23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Linhart 20.6.2010 20:47

Emigrace

Za komunistů, i po jejich pádu (skutečně nastal až po posledních volbách), jsem uvažoval o emigraci. Spravedlivou vládu apartheidu jsem vždy měl jako favorita. Poslední roky už není.

S. Rehulka 19.6.2010 11:32

terrorista, ano ? či ne !

Vážený pane Olšere, Váš článek měl vysoké procento pravdy, více, než běžné články v České republice i v Austrálii. Snad proto, že jste byl informován tak říkajíc "od pramene" !

Nelson Mandela byl jako jeden z předáků ANC uvězněn pro plánování terrorismu proti RSA (JAR). Byl vězněn 26 roků a přez svůj věk vykročil na svobodu čilý a zdravý. Vzpomenme na naše "Mukly", kolik se po "humanistickém převychování" v ÚNZ -(Útvar Nápravných Zařízení)- (tak se jmenovalo vězení v Československu za bolševiků), dožilo ve zdraví stáří.

Vedení ANC (African National Congres) bylo ovládáno členy CPSA -(Communist Party of South Africa), financováno a vyzbrojováno za SSSR a v "poapartheidové" vládě tam byl ministrem vnitra jakýsi Joe Slovo, plukovník KGB (původem Litevec). Budíž Mandelovi ke chvále, že opravdu, snad po slušném zacházení s Bury-vězniteli, opravdu věřil ve vzájemné narovnání a odklon od rasismu. Ovšem, v tom zůstal osamocen a současné dění v zemi ukazuje, že rasismus je tam zpět a to rasismus černých, proti bílým. Ted ještě, právě kvůli World Cup v kopané, je to oficielně brzděno a zakrýváno, ale pomalu se země blíží situaci v Zimbabwe, zemi sousední, kdysi bohaté Rhodesii, dnes zdevastované soudruhem Mugabe. RSA (JAR) je země nesmírně bohatá,takže ekonomický krach je ještě v nedohlednu, ale i ten se blíží. Ale současná vláda používá osobnosti Nelsona Mandely jako výkladní skříně,zato kriminalita, AIDS, vraždy, znásilnování malých holčiček a podobné "lahůdky" tam jsou na denním pořádku.- Děkuji nechci, to raději starý, dobrý Apartheid !

P. Kolář 19.6.2010 10:31

A co Jásir Arafat?

To samé v bleděmodrém, pardon, kostkovaném.

P. Sulc 19.6.2010 2:26

No, jeste nam, pane autore, povezte

jak to bylo v Jizni Africe z kriminalitou v dobe apartheidu a jak je to dnes.