj, dokud jim bude euroatlantický region/EU, posílat peníze a budou tam mít hlavní slovo ti jejich současní náboženští vůdci fanatičtí.

A média je budou vydávat za hrdiny !!

M. Pecina 28.11.2022 6:45

Chce to holt přitvrdit a z Izraeleské strany reagovat způsobem za jeden zub deset zubů.

K. Křivan 28.11.2022 9:08

Není nic hnusnějšiho než je palestinský dvounožec. Kdysi šlo o vrácení mrtvoly isrealského vojáka. Hamás chtěl za ní propustit tisíc palošských vězňů. Jeden Israeli má cenu jednoho tisíce palošů, tvrdil Hamás. No dobře. Tak teď by měl Israel za každého zabitého člověka zabít tisíc palošských dvounožců. Když to tak chce Hamás, ....;-D Tak do práce IDF ! R^

H. Lukešová 28.11.2022 9:11

Ano, chce to především, aby v Izraeli vznikla pravicová vláda, která vzešla z výsledků voleb, aby Itamr Ben-Gvir, který se stane ministrem pro veřejnou bezpečnost, splnil sliby a přitvrdil proti arabskému teroru, posílil pravomoci izraelských vojáků.

Aby za každou vrženou zápalnou láhev, každý vržený kámen, najetí automobilem, mohli izraelští vojáci střílet ostrými a ne ohlížet se na lidská práva brutálních teroristů a vrahů. Milosrdenství ke krutým vede ke krutosti k milosrdným.

K. Křivan 28.11.2022 9:20

Vrazi a terorsti nemají lidská práva !

H. Lukešová 28.11.2022 9:54

Snad se jednání o pravicové vládě v Izraeli hnula dopředu. Likud podepsal koaliční dohody s Otzmou Yehudit, Noamem, se stranou Náboženský sionismus již došlo k výraznému pokroku.

Jednání s haredi stranami Shas a UTJ také probíhají, ale tyty strany jsou sektorové, tj., že jim jde o zajištění práv pro haredi populaci, takže snad ta vyjednávání nebudou tak složitá. Jde o to vymést ty levičáky z již bývalé vlády koštětem a ustavit konečně pravicovou národně-náboženskou vládu.

V. Suchodol 29.11.2022 3:38

Naprosty souhlas!R^