Neviditelný Pes

JAR: Glorifikace teroristů? Žádný problém

6.12.2018

Sandton je část Johannesburgu, nejpočetnější aglomerace v JAR. Bývá nazýván „Africa’s Richest Square Mile“ – nejbohatší africkou čtvereční mílí. Od nynějška má ještě jedno šokující unikum.

Luxusní čtvrtí prochází klíčová čtyřproudá dopravní komunikace SANDTON DRIVE. Ta se nyní stala nedobrovolnou součástí protiizraelské politiky, která v JAR doslova bují.

Radní v Johannesburgu usoudili, že je třeba vyjádřit solidaritu s „palestinským“ lidem v jeho boji proti izraelským „utlačovatelům“. Došli k názoru, že nejlepším způsobem bude přejmenovat ulici. Obětí se stala SANDTON DRIVE.

Původní nápad zněl: přejmenujeme ji po Ramalláhu, správním středisku Palestinskoarabské autonomie. Tedy na CITY OF RAMALLAH DRIVE. To ale nebylo to pravé ořechové. Kohosi napadlo, že by ulice měla být pojmenována po Leile Khaledové – a návrh prošel.

Pro byl Africký národní kongres (ANC) a ultralevicová, de facto komunistická partaj EFF (Economic Freedom Fighters). Obě mají v johannesburském zastupitelstvu většinu.

A tak spatří světlo světa LEILA KHALED DRIVE.

Zmíněná osoba představuje ovšem pro každého slušného člověka problém. Ano, je to ta žena, kterou zmínil nedávno český prezident při projevu v izraelském parlamentu. Připomeňme:

... před Evropským parlamentem mluvila palestinská teroristka, která spoluorganizovala útok na civilní letadlo. Tvrdím, že je to ostuda Evropského parlamentu a ostuda také pro všechny Evropany.

Ačkoliv Miloš Zeman nikoho nejmenoval, víme, že měl na mysli právě Leilu Khaledovou. Arabskou teroristku, která byla zapojena do dvou únosů dopravních letadel: v roce 1969 unesla do Damašku stroj na lince TWA 840 mířící z Říma do Tel Avivu a o rok později byla účastna nedokonaného pokusu o únos letounu na lince EL AL 219, který mířil z Amsterdamu na letiště JFK v New Yorku. Izraelským „létajícím maršálům“ (bezpečnostním agentům) se podařilo komplice Khaledové zlikvidovat, ji samotnou zpacifikovat a stroj mohl bezpečné přistát na letišti Heathrow v Londýně.

Po přistání ji sice Britové zatkli, ale jak už to v našem podivném světě bývá, po čase byla propuštěna výměnou za jiná rukojmí; dnes žije v pohodě v Jordánsku, občas řeční v Evropském parlamentu i jinde – a v Jižní Africe po ní nyní pojmenovali důležitou dopravní tepnu.

Uvědomuje si vůbec levice na tamním zastupitelstvu, co činí? Jakým tím dává civilizovanému světu signál? Že tím zařadila svoji zemi mezi ty odporné režimy, které glorifikují teroristy (jako např. Írán)? Obávám se, že ano. Dělá to přece jménu vyšších politických ideálů. Hlavně, aby to bylo dost protiizraelské, potažmo protižidovské.

Je dobré mít to na paměti.

Stejskal.estranky.czzpět na článek